Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker in Socialna?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poker in Socialna?

    Zanima me, kaj glede tega delate drugi proji in semiproji.
    A je kdo ki je pro tudi na sociali? Do zdej sm vsakič odmislu to ko mi je kdo reku naj grem še na socialno da dobim 500€ dodatnih na mesec. Sam se pa mal sprašujem če nebi blo to smiselno vseeno. Nevem, dejansko razmišljam na glas, vem da nekateri pokeraši so na sociali, zanima me pa kako je mnenje tle glede tega
    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

  • #2
    Iz $$$ making vidika je vsak cent važen ki ga lahko pospraviš v žep. Vendar jst gledam malo drugače na to. Morda zaradi tega ne bom nikoli milijonar, bom pa vseeno preživel in imel "čisto vest" miren spanec in podobno.
    Jst bi se na primer lahko na šihtu zmenu, da me odpustijo in dobivam 6 mesecev isto plačo ko sem mel na šihtu. Vendar nisem šel v to ker tega ne rabim za preživetje, poleg tega pa vse gre iz nekega BR-ja. Vsaj jst na to tko gledam. Če se da meni, ki v bistvu ne rabim, bo prikrajšan tisti, ki dejansko rabi. Ali tako da bo dobil premalo ali bože nedaj niti dobil ne bo. Ne vem kako je zdaj z tem, vendar ko sem se jst šolal, nisem imel tistega socialnega dodatka, ker smo presegali za 10SIT (to je zdaj ene €0,04) otrok enega privatnika, ki je imel vse kar je hotu pa je imel. Pa ne zaradi poznanstev, ampak ker je prijavil minimalni prihodek. Skratka to je eden od razlogov zakaj se jst tega ne grem.
    Poleg tega je država toliko solidarna z nami, da ohranja sivo cono in ne plačujemo davka. Zakaj bi potem to izkoriščali?
    Dokler ne plačujem davka, ne pričakujem in tudi nočem nobene pomoči od države.
    Lp

    Comment


    • #3
      Ja sej jst enako mislim.
      Po drugi strani pa poznam nešteto ljudi, ne sam pokerašev, ki to izkoriščajo. Sej pravim, že ene 7 let sm pro pa niti centa vzel od države. Pa zmer sm zignoriral vsakega ki mi je to omenu. Sam mi je glih danes en pokeraš spet reku da sm neumen ker tega ne delam, on si s tem recimo najemnino plačuje. Pa sm pač vprašal kako je mnenje na forumu.
      Zj sm pa zelo žalosten ker sem minuse dubu ker mi to veliko pomeni.
      lp
      "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

      Comment


      • #4
        fcmura2005 wrote: Iz $$$ making vidika je vsak cent važen ki ga lahko pospraviš v žep. Vendar jst gledam malo drugače na to. Morda zaradi tega ne bom nikoli milijonar, bom pa vseeno preživel in imel "čisto vest" miren spanec in podobno.
        Jst bi se na primer lahko na šihtu zmenu, da me odpustijo in dobivam 6 mesecev isto plačo ko sem mel na šihtu. Vendar nisem šel v to ker tega ne rabim za preživetje, poleg tega pa vse gre iz nekega BR-ja. Vsaj jst na to tko gledam. Če se da meni, ki v bistvu ne rabim, bo prikrajšan tisti, ki dejansko rabi. Ali tako da bo dobil premalo ali bože nedaj niti dobil ne bo. Ne vem kako je zdaj z tem, vendar ko sem se jst šolal, nisem imel tistega socialnega dodatka, ker smo presegali za 10SIT (to je zdaj ene €0,04) otrok enega privatnika, ki je imel vse kar je hotu pa je imel. Pa ne zaradi poznanstev, ampak ker je prijavil minimalni prihodek. Skratka to je eden od razlogov zakaj se jst tega ne grem.
        Poleg tega je država toliko solidarna z nami, da ohranja sivo cono in ne plačujemo davka. Zakaj bi potem to izkoriščali?
        Dokler ne plačujem davka, ne pričakujem in tudi nočem nobene pomoči od države.
        Lp
        kar se tiče socialne, zastopim in podpiram, da se je ne izkorišča, kajti že tako se jo preveč.
        Ni mi pa jasno, čemu nisi šel sporazumno, da te odpusti in bi pobasal še 6 plač???
        Tu ni logike. Kot, da bi denar bil na tleh in se ne bi spognil, da ga pobereš. Bi z omenjenim kaj izgubil, bi bilo kaj drugače?
        Argument? Zakaj ne 6 plač prejeti?
        edit: Denar, ki je bil ponujen tebi, ga ne bo prejel tvoj sodelavec kot povišico/stimulacijo/nagrado za dobro delo, ipd. Verjetno si je nadrejeni mislil svoje, ko s zavrnil ponudbo.
        Ne vem, ampak jaz tule vidim, da si fliknil skozi okno min. 6k€, če si prejemal vsaj 1k€ na mesec. Še enkrat, ker si jih ti zavrnil, jih ne bo nihče dobil, ki jih tako močno potrebuje.
        edit 2: v prvem stavku, si napisal, da je vsak cent važen, ampak pa da ti ne gledaš tako. I dont get it...

