Announcement

Collapse
No announcement yet.

Začetek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Začetek

    LP
    Sem čisti novinec v svetu pokra. No ja, sem že pred 2 letoma nekaj probaval pa ni bilo niti časa niti znanja. Sedaj sem se odločil da se v to veščino poglobim nekoliko bolj resno. Po nasvetu Pjera sem si že pogledal Jonasove movieje, jutri grem v knjižnico po knjigo Small stakes holdem. Nameravam igrati na Betfriends, seveda najprej za virtualni denar.
    Kaj mi lahko še svetujete pri vstopu v svet pokra? Potreboval bi koristne nasvete, kar jih je, če seveda so ... Najbolj pa me zanima kaj se skriva za besedo disciplina, ki je bojda ključ do uspeha v večini primerov (upam da se ne motim) ...
    Hvala za pomoč !
    GL

  • #2
    Disciplina pa znanje ja Zdaj spet odvisno, ali misliš začet s Fixed limit ali nolimit? S SNGji ali cash gameom?
    u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

    Comment


    • #3
      Disciplina je res najpomembnejša ne-poker vrlina. Brez nje nimaš v pokru kaj iskat, tako da se niti slučajno ne motiš.
      Pod njo se ponavadi štejejo te stvari:
      1. Igraj limite v okviru svojega bankrolla.
      Se pravi, ne igraj limite, za katere nimaš dovolj denarja, ker boš prej ali slej naletel na kakšno mino.
      2. Ko nimaš več dovolj denarja za trenuten limit, pojdi na limit nižje.
      Večina že začne na "pravilnih" limitih, ampak se potem pojavi problem, ko začne na teh limitih izgubljat in kar naenkrat nima več dovolj denarja za le tega. Namesto, da bi naredil pravo potezo in šel limit nižje, je trmast in raje igra na trenutnih limitih, ker "ve da je boljši kot te ovce". kar je napaka. Mogoče je res boljši, ampak vemo, da v pokru ne zmagujejo vedno najboljši. Spet, enkratlahko naletiš na mino.
      3. Tilt
      Tilt je nekako stanje, ko odigramo drugače, kot bi odigrali v normalnih okoliščinah. Se pravi, ko smo jezni, slabe volje, ko izgubimo par potov zaradi nesreče, ko smo pijani - igramo drugače. Ponavadi smo bolj agresivni in gremo večkrat "do konca". Na vsakemu posebej je, da ali preneha igrat, ko opazi, da je v tiltu, ali da pač ne tilta na sploh Vsak kdaj vsaj malo tilta.
      4. Soočenje s swingi
      Ta se mi zdi precej pomembna. Poker je potrebno igrati na dolgi rok. Že sedaj moraš vedet, da bo prišlo do t.i. swingov. Graf bo šel gor in dol. Včasih po cel teden dol. Mogoče celo cel mesec, ali pa še dalj. Pomembno je, da si v takih momentih zbran, discipliniran, da ne tiltaš oz. dane pošlješ vse v kurac in nehaš igrat. Tako da že sedaj povem, da swingi bodo prišli. Pripravi se na njih.
      5. Igraj kar najbolje možno
      Enostavno. Ne igraj preveč handov, ne limpaj z nekimi bednimi kartami oz raznimi A2o ipd. Igraj "by the book" oz tako kot misliš, da je najbolje v danem trenutku. Vrži karte stran, ko veš, da si premagan.
      6. Ne bodi pohlepen
      Čisto enostavno. Ni vse v denarju. Pomembno je, da se učiš, zato kdaj zanemari $ in rakebacke in druge promocije.
      Vsi vemo, da je poker igra spretnosti in znanja. Vsi to tako radi razlagamo to naokrog, svojim bližnjim, prijateljem, ki bi jih radi pomirili, da ne gre za igro na srečo. Ampak igralci sami delamo poker kot gambling, ravno zaradi tega, ker se ne držimo nekaj osnovnih pravil, nismo disciplinirani in smo enostavno preveč pohlepni.
      Veliko igralcev ima vse, samo discipline ne, ampak enkrat jo bojo mogli prenesti v svojo igro. Zdaj ali se to naučiš "na hard way", ali greš tako že od začetka, je pa tvoja izbira
      Aja mogoče še to. Sej virtualen denar je kul pa vse, ampak tisto kar se igra tam ni niti P od pokra. Ok, dobro je, da ti pride malo v kri ti blindi, pozicija, runde stavljenja ipd, ampak tisto tam je bolj tarok kot pa poker.
      Sem prepričan, da sem še kaj pozabil Upam pa vseeno, da je ta post kaj pomagal.
      Začel si že dobro
      EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

      Comment


      • #4
        Zelo lep post Coreysteel!
        Pripomnil bi samo to da je tarok v 3 zelo resna igra in ko boš nabidal malo bankrol tja do 30k$ v kar sem prepričan do se bo zgodilo slejkoprej, tedaj me klikn in izzovi na en močn tarok!
        Menim tudi, da je rejk ubijalski na niskih limitih in zato je pomembno da si poiščeš dober deal, ki jih pa mi ponujamo!
        A lahko te tvoje besede (malo modificirane) uporabimo na naši strani za vodič za začetnike?

