Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker - kako uvesti začetnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poker - kako uvesti začetnika

    V zadnjem času se mi pojavlja zanimivo vprašanje in sicer:
    1. Kako nekoga, za katerega predvidevate, da bi lahko bil dober, usmeriti, da se pravilno izobrazi v pokru ?
    2. Govorimo večinoma o live igralcih, ki kažejo tendence in potenciale, da bi lahko z resnim pristopom še daleč prišli.
    3. Kaj jim pravzaprav povedati, česa ne, kdaj kaj povedati in predvsem na kakšen način ?
    4. Ali menite, da je bolje, da se človek izobrazi najprej v eni igri - recimo THNL FR in gre potem na druge oblike ali menite, da raznovrstnost pomaga - morda se sicer na začetku počasneje napreduje, kasneje pa širina pride v poštev, ko se začnejo delati koraki proti vrhu ? Nekako to nehote primerjam s smučarji, kjer najprej vsi vse trenirajo in šele čisto na koncu odločijo za specializacijo, če sploh.
    Ima kdo kakšne izkušnje s tem ?
    Hvala za odgovore vnaprej.
    When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.

  • #2
    rečeš mu da če bi rd zasluzu vec,nej zance online, in igra svojo igro.... lol, p pol poves za multitejblanje, in reces lej model ce na zivi igri nardis tokle na eni mizi kok bos sele na 10.... ipd motiveri ga, pol bo p ze zagrabu in zaceu sprasvt ...
    from zero to hero in 10 sec

    Comment


    • #3
      se pravi govorimo o nekom, ki že pozna pravila in osnove pokra? ve, kaj so oddsi in kaj je BRM?
      najbolj pomembno je, da mu vzpodbudimo veselje do pokrain mu damo pravo motivacijo. včasih je to denar, še pogosteje pa želja biti boljši od drugih.
      je pa to preveč odvisno od posameznika, da bi lahko dali nek univerzalni odgovor.
      po moje bolje, da se najprej nauci le ene igre (thnl) malo bolj na siroko (HU- FR, turnir-cash), vendar s poudarkom na eni zadevi. Tako lahko tisto izpopolni, od vsake druge pa potegne doloceno znanje.
      vsega jim na zacetku ne mores povedati, ker je tega preveč. toliko, kolikor lahko dojame naenkrat in dodas se toliko, da vidi, koliko vsega je še in dobi motivacijo, da bi prisel tja cim prej.

      Comment


      • #4
        Morda samo en nasvet glede samih handov...nekaj kar sem sam močno pogrešal ali pa nisem znal razbrat iz literature v svojih začetkih:
        Mislim da je izjemnno pomembno, da se človek zaveda, da v pokru noben hand ni enak drugemu, da obstajajo situacije, ko je QQ PF za insta "bacanje", A8s pa monster. Ne mu turit nekih starting hand chartov, ker poneumljajo in zavirajo napredek. Nauči ga, da je vse v pokru odvisno od nasprotnika, tvoje predstave o njem in njegove o tebi. Seveda nekaj osnov matematike ne škodi, tudi BRM, kot pravi prlek, predvsem pa je pomojem nujno da ve, da noben upswing ni večen oz. je downswing cool ker ni boljšega občutka kot takrat, ko se iz jame izkoplješ (samo upam da ne bustnem ko sem že ravno tako brihten )
        Moja 2 centa...
        "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

        Comment


        • #5
          mislm da se mora začetnik najbl zavedat da je poker, sploh online poker, igra na looong run. Vsaj pri sebi sem opazu, da velik lažje prenašam slabe dni, ker vem da se bo slej ko prej obrnl...alpa preprost primer...preflop allin AAJs osebno mislm, da ko to osvojiš si že veliko naredu...
          Do what you love and fuck the rest.

          Comment


          • #6
            Kdo je začetnik???,kakšen je,kaj počne,kaj ga veseli,kaj mu je pomembno v življenju..............svetovat svetovalcu ,nvem,odločitev v pokru bazira na podatkih,tuki se pa ne ve nč.
            Mogoče bom zjutri lahk ulovu kak nasvet smrti,da mi popestri dopust
            ...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...

            Comment

            Working...
            X