Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lulčkov NL 100 projekt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lulčkov NL 100 projekt

    Hello banda pokerska
    Poker igram že cca. 2 leti za denar in nekako se mi je v zadnjem letu ustavilo na NL 50. Ta projekt bom ustanovil predvsem zato, da izboljšam svojo igro, se spravim k malo bolj resno k igri. Zadnji mesec uporabljam managerja, in od takrat sem začel igrati tudi malo več - trenutno mam zabeleženih 12K handov iz prejšnjega meseca. V tem času pa sem napravil bore malo profita - trenutno 116$ če ne štejem še nekaj malega šudra s turnirjev.
    Moji cilji so:
    - postati bolj odporen na tilt
    - profitabilno začeti igrati na NL 100 v roku pol leta
    - bolj sistematično pristopi k igri
    - se izboljšati kot turnirski igralec (trenutno igram predvsem cashgame shorthanded)
    Upam na nasvete boljših igralcev (čeprav vidim da je teh projektov že kar nekaj), sam pa bom poskušal kdaj pa kdaj zalepiti tudi kakšen video, če bo dopuščal čas
    wish me luck
    banzaaaaaaiii!

  • #2
    Moj prvi session je bil na žalost en velik (vsaj zame) minus:
    V 661 handih mi je uspelo pridelati 211$ minusa glavni nekaj hendov je bilo posledica, da je nasprotnike lepo dajalo, nekaj pa posledica potem tilta:
    http://www.pokerhand.org/?3849119 (verjetno ne bi smel slowplayat do turna, čeprav sem jih hotel izmolzti?)
    http://www.pokerhand.org/?3849163 (še en ponesrečen slowplay?)
    http://www.pokerhand.org/?3849150 - bad luck
    http://www.pokerhand.org/?3849165 - Ali sem preflop raisal dovolj da sem mu sesul implied pot oddse?
    Ob tiltu nisem bil več sposoben zapreti naslednjih handov:
    http://www.pokerhand.org/?3849167
    Nekako začnem igrati preveč tight ko podvojim za mizo (se preveč bojim, da jim ne bi dal nazaj, je to napaka?) in zato me je sicer soliden igralec klical preflop s takim handom, sam pa nisem bil sposoben več foldati tega handa na riverju ko je bilo kar očitno da sem premagan.
    http://www.pokerhand.org/?3849169. Bi kdo odstopil na riverju?
    Trenutni BR: 1628$
    Evo še slika:

    Comment


    • #3
      1. to ti ne bi človek zapru, pa če mu bajto postaviš na rejz..
      2.jim pač da. Vsak si želi čim več izmolzit
      3. -II-
      4 .-II-
      5. -II-
      jebiga...
      glede lepljenja slik: imaš ikono img ;
      The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

      Comment


      • #4
        lepo lepo,da si se odloco js verjamem,da bos do konc leta ze na 1-2 ker kazes potencial,pa mislim da bo to en od redkih uspelih projektov na forumu jah mal sm na hitr preleto besedo slowplay pomoje kr pozabi izjema flopjen full al pa poker na use drugo je treba zgat,glede straha pa..usak strah vodi v slabe odlocitve
        gooooooooo nejc !!!!!!!!! GL pa cimvec pravih odlocitev

        Comment


        • #5
          Jo!
          Fajn si odigrou use hende, po moje.
          Več sreče v prihodnjih hendih ti želim pa čimveč zalep.
          1 vprašanje: kje pa igraš?
          http://www.youtube.com/watch?v=zaJTYzcOcgg

          Comment


          • #6
            Ariandar wrote:
            1 vprašanje: kje pa igraš?
            Igram na ongamu, vlani sem na starsih celo leto igral pridelal tam nekje 3K profita, dol pobral septembra, neki zagonu, 500$ pa na Redkingse naložu, kjer je stanje zdej takšno kot je. Mel sem še en kratek izlet na Evrobet, kjer zdej bolj mal špilam, ker so me na kratkih mizah (tam mislem da so še 3-4handed mize ki so me največ spile) zlo hudo krekal ene 14 dni pa sn kar pustu mal stat
            Zanima me pa tud če je res (kot mi je Pjer enkrat reku) da ALL-in EV črta in dejanska črta na dolgi rok skupi prideta, ker pr men nč ne kaže zaenkrat tko? Al je to odvisno od tega kakšen igralec si. Jz mam 17/12 AF:2.9 statse do sedaj kar sn beležu, to se mi zdi da je za shorthanded kr tight in al je zarad tega ker sn tight za prčakvat da allin EV nikol ne bo taka kot dejanska črta grafa?

