Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO grinder ŠPANIJA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLO grinder ŠPANIJA

    ¡Hola!
    Oprostite mojemu nekreativnemu naslovu teme, za eseje sem v gimnaziji vedno dobival dvojke, očitno z razlogom. Študentskega lajfa je torej konec in s tem tudi moj stari blog ne pride več v poštev. Pred malo več kot desetimi dnevi sem pristal v Sevilji in z enourno vožnjo do hotela prispel v Huelvo. Trenutno pa že sedim v na novo najetem stanovanju v centru Huelve.
    Tukaj verjetno ostanem do julija, ker ima punca junija tu še izpite. Ta blog mi bo kot neka motivacija pri pokru, poleg tega pa bom verjetno veliko govoril tudi o Španiji. Igral bom plo25 začenši s cca 50bi rolco, izven tega pa imam še dnarja za žvet za verjetno malo več kot tri mesce. Ni idealno, ampak nekega pritiska za enkrat ne čutim. Kakšni so tukaj stroški stanovanj/hrane/ipd. pa bom bolj podrobno opisal v naslednjih postih.
    Ne planiram nekega postanja po urniku, ampak bolj kot ne, ko se mi bo dalo. Sigurno pa več v naslednjih dneh, ker še nisem začel s pokrom, saj je bilo do sedaj preveč drugih stvari in tudi še naslednje dni bom v bolj počitniškem mindsetu. Tja do konca februarja planiram, da se bom ravno lepo ogrel za mizami in tudi prepotoval kar mislim, potem pa marca začnemo gristi kot treba. Veselim se deliti to izkušnjo z vami, pa mogoče celo kakega zapečkarja prepričam, da mi pride delat družbo


  • #2
    Sem bil v andaluziji decembra pa je res fantastična, tko da priporočam potovat ko boš mel cajt
    Kar se pa pokra tiče pa gl, mogoče bo flamenko v ozadju pomagal pri rezultatih
    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

    Comment


    • #3
      Se že veselim prebiranja bloga!
      Srečno za mizami! :diamond:

