Announcement

Collapse
No announcement yet.

Lep pozdrav

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lep pozdrav

    Zdravo.
    Sem Anže, lep mlad fant, ki šteje 23 pomladi, kateri igra poker z upanjem na kakšen dodaten zaslužek na koncu meseca, in upanjem, da bo enkrat kresnu en MTT s katerim si bo plačal skromen dopust.
    Zaradi takšnih in drugačnih stvari sem primoran tekom meseca delati, ko živalo Povprečno naredim cca 230 delovnih ur mesečno, tako, da za kakšnega resnega igralca ne morem iti. Sem že malo prestar oz. imam preveč obveznosti (predvsem finančnih), da bi si privoščil oddelati kakšno urico manj na mesec in jo porabiti za poker. Če sem frej ponavadi ruknem 2 sessiona na dan. cca 2x po 4 ure. Igram na angleškem PKR. Zakaj? Sem igral prej na pokestars brez nikakršnega uspeha. Sem bil tudi sam med tistimi, ki so menili, da je vse tole rigged, ampak sem to mišljenje nekako zapustil za sabo. Čeprav še vedno nekako mislim, da je na PS mogoče več ''action pokra'' (blush). Na PKR sem začel igrati, ko sem dobil bonus 50 $ (mislim, da preko bankrolmob). Začel sem z NL4 in prešel kasneje na NL10. Kdajkrat sem ruknil tudi kakšen NL25 in NL50, če sem zatiltal sem tudi FR 100NL nasekal. Kakorkoli z NL25, 50 in 100 sem imel res veliko uspeha, ampak mislim, da tudi sranja, ker sem popolnoma zanemarjal svoj BR. Ampak sem vseeno kar nekaj v žep potlačil. Vmes kdajkrat ruknem tudi kakšen MTT za dušo. Med decembrom in januarjem sem si nakazal cca 1300 € iz PKR iz začetne investicije 10€. Plus seveda 30+20$ od bankrolmob. 10 € sem pa nakazal zaradi one BIG Deal promocije, ko so imeli. Kakorkoli, ker smo se selili sem moral vmes pač nabrat denar za selitev. Jebem jim boga kašne najmenine so pri nas (puke). Kakorkoli takrat sem si waithdrawnu ves cash iz pkr in potem nekaj časa nisem nič igral. Sedaj sem si par tednov nazaj nakazal spet 10 € na pkr in spet grindam nl4. Špilam 9 miz hkrati 6-max, več pkr ne podpira. BR sem si na 100 $ povišal tako, da od sedaj malo celo upoštevam BR in špilam samo nl4 pa kakšno NL10 tudi poleg, ker so več ali manj enaki igralci gor. Do pred enim tednom sem igral poker zgolj samo in z lastnim občutkom brez predznanja. Nikoli nisem prebral nobenega knjige ne ničesar. Sedaj sem si rekel, da bom to malo spremenil in sem začel listati malo vaš forum malo berem po netu stvari (knjig žal ne maram mi bo težko kakšno dejansko kakšno prebrat). Naložil sem si celo HM2 in porihtal vse in sedaj se vsak dan sproti učim malo pa po malo. Pa upam, da bo s časom prišlo tudi konkretnejše razumevanje statistike. Kakorkoli sem si rekel, da se bom malo začel učiti in ne samo s svojim mozegom deloval.
    http://www.sharkscope.com/#Player-St...layers/lenak88
    Tole se moji MTTji na PKR. Še en lenak88 je pa na 888poker in sicer je moj račun punca prevzela pa grinda 11c 6max sngje za 24/7 freerole
    Bom dal v sledečih dneh tudi graf iz HM gor, ker žal ne vme kje na netu naj najdem svojo CG statistziko za PKR (blush)
    Pa še par vprašanj za štart:
    Včeraj sem bral nekje na netu, da naj bi se splačalo limpat vse PP iz katerekoli pozicije, tudi na raise do 7bb. Verjetno sem jaz to vse skupaj komplet narobe prebral, ampak ok. Včeraj sem bral debato, ki sta jo imela michi pa ovcka se mi zdi. 55 vs. AA, ko michi pač iz Sb se mi zdi 3betal lumpa in ga on nazaj 4 betal in je michi klical. Se mini splača vsakič limpati majhne PPje (ali pač rejzati ali samo klicati)? Ali je to popolnoma EV-?
    Pa naj bo dovolj zaenkrat. Sem začetnik, veliko stvari zamešam in sploh ne poznam, tako, da bom kdaj malo nadležen s svojimi vprašanji.
    lp, lenak - n00b

