Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sprejet predlog Zakona o spremembah Zakona o igrah na srečo.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    DOBRA NOVICA - Evropsko sodišče je pred dnevi Nemčiji prepovedalo samovoljne regulacije mimo zakonov EU.
    http://www.pokernewsdaily.com/ecj-up...ing-case-7909/
    in prav zato bi blo pomoje kul vložiti zakon v presojo US (in če ne zaradi drugega, potem zato, da se pridobi na času). Ker če bi naši to sprejeli, potem bi mirno čakali na razsodbo ES, kar pa lahko traja mesece...
    + še pitalica pravnikom - če se tule motim... Pomoje je tole super novica, ker četudi bi mi morda kršili naš zakon in igrali preko proxyjev - in bi zadeva morda nekoč celo prišla na sodišče (kar dvomim, pa vseeno), bi bila kazen brezpredmetna, ker je zakon v neskladju z zakoni EU? Ali to drži in lahko kasneje uveljavljam povzročeno škodo od države oz vsaj povrnitev kazni? (pa drug primer - recimo za pokerpro.si - nedvomno bi bila povzročena škoda velika - ali lahko to uveljavlja za nazaj; dokazovanje verejetno ne bi bil problem). Ali velja EU pravo v takem primeru šele od same razsodbe na ES ali za nazaj?
    The guy who invented poker was bright, but the guy who invented the chip was a genius.

    Comment


    • #77
      ajs wrote:
      Dejstvo je da desnica rabi glasove za naslednje volitve in glede na to da vemo, da njihova volilna baza niso lih pametni ljudje(se ne mislim opravičevat za resnico)
      Škoda ker sem moral tukaj nehat brat tvoj post.. In nima to nobene veze z mojo politično usmerjenostjo, ampak bolj s tvojo omejenostjo, pa čeprav si študiral pravo. (če je kdo slučajno prvič spregledal)

      Comment


      • #78
        no da mal vam povem kdo je ajs da boste vedeli kakšna kapaciteta se je oglasla na našem forumu. Ajs pomeni Ajsman, kar je eden izmed nickov Zelenega_Jurija, ki je vodilni pri nas v Sloveniji kar se tiče stav, da ne govorimo o tem da je on ze igral poker s kapacitetami kot so David Benjamin, durrrrr in ostali highstejkerji na FTP. Poker v bistvu ajsman igra le za hec, glavna okupacija pa so mu stave...
        Dobrodošel ajs pri nas. Veseli bomo vsakega tvojega prispevka!

        Comment


        • #79
          MiranS wrote: Tu je še eno mnenje o tej temi.
          http://slo-tech.com/clanki/10009/
          Ob tem pa se zastavlja še kar nekaj vprašanj. Prvo vprašanje zadeva tehnične vidike blokiranja. Kot je na blogu Pravokator pojasnil Gorazd Božič iz SI-CERT-a, je blokade spletnih strani v grobem mogoče opraviti na štiri možne načine, vse je mogoče bolj ali manj enostavno zaobiti, nekateri pa imajo tudi razmeroma resno kolateralno škodo. Kot kažejo izkušnje Irana izpred nekaj mesecev, filtriranje interneta ni učinkovito, saj danes obstaja učinkovita in preverjena tehnologija, ki omogoča zaobid spletne cenzure.
          http://hr-cjpc.si/pravokator/index.p...ni-ucinkovito/

          Comment


          • #80
            pjer wrote: no da mal vam povem kdo je ajs da boste vedeli kakšna kapaciteta se je oglasla na našem forumu. Ajs pomeni Ajsman, kar je eden izmed nickov Zelenega_Jurija, ki je vodilni pri nas v Sloveniji kar se tiče stav, da ne govorimo o tem da je on ze igral poker s kapacitetami kot so David Benjamin, durrrrr in ostali highstejkerji na FTP. Poker v bistvu ajsman igra le za hec, glavna okupacija pa so mu stave...
            Dobrodošel ajs pri nas. Veseli bomo vsakega tvojega prispevka!
            Mi kratkomalo dol visi s kom je on poker igral in kak je njegov income letno z stavami, dokler tako gleda dol na druge ljudi in enači pamet z izobrazbo, ni on zame nobena kapaciteta.

