Announcement

Collapse
No announcement yet.

Time to money transfer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Time to money transfer

    Pozdravljena zbrana družba.
    Pred slabima dvema letoma sem se registriral na forum, ter naredil prvi deposit na Party. Od takrat sem recimo skoraj vsak dan rekreativno igral, ter pomalem izgubljal. Vmes sem bil prepričan, da bom skrekal online blackjack in ruleto. Pa sem začel po velikem izgubljati in depositi so se vrstili. No, lesson learnd the hard way. Vmes sem preizkusil domala vse različice NLH. Od turnirjev do nl100 cash game (sej ne da bi mel bankroll, pač me je zanimalo kako tam izgleda , ja sej vem neumno a za jetra bolj zdravo kot pijača). Preizkusil sem tudi SNG ter spin formate. Morda nenavadno, a klasičen večer je izgledal kot nekaj MTT-jev, zraven malo cashgame, ff ter za konec nekaj spinov. Odlična zabava, a rezultatov se tako ne dela.
    Vedno se mi je zdelo, da za neko resno študiranje igre enostavno nimam dovolj časa. Nato pa sem lepega dne hotel ugotoviti, kam mi ves čas odnese...(študent, brez družine...). In prišel sem do svoje ahilove pete: Gledanje raznih serij. Ko sem izračunal, koliko časa sem v lajfu potrošil na vbistvu butastih ameriških serijah sem se globoko zamislil.
    In padla je odločitev. Gledanje bom zmanjšal na minimum ter prihranjeni čas posvetil pokru. Naslednje logično vprašanje se je glasilo: Katero različico NLH naj izberem ( PLO mi nekako ne sede). In tu se obračam na zveste člane foruma. Kaj po vaše bi se trenutno najbolj splačalo vdarit. Počasi grindat cashgame, upati na ogromen score na 500+ MTT, igrati spine proti sicer dokaj slabim igralcem a z ogromno varianco, se lotiti SNG-jev...)
    Seveda mi je jasno, da je povsod potrebno vložiti ogromno dela. Da se nikjer ne da zaslužit čez noč. Vseeno pa lahko izbira zvrsti poeonstavi oz zakomplicira trnjavo pot.
    Toliko od mene, sedaj ste na vrsti vi. Predlogov čim več, naj pa bodo vsaj približno argumentirani.

  • #2
    MTT 5-20€ BI. Ce imas moznost morning schedule. Trenutno najbol soft format pokra
    22 / Poker Player / Poker Coach / Team BetKings&PokerPro<br />[br]Everyday 07:00 CEST live on Twitch

    Comment


    • #3
      Matr, to si zdej vprasal, kot da se odlocas med nakupom mazde mx5 in Renault Trafica...
      Nevertheless, schweppes je za pussyje. PLO zahteva cvrst karakter
      be good, be better, be Governor of Poker

      Comment


      • #4
        Jaz bi ti priporočal, da začneš s PLO ali Short deck Holdmom. Zakaj? V tem trenutku sta že in dolgoročno bosta to najbolj soft varianti online pokra. Turnirji bodo vedno soft, varianca pri njih je pa še večja kot pri denarnih igrah. Turnirski igralci morajo imeti zelo dolge sešne, pri cash game-u si lahko veliko lažje prilagodiš vse ostale življenjske obveznosti saj lahko igraš kadarkoli in kolikor časa želiš.

        Comment


        • #5
          Short deck holdem. Ideja sploh ni slaba. Imamo na forumu koga, ki se s tem resneje ukvarja? Kaj pa literatura?
          Klasičen odgovor poguglaj me tu pripelje do množice člankov, kjer pa vsi le razložijo pravila, pojasnijo osnove.. itd. Nikjer pa nisem zasledil kake resne analize, vsaj nek približen preflop range za različne pozicije, postflop play (to že vem, da TP TK ni boh ve kaj, da je straightdraw močen, ker maš več šans da pogodiš...generalno). No mene bolj zanima neka resna analiza kako to odigrat. Tut mi ne bi bil problem kupit knjigo, dat kak evro za nek online class.

          Comment


          • #6
            Run it once ima dober program, za ogled videov rabiš vzeti naročnino: https://www.runitonce.com/poker-trai...t-deck-part-1/
            Upswing poker ima $999 paket, malo je drag za začetek: https://upswingpoker.com/short-deck-poker-course/#price
            Run it once se ti bolj splača

            Comment


            • #7
              Jaz sem zacel igrat Omaho ene 3 leta nazaj? Od takrat mi je igrat Holdem super boring. Slabi igralci na micro in low staksih se najdejo povsod. Nisem pa se nikjer videl toliko neznanja oz. prepricanja da vedo vse, kot na PLO mizah.
              Sej na turnirju ti kdo podari stack z neumnostjo na $10 buyinu, ampak ko prides na finalko bodo velikokrat tam solidni igralci.
              Si ne predstavljam kako grindat na zacetku turnirje, in dobit skoraj nic rakebacka. Se mi zdi, da je zacetniku zelo pomembno, da vidi, da vec kot igra, vec denarja dobiva. Na turnirju pa lahko par mesecev grindas pa ne ves, ce si prav odigral al ne, ker ne dosezes enega velikega scora.
              6max holdem je bolj na easy grind. Ampak sem mnenja, da dan danes in cez par let, bo od cash game se vedno najbolj soft 6max omaha.
              Varianca (gre hitreje gor in dol) je vecja pri omahi kot holdmu, ampak se da z dobrim rakebackom pokrit. Je pa lazje imet vecji winrate pri omahi, ceprav so obdobja, ko ni prijetno grindat, ko pride bad run.
              u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

