Announcement

Collapse
No announcement yet.

Študentski lajf pa Omaha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Študentski lajf pa Omaha

    Jou Jou
    Pi***rija fantje, dolgo je odkar sem zadnjič kej napisal v moj prejšnji blog. Po tem, ko je moj NLHU50 projekt je šel v rac, sem se odločil šaltat na plo 6max in zgrindat rolco plo2-plo100 pa potem tuki objavit brag, pa se kljub temu javljam že veliko prej. Cca 1 leto sem zdej v plo, odigral sm ene 200k handov, pregledal dosti teorije in pred parimi dnevi vse poslal v pm.
    Zdej začenjam na novo, u izi, zato tut tale blog. Pisal bom o lajfu, plo strategiji(ki se jo sproti učim) in še marsičem. Zelo rad pišem bloge/dnevnike, mi je nekako active meditation, tako da ne zamerit, če v kakšnih postih zajadram daleč od pokra.
    BRM, katerega se držim je znani "50+10", torej ko imam 50BI za current limit + 10BI za naslednji limit naredim shot, če ne rata in pušem tistih deset bi grem nazaj dol in jovo na novo. Deset bi ni neki ful v plo, kar marsikateri tuki veste, kar sm tut občutu na lastni koži zadnje dni predvsem, zato sem se odloču mal prestrukturirat pristop v prihodnosti, predvsem z vidika, da mi poker ni vse in počnem še veliko drugih stvari v lajfu, drugače se preveč zasekiram.
    Začetni br je bil 50bi za plo2, torej 100e, pri 150e sm naredu shot na plo5, ni ratu, drugi je ratu. Mislm da sm odigral cca 50k handov na plo2, 10bb/100 ev adjusted. Na plo5 sm odigral 90k handov, runnal ene 45bi pod ev, kar je dokaj normalno v plo kokr gledam po forumih, 5bb/100 ev adjusted sicer, ampak tudi tuki vrjamem, da mam 10bb/100, fora je bila da sem bil v BPCjevi CFP PLO ekipi, kjer sem mogu igrat 3 mesce 170h/mesec, poleg študiranja igre. Šlo mi je že na bruhanje po mescu in pol in poslednično močno padla koncentracija(tega programa ni več btw če koga zanima, nas je blo premalo resnih).
    Skratka rolca je pršla na 350e, kar je pomenilo shot na plo10 in pol se je začel nek čudn obdobje, ki je traju ene 50k handov do predkratkim, ko sm se odloču narest mal pauze. Ugl nikakor nism mogu več nič zmagat, prvi shot šou v 2 dneh, zbildu nazaj na plo5, pušnu, reloadnu, pušnu, reloadnu, pušnu, mel sm dneve k sm naredu 100e itak in mislu da se obrača samo druk dan že bomba nazaj. Tam kjer sem bil spredi alpa flipou nism mel glih sreče, mal smole v 200bb potih, nabiju se v top range, seveda tut napake zaradi nezbranosti in neznanja itd. ampak načeloma sm se naveliču vsega no in začel dvomit v svojo igro. Niti ne vem več kok sm pušnu alpa kok pod ev sm bil na plo10, baksuz ugl.
    Zadnič sm se odloču ustat doma v tej boring lj in igrat namest, da bi šou na atp žurat s punco, kot že mnogokrat prej, ker sm si res želel da mi rata s tem pokrom. ugl po ene 1k handih sm bil nvm ene 7bi pod ev, kar niti ni bau bau, ampak mi je dopizdil, sem se vsedu v avto in šou v umag. Do dons nism naredu nič. Zdej pa mam plan it čez vse od začetka, lagano dve urci na dan, ostalo pa uživat. Začel bom s skripto plo from scratch. Ko se bom počutu igrat bom spet začel na plo5 verjetno zarad samozavesti, pa tut ker nimam 500e da fuknem gor, ker bom ogromno zapravu čez poletje verjetno. Ta mesec fix ne bom nič igral, grem jadrat zdej za 15 dni in bom tam sproti checkiru teorijo, bom pa verjetno kakšne pomembne stvari o strategiji tut napisu tuki, da se remindam o njih in še kdaj grem čez. V prihodnosti pa ma da ta šit zalaufa in ratam nek spodoben plo50 plo100 grinder oz. šaltam na moj predragi HU in neham centke prelagat, pa se končno lotim tega profesionalno. To je to za to dnar, se čujemo.
    p.s. Rd bi se samo še iskreno zahvalil userju Anubis tuki, tip je kralj, mi je odgovoril na velik vprašanj in pomagal kolikor se je dalo, ne glede na to, da nisem mogu ponudit nič v zameno plus spraševal bedarije. respect + ferlich in plavalec sta mi poslala materjal za študirat za kar sm tut zelo hvaležen, bog ve kje bi šele bil brez tistga