      Comment


      • #4
        haha - flamenko. Hvala za lepe želje.
        Prihod in nastanitev - utrinki prvega tedna
        Letela sva iz Benetk v Seviljo z Ryanair-om. Enosmerna karta je poceni, cca 65 eur (20kg kufer + velik nahrbtnik 10kg + 10kg torba za računalnik). Kilaže in dimenzije malih torb ni pregledoval nihče. Leteli smo 2h45min. Niti Benetke niti Sevilja nista velika letališča, zato ni nobenih problemov. Iz Sevilje do Huelve je cca 1h vožnje po avtocesti in kako priti do hotela je ogromno opcij. Avtobus, vlak, shuttle kombi, prevozi.org (oz. blabla car pri njih), rent a car, ipd.
        Najcenejša varianta je verjetno avtobus, vendar moraš najprej iz letališča v Sevilji z avtobusom v center in tam na drugi avtobus do centra Huelve in tam na tretji avtobus do hotela, kar se nama je zdelo preveč zamudno. Ista fora je z vlakom, s tem da je malo dražje. Če imaš srečo in najdeš koga na blabla car, ki gre ravno iz centra Sevilje v Huelvo ob primernem času je dosti poceni(9eur na osebo oz. plačaš za dva, če si punca z ogromno kufri), ampak temu moraš še prišteti avtobus iz letališča do centra Sevilje, plus dejstvo, da ti prevozi niso 100% zanesljivi, plus ne veš točno kje te bo tipac odložil, ipd. Skratka na koncu sva na gettransfer rezervirala enoprostorca za 75eur, ki naju je počakal pred vrati letališča in odpeljal do vrat hotela. Plačaš malo več, ampak imaš mir.
        Hotel sva rezervirala preko bookinga že 2 meseca prej za 20eur/noč na osebo brez zajtrka. Zajtrk je bil drag in tudi prespala sva ga, zato ni imelo smisla. Hotel se imenuje se Senator hotel in je v samem centru Huelve. Bil je dober, edino pripombo imam glede zelo tankih sten. Načeloma, če tam samo spiš in zjutraj greš ni problema, vendar jaz sem bil kar veliko dejansko v hotelu, saj sem gledal in klical okoli za stanovanja, ipd. In čez stene se sliši res vse, sosed španec, ki govori po telefonu eno uro, drugedva soseda, ki seksata, majstri, ki popravljajo neko omaro v spodnjem štuku, čistilke v zgornjem nadrstopju, itd. To je bila edina malo moteča stvar. Hotel je bolj biznis narave, zato nima bazenov, ampak je spa zelo blizu, če bi si kdo želel.
        Kmalu sva ugotovila, da ob nedeljah razen restavracij ne dela skoraj nič. Nobena trgovina, tako kot pri nas vsaj do 12ih. Šele po parih dneh sva našla eno malo dražjo MASgo, ki dela tudi ob nedeljah. Kmalu sva tudi spoznala, da imajo urnik čisto drugačen kot pri nas, seveda zaradi sieste oz. popoldanskega počitka. Navadno delajo od 10ih-14ih in nato od 17ih-21ih oz. tam okoli, nekateri 9.30-13.30 in nato 16.30-20.30, ipd. Razen gradbeni delavci začnejo ob 7ih. Šole okoli 9ih. Trgovine se odprejo okoli 8.30-10. ure in delajo do recimo 23ih.
        Zanimivo je bilo, da je med 2 in 5 uro popoldne vse mrtvo, ker so res vsi na kosilu. Tudi večina semaforjev utripa oranžno in razne pisarne/trgovine/izložbe/restavracije se dejansko čisto zaprejo, kot da jih ne bo več nikoli nazaj, pospravijo vse tip top, in nato spet nazaj postavljajo. Seveda večje trgovine in kup restavracij dela tudi med siesto. Prav tako se nisem mogel navadit na dejstvo da od 2-5 ne morem nikogar poklicati za ogled stanovanja, medtem ko je še ob 8ih zvečer čisto normalno, če pokličeš.
        Prve dni so naju tudi po gostilnah zelo čudno gledali, ker sva prišla jest okoli 12ih, ker so kuhno šele pripravljali. Ob tem času oni po navadi že na veliko pirčkajo s tistimi 2dcl pivi, ki se imenujejo caña. Prav tako, ko sva okoli 14ih prišla na kavo, medtem ko so vsi naročevali kosila. Podobno je bilo z večerjo oz. še slabše. Midva sva bila okoli 6ih že lačna, ampak ogromno restavracij je bilo še zaprtih in ljudje so bolj kot ne samo pili kavo in jedli neke slaščice. Ugotovila sva, da oni večerjajo od 8.30-10ih zvečer in pred osmo, če že dobiš zajest si edini, ki jé.
        Veliko sva hodila po Huelvi, da sva spoznala okolico, kje se kaj dobi, kakšna so stanovanja, itd. in je res zelo lepa. Mesto ima 150 tisoč prebivalcev, kot nek Maribor po velikosti, cela provinca Huelva pa 500 tisoč. Mesto lahko prehodiš celo v cca 1 uri hoje od juga do severa. Na jugu je morje, potem gosto mestno jedro in malo bolj odprt miren okoliš s fakultetami na severu. Imajo nekaj parkov in center je zelo živ, ljubljana krat 5, tako bari, klubi, gostilne, ulice, tudi čez teden ni razlike. Plaža ob mestnem jedru ni za kopati, ker je zraven tudi veliko industrije, ampak je 20min z avtobusom stran zelo lepa Puntaumbrija in druge plaže. Tudi Portugalska je z avtobusom zelo dostopna in poceni.
        Vreme je super. 18-23* odvisno od oblačnosti, zvečer se seveda ohladi. Dežja po pripovedovanjih praktično ni. Prav tako kolikor vem Huelva sploh ni nevarna, razen seveda če si ob 3 ponoči v nekem res slabem predelu. Ljudje so zelo odprti in prijazni, v primerjavi z Ljubljano kot dan in noč. Na prehodih vozniki vedno čakajo pešce, ko prideš na avtobusno postajo te random ljudje pozdravljajo in ogovarjajo, po gostilnah si zate vzamejo čas, ipd. Res je, da sva s punco bolj bela kot vsi in govoriva malo špansko, pa sva jim mogoče zanimiva, ampak kolikor vidim, so tudi med sabo zelo easy going.
        Ta mediteranski stil se kaže tudi v hitrosti. Če si zmenjen ob 1ih pričakuj 20-45min zamude, tudi avtobusi so malo bolj na jat foro občasno. Iz danes na jutri se ne naredi nič, če nisi res vstrajen in težiš. Tudi v gostilni moraš velikokrat kar notri plačat ali naročit, če hočeš dobit za pit oz. račun, ker kelnar kar notri sedi in govori ali jé. Račun ti včasih dajo včasih ne.
        Sicer pa opažam, da je tudi kar nekaj maročanov in temnopoltih, ki pridejo iz severa afrike, prav tako ima arabska kultura kar nekaj vpliva na arhitekturo, itd. Šokiralo pa me je, da v celem mestu nimajo za kupit navadne džezve za kavo. Vsi jo kuhajo v kafetieri oz. avtomat in turške kave ne marajo. Pri kavi z mlekom pa dobiš kavo z vročim mlekom, kar sem tudi prvič videl. Prav tako je njihovo pivo za kakšnen procent bolj šibko kot naše in bolj vodeno, kolikor slišim tudi žganje.
        Vidijo se tudi kulturne razlike recimo vsi imajo non stop bolj kot ne zagrnjena okna z zavesami/ruletami, kao da ne vidiš notr, meni je vseeno, če me kdo vidi, da v dnevni sedim. Prav tako jaz iščem lokale na soncu, drugi v senci. In bolj pazijo na vodo kot mi, ker je bolj draga tu, pa ob kosilu vsi naročajo veliko vode, prav tako jo imaš kar po hotelih na recepciji za se osvežit in v trgovini na blagajni. Tudi porcije hrane in pijače so manjše. Pri nas ni polovičnih porcij in mini piv, tu pa je normalno, da dva naročita "tapase" in recimo dobita 4 male krožničke raznih stvari. Nekaj lekarn je odprtih kar 24/7, kar je zanimivo, med tem ko ob 3. ponoči, ko se vračaš iz žurke ni odprto nič, razen neka boga trgovina s sendviči, ali pa si doma delajo pijani toaste. Tukaj bi bureki in čevapčiči od 2-6 zjutraj šli za med. S stanovanji so bolj zadaj, ampak o tem naslednič. Slike pa tudi pripopam naslednič, ker me je tole totalno izčrpalo, si nisem mislil, da imam tolko za napisat. LP