            Comment


            • #7
              easyman wrote: Zanima me pa tud če je res (kot mi je Pjer enkrat reku) da ALL-in EV črta in dejanska črta na dolgi rok skupi prideta, ker pr men nč ne kaže zaenkrat tko? Al je to odvisno od tega kakšen igralec si. Jz mam 17/12 AF:2.9 statse do sedaj kar sn beležu, to se mi zdi da je za shorthanded kr tight in al je zarad tega ker sn tight za prčakvat da allin EV nikol ne bo taka kot dejanska črta grafa?
              17/12/2,9 že ni več tag, ampak nit na SH mizah, drugač pa to nima vpliva. AIEV in dejanski zaslužk se nakonc izenačta, sam pa rabš full velk sempl hendov, da se to nardi. Mislm da okol 200k. Evo tole je pa moja k ma skor 60k hendov.

              http://www.youtube.com/watch?v=zaJTYzcOcgg

              Comment


              • #8
                eno nulo si pozabil durrr

                Comment


                • #9
                  mislim, da si imel dosti smole v tistilih hendih, je poznano to.
                  edino, kar bi mogoče lahk popravu, je da bi preflop mal variral (sicer ne vem, če vedno isto odigraš preflop)...namreč vidim, da strogo preflop rejzaš 4 BB ali več..to sem tud jaz delal, dokler nism začel malo manj včasih..recimo na 2 urni session, vmes užgem 3/4 ure smallball-a, če mi kakšna miza dopuša..začnem rejzat samo 2-3x BB (tud vrhunske hende) in igram bolj postflop. Še posebej na SH mislim, da se to da, ker ni tok velike nevarnosti, da bi imel ogromno nasprotnikov v igri. Kakšnega ali pa dva pa že hočeš, itak..
                  Shut up and put your money where your mouth is!

                  Comment


                  • #10
                    NYGiants wrote: mislim, da si imel dosti smole v tistilih hendih, je poznano to.
                    edino, kar bi mogoče lahk popravu, je da bi preflop mal variral (sicer ne vem, če vedno isto odigraš preflop)...namreč vidim, da strogo preflop rejzaš 4 BB ali več..to sem tud jaz delal, dokler nism začel malo manj včasih..recimo na 2 urni session, vmes užgem 3/4 ure smallball-a, če mi kakšna miza dopuša..začnem rejzat samo 2-3x BB (tud vrhunske hende) in igram bolj postflop. Še posebej na SH mislim, da se to da, ker ni tok velike nevarnosti, da bi imel ogromno nasprotnikov v igri. Kakšnega ali pa dva pa že hočeš, itak..
                    Hmm... zanimiv predlog, pa misliš da na teh limit res spoštujejo 2-3X raise preflop? Sam raisam večinoma od 3.5 oz. 4 BB če je kakšna ovčka, ki vem da bo vse preflop plačala pa tudi 5-6BB. CB je velik del moje igre, mislim pa da s smallball varianto pokra težko pride CB do izraza, poleg tega veliko igralcev na teh limitih vleče razno razne vučke do riverja, kar jim taka igra omogoča. Verjetno pa vržeš s tem iz tira kakega boljšega igralca? Ali ga npr. z monsterjem ob njegovem 3betu preflop samo pocallaš (v primeru, da imaš pozicijo seveda, ali ti je važen le nasprotnik in njegov aggression factor?) Na kakšnih limitih pa igraš?
                    Še današnji update:
                    Danes pa se je sreča tudi meni nasmehnila Odigral sem 1538 handov in pridelal 239 $ profita.
                    Naredil sem tudi en big laydown za katerega sem še zmeraj v dvomih:
                    http://www.pokerhand.org/?3854842
                    Za večino situiacij bi tukaj pocallal (predvsem ker je tako drawy board) vendar sem tokrat upošteval svojo intuicijo, razlogi:
                    - oba sva bila že deepstack
                    - nasprotnik mi je na flopu v momentu checkraisnu allin, kljub temu da sem do tedaj kazal ogromno moč (to bi po eni strani lahko pomenilo tudi močno vučko kot je AK, ali KQ v piku lahko pa tudi kak set ali slowplayane AA, KK)
                    - statsi nasprotnika 28/22/1.7 vendar je moj vzorec zelo majhen, ni pa pokazal nobenih opaznih napak v predhodnjih igrah.
                    Kaj vi mislite?