  • #2
    Okej, preden pozabim. Pregledal sem situacijo s plo10 in je vse jasno. Po tem ko sem prvič prišu do točke za shot na plo10 že dokaj kmalu, cca 75k-100k handih in pušnil, sem šel nazaj na plo5 buildat rolo in fora je bila da sem bil nevem kok handov breakeven praktično medtem ko mi je ev šel ful gor. Torej mel sem 250e, medtem ko je bil ev na 375e aka 25bi več, ni se mi več dalo drkat plo5, ker sem se počutil winner in sem naložil gor 125e tako da je bla rolca 375e, po tem pa sem pušnil cca 25bi, načeloma bi mogel pri 250e ali 200e nazaj na plo5 pa se mi res ni dalo spet drkat s tem, sem raje naložil še malo keša, ko sem pušnil drugi shot. Skratka če štejemo prvi shot, drugi in te reloade sem cca -35bi na plo10, ev pa je tudi zelo zelo slab tam okoli -25bi, kot sem rekel, najprej je šel vsaj ev ok potem pa je tudi to začelo padat ker enostavno sem vedno bil zadaj, čeprav sem imel feeling da proti celem rangu delam pravilne playe. Mogoče bi mogel potrpežljivo ostat na plo5 po tem ko je ev šel gor rolca pa stagnirala in počakat da se s stvar zbilda po planu pa ne prehitevat, po drugi strani pa sm zadovoljen, da sem naredu shot z reloadom, ker je tut mal zguba časa ne it na plo10 če maš možnost, in če je jasno da premaguješ plo5. Tako da plan za naprej je slednji. Deposit 250e, zbildamo na 350e na plo5(20bi), shot na plo10 standard, če ne rata spet, reload kr na 500e(50bi) pomoje, bom mel definitivno dost 5tk, in igrat s 50bi rolco, če bustnem še tist pa bolš da neham z vsem skupi, ker ni šans da premaguješ 5tke pa ne 10tk je isti k, ugl bomo vidl kako se bo stvar odvila, mam dober občutek drgač, začnemo študirat od začetka, verjetno se bo že predn na plo10 pridm pokazal al sm bil prej luckbox al kva zdej glede na to kako mi bo šlo in še mel bom eč časa odpravt določene leake predn mi spet na 10tke rata pridt, na kratko, če pridm spet na plo10 pol definitivno premagujem microte in je problem verjetno v varianci pa bom reloadal dokler gre, če pa bo stvar da niti 20bi na plo5 ne bom mogu več narest in bo še tm ev padal dost časa, pol pa treba globje pogledat stvar, ampak kokr sm reku mislm, da bo kr case 1. Tut igral bom manj, samo ene 50-75h/mesec in študiral več pa imel manj miz, samo 4, da spremlam vse in razmišlam. mamo to .. strategija, ki jo berem sledi v naslednjih dneh.

    Comment


    • #3
      Srečno Shaytan!
      Potouč jih ovce, grind, grind, grind, analiza in počitek, to je to, kmalu se bo obrnilo boš videl, samo ne obupati. Zelo se veselim tvojih bodočih postov, mislim, da boš na ta način lahko pomagal predstaviti svojo zgodbo veliko igralcem, ki se šele spoznavajo s PLO-jem, ki je res huda igra in bi se jo morali naučiti vsi, ki radi ''kartajo''.
      Včasih je PLO veljala za najbolj variabilno igro, ko se pa sedaj recimo pogovarjam s Spin&go proji, tukaj šele lahko vidiš kje te lahko res glava boli.
      GL!