        Comment


        • #5
          Super report, še več takih! alecgor:
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #6
            No, to je pa en zelo lep zapis, sem se zlahka uživel in si predstavljal. Res super poročilo, bravo!

            Comment


            • #7
              Matheeew wrote: Hola!
              Uživaj v Španiji.
              Sam da vprašam še za tvoj bankroll. A 50 BI je dovolj za PLO? Varianca se mi zdi, da je med višjimi na PLO. Nekje tam kot turnirji.
              Siesta je super stvar. Sploh poleti. Pol pa tud mulčki lahko skačejo do 10-11h zvečer naokrog.
              Jst bi po moje to prec dodal v moj ritem, če bi bil v Španiji. Pač vroče je pa je pol vse tko bolj po Črnogorsko.
              Tudi meni 50bi ni všeč, ampak tolko pač trenutno je. Do sedaj sem imel swinge tam okoli -25bi, vem da so tudi 30-50 čisto možni, ampak se s tem ne ukvarjam, dokler ne pride do situacije. Lepa stvar PLO pa je, da hitro bušneš 30bi, ampak jih tudi po 25 nardiš v enmu dnevu. Ja glede mojega urnika igranja in sieste bomo po še videli kako bo
              Ko se mi bo dalo imam plan pisati še od stanovanj, hrane, cen in še malo več o Huelvi ter drugih atrakcijah okoli, ampak počasi... po špansko LP

              Comment


              • #8
                Predvidevam, da je situacija glede stanovanj še boljša k v Valencii, če jo primerjaš z Ljubljano naprimer.
                Vsaj 3x na leto preživim tam po en do dva tedna in vsakič se ustavim pred kako nepremičninsko pisarno k majo na oknih nalepljena stanovanja naprodaj in tam se tko v centru prodajajo 3 sobna stanovanja za dobrih 100-150k, medtem ko v Ljubljani je že kar čudež, če dobiš 80 kvadratov za manj k 250k

