Announcement

Collapse
No announcement yet.

Diplomska naloga na temo pokra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diplomska naloga na temo pokra

    Pozdravljeni,
    kot igralec pokra in študent matematike sem se odločil napisati diplomsko nalogo na temo pokra, od katere bom imel kaj v prihodnosti. Rok za oddajo gradiva je do konca meseca, takrat bo tudi znano, če bo predlog diplomske teme sprejet ali ne.
    Vse, ki imate kake članke o poglobljenih analizah pojmov kot so standardni odklon, matematično upanje (EV), varianca itd, bi prosil, če mi posredujejo čim več gradiva (lahko pišete tudi PVT). Osnovna ideja je analiza naključnosti, obnašanje zgornjih pojmov v igranju na dolgi rok (torej dokazovati, da poker ni igra na srečo kot trdijo nekateri ), računalniška obdelava podatkov = pisanje programov (enega takega sem že videl na forumu, pa sem pozabil kje točno).
    Osnovni pogoj pa je, da so članki na višjem nivoju, sicer me bodo že v osnovi zavrnili, tako da je zaželjeno tudi vse o verjetnosti in statistiki nasploh, če pa se kakorkoli navezuje na poker, pa še toliko bolje
    Hvala vsem!

  • #2
    Mislim da bi bila tale knjiga prava zate:
    The mathematics of poker - Bill Chen and Jerrod Ankenman
    [img=PunBB bbcode test]http://www.know-poker.com/smilies/all-in.gif[/img]

    Comment


    • #3
      nevem, če knjige veljajo, bi ti pa priporočal David Sklansky: No Limit Hold'em, Theory and practice.
      sem pa si ravno danes ogledal dve zanimivi diplomski nalogi na temo pokra dveh študentov računalništva. če te zanima pobrskaj malo po cobissu.
      zakaj misliš, da bi ti zavrnili nalogo?
      There is no downswing in poker - only poorly played hands

      Comment


      • #4

        Lepo prosim, daj objavi/poslji mi koncni izdelek ....
        Me zelo zanima...
        you can never be sure

        Comment


        • #5
          A lahk js pa idler kej pomagava? Sva bla zmerej taprva v vrsti pa najbl zagnana k je blo treba kakšno seminarsko al pa kej za šolo narest

          Comment


          • #6
            @idl3r: mal sm pobrsku po netu, pa nism najdu nobene free verzije, maš mogoče ti za poslat? knjige načeloma odpadejo, sam vseeno se mogoče najde kaj uporabnega notri.
            @Tilzor: teme za diplomske so načeloma razpisane in kdor hoče narest kaj po lastni želji, mora sam zrihtat gradivo pa povedat kako naj bi vse skupaj zgledalo..na žalost pa na našem faksu velja, da je abstraktna teorija>življenjsko uporabna teorija , tko da dvomim da bi mi odobrili nekaj kar ni na res visokem mat.nivoju...škoda, da nisem vedu za to diplomsko, bom pa šel jutri spotoma na FRI, da si mal ogledam o čem vse sta pisala.
            @veter: če bo vse kot mora bit, bi bil izdelek lahko oblavljen na forumu čez kako leto
            @mihic: izvolita, bosta mela čast biti med referencami

            Comment


            • #7
              ne rabiš nikam hodit. obe diplomski sta prostodostopni preko naslovov:
              Program za igro Texas Hold'em poker : diplomsko delo univerzitetnega študijskega programa / Boro Brumen:
              http://dkum.uni-mb.si/Dokument.php?id=21314
              Program za igranje pokra No limit Texas Hold'em : diplomsko delo / Gregor Vohl:
              http://dkum.uni-mb.si/Dokument.php?id=21346
              priporočam ogled
              There is no downswing in poker - only poorly played hands

              Comment


              • #8
                a je kateri izmed teh dveh na forumu?

                Comment


                • #9
                  Dvomim, sicer pa oba poznam saj smo bili nekaj časa sošolci na faksu, hehe. Boro je nekje iz tvojih koncev prlek, če se ne motim.

                  Comment


                  • #10
                    boro je moj sorodnik, saj ravno zato me zanima

                    Comment


                    • #11
                      Maš na netu tud diplomsko J.Starc Analiza pokra z zveznimi vrednostmi če ti kaj pomaga!

                      Comment


                      • #12
                        za kake simulacije pa lahko uporabiš Monte Carlo metode... dasiravno omenil pisanje programov.
                        Stay hungry. Stay foolish.

                        Comment

                        Working...
                        X