      Comment


      • #4
        Kaj šele PLO Spin&Goji
        Kdor preživi te, verjetno preživi vse.
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment


        • #5
          kje pa igraš?
          pa veliko uspeha ti želim
          don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

          Comment


          • #6
            Velik sreče Shaytan!! Bom z veseljem spremljal, ker bi se sam tut zelo rad začel učit PLO

            Comment


            • #7
              Hej, evo me iz dopusta. Hvala vsem za support. Za poker nisem delal praktično nič, ene 2h HH review s frendom, branje plo from scratch članek 1 in 2, pa igranje z equityji vse skup cca 4 urce. Sem pa vsaj bral dosti drugih knjig in veliko chatal z ex nlhu coachom o fitnessu in biznisu.
              Sem se kar spočil psihično, imam veliko novega zagona, mi je zadnjih nekaj dni že šlo na živce, da ne morm začet zares delat. Fizično je druga zgodba, ker sem dobil heksenšus v vrat, ko sem dva dni zapored nepotrebno tekmoval v sklecih in dipsih po plažah, ampak se izboljšuje. Raztegovanje, masaža, vroči/mrzli obkladki in voltaren pomagajo zelo. Sem bil že pozdravljen vmes pa sem skoču v vodo na glavo in me je spet zagrabl. Kakorkoli, vidim da mi tudi preveč dopusta ne paše, glih tako kot preveč dela ne, torej potrebujem nek balance, kar si nikoli nisem mislil, da bom reku, glede na Gordonovo pranje možganov, da je treba bit obseden, in da je ravnovesje za revne. Glede na zdanjšnje izkušnje se mi zdi, da bo to pristop, ki mi ustreza.
              Nič, gremo k bistvu. Objavil bom "zapiske" iz plo from scratch part 1 in 2, ki si jih moram bolj zapomniti. Ne bom objavljal vsega, kar notri piše, ker veliko stvari mi je že postalo samoumevnih tekom igranja, tako da če se kdo res želi naučiti naj si prebere sam, ker je notri veliko "golda", ki ga ne bom objavljal.
              Za uvod:
              Večina Omahe je stavljenje nuts-a za value ali uporabljanje pozicije za kradenje. Iz tega lahko povlečemo bistvo strategije, ki je oop začni s handi, ki lahko delajo nuts, medtem ko se lahko odpreš samo ip, kjer lahko kradeš. Torej ko se odločiš, da boš igral hand imaš lahko samo dva razloga. Nimaš steal equityja, ampak je hand dovolj dober(dela nuts na več načinov), da imaš dovolj showdown equityja. Hand nima showdown equityja, ampak je steal equity dovolj dober, da se hand lahko igra.
              Spot, kjer sem leakal keš:
              As987s (OESD+FD+pair) IP MW SRP-spr6.5 on K76ss after it gets checked to us, how much to bet?
              AT LEAST 90%! .68 into .75 - everything less is a mistake / probably better than potting it because way more worse FDs,SDs, weak Kxxx call but potting is still better than 3/4
              The easiest way to double your win rate is to double your value bet sizings.
              A987vK*** = 63/36 EQUITY IN THIS SPOT so you actually want it to call ; A987vKQss 65/35