                Comment


                • #9
                  Ma ja pa ne, na papirju je res so dosti cenejša stanovanja tudi kolikor sem jaz gledal malo, ampak kvaliteta teh stanovanj vsaj v Huelvi je tudi veliko slabša kot v LJ. Kvaliteta gradnje in opreme recimo, sej bom več opisal kasneje. Ampak to tudi po mojem izhaja iz tega, da jim je dosti vseeno, ker ne preživijo toliko časa doma, ampak so veliko več na ulici.
                  Sem ravno razmišljal kje španci puščajo denar, ker stanovanja niso pretirana, prav tako vozijo nek nižji do srednji razred avtov, zelo zanimivo je da redko vidiš audi, bmw, mercedez, ne tako kot pri nas, ko ga more vsak imet. Res smešno, ker si ga po mojem kupi samo tisti, ki lahko. Sem pa tja vidiš novega mercedeza, bmw-jev še dosti manj, audija novega pa sploh še nisem videl, tudi starih modelov ni veliko, če pa že so in ti zaradi navijanja gasa pritegne pozornost pa ima romunsko registracijo. Tako da po moje jim gre večina denarja za pirčkanje in tapase, ker tam so pa res non stop. Jejo 5x na dan, sicer manjše porcije, ampak vsi piri, kavice, tapasi za kosilo, bari zvečer, tortica vmes se kar nabere. Nori so tudi na njihovo loterijo in non stop srečke kopujejo kar po ulici.
                  No, ker ravno čakam majsta, da mi uredi internet in smo bili zmenjeni ob 6ih, pa ga verjetno še 20min ne bo, da napišem še kar se spomnim od preteklega tedna v zvezi s splošno klimo.
                  Ko sem moral prevzeti ključe od nepremičninarja za stanovanje, ker je ravno peljal ženo za valentinovo na izlet na portugalsko, me je dvakrat resno vprašal, če bom lahko zjutraj ustal in bil ob 8.30 pri njegovi hiši ali naj angažira sina, da mi jih prinese popoldne. Prav tako je bil ves nejevoljen, ko sem prišel podpisat pogodbo ob 13:45, ker je že zaklepal pisarno pred kosilom, nato pa mi je isti dan ob polnoči poslal trr, kamor naj pošljem depozit in sva se še 20min menila o podrobnostih. To nekako opisuje kako drugače dojemajo čas.
                  Tudi party se začne malo kasneje kot pri nas. V baru ni veliko ljudi pred 23. Happy hour je tukaj po navadi 23.30 in ob 3.30. Smešno je tudi, da psi kar po tleh serjejo in lastniku ni treba pobrati, ker grejo vsako jutro s cisterno po mestu in kar perejo ulice, tako da jih kdaj vidiš še ob 8ih zjutraj spirati ulice prejšnjega dne recimo ob sobotah.
                  Nori so tudi na sadje, so mi pravili, da so bli v hotelu v Avstriji in kako je bilo čudno, ko ob večerji niso stregli sadja. Sploh imajo radi jagode in mi gre kar na smeh, ko 50 let stari deci žvečijo čigumije z okusom jagode ali pa jih vidim na blagajni s polnimi rokami jagoda jogurtov. Angleško pa razen nekega procenta mlajše generacije ne znajo skoraj nič po mojih izkušanjah, sploh ne starejši, mlajši pa nekaj polomljenega. Tako da brez znanja malo španščine se po mojem veliko težje znajdeš. Tudi kar verni so oz. spoštujejo vero in kolikor slišim so recimo na jugu veliko bolj dovzetni za vikanje recimo, kot na severu, oz. bolj užaljeni, če se ne znaš obnašat. Vedno me popravljajo pri pozdravih, dobro jutro dobro popoldne in dober večer zelo razlikujejo in če narobe rečem se jim tako čudno zdi, da so me še vedno popravili. buenos dias do 12ih potem buenas tardes in potem buenas noches
                  Voda iz pipe načeloma ni pitna oziroma tako tako, nekateri jo pijejo, nekateri ne, drugi jo malo mešajo s kupljeno. Jaz jo kupujem za vsak slučaj in tudi ni mi kaj preveč dobrega okusa iz pipe, ampak odvisno od posameznika. Nori so tudi na whatsup, tudi starejši, in še posebaj na voice message, dejansko ti niti ne pošljejo sms-ja ali pokličejo, ampak posnamejo glas in pošljejo preko whatsup-a, stari in mladi, zakaj ne vem. Da je to jug se vidi tudi po tem, da pešci kar hodijo čez rdeče, ko ni avta, skoraj kot v vietnamu, mora biti res velik semafor, da čakajo na zeleno. Medtem ko pa so vozniki zelo umirjeni, omejitev v naselju je 50, avtocesta 120, res je da niti ni odprtih cest kot pri nas, da bi se lahko izživljali, ampak vseeno ne zgleda, da bi se jim kam mudilo. Beračev je pa kar nekaj več kot pri nas, na vsakem vogalu je kakšen, ampak ne vsiljivi.
                  Veliko sem tudi klepetal po španskih poker forumih in vidim, da bolj kot ne živijo v njihovem balončku. Ker morajo plačevat davke, poker sajti tudi poročajo davčni in ker imajo dovolj velikih igralnic: party, 888, stars, ipd. niti ne iščejo alternativ in vsi pač igrajo tam. Ko sem jaz spraševal za kakšne ala azijske strani ipd. strani ali niso imeli pojma, ali pa so se bali davčne, enostavno nimajo potrebe po moje.
                  No za konec, če se kdo res odloči priti sem naj povem, da sedaj ko se bolj znajdem bi iz letališča v Sevilji do hotela v Huelvi lahko prišel veliko ceneje. Avtobusi iz letališča do centra Sevilje so poceni in vozijo zelo pogosto sem ugotovil, blabla car pa je tudi zelo zanesljiv, če recimo prej kontaktiraš voznika in mu napišeš rabim to pa to ali lahko narediš, poleg tega so pa vsi hoteli relativno blizu glavne avtobusne v Huelvi, tako da lahko greš peš tisti kilometer če nimaš res veliko prtljage, tako da po mojem, se pride tudi za 13 eur čez za prevoz.
                  Dajte mi še povedat najlažji način za upload slike tukaj. Neko stran, kjer jih lahko uploadnem čim več na enkrat in potem, da bo tukaj delal link. Sprobal sem shrani,si ampak je zamudno in pa upload slika pa nekaj ne dela.
                  No, majster je prišu 18:40.