        Comment


        • #5
          Anubis, milk them. Ce je opcija izkoristi, drugace bo to storil nekdo drug. Glede morale je pa vse perspektiva, morilci majo cisto vest in mislijo da delajo nekaj dobrega.
          Trenutni sistem je fer do vsakega posameznika, eat or be eaten.
          22 / Poker Player / Poker Coach / Team BetKings&PokerPro<br />[br]Everyday 07:00 CEST live on Twitch

          Comment


          • #6
            Moje stališče je čisto enostavno. Pokeraši že tako nismo neka dodana vrednost družbi (mislim, saj ni nujno da moraš biti, pa vseeno), zato se meni osebno ne zdi "etično" biti na sociali, če se dejansko normalno preživljam s pokrom.
            Kot pokeraši imamo že tako in tako dovolj plusov. Jaz recimo zelo malo plačujem za otrokov vrtec, ker se poker dobitki pač ne štejejo pod dohodke. Večji dobivam tudi otroški dodatek.
            Hkrati ne plačujemo davkov. Po drugi strani pa res, da nam tudi ne teče delovna doba in tudi ne plačujemo prispevkov za penzijo. Čeprav to zadnje je skoraj plus, ker pač del prihodkov lahko za prihodnost investiram čisto po svoje.
            Kako drugače sploh deluje sociala? Moja je izgubila službo, dobivala nekaj mesecev nadomestilo za plačo, po teh štirih mesecih pa so ji plačevali samo obvezno zavarovanje, to je bilo to.
            edit: Vidim razlago od ZKesica. Potem je še slabše kot sem mislil
            EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

            Comment


            • #7
              Če dobivaš socialno pomoč moraš aktivno iskati zaposlitev in sprejeti vsako ustrezno ponujeno delo. To je pogoj.
              Pa v določenih primerih moraš kasneje vrniti denar, ki si ga dobil.
              Zato jaz tudi ne grem v to. Se ne splača, še posebej, če boš morda enkrat v prihodnosti res rabil službo.

              Comment


              • #8
                Mene je vedno zanimal kako ta socialna deluje, zato ker slišim o folku, ki je na socialni recimo po več let... kako je to mogoče potem, če si prisiljen aktivno iskat zaposlitev, da se v več letih nič ne najde? To mi je nerealno in malo smrdi. Poznam dva taka primera, ampak ju še nisem imel prilike isprašat kako dejansko to zgleda.
                Drugače pa mogoče kot ideja kaj delajo, poznam nekoga, ki ima ogromno našparano in pač se mu ne da delat, kar pa je naredu je, da plačuje cca 1k na mesec nekem računovodskem servisu in oni ga zaposlijo/mu dajo minimalno plačo iz tega jurja, torej dobi nekih 600eur nazaj od tega, doba mu teče in zavarovanje, point pa je, da je bil na sociali prej in s tem, ko ga oni zaposlijo dobijo od države mislim, da za eno leto subvencijo za njegovo zaposlitev, ker so zaposlili nekoga iz sociale, nekaj takega... skratka marikaj se spomnejo, ampak na koncu je verjetno kakšen si človk in kok je res dela s tem.

