Announcement

Collapse
No announcement yet.

Premoženje nepojasnjenega izvora

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Premoženje nepojasnjenega izvora

    Ravno sem prebiral tale članek: http://www.rtvslo.si/slovenija/davcn...olgovom/421460
    Pa me zanima, če v primeru da si poker dobitke nakazuješ na bančni račun, ali je verjetnost da se spravijo inšpektorji nate oziroma kako dokažeš zadeve. So s tega stališča lahko kaksne težave, se kdo spozna na te zadeve?

  • #2
    Ne, ker lahko dokažeš izvor denarja.
    TILTLESS!

    Comment


    • #3
      no ja... teoretično lahko jaz tebi nakažem 10.000$ na poker stran, ti pa vzameš denar dol in isto dokazuješ kot nekdo ki je iz 100$ nabildal na 50.000 in naredil 10.000 cashout

      Comment


      • #4
        Ne gre dokazovanje ravno tako
        Dokazuješ tako, da site zaprosiš za "audit" poker računa, kjer se vidijo vse transakcije, "dobitki", rake ipd. Tako folk tudi plačuje davke, kjer se jih pač plačuje. Če imaš tam 10k transfer je to še vedno nepojasnjen izvor denarja
        Ampak to je teorija, v praksi pa ni še noben nikogar vprašal. Dejstvo je, da se transakcije na TRR-je flaggajo, če so nad nekim določenim zneskom, a gre očitno vse normalno skozi, ko je jasno, da gre za online gambling. Bi pa znalo biti po uvedbi novega zakona drugače (to je povsem osebno mišljenje). Če ne drugega, bo meja za preverbo transakcij 2000€. Pri bankah bodo tudi lahko zahtevali blokiranje transakcij iz poker sitov, ki nimajo licenc. Po drugi strani pa imamo še vedno Neteller/Skrill, katerih ni potrebno prijavljati.
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment

        Working...
        X