                  Comment


                  • #10
                    Ql slišat... Čist na kratko...
                    Ja bus Sevilla Letališče - center je nevem 4eur pa vozi na 30min, tko da je zelo poceni. Vidiš, preden si šou bi moral povprašat
                    Voda kokr vem je po celi španiji pitna. Mogoče ti okus ni všeč, ampak je definitivno pitna povsod iirc. Vsaj js sm jo pil in v Granadi, Sevilli, Madridu brez težav... Isto na Portugalskem.
                    Res pomoje vs dnar zagonijo z temi njihovimi klinčevimi tapasi pa v barih... Nevem kje bi ga drugač, jst tudi nism nekih bemfl na leasing opazu nikjer zj ko mal pomislim
                    Beračev je pa res ogromno tam ja, kr mal šokantno skor na vsaki ulci vidiš kakega.
                    Dobr mal ramblinga, že odkar me ni v Španiji jo pogrešam, pa morem pol neki napisat
                    Aja še ena anekdota kako dojemajo čas;
                    Sm bil zmenjen z tipom za airbnb stanovanje v Sevilli ob 22.00 zvečer. Pa pravim da pride bus iz Granade 21.30, pa če mi pove kok je peš do stanovanja... Pravi da par minut smo ta, 5-10, tko da se dejmo dobit 22.00.. Mal mi je blo sumljivo kr 21.30 + 10 ni 22.00 ampak ok...
                    In pol pridema z punco do fleta, in čakamo tipa nikjer... Ko bedaka stojiva tam, žejna, lačna... Zraven restavracija, ampak valda ne greš če bo tip ob 22.00 tam ane? In mu piše 22.10 kje je... ni odgovora... Spet piše 22.20. Nič. 22.30 odpiše da pride čez 15 min.
                    Pride ob 23.00 in nas pozdravi vse kul in nobenga problema. Niti omenu da je zamudu 1h brez da bi povedal... Se mu ni zdel nič nenavadnega...
                    Pol mu pač tut jst nism omenu dokler nisva šla, pol me pa kao sploh ni razumel kaj je moj point
                    glgl
                    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                    Comment


                    • #11
                      HaHa ja res bi mogu prej vprašat očitno, ampak nisem vedu, da ste pokerpro-jevci takšni svetovljani drugič sigurno napišem, če me bo kej matral. Verjamem, da pogrešaš ja, sploh glede na vreme v Slo. No, če še nisi bil v Huelvi si dobrodošel do konca julija Haha jao, res so debili, ko bi vsaj kdaj kdo napisu, da bo zamudu.
                      Jutri greva še v Seviljo za en dan, potem pa imam že dovolj vsega skup in komaj čakam, da se zabubam v svoj kot in začnem drgnit mize, da ne bomo samo govorili. Se slišimo

                      Comment


                      • #12
                        Za slike priporočam https://imgur.com/.
                        Samo povlečeš notri tiste, ki bi jih rad uploadal, potem pa kopiraš "bb code" format sem.
                        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                        Comment