                Comment


                • #9
                  In v čem je point, da na mesec nameni 400€ za delovno dobo, namesto, da bi ta denar investiral/prihranil?

                  Comment


                  • #10
                    Rose wrote: [quote=fcmura2005]Iz $$$ making vidika je vsak cent važen ki ga lahko pospraviš v žep. Vendar jst gledam malo drugače na to. Morda zaradi tega ne bom nikoli milijonar, bom pa vseeno preživel in imel "čisto vest" miren spanec in podobno.
                    Jst bi se na primer lahko na šihtu zmenu, da me odpustijo in dobivam 6 mesecev isto plačo ko sem mel na šihtu. Vendar nisem šel v to ker tega ne rabim za preživetje, poleg tega pa vse gre iz nekega BR-ja. Vsaj jst na to tko gledam. Če se da meni, ki v bistvu ne rabim, bo prikrajšan tisti, ki dejansko rabi. Ali tako da bo dobil premalo ali bože nedaj niti dobil ne bo. Ne vem kako je zdaj z tem, vendar ko sem se jst šolal, nisem imel tistega socialnega dodatka, ker smo presegali za 10SIT (to je zdaj ene €0,04) otrok enega privatnika, ki je imel vse kar je hotu pa je imel. Pa ne zaradi poznanstev, ampak ker je prijavil minimalni prihodek. Skratka to je eden od razlogov zakaj se jst tega ne grem.
                    Poleg tega je država toliko solidarna z nami, da ohranja sivo cono in ne plačujemo davka. Zakaj bi potem to izkoriščali?
                    Dokler ne plačujem davka, ne pričakujem in tudi nočem nobene pomoči od države.
                    Lp
                    kar se tiče socialne, zastopim in podpiram, da se je ne izkorišča, kajti že tako se jo preveč.
                    Ni mi pa jasno, čemu nisi šel sporazumno, da te odpusti in bi pobasal še 6 plač???
                    Tu ni logike. Kot, da bi denar bil na tleh in se ne bi spognil, da ga pobereš. Bi z omenjenim kaj izgubil, bi bilo kaj drugače?
                    Argument? Zakaj ne 6 plač prejeti?
                    edit: Denar, ki je bil ponujen tebi, ga ne bo prejel tvoj sodelavec kot povišico/stimulacijo/nagrado za dobro delo, ipd. Verjetno si je nadrejeni mislil svoje, ko s zavrnil ponudbo.
                    Ne vem, ampak jaz tule vidim, da si fliknil skozi okno min. 6k€, če si prejemal vsaj 1k€ na mesec. Še enkrat, ker si jih ti zavrnil, jih ne bo nihče dobil, ki jih tako močno potrebuje.
                    edit 2: v prvem stavku, si napisal, da je vsak cent važen, ampak pa da ti ne gledaš tako. I dont get it...
                    6 mesečnih plač je sociala pomoč, ki jo dobiš če imaš zadosti delovne dobe (10 let če se ne motim) in te delodajalec odpusti kot tehnološki višek. To ne izplačuje delodajalec ampak država iz socialnih prispevkov.
                    Pa to ne pomeni da dobiš 6 plač ampak si 6 mesecev opravičen do takega nadomestila. Če v tem času najdeš službo se ta pomoč prekine.

                    Comment


                    • #11
                      To ni socialna pomoč, ampak nadomestilo za nezaposlenost, katero tako ali tako vsak zaposleni plačuje preko prispevkov. Če se temu odpoveš, nimaš rad $.