  • #2
    lenak wrote: Pa še par vprašanj za štart:
    Včeraj sem bral nekje na netu, da naj bi se splačalo limpat vse PP iz katerekoli pozicije, tudi na raise do 7bb. Verjetno sem jaz to vse skupaj komplet narobe prebral, ampak ok. Včeraj sem bral debato, ki sta jo imela michi pa ovcka se mi zdi. 55 vs. AA, ko michi pač iz Sb se mi zdi 3betal lumpa in ga on nazaj 4 betal in je michi klical. Se mini splača vsakič limpati majhne PPje (ali pač rejzati ali samo klicati)? Ali je to popolnoma EV-?
    Pa naj bo dovolj zaenkrat. Sem začetnik, veliko stvari zamešam in sploh ne poznam, tako, da bom kdaj malo nadležen s svojimi vprašanji.
    lp, lenak - n00b
    če je igra pasivna in si dovolj deep (ti in soigralci ) se splača limpat male pare... samo v letu 2013 težko najdeš take mize redkost :lol: tudi na nl4
    drugač pa če ti gre ok brez literature jo ne brat
    srečno ...
    "People, I just want to say, you know, can we all get along?"

    Comment


    • #3
      brt wrote: [quote=lenak]Pa še par vprašanj za štart:
      Včeraj sem bral nekje na netu, da naj bi se splačalo limpat vse PP iz katerekoli pozicije, tudi na raise do 7bb. Verjetno sem jaz to vse skupaj komplet narobe prebral, ampak ok. Včeraj sem bral debato, ki sta jo imela michi pa ovcka se mi zdi. 55 vs. AA, ko michi pač iz Sb se mi zdi 3betal lumpa in ga on nazaj 4 betal in je michi klical. Se mini splača vsakič limpati majhne PPje (ali pač rejzati ali samo klicati)? Ali je to popolnoma EV-?
      Pa naj bo dovolj zaenkrat. Sem začetnik, veliko stvari zamešam in sploh ne poznam, tako, da bom kdaj malo nadležen s svojimi vprašanji.
      lp, lenak - n00b
      če je igra pasivna in si dovolj deep (ti in soigralci ) se splača limpat male pare... samo v letu 2013 težko najdeš take mize redkost :lol: tudi na nl4
      drugač pa če ti gre ok brez literature jo ne brat
      srečno ...
      Hvala za odgovor ''brt''
      Potem, ko sem bral tole glede limpanja majhnih PP sem spremenil malo igroin sedaj nekako betam glede na občutek in glede na soigralce za mizo. Nizke PP 22-66 iz UTG in UTG+1 sedaj vržem proč. Betam pa z vsemi pari od 77-AA. Poskušam imeti čimvečji range, ko se odločim za bet. Z nizkimi PP pa predvsem rad igram proti ''regom'' ali tistimi, ki so približno enako deep kot jaz.
      Mah tukaj PKR se mi zdi, da je vseeno toliko smotanih igralcev, da je taka igra mogoča. Komaj čakam, da si nabildam BR, da grem na NL10. Vem, da sigurno premagujem ta lvl in sem ga tudi že. zanč sem šel štih probo na 2 mizi poleg 7ih NL4, ampak so me spili za 3 BI.
      JJ vs. J2: Flop 10, 6, 2 R... Navijem flop, navijem turn...poba plača... na river prileti še ena 2. Se nisem ustrašil in ga pribijem. Me pojaha
      AA vs. Q2: flop popolnoma nenevaren, tudi brez para zanj, na turnu 2 pik, heftam dalje, me butne AI, kličem pa obrne Q2 in pač na river flush.
      V obeh situacijah se imem cca 120bb, lump pa cca 200 bb... In jima pač dalo river. Se ne sekiram zaradi tega, ker vem, da bo dal naslednjič z vsemi obrestmi nazaj. Sem pa dobil še en dokaz, da ko letim na NL10, da jim bom dal šale male tinte pit
      lp

      Comment


      • #4
        Lep pozdrav,
        Če bi kdo utegnil in bi mi malo bolj točneje obrazložil spodnji graf bi bil zelo hvalažen za kakršenkoli komentar
        In pa eno vprašanje... Razlika med VPIP in PFR se mi zdi malo visoka. Res, da so zajeti vsi handi od štarta, ampak mislim, da kar imam HM se malo improval te statse. Kakorkoli bi ta večji razkorak lahko pomenil, da sem vseeno v določenih primerih malo preveč ''callstation''?
        Pa brez zamere, če kakšno mimo izustim
        lp, lenak