                        • #13
                          Sevilja
                          Sevilja je bila zelo zanimiva. Tja in nazaj sva šla z blabla car za 5eur v eno stran na osebo. Arhitektura in parki so definitivno impresivni in vse v Huelvi zbledi v primerjavi z njo, čeprav je tudi Huelva zelo lepa. Imela sva plan kaj vse si bova ogledala, ampak je vsega preveč za en dan, tako da sva izpolnila samo 20% načrta.
                          Pogledala sva si Real Alcazar utrdbo z njenimi parki, kjer sva preživela po mojem 2-3 ure, ker je tako lepo. Študentska vstopnica je 3 eur, normalna pa 11.5! Tako da sem na šalterju stokal, da sem pozabil študentko in je rekla naj ji vsaj na internetu pokažem, da sem študent. Še dobro, da sem imel še dva diferencialna izpita v januarju , da je kazalo letnico 2020. Drugače pa sva pogruntala, da je za vse te atrakcije najboljše kupiti vstopnico prek neta, ker drugače stojiš v gužvi.
                          Sprehodila sva se še do Plaza España, ki je tudi božanska in tam preživela kakšno uro in pol. Poleg ahrihtekture se lahko vrže uč tudi na lokalne flamenko plesalke, ki plešejo na trgu. Jaz pa sem se tudi nasmejal folku, ki renta čoln na vesla za tam malo okoli se zajebavat in ne vem, če je eden znal vsaj približno veslat.
                          Veliko časa pa sva preživela tudi v parku Maria Luisa, ki pa je tudi svoj svet. Super za sprostitev med palmami na soncu. Če vklučiš še zajtrk in kosilo, pa je dneva konec.
                          Slaba stvar, ki sem jo opazil pa je že ta miselnost velikega mesta. Vse je bilo dražje kot v Huelvi, vsem se je bolj mudilo, v gostilni in pri teh šaltejih si samo še en gost, na trenutke res huda gneča, ipd. Tako da kar se tiče življenja mi veliko bolj paše v Huelvi, definitivno pa se v Seviljo še velikokrat vrnem takole po en dan.
                          Stanovanja v Huelvi - Moja izkušnja z najemom
                          Preden sva šla sem pisal mail-e, da bi videl kakšno je stanje in se zmenil za ogled v naprej. Kmalu sem ugotovil, da očitno španci ne berejo mailov, ker nisem dobil nobenega odgovora, razen od dveh, ki sta specifično v oglasu napisala, da želita komunicirati samo po mailu. Ko se je datum odhoda bližal sem tako začel po malem tudi klicati in odgovor je bil vedno enak: je že oddano. To mi je bilo malo čudno, ker sem poklical po recimo 2 dneh od odglasa, ampak ok.
                          No, ko sva prišla v hotel sem naredil spisek stanovanj, za katere bom poklical in začel. Večinoma sem gledal strani idealista, fotocasa, pisos.com, enalquiler, ... Prvi dan sem naredil samo 5 klicev, ker sem imel še druge stvari. Drugi in tretji dan pa po 10. Odgovori so bili: je že oddano, ne oddamo za manj kot eno leto, ne oddamo če ne moreš prikazat dohodka, imam oglas ampak bo na voljo flet šele čez 2 tedna, lahko oddam, ampak ta teden ne morem, ipd.
                          Ker je tako slabo kazalo, sem začel kontaktirati tudi nepremičninske agencije in je bil spet problem, da sem jim sploh razložil, da nisem študent in da bom lahko plačeval najemino in da ne bom prirejal žurk in take bedarije. Za vsakega sem porabil 15min, da je razumel kaj sploh hočem in da sem pripravljen plačat tudi njihovo kurčevo provizijo, če mi najdejo stanovanje, še preden smo kam prilezli. Govoril sem v španščini, če ne bi znal špansko po mojem še danes ne bi imel stanovanja, ki bi ga želel.
                          Problem je, da je povpraševanje v centru Huelve res veliko, veliko ljudi in še študenti, ki pridejo na izmenjavo, ponudba pa mala zaradi malo prostora. Če bi bil sam sigurno ne bi vzel stanovanja v centru, ampak 30min izven z avtobusom nekje ob morju, cene so nižje in lažje se dobi po mojem. Ker pa ima punca faks v centru sva bila nekako primorana biti tukaj.
                          Večina študentov tukaj pa je totalno broke, da nimajo niti 300e na računu in pridejo samo žurat in potem preko agencije Huelva housing(ki skrbi samo za študente) najamejo stara ogromna stanovanja in si delijo sobe in to je zmajano do amena. Zato tudi najemodajalci, če vidijo, da si študent te tako jemljejo in ti ne želijo oddati, niti ne verjamejo, da imaš denar za najemnino celega stanovanja. Da bi pa govoril, da sem pokeraš pa tudi vemo, da nikamor ne pripelje haha
                          Skratka, na koncu sva najdla nekoga, ki je imel nekaj frej in je bil pripravljen dati v najem, če mu pokažem, da imam s.p. in prihodke lanskega leta ter dokazilo, da je punca dobila štipendijo. Pa še to mi nobena agencija ni bila prav naklonjena po telefonu. Nekaj smo se zmenili ob pogovoru in potem ni bilo odgovora več na sms. Tako, da sva dejansko potem hodila tja v pisarno fizično, kar se je izkazalo tudi za najbolj učinkovito, ker te vidijo, da si resen in so bolj dovzetni.