              Comment


              • #8
                DreDay wrote: Run it once ima dober program
                Sem se registriral kot free user na njihovo stran. Pa sem vsega skupaj našel dva posnetka. Tudi recimo forum imajo za stud,omaho8,open face chinese... Short deck pač ne. Se to kaj spremeni, če si plačljiv uporabnik? Ker za dva videa mi je nekako škoda naročnino plačevat.
                Glede PLO-ja pa je takole. Sem sicer vmes nekaj probal. Pa dalje od pravil nisem prišel. Nekako sem še dojel, kateri handi spadajo v top 5 % potem pa tema. Če me vprašaš ali je bolje imeti 85TJ double suited ali pa AK36 rainbow ne bi imel pojma. Sta oba handa dobra, slaba kak naj to vem?? Ja gotovo obstaja kak program, vržeš not pa je. Se mi zdi, da bi mogel kake3 tedne intenzivno študirati, preden sploh mizo odprem. Ali pa se motim? (NLHE preflop basic strategy se da naučit v eni uri da bo za nl2 vsaj približno dober)
                Sem pa pripravljen na vaš predlog začeti s kako knjigo, ki to lepo razloži. Mogoče me pa potegne :/

                Comment


                • #9
                  Run It Once nima nič Short Deck materiala. Za dejansko učit je tega bolj malo.
                  EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                  Comment


                  • #10
                    Kratkoročno in srednje ročno : Spini
                    1. Najboljša urna postavka na nizkih in srednjih limitih
                    2. Obstajajo heads up trainerji, kjer se naučiš igrati optimalni poker, balanciranja s širokimi rangi in frekvencami.
                    Srednje ročno in dolgoročno short deck Holdem
                    1. (Ker je zaradi antejev in veliko igralcev, težje rešljiv za bote
                    Dolgoročno mtt in šele nato Omaha
                    1. Zdaj problem je da rabiš ogromno likvidnost, in kapitala nasploh da preživiš slabe mesece, leta. Tudi če je potencialno večja urna, imaš velike stroške variance. Go figure
                    play wit heart not wit ego

                    Comment


                    • #11
                      Igraj tisto kar ti je najbolj všeč. Če se hočeš nečemu resno posvetiti te mora zanimati.
                      Meni so najbolj zanimivi turnirji, ker so razburljivi in imajo na vložek veliko nagrado, res pa da je pri turnirjih veliko varijance (sreče na kratki rok, oziroma znanja na zelooooo dolgi rok).
                      Če boš igral turnirje moraš imeti bankroll 300-500* večji od povprečnega buyina, torej če si dal za turnirje na spletno stran 500€ potem igraj turnirje za 1€, max 2€.
                      Zavedati pa se moraš da boš brez trenerja oziroma kakšnega trening tečaja za kakšne bolj resne rezultate, oziroma za to da boš od tega lahko živel potreboval kar nekaj časa in trdega dela, lahko par mesecev, lahko par let, lahko pa nikoli, odvisno kako boš zastavil.
                      Če imaš 500€ jih najprej vloži v trening program. Trenutno ima Raise Your Edge (RYE) Black Friday Sale kjer lahko dobiš njihov Tournament Master Class Apprentice za ta denar.
                      Mogoče se ti 500€ zdi veliko, vendar si verjetno izgubil že več kot to če si brez izkušenj in bankrola igral NL100.
                      Poglej si tudi youtube kanal Jonathan Little PokerCoaching, veliko zelo uporabnega in to zastonj.
                      Če za turnirje nimaš časa (računaj da turnirji ponavadi trajajo 6 ur in več), potem igraj normal speed sitngo za trening, turboti in hyperji so polni projev, regular speed sploh na kakšni manj oblegani strani pa so zelo soft.
                      Cash game je tudi opcija, jaz mislim da je OMAHA igra v kateri se da največ zaslužiti, ampak za omaho rabiš velik bankroll ker je velika varijanca. Priporočam pa ti da najprej naštudiraš NLH, potem je veliko lažje skočiti še na OMAHO..
                      Knjigo ti priporočam samo eno in sicer:
                      https://www.amazon.com/Essential-Pok...t%2C239&sr=1-1
                      Kindle verzija je samo 10€.
                      Srečno
                      Mat kurb*!!!