                      Comment


                      • #12
                        fcmura2005 wrote: [quote=Rose][quote=fcmura2005]Iz $$$ making vidika je vsak cent važen ki ga lahko pospraviš v žep. Vendar jst gledam malo drugače na to. Morda zaradi tega ne bom nikoli milijonar, bom pa vseeno preživel in imel "čisto vest" miren spanec in podobno.
                        Jst bi se na primer lahko na šihtu zmenu, da me odpustijo in dobivam 6 mesecev isto plačo ko sem mel na šihtu. Vendar nisem šel v to ker tega ne rabim za preživetje, poleg tega pa vse gre iz nekega BR-ja. Vsaj jst na to tko gledam. Če se da meni, ki v bistvu ne rabim, bo prikrajšan tisti, ki dejansko rabi. Ali tako da bo dobil premalo ali bože nedaj niti dobil ne bo. Ne vem kako je zdaj z tem, vendar ko sem se jst šolal, nisem imel tistega socialnega dodatka, ker smo presegali za 10SIT (to je zdaj ene €0,04) otrok enega privatnika, ki je imel vse kar je hotu pa je imel. Pa ne zaradi poznanstev, ampak ker je prijavil minimalni prihodek. Skratka to je eden od razlogov zakaj se jst tega ne grem.
                        Poleg tega je država toliko solidarna z nami, da ohranja sivo cono in ne plačujemo davka. Zakaj bi potem to izkoriščali?
                        Dokler ne plačujem davka, ne pričakujem in tudi nočem nobene pomoči od države.
                        Lp
                        kar se tiče socialne, zastopim in podpiram, da se je ne izkorišča, kajti že tako se jo preveč.
                        Ni mi pa jasno, čemu nisi šel sporazumno, da te odpusti in bi pobasal še 6 plač???
                        Tu ni logike. Kot, da bi denar bil na tleh in se ne bi spognil, da ga pobereš. Bi z omenjenim kaj izgubil, bi bilo kaj drugače?
                        Argument? Zakaj ne 6 plač prejeti?
                        edit: Denar, ki je bil ponujen tebi, ga ne bo prejel tvoj sodelavec kot povišico/stimulacijo/nagrado za dobro delo, ipd. Verjetno si je nadrejeni mislil svoje, ko s zavrnil ponudbo.
                        Ne vem, ampak jaz tule vidim, da si fliknil skozi okno min. 6k€, če si prejemal vsaj 1k€ na mesec. Še enkrat, ker si jih ti zavrnil, jih ne bo nihče dobil, ki jih tako močno potrebuje.
                        edit 2: v prvem stavku, si napisal, da je vsak cent važen, ampak pa da ti ne gledaš tako. I dont get it...
                        6 mesečnih plač je sociala pomoč, ki jo dobiš če imaš zadosti delovne dobe (10 let če se ne motim) in te delodajalec odpusti kot tehnološki višek. To ne izplačuje delodajalec ampak država iz socialnih prispevkov.
                        Pa to ne pomeni da dobiš 6 plač ampak si 6 mesecev opravičen do takega nadomestila. Če v tem času najdeš službo se ta pomoč prekine.
                        Tut jst ne razumem, rekel si da je vsak cent pomemben in potem dejansko zavrnes nekaj kar ti bi lahko pripadalo cisto po zakonu glede na to da bi se lahko s firmo to zmenil...
                        In teh 6 mesecev dejansko ne rabis nic narest za to da dobis jurja na mesec..
                        To je denarno nadomestilo, ki ga prejmes s strani zavoda za zaposlovanje in ne sociale
                        https://www.ess.gov.si/iskalci_zapos...no_nadomestilo

                        Comment


                        • #13
                          pripadalo cisto po zakonu
                          čisto po zakonu nebi pripadalo ne, če je dal odpoved, ni bil odpuščen... ampak ja nima veze, razumem obe strani. Vem za primer iz UK, ki je imel model isto možnost, ampak je prodal bajto in se odločil jadrat za celo leto in je reku nerabim teh par jurjeu sam puste me na mir js grem... Iz tega vidika, če nekdo res želi na novo začeti in ima nek čut za etiko in se ne želi še naprej mentalno vezati na neko staro stvar razumem zakaj nebi izkoristil..
                          In v čem je point, da na mesec nameni 400€ za delovno dobo, namesto, da bi ta denar investiral/prihranil?
                          ja eno je, da ma večina oz. ta model še vseeno raje nek "backup" v smislu države, ker pač se ne spozna na investiranje ipd. drugo pa je nekaj v zvezi s to subvecijo, ki jo dobi podjetje, ker ga je vzelo, ampak sem že pozabil, sem upal, da kdo ve in bo dopolnil, mogoče dobi še kaj več nazaj, ne vem... samo spomnim se, da to dela.