            Comment


            • #81
              Sorry Kris, sam kr je res je res. Dokler bojo take poslance mel, ki ne vejo, da je treba položnce plačvat, ki jih dobijo u kaslc, pa da jim drug izpite delajo jih tut jz ne morm met za kake možganske truste. Jz ne enačm izobrazbe s pametjo. Sam butl je butl, je lhk doktor al ma pa 3 razrede osnovne šole.

              Comment


              • #82
                Kris wrote: [quote=pjer]no da mal vam povem kdo je ajs da boste vedeli kakšna kapaciteta se je oglasla na našem forumu. Ajs pomeni Ajsman, kar je eden izmed nickov Zelenega_Jurija, ki je vodilni pri nas v Sloveniji kar se tiče stav, da ne govorimo o tem da je on ze igral poker s kapacitetami kot so David Benjamin, durrrrr in ostali highstejkerji na FTP. Poker v bistvu ajsman igra le za hec, glavna okupacija pa so mu stave...
                Dobrodošel ajs pri nas. Veseli bomo vsakega tvojega prispevka!
                Mi kratkomalo dol visi s kom je on poker igral in kak je njegov income letno z stavami, dokler tako gleda dol na druge ljudi in enači pamet z izobrazbo, ni on zame nobena kapaciteta.
                ma pa point...če se ne bomo zdej zganil in lobiral, bomo čez par let prek RDP-ja špilal na kompjutru, ki bo nekje na hrvaškem Čeprav mislim, da igralnice ne bodo kar tako vse prepustile naključju in kaj bod kretenčkovi na šubičevi 4 spesnili, je le preveč kapitala zadaj, čeprav smo slovenija, bo prej padla evropska direktiva o kakšnem necenzuriranju interneta...
                "Change is the law of life. And those who look only to the past or present are certain to miss the future." - JFK

                Comment


                • #83
                  Dajnomir wrote: Sorry Kris, sam kr je res je res. Dokler bojo take poslance mel, ki ne vejo, da je treba položnce plačvat, ki jih dobijo u kaslc, pa da jim drug izpite delajo jih tut jz ne morm met za kake možganske truste. Jz ne enačm izobrazbe s pametjo. Sam butl je butl, je lhk doktor al ma pa 3 razrede osnovne šole.
                  Sej tle tece beseda o volilni bazi, ne poslancih samih.
                  Se bom pa raj vseen prec umaknu iz teme, da ne bo sla prevec v napacno smer..

                  Comment


                  • #84
                    Kris ne jemlji moje zajebancije tko resno, jasno da ni vse črno in belo, in da je izjava pretirana, vendar korelacija med intelektualci in desnico na zahodu je pač takšna kot je.
                    Afngunc- uh ne se spet tko v en del mojga posta motat. Desnica je le majhen del vsega a je dejstvo da ima interes. Pri celi stvari je največji problem to, da je težko stvar predvsem začet, da se pojavi interes in zanimanje pri večih ljudeh. Uspeha ne pričakujem samo z delovanjem par posameznikov ali pa politikov samih od sebe.Mora prit do širše debate, ker drugače se nihče ne bo izpostavlal.
                    Glede številk - že 10 let jih nisem gledal , vendar so večinoma iste. 30k za zakonodajni refeferendum ali pa poslanski predlog.
                    Ustavno sodišče ja je ok, samo zadeva bo trajala in potem evropsko sodišče še bolj. Evropska zakonodaja glede iger na srečo ni unificirana in se še ne ve kaj bo, tko da upat na EU in samo EU ni lih pametno.Glede iger na srečo še vedno velja, da vse države lahko delajo po svoje, pritožbe pa romajo na evropsko sodišče. BAW primer iz Portugalske je znan in je drzavna loterija dobila sodbo pred evropskim sodiščem. Italijani ne jebejo EU 5%, skandinavci tudi svoje igralce jebejo......aja pa to da daš pritožbo na ustavno sodišče ali evropsko sodišče ne zadrži izvajanja zakona , tko da nam ne pomaga lih dosti glede na trenutno situacijo in prihajajoči nov zakon.
                    Kakršenkoli novi zakon bo(ta trenuten ni pomemben), za nas igralce po zelo veliki verjetnosti (nad 95%) ne bo nič kaznivo oziroma ne bomo preganjani zaradi česar koli. Prepovedano je pa lahko nudenje storitev glede gamblinga,vsakršna reklama ,omogočanje dostopa, prepoved bankam za nakazovanje za te stvari v obe smeri in še kaj. Tko da panike ni, za nas redne igralce se bo vedno našel način vse zaobit ali zrihtat tko da bomo vse delali naprej. Nam je pa stvar lahko otežena in bomo morali zgubljat čas in živce za stvari, ki nam jih trenutno ni bilo potrebno delat.
                    Ne moremo pa mimo tega, da je to kar politiki delajo svinjarija in je vsak odpor dobrodošel. Kaj pa če tem tepcem vseeno nekega dne pride na idejo da bodo začeli jebat direktno nas in ne samo ponudnike storitev in ne bo šlo za preprečevanje, neomogočanje dostopa.... kaj če bo nekega dne kaznivo za nas osebno (in izvajano seveda)? jaz tega sicer ne verjamem, but......
                    Btw samo svoje mnenje sem malo izrazil oz. se vključil v debato in moje razmišljanje jemlite nekako kot celoto, ker je jasno da je stvar kar komplicirana in se ne da v par stavkih povedat vsega.
                    Če je pa kdo glede česa užaljen.... ja kaj zdaj - give it back to me.... jaz to bolj jemlem : beseda ni konj in se ne sekiram, če bo pa komu lažje, U R wellcome.