                          Kar se tiče cene in kvalitete stanovanj pa je tako.. večina lepih se pomojem oddaja na Airbnb, ostali dobro ohranjeni in prenovljeni pa se dajejo letne pogodbe in po večini družinam ter tistim, ki kažejo dobre dohodke. Vsaj tako sem razbral iz klicev, oglasov in pogovorov z agenti. Tista res zmajana stanovanja dajejo študentom. Potem pa je še nek srednji rang, recimo mojega, ki pa je kakor pride.
                          Generalno gledano kar pa sem videl je kvaliteta veliko slabša kot v Slo. Primer: slab bojler že v osnovi in ne pogreje dovolj toplo vodo ali je v kuhinjskem koritu sploh ni, ipd. Štedilniki še povsod na bombo, ki jo moraš mesečno menjati, prav tako po nekje bojlerji. Ogrevanja večinoma ni, kaloriferji(midva sicer imava ogrevanje in AC ter zemeljski plin, ampak sva izjema). Pralni stroji stari ko zemlja, za sušilca še niso slišali. Za pohištvo jim je po večini vseeno kako je zmajano, važno da je. Ravno tako npr. pisalne mize, pri nas ima večina stanovanj neko spodobno pisalno mizo, da je široka in dolga in stabilna, tega tukaj razen v pisarnah sploh še nisem videl. Ali mize pisalne sploh ni ali pa je nekih otroških dimenzij. Pa zdi se mi, da v katerokoli stanovanje grem slišim sosede, kot da so pri meni, kakor da so stene za pol tanjše kot pri nas.
                          V glavnem, najin problem ni bil le v tem, da vsa študenta, ampak tudi to, da sva imela le en teden časa za najti stanovanje, drugače bi morala podaljšati hotel oz. najti novega, kar pa je bilo nemogoče za neko normalno ceno, ker je bilo valentinovo in je bila cela Huelva zabookerana do konca, ker pridejo iz Sevilje ipd. ljudje na odmor, kot pri nas v Portorož.
                          Tako sva bila pač primorana vzeti najboljše kar nama je v enem tednu prišlo pod roke. Še naslednji teden pa sem potem dobil 3 klice od ljudi, ki sem jih prej klical, da lahko pridem na ogled. Poleg tega, da so že tako počasni tukaj jim v tem času ekonomskega boom-a še bolj dol visi, ker vejo, da bodo slej ko prej oddali in se jim tudi zato ne da preveč ukvarjati po mojem. Sem pa recimo videl v Sevilji, da zgleda kvaliteta že veliko boljša v povprečju.
                          V glavnem, če želite podrobno videti kakšne so cene za določena stanovanja lahko pogledate na zgornje strani, ki sem jih objavil, so realne, ampak niso všteti stroški. Samo pod filter je treba dat Huelva, capital, drugače so notri še tista iz okoliških vasi ipd.
                          Najno je recimo srednjega ranga po opremljenosti in je v samem centru Huelve, kot bi rekel 1min od prešerca, ima 55 m2, kuhinja+dnevna+kotiček za pisarno skupaj, spalnica in kopalnica ter mali balkon in je najemnina 500eur, kao 475 če bi vzel za eno leto, plus seveda stroški, ki pa še ne vem koliko bodo, ampak voda/elektrika/plin/internet. Kolikor vem bi na takšni lokaciji v LJ to bilo dosti več, zato mi ni žal denarja, vem pa da bi lahko našel še boljše, če bi imel še en teden časa več v hotelu, recimo jogi ni najboljši, kuhinja nima pečice, zelo malo je posod, ponev, ipd. za kuhanje in podobno pa je punca malo nesrečna.
                          Zanimivo pa je, da so cene bolj kot ne podobne ne glede na starost stanovanja, opremo in bližino dejanskega centra centra ter tudi velikost, kakor da ko si v določenem krogu okoli centra ne glede na ostalo so cene podobne. Recimo najin je 500e s 55m2, ampak prav tako je lahko 500e s 65m2 ali pa recimo 600e veliko večje stanovanje s 85m2, pa potem eni s 65m2 tudi za 650, pa niso nič drugačni oz. je kašen za 550 lepši. Imaš tudi take za 400 s 85m2, ampak to so ti bolj razmajani. Takšna normalna so 450-550 po mojem s 55-65m2, če ga seveda dobiš, da je na voljo. Garsonjer je malo in so tam 350-450e za 35-50m2, ampak grejo v enem dnevu, ko dajo oglas. Skratka mislim, da je center Huelve nek specifičen market, upam da v prihodnosti še kaj najamem izven centra, v okolici pri morju, da vidim cene in odziv tam.
                          Agencija pa pobere od 0.75 do 1 kratnik mesečne rente. Najin nepremičninar je navdušen wannabe tour guide tudi, tako da sva vsaj dobila malo povrnjene vrednosti, ko naju je peljal skozi mesto in priporočal gostilne, kaj je za pogledat in pojest ter na splošno je vedno na voljo, tako da tudi za to provizijo ne jokam.
                          Vso to najemanje skupaj je bilo zame prvič, pa še v španščini, tako da mi je spilo kar nekaj živcev, ampak sedaj je vse na mestu in smo za naslednje 4 mesce ready to go.