              Versus better hands like top2p/sets we get check raised even if we bet smaller like 2/3 and game plan would be the same no matter the sizing; call IP to see a non pairing turn; stackoff turn;
              When you're betting think whether it's for value or for bluff and often with strong rundowns it's actually for value despite the fact that it looks like a semibluff.
              Prvič, dejansko smo pred bare Kingom čeprav ima boljši made hand, torej imamo value hand. Drugič, ko smo check raisani bi bil stackoff slabši, kot samo call za safe turn. Tretjič, uporabljat moram večje sizinge in ne std 2/3, 3/4.
              Razmišljanje o high pair handu s slabimi side kartami v različnih spotih:
              QQ83ss
              RFI BTN or limp/call vs aggro
              Limp behind two limpers anytime
              Limp behind one limper OTB if aggro players behind otherwise iso when regs on blinds unless if blinds are extremly passive then limp as well while on SB with one limper limp even if BB is aggro good rel. pos. postflop, practically never raise
              QQ83r
              RFI BTN or fold BTN vs big aggros/stations
              BTN two limpers is the only way where we could limp/c vs aggro behind while with one limper or oop we need passive players behind to overlimp, vs unknowns we're tight
              Guideline statsi za RFI po pozicijah:
              UTG 9-13% MP 20 CO 30 BTN 50
              Tuki nastane problem, ker nekateri handi so višje uvrščeni v plo po equityju kot drugi, kljub temu da ima nek druk hand večji playability.
              T765ss = top 60%
              QQ87r = 21%
              QQ83ss = 23%
              9876ss = 43%
              T876ss = 39%
              T987ds = 16%
              T987ss = 34%
              AJ76ds = 10%
              AJs76s =32%
              AsJ76s = 23%
              A982ds = 21%
              A982ss = 40%
              Recimo AJ76ds je fold UTG, medtem ko se T987ds igra pa je po equityju prvi hand boljši. Pa 9876ss in T876ss sta si blizu po rankingu oz. je drugi hand še malo boljši pa je v bistvu 9876ss bolj nutty in smooth. Podobno je tudi QQ83ss v bistvu velik višje uvrščen kot T987ss, pa se ta bolje igra.
              Random:
              low pair+inside wrap 9876 = 45/55 vs AA** on T63r board; z BDFD se bližamo 50/50
              9876ss(fd+gutter+pair) vs AA**r na J73ss 65/35
              Q987ss(fd+oesd+pair) vs AA**r na K76 75/25 in K876ss(fd+oesd+pair) va AA**r na J75ss 75/25
              ->made hand na flopu totalni dog
              Ks764s na BB proti UTG open in 2 calls = fold / nimamo steal equityja, da bi bil ta hand playable / nima showdown equityja, da bi lahko oop klicu, ker bomo velikrat dominirani, če pa bomo ahead pa ne bomo mogli dobit value / torej kljub dobrim oddsom preflop je fold
              p.s. aja še da odgovorim, igram na bwin, ipoker, microgaming, black chip poker