                    Comment


                    • #11
                      NYGiants wrote: edino, kar bi mogoče lahk popravu, je da bi preflop mal variral (sicer ne vem, če vedno isto odigraš preflop)...namreč vidim, da strogo preflop rejzaš 4 BB ali več..to sem tud jaz delal, dokler nism začel malo manj včasih..recimo na 2 urni session, vmes užgem 3/4 ure smallball-a, če mi kakšna miza dopuša..začnem rejzat samo 2-3x BB (tud vrhunske hende) in igram bolj postflop. Še posebej na SH mislim, da se to da, ker ni tok velike nevarnosti, da bi imel ogromno nasprotnikov v igri. Kakšnega ali pa dva pa že hočeš, itak..
                      Receipt for disaster po moje.
                      kar se pa henda tiče mislm da bi jst tut foldu. Če je na drawu si po vsej verjetnosti coin flip, drugač si pa verjetno povožn.
                      http://www.youtube.com/watch?v=zaJTYzcOcgg

                      Comment


                      • #12
                        easyman wrote:
                        Hmm... zanimiv predlog, pa misliš da na teh limit res spoštujejo 2-3X raise preflop? Sam raisam večinoma od 3.5 oz. 4 BB če je kakšna ovčka, ki vem da bo vse preflop plačala pa tudi 5-6BB. CB je velik del moje igre, mislim pa da s smallball varianto pokra težko pride CB do izraza, poleg tega veliko igralcev na teh limitih vleče razno razne vučke do riverja, kar jim taka igra omogoča. Verjetno pa vržeš s tem iz tira kakega boljšega igralca? Ali ga npr. z monsterjem ob njegovem 3betu preflop samo pocallaš (v primeru, da imaš pozicijo seveda, ali ti je važen le nasprotnik in njegov aggression factor?) Na kakšnih limitih pa igraš?
                        jst igram SH 0,25/0,5 pa 0,5/1 večinoma..ne mislim, da spoštujejo 2-3x raise preflop - ravno zato gre, kot si tud sam napisal, saj ne spoštujejo niti 10x preflop rejz marsikdaj. Ma nešteto je primerov, ko iz blinda callajo 4-5x rejz knofa z ATo, 97s zgolj zato, ker mislijo "aha, spet mi hoče stealat" in pol brani tist ušiv small blind, ti pa maš dejansko legitimen hend. Zato pr tem načinu npr. QQ ne vidiš več kot hend, ki bi ga moral ščitit, pač pa sam kot pocket par, ki ima velik potencial postflop, sploh proti takemu, ki je pol s tem AT zadel par desetk in postane še bolj agresivn. Al pa je flop ATQ pa je spet zakon. Če ti pa pade AKX, pa še kej pofarban, maš pa spet pozicijo pa lahko z normalnim CB hitro ugotoviš, kje si in se lažje posloviš, ker maš manj notr.
                        Shut up and put your money where your mouth is!

                        Comment


                        • #13
                          zakaj bi z legitimnim hendom (AA, KK itd..) reizu 5X BB preflop ? saj hočem koga v igri in nočem da vsi foldajo preflop zarad prevelkega reiza !

                          Comment


                          • #14
                            MihajloW wrote: zakaj bi z legitimnim hendom (AA, KK itd..) reizu 5X BB preflop ? saj hočem koga v igri in nočem da vsi foldajo preflop zarad prevelkega reiza !
                            prav tako pa noces da bi igral multiway pot pa se to se ti zgodi na nizkih limit pa ceprav rejzas 6xBB

                            Comment


                            • #15
                              NYGiants wrote: Zato pr tem načinu npr. QQ ne vidiš več kot hend, ki bi ga moral ščitit, pač pa sam kot pocket par, ki ima velik potencial postflop, sploh proti takemu, ki je pol s tem AT zadel par desetk in postane še bolj agresivn. Al pa je flop ATQ pa je spet zakon.
                              Če je večji pot in ma 1 igralc AT, ti pa QQ pa pade flop AQT je pa še bol zakon! QQ ma še večji potencial če pade flop Txx. Se ti ne zdi?
                              http://www.youtube.com/watch?v=zaJTYzcOcgg

                              Comment

                              Working...
                              X