                          Comment


                          • #14
                            Fak, hotu sm nardit dober marec, pa sem preveč rinu z glavo skoz zid. Plan je bil 30dni 300 ur igre, pa še ne bo šlo. Dons bom pri 16 dnevu in 153h igre si vzel vsaj en dan frej. Problem je, da sem v celem lanskem letu odigral cca 100k handov, zarad drugih obveznosti, na plo10 s cca 5bb/100 wr in naredil par shotov na plo25 za skupno 12k handov, kjer sem runnal pod ev in ni blo nič iz tega pol.
                            Tako da sem sm pršu totalno ne ogret in naredu ogromno napak v prvih tednih, poleg tega pa se mi zdi so tudi igre z italjani/španci/francozi kar drugačne kot tiste na wpn z američani in me je to še dodatno zmedlo, čeprav se čudno sliši dejansko v določenih spotih so eni veliko bolj pasivni, drugi aggro, ipd. Skratka, že takoj na začetku sem igral neke rege, ki so se mi zdeli weak, pa sem neki spušil, potem sem neke manijake hotu spit pred drugimi regi in razširu range prot njim, pa me je kaznovalo, plus splošne začetniške napake, pa še allin varianca ni bla na moji strani in sem kjer sem, v buli po 55k handih.
                            Fokus sem imel na začetku zelo visok, potem pa vedno manj oz. z nekimi nihanji. 2bb/100 sem sigurno zgubljal na fokusu, če ne kaj več na koncu. 10h igre na dan + 1-2h analize je too much za zdaj. Hotu sm tole spelat do konca, ampak ni glava na mestu. Če ne spim dovolj, preveč igram in nisem siguren o svoji igri, kar itak nisem, pa še malo bad run-a in je boljše, da smirim.
                            Sicer po buy in-ih gledano sploh nisem veliko dol za plo, praktično en +20bi dan pa sem nazaj, ampak gledam primedope in s 5bb/100 wr maš lahko tak bad run, da te kap, tudi do -90bi v 300k handih, če si res nesrečnež. Moraš met 10bb wr, da se vsem tem izogneš in to mi je tudi cilj, za kar pa moram ogromno leakov popravit in verjetno šele nato delat na volumnu. Če šteješ še neki izgub iz uvodnega tedna tuki sem 400eur dol, ker sem dobival večinoma na plo20 in veliko zgubljal na plo25.
                            Čeprav se mi zdi, da premagujem vse, ko sem fokusiran, nisem samozavesten nikjer več, cbettanje multiway, kako proti donkom, 3bet poti, ... na wpn se mi zdi sem imel nek feeling, tuki na winmax-u in peoples.it pa mi noben bet check bet line ne prime več, thin value beti tut zgleda so stran metanje dnarja, ko skos neki trapajo oop, ipd. Rake je 17-18bb/100 na plo20, narejkal sem v teh 55k handih 1930eur in spravil acc na platinum level, tako da vsaj s tem bom verjetno pokril trenutno zgubo.
                            Mesca marca sicer še ni konec in ko se malo spočijem bom verjetno dobil fokus nazaj, moram pa začet delat na igri veliko več in to me bolj skrbi kot igranje v bistu, ker nimam nekega plana. Ta španska trenutna karantena pa mi tudi ne pride prav, ne morem niti v park it sedet malo, idealno za grind, ravno zdej ko me matra, prej pa še 3 dni nazaj party do jutranjih ur vsi pjani se objemal, zdej pa kazen če greš vn športat, ipd., debili.
                            Ugl plan je nardit nek plan za naprej.. kok igrat, kok delat teorije in kaj, kako. Če bo šlo bi igral še 80h v marcu, da skleram ta bonus, in če se v tem času še iz bule potegnem slučajno pa bo uspešen mesec. Še prej pa en dan počitka, moram s punco en film pogledat, k sem za 8. marca pozabu nanjo, če ma kdo kakšen predlog za kakšno akcijo dobro ali kej je dobodošlo, če ne jo bom nasral za terminatorja k mi ga še ni ratalo pogledat haha pa te slike španske bom tut končno probu gor vršt jutri.
                            Zadnjih 16 dni:

                            EV line pa sem izkluču po prvih parih dneh tuki, ker sem 3x 4betnu AA in je villain dobil set na flopu + standarne mikro fore, ko zadnje 3 cente dajo notr na riverju, ko zadanejo draw in me je samo živceralo. Plus bral sem o lifetime runnanju pod ev in bi me samo depresiralo konstantno runnaje pod, tako pa vsaj ne vem in je ok. Važn, da bo na konc mesca za skret papir, če ga ne bojo spet iz trgovin izropal
                            wpn december plo25, preden sem pršu sm je to edini sample, ki ga mam, ampak do junija bomo že neki načaral s to omaho

                            smo na vezi

                            Comment


                            • #15
                              A si res presenečen da 10 ur igranja na dan + 2 ure učenje ni recept za uspeh? Ne morš na silo z glavo skozi zid. Kje je smisel se borit za nek volumen in met 2bb/100 winrate na microtih? Ga ni. Če že maš na pretek cajta ti predlagam da si vzameš 8 ur na dan za poker; 2 ure za učenje, 1 uro za review, in po 1 uri pavze 4 ure igre. Pa še to z malo mizami in maksimalnim focusom. Ti bo tudi 100x lažje na višje limite it če boš mel za sabo 10bb/100 premagovanje microtov kot pa če si blizu break even.
                              Na microtih je rejk ogromen, enostavno si jamo koplješ če ne igraš focusiran ker ne najdeš tistih srednje velikih potov za zmagat ki ti res boostajo winrate.
                              "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                              Comment

                              Working...
                              X