              Comment


              • #8
                Sem kar produktiven zadnje dni na več področjih, napišem kaj več ko bom mel kaj časa, za zdaj samo objavim zapiske posnetkov, ki jih gledam, mogoče komu kaj uporabnega. Sem se odločil, da bom postal cel proces praktično(kolikor bom mel časa), od startegije do mindseta in ostalih stvari, in ko mi rata bo en lep blogec.
                2x6 Venessa teaching Emil on Deucescracked
                PART#1
                PLO = 6x possible combinations of two different cards
                Preflop rules of thumb:
                position is the most important factor
                play hands that can make the nuts
                life is better with suited cards
                pairs suck, but overlimp big pairs to overset
                danglers kill value of the hand
                T865>T997 in her opinion
                PLAY FEWER HANDS OOP - STOP PLAYING HANDS OOP - COMING FROM A SOLID TAG
                Nut flush vs 2nd nut flush isn't uncommon
                8764 has 58 nut outs (~67% of the outs), while 8654 has only 50 (~58% of the outs) + the hand with the higher gap loses value more quickly as the flop cards get higher + higher pairs
                Why rainbow hands suck?
                flushes are better than straights obv
                even on rainbow boards backdoor fd's are more valuable than people think
                two tone boards suck ass for them
                55/45 = 10% more
                3 choose 3 = 1 4 choose 3 = 4 / out of 4 cards you need to pick 3 / so in terms of straights KQJT is 4x better than KQT3
                ATT5ss sucks / play hands that make draws it's a fucking drawing game / TT only makes top set 50% of the time
                T997 is a 70/30 favorite over T987. Also, T887 is a 54/46 favorite over T987.
                Also, T987 is approx 53/47 vs xxxx whereas T997 and T887 are close to 60/40.
                if you run the equities not against xxxx, but against the top 30% of hands, or whatever it is that people are likely to play,
                then T987 actually does better hot and cold than T997 does. For instance, against AAKK, T987 is 39% whereas T997 is 33%.
                None the less T987 is just more playable.
                PART#2
                T985 - 5 is actually a dangler so it's not a strong hand nor a rundown / you don't make any more straights because of it
                T987 isn't strong enought to squeez either over two people oop
                deeper stacks mean bigger bets aka more pressure therefor Venessa loves it
                3bp oop hu T73ss 7642 xf + !!!use pfr to see how he hits the board!!! like even if he's utg, with 20% pfr his range is wide
                in 3bp hu oop on T73ss vs aggro we can check with 89JQr or set+fd cuz the first hand doesn't mind a XB while xr is also fine to get more fe and set+fd doesn't care if it's checked back but as std bet out
                9876ss is bottom range for sb peel
                monitor stack sizes before every decision preflop
                3w oop 3bp 559ss after we squeezed villains put us on AA so 9*** should fold and it does in higher stakes as well as low fds, while on 6677 don't cb, but when you do use 2/3 sizing
                oop QQT9 on T97ss xf 3bp hu - gross spot
                KK88 btn over 2 limpers raise 4x not pot to get lower pairs in from the blinds/depends what you're playing for, set value or fe+eq advantage so from that you decide for the sizing
                oop vs 3b which is AA only with 77QTss fold to 3b, AJT9ds is barely a call vs AA only 3b oop
                It's clear how the game changed from weak tight to loose aggressive->Venessa used to 3b less than pot even oop in order to have higher spr and more maneuverability because when stacks were deep players only played the nuts even ip
                so they didn't use it as well while nowadays they do use it so we need to pot it and diminish their positional advantage

                Comment


                • #9
                  Zdravo Shaytan,
                  tudi sam sem pred kake 3/4 leta probal z PLO in se mi je tako dopala da kar ne morem od nje stran . V bistvu sem z zadeve lotu dokaj lahkotno ker je od zacetka tudi vse slo ko po maslu. Nato je sledilo kar je moglu, pac brez truda in znanja ni uspeha in je vse slo. Odlocil sem se tudi sam, da se stvari posvetim malo bolj resno, predvsem ker me igra zanima in privlaci.
                  Tako sem tudi jaz zacel v juniju prebirat PLO from scratch (Donker), vem pa da bom sel vsaj se 3 cez da se znanje vsaj malo zakorenini. Me pa zanima glede da je literatura iz 2009-2010 ce je vse se aktualno (verjetno za mickro limite drzi)?
                  Jaz bi ti tudi priporocal jnandez bankroll challenge na YouTube (meni osebno super zanimivo ker veliko zves in vidis).
                  Lep pozdrav

                  Comment


                  • #10
                    jou, kratek update. Ker sem si vzel stvari bolj na free od pokra, kljub temu da nisem bluzil nisem prav veliko igral. Vrgel sem se v fitness, branje knjig, temeljito sem pospravil sobo, potoval, skratka se mel fajn in samo kako urco na dan za poker delu na konc pa že tist ne več. Zdej pa se mi je še ponudila neka druga prilika, ki bi jo želel sprobat, ker je glih "hot" z razvpitim tradanjem kripto valut tako da bomo vidli kako bo s tem. K pokru se mislim vrnit definitivno, samo ne vem kdaj, tole na free po dve urcimi itak je šlo prepočas, bolj na free po 6 urc bi mogu bi cilj drugač se nič ne nardi. Skratka, zdej potujem v vietnam k bratu bom tm mal užival do oktobra, fokus predvsem na fitnesu in drugih navadah ki jih implementiram pa mal prste namočit v kripto to je to. Verjetno s pokrom nadaljujem pozimi bolj resno.