                    Comment


                    • #85
                      A že kdo ve, kako je stanje s podpisi in če jih je že zadosti ? Če kdo ve za kake privlačne študentke, ki bi jutri in v sredo pobirale podpise po lj naj javi, vem za kar nekaj ljudi ki bi sodeloval in jih dobro plačal

                      Comment


                      • #86
                        mal sem že iz prakse (kje je že bil ta izpit iz ustavne prava ), ampak če me spomin ne vara,zdej potrebujemo ene 1000 podpisov,da damo pobudo na DZ. In če bo šla naprej in Gantar razpiše datum začetka zbiranja podpisov,pol mormo zbrat 40.000 glasov,če se ne morim v dobrem meescu dni... ČE ne drugega,pridobimo nekaj časa...

                        Comment


                        • #87
                          pjer wrote: Dobil sem sledeče sporočilo:
                          Vabim vas namreč, da skupaj stopimo v boju zoper spletno cenzuro, ki nam jo je servirala naša vlada. Spletna stran je že objavljena na facebooku, kjer zbiramo podpise za razpis referenduma:
                          http://www.facebook.com/home.php?ref...6448217?ref=nf
                          Nisem želel takoj s prvo objavo to objaviti ter vas prosim, če je to tudi v vašem interesu, da "zbobnate" vaše člane ter jih povabite k podpisu obrazca, ki je objavljen na omenjeni spletni strani. Fajl se nahaja tudi tukaj:
                          http://www.4shared.com/file/210527265/a4d7f505/Prispevaj_svoj_podpis_za_refer.html

                          LP,
                          Alen
                          Mislm da Mormo tole podpisat v čim večjem številu!
                          Dejmo fantje se mal skupi vzet. Pozanimu sm se in zbranih podpisov se podpisov se ni dovolj. Tko da mislm, da bi si lahko vsak od vas vzel 5 minut casa, sprintal obrazec, ga dal podpisat prijateljem, druzini, sodelavcem in si nato vzel se dodatnih 15 minut in to DANES poslal po posti na naslov, ki je napisan v obrazcu. Podpisi morajo namrec do jutri biti na omenjenem naslovu.

                          Comment


                          • #88
                            kobo wrote: mal sem že iz prakse (kje je že bil ta izpit iz ustavne prava ), ampak če me spomin ne vara,zdej potrebujemo ene 1000 podpisov,da damo pobudo na DZ. In če bo šla naprej in Gantar razpiše datum začetka zbiranja podpisov,pol mormo zbrat 40.000 glasov,če se ne morim v dobrem meescu dni... ČE ne drugega,pridobimo nekaj časa...
                            2500 podpisov je potrebnih za pobudo DZ.

                            Comment


                            • #89
                              jst sm ucer poslau podpise....sam baje jih je res ful mal poslal...dost zalostno
                              "Anyone who has never made a mistake has never tried anything new" Albert Einstein (1879-1955)

                              Comment


                              • #90
                                a ve kdo do kdaj v sredo se lahko dostavijo podpisi na tisti naslov? Če je še nekaj časa bi blo pametno organizirat ljudi po lj in faksih.

                                Comment

                                Working...
                                X