        Comment


        • #5
          Nisem hotel podcenjevalno govorit o taroku. Tarok sem prešpilal precej let preden sem spoznal poker, a si ga vseeno niti slučajno ne bi upal špilat za denar Hotel sem samo povedat, da je igra z virtualnim denarjem totalno indijanska.
          Kar uporabi, ni problema. Če bi vedel, da bo še komu to koristilo, bi pisal v slovenščini
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #6
            [quote
            pjer wrote: Zelo lep post Coreysteel! Pripomnil bi samo to da je tarok v 3 zelo resna igra in ko boš nabidal malo bankrol tja do 30k$ v kar sem prepričan do se bo zgodilo slejkoprej, tedaj me klikn in izzovi na en močn tarok!
            Menim tudi, da je rejk ubijalski na niskih limitih in zato je pomembno da si poiščeš dober deal, ki jih pa mi ponujamo!
            A lahko te tvoje besede (malo modificirane) uporabimo na naši strani za vodič za začetnike?
            kere limite pa igras corey ?

            Comment


            • #7
              Emm, nič posebnega... FL SH 0.5/1
              Imaš med projekti mojo temo
              http://www.pokerpro.si/forum/viewtopic.php?id=229
              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

              Comment


              • #8
                Corey je res dobro povzel pomembne stvari glede discipline!
                Bi pa tudi jaz pripomnil, da playmoney igra ni uporabna. Tam se prej naučiš napačne igre kot pa prave.
                Pri virtualnem denarju se ravno discipline ne navadiš.
                Tako ti raje priporočam, da trikrat ne greš na pivo s prijatelji in prišparanih 50$ naložiš na en sajt in igraš mikrolimite.
                Lepo počasi in po pravilih.
                S tem da ne poazbi hodit na pivo s prijatelji!
                Vedno, ko sem rekel "ne grem na pivo, ker mi gre ravno dobro na pokru" sem naredil minus.

                Comment


                • #9
                  @ Coreysteel
                  Najlepša ti hvala za ta post, res izčrpen, sem prepričan da mi bo koristilo.

                  Comment


                  • #10
                    Evo spet jz, spet vprašanje
                    Se pravi, zlovdal sem si sedaj betfriends na katerem bom igral, me pa zanima registracija na betfriends (ponudba tudi na tej strani). A ta registracija je potrebna pač za nakazili in izplačevanje denarja itd. ?

                    Comment


                    • #11
                      Ne razumem čisto točno kaj misliš.
                      Normalno se na strani betfriends.com registriraš. Uporabi kodo POKERPRO pri registraciji.
                      Denar lahko potem naložiš kasneje. Kadar hočeš. To ne vpliva na tvoje igranje na "play money" mizah, ali pa kakšni freerollih.
                      EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                      Comment


                      • #12
                        CoreySteel wrote: Ne razumem čisto točno kaj misliš.
                        Normalno se na strani betfriends.com registriraš. Uporabi kodo POKERPRO pri registraciji.
                        Denar lahko potem naložiš kasneje. Kadar hočeš. To ne vpliva na tvoje igranje na "play money" mizah, ali pa kakšni freerollih.
                        Sem storil točno tako ja, sam zanimal me je pač, ker je potrebno navesti prav vse info. od tel. št. itd. ... =)

                        Comment


                        • #13
                          Če misliš enkrat naložit pravi denar, potem izpolni resnične podatke
                          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                          Comment


                          • #14
                            CoreySteel wrote: Če misliš enkrat naložit pravi denar, potem izpolni resnične podatke
                            Mislim in sem jih

                            Comment


                            • #15
                              Yo, zanima me če je to normalno, da v trenutku ko študiram karte med igro, ne vidim še vseh kombinacij, oziroma jih ne ugotovim, predvidevam ker sem začetnik. Ali po določenem času pride to nekako v kri, da takoj vidiš kakšna je kombinacija, ki jo imaš, ter posledično predvidevaš kako močan si v dani igri?
                              Je mogoče znano, katere kombinacije začetnih dveh kart, ki jih dobiš so tiste, pri katerih je priporočljivo da nadaljuješ igro in ne foldaš, ter pri katerih kombinacijah nikakor ni priporočljivo nadaljevati

                              Comment

                              Working...
                              X