                      Comment


                      • #12
                        DreDay wrote: Upswing poker ima $999 paket, malo je drag za začetek: https://upswingpoker.com/short-deck-poker-course/#price
                        Zrihtam za desetino cene, zs ce kdo rabi

                        Comment


                        • #13
                          Hja situacija je sedaj taka. Za shortdeck se mi prava literatura nekako ne zdi dostopna, nekaj na filing pa ne bi igral, saj mi gredo take odločitve ponavadi bolj slabo od rok. Zaenkrat pustimo tudi PLO ob strani. Ostanejo tako MTT-ji z vsemi prednostmi in slabosti in pa spini. Čakamo še na ostale predloge.
                          Morda naj pojasnim še tole. Nikakor mi ni (zaenkrat pa verjetno vedno) ideja živeti od pokra. Naj bo le nek vsaj približno profitabilen hobi. Glede plačljivih training site-ov pa tako:
                          - vsekakor skoraj nujni
                          -RYE sicer super, bi pa morda za začetek vzel nekaj za okoli 100 EUR (500+BR bi nekako težko s prve skupaj spacal)
                          No med tem ko izbira poteka pa mi seveda nihče ni prepovedal laganega pokerčka na večer. Dosegel prijetno zmago na 3,3 Hyper 200GTD (nevem kako točno naložit slikico)

                          Comment


                          • #14
                            V zadnjem tednu sem intenzivno razmišljal o vsem skupaj. In prišel sem do zaključka, da se bom, kot že mnogi pred mano posvetil MTT pokru. Sem ter tja bom sicer bolj za dušo odigral kak spin ter SNG, v glavnem pa se bom posvetil klasičnim turnirjem. V ta namen sem začel z nakupom MTT automation tool od bestpokercoaching. Prevladala je predvsem dokaj ugodna cena 149 EUR z cyber monday 50% off. To orodje mi bo pomagalo pri push/fold strategiji. Glede strategije igranja začetne faze, ko so stacki ponavadi dokaj veliki pa bom zaenkrat ostal pri zastojn literaturi iz YT. Torej začetni podatki projekta:
                            bankroll: 100 EUR
                            Zvrst: Micro MTT ABI = 2 EUR (vse možno, blindi up to 10 minutes per level)
                            cilj: Nabildat bankroll, da bo dovolj za kak resen MTT course
                            Igrati bom začel na Partypokru. Kot ste že ugotovili, in že hitro pišete kritike, v tem projektu klasičen BRM nikakor ne bo upoštevan. In to s smiselnim razlogom. 300-500 krat večji BR od ABI potrebuje nekdo, ki od pokra živi. Poker mu predstavlja glavni vir zaslužka. Tako si nikakor ne more privoščiti, da bi "popušil celotni BR". Pri meni je situacija drugačna. Enostavno si lahko privoščim bust. Vem, da so možnosti za kaj takega kar visoke. Tako na hitro bi jih ocenil med 25 in 35 %. Ponavljam, nikakor si takega rizika ne more privoščiti nek pro. Jaz si ga lahko. Če bo projekt propadel... gremo na pivo. Če mi rata in nekaj zaslužim... jah gremo na pivo
                            Upoštevano bo načelo high risk, high reward.
                            Za konec pa še vprašanje. Kako se je nekemu fishu najlažje preko setalitov prebiti na millions online glavni turnir. Izkoristil sem namreč priložnost reload bonusa, dobil 22$ ticket ter ga pretvoril v 109$ ticket. Za naprej pa nisem siguren. Je bolše proti definitivno boljšim nasprotinkom igrati Hyper ali turbo turnirje? Je bolje iti na 530$ in od tam na 10300$ ali na 1050$ in od tam na 10300$ Je bolše igrati nočno varianto setalita ko je podeljenih 5 ticketov ali ciljat na čim večji turinr z 30 (50) podeljenih ticketov. Jasno mi je, da so šanse slabe v vsakem primeru, toda... Kje se zdi edge projev nad mano še najmanjši, kje je največ variance, ki jo tukaj nujno potrebujem.
                            Vsi odogvori dobrodošli

                            Comment


                            • #15
                              Charly wrote:
                              Za konec pa še vprašanje. Kako se je nekemu fishu najlažje preko setalitov prebiti na millions online glavni turnir. Izkoristil sem namreč priložnost reload bonusa, dobil 22$ ticket ter ga pretvoril v 109$ ticket. Za naprej pa nisem siguren. Je bolše proti definitivno boljšim nasprotinkom igrati Hyper ali turbo turnirje? Je bolje iti na 530$ in od tam na 10300$ ali na 1050$ in od tam na 10300$ Je bolše igrati nočno varianto setalita ko je podeljenih 5 ticketov ali ciljat na čim večji turinr z 30 (50) podeljenih ticketov. Jasno mi je, da so šanse slabe v vsakem primeru, toda... Kje se zdi edge projev nad mano še najmanjši, kje je največ variance, ki jo tukaj nujno potrebujem.
                              Vsi odogvori dobrodošli
                              Hyper
                              22 / Poker Player / Poker Coach / Team BetKings&PokerPro<br />[br]Everyday 07:00 CEST live on Twitch

                              Comment

                              Working...
                              X