                          Comment


                          • #14
                            Jaz sm koristil socialno pomoč nekaj časa (pol leta) in zraven igral poker, šel sem v tem času 2x na nek sestanek, kjer sem se vsakič 5 minut pogovarjal s svetovalko za zaposlitev. Na prvem sestanku sva se zmenila, da mi sicer bodo ponujal neke bedne jobe, ki pa mi jih ni treba sprejet, če mam dober razlog za to (to je lahko v bistvu karkol, js sm pač reku, da ne bom sprejel joba za katerga se nism šolal) pa enkrat sem šel na neko predavanje. Od tega je ene 5 let in mi ni blo treba vrnit centa.
                            Men se zdi še kar neumn, da ljudje k bi jim teh par sto evrov na mesec prav pršlo, ne izkoristjo tega.
                            Ta čista vest je bullshit, ker si ti v lajfu ziher dal več državi k ona teb (al se pa pač ne zavedaš tega, da vsak evro k ga (legalno) zapravš, država pobere davek na to), tko da nevem zakaj nebi neki nazaj vzel, če lahko in to legalno?
                            Da ne začnemo o tem, da glede na situacijo po državi in svetu, bomo kmal ostal tud brez te možnosti, tko da izkoristte to, dokler še lahko, pol bomo itak vsi brez tega, uni k rabjo/rabmo in uni k ne.

                            Comment


                            • #15
                              r0ky wrote: [quote=fcmura2005][quote=Rose]
                              kar se tiče socialne, zastopim in podpiram, da se je ne izkorišča, kajti že tako se jo preveč.
                              Ni mi pa jasno, čemu nisi šel sporazumno, da te odpusti in bi pobasal še 6 plač???
                              Tu ni logike. Kot, da bi denar bil na tleh in se ne bi spognil, da ga pobereš. Bi z omenjenim kaj izgubil, bi bilo kaj drugače?
                              Argument? Zakaj ne 6 plač prejeti?
                              edit: Denar, ki je bil ponujen tebi, ga ne bo prejel tvoj sodelavec kot povišico/stimulacijo/nagrado za dobro delo, ipd. Verjetno si je nadrejeni mislil svoje, ko s zavrnil ponudbo.
                              Ne vem, ampak jaz tule vidim, da si fliknil skozi okno min. 6k€, če si prejemal vsaj 1k€ na mesec. Še enkrat, ker si jih ti zavrnil, jih ne bo nihče dobil, ki jih tako močno potrebuje.
                              edit 2: v prvem stavku, si napisal, da je vsak cent važen, ampak pa da ti ne gledaš tako. I dont get it...
                              6 mesečnih plač je sociala pomoč, ki jo dobiš če imaš zadosti delovne dobe (10 let če se ne motim) in te delodajalec odpusti kot tehnološki višek. To ne izplačuje delodajalec ampak država iz socialnih prispevkov.
                              Pa to ne pomeni da dobiš 6 plač ampak si 6 mesecev opravičen do takega nadomestila. Če v tem času najdeš službo se ta pomoč prekine.
                              Tut jst ne razumem, rekel si da je vsak cent pomemben in potem dejansko zavrnes nekaj kar ti bi lahko pripadalo cisto po zakonu glede na to da bi se lahko s firmo to zmenil...
                              In teh 6 mesecev dejansko ne rabis nic narest za to da dobis jurja na mesec..
                              To je denarno nadomestilo, ki ga prejmes s strani zavoda za zaposlovanje in ne sociale
                              https://www.ess.gov.si/iskalci_zapos...no_nadomestilo
                              Točno tako. Sicer pred tem ni omenjal tega, do česar smo prišli, vendar ja, to je denarno nadomestilo, katero ti pripada. Tole je za moje pojme bil čisti -EV, pa naj me kdo popravi.
                              @Corey...tudi moji je potekla pogodba. Dobila sva dvojčici in do vsega kar je bila upravičena je bilo nadomestilo + obvezno zavarovanje.

                              Comment

                              Working...
                              X