Announcement

Collapse
No announcement yet.

Monitor za igranje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Monitor za igranje

    Pozdravljeni,
    Prosil bi za pomoc oz nasvet pri nabavi monitorja za igranje vec miz hkrati. Trenutno uporabljam laptop na katerem lahko brez prekrivanja uporabljan do max 6 miz naenkrat, vendar me zelo moti ker so mize bistveno premajhne in ker uporabljam zraven se Hm oz Sharkscope je potem vse zmesano na ekranu in nepregledno (klju sprotnemu urejanju vsake mize posebej). Zanima me predvsem najboljsa opcija, da prenesem ekransko sliko iz laptota na malo vecji monitor (razmisljam okol 30”) oz da nabavim kaksen monitor z integriranim racunalnikom (ker posebej hisnega racunalnika nimam, laptot je pa odlicen) in zraven nabavim se brezzicno tipkovnico (misk imam kar nekaj)....kako bi vi to naredili?
    Vnaprej hvala za vase mnenje
    Lp

  • #2
    Mislim da je vse drugega kot pač enostavna nabava dodatnega monitorja malo kompliciranja
    Nekaj o monitorjih smo se menili kak mesec nazaj v tej temi:
    http://si.pokerpro.cc/forum//viewtopic.php?id=12613
    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

    Comment


    • #3
      CoreySteel wrote: Mislim da je vse drugega kot pač enostavna nabava dodatnega monitorja malo kompliciranja
      Nekaj o monitorjih smo se menili kak mesec nazaj v tej temi:
      http://si.pokerpro.cc/forum//viewtopic.php?id=12613
      Najlepsa hvala CS, sem spregledal ocitno da ste to ze obdelali...bi pa vseeno vprasal kar nisem zasledil, ce kupim 27” monitor (ali vec) kaksno resolucijo je dobro da ima, da ima kvalitetno sliko? Ker ne bi rad kupil neke velike zadeve slika bi bila pa svoh, pixlol pa ne znam na roke prestet.. pa zasledil sem tudi, da vas je veliko kupovala monitorje preko amazona, pa nasa ljuba carina potem nic ne carini teh velikih skatel? Jaz obcasno narocim kaj preko aliekspresa, nazadnje sem kupil baterijo za kolegov laptop pa je carina prisla skoraj polovica nabavne cene...kako je z vami, ki ste to narocili preko amazona? Ker ce je se davka 50-100 eur zraven potem je bolj da kupim kar v slo...
      Hvala za pomoc, naj se vam poplaca pri mizah
      Se to vprasam pa grem...vem da je bilo banalno prejsnje vprasanje (tudi ce pravijo da ni neumnih vprasanj), ampak enkrat sem preklapljal laptop na Tv preko hdmija pa mi je malo slike (iz laptopa) odrezalo, zato sem posebej odprl in povprasal kako je z monitorji in povezavo z laptopom...ce ima mogoce kdo kaksne izkusnje na tem podrocju...na laptopu mi je ze malo dosadilo, ker dve mizi igras komot, kakor imam pa tri mize jih pa takoj pomanjsa v format da jih lahko spravim 6 gor, torej tudi ce imam samo 4 odprte so tako male kot ce bi jih zelel 6...se na tablici se bolje potem vidi, ampak tam ni hudov in ostalega, tako da ne pride v postev....

      Comment


      • #4
        Če kupiš 24'' in 27'' oboje z isto resolucijo, naprimer 1920*1080, boš na namizje spravil isto število miz, samo da bodo ti na 27'' večje na pogled, ker pač je piksel večji Če pa kupiš 27'' z 2560*1440 boš pa spravil več miz gor, ampak bodo le te manjše. Potem so pa tukaj še "wide" zasloni. Nekako moraš najti sebi naprimernejšo kombinacijo.
        Za poker kvaliteta slike nima nekega pomena, razen če bi monitor uporabljal še za kaj drugega. Tam pa pač ponavadi velja več pikslov, bolje je.
        Če kupuješ v mejah EU-ja (amazon.de, amazon.co.uk ipd) ne plačaš nobene carine. Splača se pogledat še po avstrijskih štacunah: https://geizhals.eu/.
        Ne vem kakšen laptop/TV imaš in s kakšnimi nastavitvami, samo ne bi smelo nič rezati. Tudi z dodatnim monitorjem na laptopu ti ne bo. Tako in tako bi jaz na tvojem mestu monitor uporabil kot drugi monitor (extended desktop), in ne da samo zrcališ sliko iz laptopa. Se pravi da imaš efektivno dva monitorja.
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment


        • #5
          CoreySteel wrote: Če kupiš 24'' in 27'' oboje z isto resolucijo, naprimer 1920*1080, boš na namizje spravil isto število miz, samo da bodo ti na 27'' večje na pogled, ker pač je piksel večji Če pa kupiš 27'' z 2560*1440 boš pa spravil več miz gor, ampak bodo le te manjše. Potem so pa tukaj še "wide" zasloni. Nekako moraš najti sebi naprimernejšo kombinacijo.
          Za poker kvaliteta slike nima nekega pomena, razen če bi monitor uporabljal še za kaj drugega. Tam pa pač ponavadi velja več pikslov, bolje je.
          Če kupuješ v mejah EU-ja (amazon.de, amazon.co.uk ipd) ne plačaš nobene carine. Splača se pogledat še po avstrijskih štacunah: https://geizhals.eu/.
          Ne vem kakšen laptop/TV imaš in s kakšnimi nastavitvami, samo ne bi smelo nič rezati. Tudi z dodatnim monitorjem na laptopu ti ne bo. Tako in tako bi jaz na tvojem mestu monitor uporabil kot drugi monitor (extended desktop), in ne da samo zrcališ sliko iz laptopa. Se pravi da imaš efektivno dva monitorja.
          Ma sem vedel koga moram vprasati, hvala ti za tole Monitorje uporabljam seveda izkljucno za poker... ce sem prav razumel, da bom imel cim vecje mize niti ne rabim toliko pikslov, zato mi tudi verjetno na mojem laptopu odpre 6 malih miz, pri stirih pa je prostora se za dve, ceprav bo jaz raje videl da mi odpre 4 malo vecje oz. Sirse velikosti....drugace imam 2 laptopa in sem ju nekaj casa uporabljal kot 2 monitorja, je pa problem ker je eden od hcerke in ga vcasih rabi, zato pa sedaj razmisljam o fiksni nastavitvi monitorja. Pa tudi zdaj smo se v stanovanju in nisem imel kje montirat vseh teh komponent, sedaj se bomo pa v kratkem selili v hiso in ati (jaz bo dobil svoj poker room z pac malo vecjo ferstekarijo kot sem jo uporabljal dosedaj. Zdaj vecinoma igram na sedezni ali terasi z laptopom v roki, mi pa vcasih fokusa zmanjka (ali pa mene) in bi raje stacioniral svoje ferstekarije kot malo bolj resen igralec. In zato sprasujem vas, ki imate s tem ze veliko izkusenj hvala za linke, bom pogledal ce bi bilo kaj zame, ko smo ze na vezi in monitorjih bi se vprasal kaksne programe uporabljajo majstri pri prenosih na twitchu in podobnem, tam vidim da nekaj preklapljajo, mi gledalci pa vidimo samo eno miyo naenkrat...Staples je npr. Odkar je sel k Partypokru svojo shemo bistveno posodobil, v prenosu vidimo aktualno mizo kako igra in se zraven vse njegove ostale mize z handi, ki jih je trenutno dobil. Verjetno tukaj igra tudi kaksen pomen njegovi zasloni, verjetno ima dva, in predvaja sliko iz enega kjer je glavna miza, na drugem pa so vse ostale? Zanima me predvsem iz vidika preklapljanja miz...sam imam zakupljen tako Hm kot Sharkscope, sem pa videl da je zraven Hm-ja ogromno nekih dodatnih programov kot Table Ninja ipd, ima kdo kaksne izkusnje s temi programi? Je najbolje da kupim dovolj velik ekran al dva, ali pa je bolje da zakupim katerega od teh dodatnih programov, ki mi bi sami preklapljali tudi na manjsem zaslonu? Mogoce ne pase glih v to temo, sam mislim da neki skupni imenovalec pa vseeno je....rad bi igral vsaj 4-8 miz naenkrat (vecinoma igram turnirje) brez da zamudim kaksno pomembno akcijo...trenutno igram 6 miz brez problema, ampak moram izklopiti vse hude itd, ker se mi prekrivajo...

          Comment


          • #6
            za 8 miz je dovolj en monitor, laptop boš lahko v miru zaprl in se delal da maš kišto pod mizo, poglej v uni temi k jo je Corey linkal, kjer sem jaz spraševal kaj kupiti

            Comment


            • #7
              surgeon wrote: za 8 miz je dovolj en monitor, laptop boš lahko v miru zaprl in se delal da maš kišto pod mizo, poglej v uni temi k jo je Corey linkal, kjer sem jaz spraševal kaj kupiti
              Sem pogledal, hvala Surg, nekaj taksnega sam razmisljam, laptot pod mizo, na mizi pa dovolj velik ekran... ti si potem kupil tistega iz drugega linka, 27 aoc? Ceprav tudi tista odeja od Coreya ni slaba, za dodaten zaslon, sam me malo skrbi kako bi se “sprehajale” moje oci iz manjsega na vecji zaslon...hvala obema za cas in voljo do odgovora...
              Cau

              Comment


              • #8
                za +8 miz priporocam kej tazga : https://www.amazon.de/dp/B07FTJY8VT/...11_TE_SCE_dp_1
                Visina je zlo pomenbna...idealno bi blo za 12 tabling 34", pa visina 50cm+
                22 / Poker Player / Poker Coach / Team BetKings&PokerPro<br />[br]Everyday 07:00 CEST live on Twitch

                Comment


                • #9
                  PokePoke wrote:
                  Sem pogledal, hvala Surg, nekaj taksnega sam razmisljam, laptot pod mizo, na mizi pa dovolj velik ekran... ti si potem kupil tistega iz drugega linka, 27 aoc?
                  tega ja, čeprav se zdaj za isti dnar (okol 200e) dobu vrjetn kaj boljšega, ampak jaz sem s tem čist zadovoljen, v povprečju igram 9 miz (3x3), če se mi pa naberejo še 3 dodatne do 12 max, pa tud ni panike, ker se mi zadnji stolpec 3eh miz za kakšen centimeter prekrije s sosednjim, ampak sem se navadil in mi to ni problem

                  Comment

                  Working...
                  X