Announcement

Collapse
No announcement yet.

Odds-i (-and-) Outs-i

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odds-i (-and-) Outs-i

    Pozdravljeni,
    sem nov na forumu in zanima me sledeče;
    zanima me kdaj je smiselno čakati na lestvico in podobne zadeve kar se tiče outs-ov. Koliko je ¨primerno¨ število out-ov, da se splača nadaljevati v igri'? Je to vedno ko so pot oddsi višji od outs-ov v procentih?
    Hvala za odgovor

  • #2
    blaz007 wrote: Pozdravljeni,
    sem nov na forumu in zanima me sledeče;
    zanima me kdaj je smiselno čakati na lestvico in podobne zadeve kar se tiče outs-ov. Koliko je ¨primerno¨ število out-ov, da se splača nadaljevati v igri'? Je to vedno ko so pot oddsi višji od outs-ov v procentih?
    Hvala za odgovor
    tako je, klices zmeraj kadar so pot odsi visji od outov. zapomni si osnovne odse : ( jaz sicer zaokrozim da mi je lazje )
    FLOP TURN
    8 outov (straight) 2.2 : 1 4.9 : 1
    9 outov (flush) 1.9 : 1 4.2 : 1
    15 outs (s + f) 0.9 : 1 2.1 : 1
    4 (gutshot) 5.1 : 1 10.8 : 1
    sedaj osnovno in najbolj enostavno je da si na flopu prestejes oute, in pomnozis s 4, na turnu pa pomnozimo z 2. primer : imamo 8 outov
    na flopu . 8 x 4 = 32 % . procente spremenimo v odse tako , da od celote , torej 100 % odstejemo % outov. v nasem primeru je to
    100 - 32 = 68 %. sedaj da to spremenimo v odse samo rezultat delis z % outov . torej 68%/32 % = ~2.1.
    Stavo na flopu je pa tudi enostavno spremenit v odse. ce je pot recimo 10 $ , in nasprotnik stavi 5 $ so nasi odsi za call
    ( pot + stava )/stava torej (10 + 5 )/5 = 3:1 . v tem primeru se nam splaca klicat tko straight kot flush draw ker imamo vecje odse za call kot jih potrebujemo da zadanemo lestvico.
    Če si pa hoces recimo izracunat koliko % mora neka dolocena sava delovat da je profitabilno je pa formula sledeca:
    investicija / ( pot +investicija )
    Primer: imamo 7h9h , nasprotnik pred nami odpre na 3 big blinde, pogledas mu statistiko in vidis da folda 70 % vs 3 bet.
    zanima te , ce rejzas na 9 big blindov, kako pogosto mora on foldat , da je to avtomatsko profitabilno zate.
    torej: nasa investicija je 9 bb zato je formula sledeca: 9 ( 1.5 [big blindi -small pa big ] + 3 [nasprotnikova stava ] + 9 [ nasa investicija ]
    9 / ( 1.5+3+9 ) = 0.66 = 66 % . V tem primeru je nas 3bet avtomatsko profitabilen ker nasprotnik folda vec kot 66 % .
    Mogoce se slisi vse skupaj malo zakomplicirano, ampak z malo vaje si bos to na hitro zapomnil. Imas pa tudi raznorazne programe k ti to racunajo avtomatsko , za pokertars imas recimo starshelper, ki je zastonj do limitov NL 10 in 3 $ buy in turnirje.
    Upam da ti je to pomagalo oz olajsalo zadevo.

    Comment


    • #3
      hvala za konkreten odgovor in pojasnila, primere... nisem še 100% dojel ker je dokaj komplicirana zadeva na prvi pogled.. upam da bom kmalu osvojil tole zadevo in da mi bo pripomogla k boljšemu igranju

      Comment


      • #4
        Zanimiv izračun
        Sam se zna pa doskrat zgodit da imaš v resnici 0outs ker je nekdo pred tabo že foldal karte ki jih rabiš.

        Comment


        • #5
          Res je, ampak pri izračunu to ne igra vloge. Če je 52 kart v paketu, tri imaš na flopu in dve v roki, je še vedno 1/47 možnosti, da na turnu pride tisti en out. Drugo pa je, ko smo v poznejši fazi in lahko uporabimo "discounted outs". Se pravi si jih nekaj odštejemo, ker lahko river bolj izboljša nasprotnikov hand kot naš, ali pa v roki drži karto, ki jo mi rabimo (blocker).
          Tako in tako je pa izračun, ki ga je akilteM prilepil zgoraj, poenostavljen.
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment

          Working...
          X