                    Comment


                    • #11
                      Evo me nazaj. Po točno enem letu sem spet dobil nazaj veselje za poker.
                      V tem enem letu nisem igral niti 1x, se mi je zagabl, ker nikakor nisem mogu premagovat niti najmanjših limit plo.
                      No zdej imam spet veliko časa in sm se uprašal kaj bi blo kej exiting za počet čez poletje in evo poker mi je padu prvi na misli.
                      Mal sem premislu kaj sm v prejšnih poskusih delu narobe in kaj bi mogu popravit, da bo tole tokrat ratal in sem veliko bolj samozavesten. Tut druge stvari, ki sm jih delal to zadnje leto so pripomogle k več samozavesti, tako da mislim da ni druge kokr da tole gre tokrat skos. Sicer pa ne bom nikamor hitel niti si postavljal ciljev preveč, samo da igram kvalitetno in konstantno.
                      Ruknu sm 100€ na bwin kar bo 50bb za plo2, čez 25bi pa nardim shot na plo5 kadarkol že to pač bo. Igram pa 4 mize ker več mi je že preveč da bi lahko razmislu vsak spot, kar je samo 250 handov na uro, tako da zna trajat vse skup ampak jbg.
                      Postal bom pa kokr bo, večino bojo vrjetno kakšni handi, ki mi niso bli jasni kako odigrat... Odigral sem do zdej 1250 handov, od tega mam ene 5 handov za predebatirat, verjetno postnem zvečer kakega... To je to, ful sm vesel, da sm nazaj!

                      Comment


                      • #12
                        Welcome back, srečno s projektom, ne obupaj prehitro, Poker je maraton. Z veseljem bomo spremljali tvoj napredek! Glgl

                        Comment


                        • #13
                          Hand Information
                          No Limit Omaha, 0.02 BB (3 handed).
                          Table Information
                          Seat: 1 Hero ($2) Dealer
                          Seat: 5 Player 5 ($2.3) Small Blind Unknown-First hand
                          Seat: 6 Player 6 ($1.7) Big Blind Unknown
                          Dealt to Hero
                              
                          Preflop (Pot:0.03)
                          Hero    RAISE $0.07
                          Player 5    CALL $0.06
                          Player 6    CALL $0.05
                          Flop(Pot: $0.21)
                             
                          Player 5    BET $0.2
                          Player 6    CALL $0.2
                          Hero    ?
                          Že od lani se spomnim mi je bil tole problematičen spot, ko imam top2p in na drawy board nekdo pot donkne in drugi kliče pa nobenih informacij nimam. Ker v primeru, da ima nekdo set in drugi draw sem dokaj dead. Je tole torej fold? V naravi ni plo2 igralcem, da bi bottom2p donkali po mojih izkušnjah. Vse kar se mi zdi, da premagam je OESD+FD ali FD+TP kar blockam pa recimo, da mu še ta drugi malo outov pobere je to zame najboljša situacija, kjer bo še vseen težko igrat turn in po moje ne profitiram veliko, medtem ko v najslabši situaciji sem dead. Plus tega, da če je sb decent verjetno nima FD+oesd sploh v rangu. Nekak ali malo dobim ali velik izgubim situacija se mi zdi. Pa ajde v srp še rečeš call flop reevaluate turn pa ne zgubiš veliko, ampak so se mi te spoti tudi v 3bp že zgodili se spomnim, kjer pa je še težje readless, ker si allin or fold. Tako da zaradi teh razlogov sm foldnil, pa preverjam, da nism prevelk nit.
                          Drugač pa evo projekt začel s heaterjem:

                          Comment


                          • #14
                            GL, upam da tokrat rata
                            Shaytan wrote:
                            Ruknu sm 100€ na bwin...
                            Če boš igral na Party networku, potem ni skoraj nobenega plusa igrat na bwinu, pojdi raje na PartyPoker z RB-jem plus ostalimi stvarmi.
                            EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                            Comment


                            • #15
                              Hvala. Bi šel pa so mi blokirali račun, ko sem hotu naredit deposit, ker sem ga naredil, ko sem bi star 17 in to je proti pogojem in nočejo pogledat skoz prste

                              Comment

                              Working...
                              X