        Comment


        • #5
          Zelena črta predstavlja, koliko denarja si osvojil/izgubil.
          Rdeča črta prikazuje, koliko denarja si osvojil/izgubil pred showdownom.
          Modra črta prikazuje, koliko denarja si osvojil/izgubil, ko je hand šel do showdowna.
          All-in EV pa koliko denarja bi moral imeti po EV-ju na all-in spotih.
          Niti slučajno ne obvladam NL, ampak razkorak se zdi res mičken prevelik. Bo kak drug mojster povedal bolj natančno
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #6
            Lep pozdrav!
            Da malo updejtam, če slučajno bere kdo moje cincanje s firičniki
            Včeraj sem se po zelo dolgem času odločil, da malo vnovčim in sem si nabavil nekaj vstopnic za turnirje. Ker imajo veliko manj turnirjev na sporedu sem si pač poleg MTT vklopil še nekaj CG in sicer NL10 Sh in NL50 FR. Na tiltu sem bil še preden sem začel igrat, ker igral na starem laptopu, kjer ob 9ih odprtih mizah vse skupaj dela kot na 386. Pkr je na žalost zelo požrešen klient in moraš met že kar makino, da vsaj nekako odigraš. Kakorkoli vse skupaj je komaj reagiralo na moje klike. Posledično bila katastrofa Vse MTT, ki sem odprl sem šel ven že v zgodnjih fazah. V enem sicer ITM, ampak sem imel iz tega MTT profita reci piši 2 $ Kakorkoli.
            NL50 FR hand:
            7 jih je limpnilu notri zato sem tudi sam šel notri z A2c...
            Flop: 2h 8c 9c Betam 3/4 pota, 2 call
            Turn: 2s, bet 3/4, 1 call
            River: 10c UTG AI, čeprav je shovnil kompletno preveč oz. je šel s stavo skoraj 2x nad pot... Sem ga vseeno poklical pa mi je žal pokazal JQc... Istočasno me na NL 10 donk zarinil AI na moje rakete... Je pač setnu tiste kralje... Katastrofa... Tudi nasploh sem igral slabo...
            Na koncu se mi pa vseeno malo obrnilo:
            lenak88 placed 3 of 257 in Gold Rush Rebuy (6 seater) and won $366.4
            Tako, da bil vsemu navljkub zelo produktiven večer in vem, da mi bodo na CG hitro dali vse nazaj
            Par dni pa še punca zmagala freerol na 888... Pokasirala 110 $... Sem ji takoj 99% zarubil, ter si (nama) nakazal (chuckle)... Ker pri njej, ko je je ''ima se može se'' :>
            Nasploh sem se na PKR sedaj iz začetnih 10$ sem si pustil 200 gor, da imam en mini BR za NL10 SH... Ostalo roma na moj TRR. Sem na službenem PCju in ne morem kakega grafa postat. Mislim pa da še izboljšujem svojo igro, EP soliden, ampak vseeno velik
            maneverskega prostora za izboljšanje. Blindi pa dizaster. Predvsem BB moram popraviti in malo že gre navzgor. Sicer igram kar agresivno, ampak na blindih očitno ne upam preveč 3b, na drugih pozicijah imam več jajc
            Pač mal otreba analizirat malo popravit pa bo še bolje
            Na šihtu pa katastrofa... Celo stimulacijo nam vzeli, ker kao ''recesiji''... Kar mi znese 200 €!!! Pa če je kje denar je pr naši firmi, ampak jbt ga... So požrešni pa upam, da bo njih kaj tako udarilo po žepu... Sicer nikomur ne privoščim nič slabega, ampak kdaj pa morem bit pezde
            Dost jamranja,
            lp, lenak

            Comment


            • #7
              Meni šteka že kak iPoker klient s preveč mizami, kaj bi bilo šele na PKR
              Zdej pa brez izhodov na NL50
              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

              Comment


              • #8
                Bohdej
                Se zopet javljam iz služba, kjer nimam možnosti dostopa do HMja. Bom v soboto prilimal grafe kako ga serjem
                Kakorkoli. Zadnje dni zelo niham v svoji igri vsaj kar se zaslužka tiče. Nikakor se ne morem premakniti iz trenutnega 150 $ BR. Verjetno je krivo predvsem to, da igram s takim BRjem 9 miz hkrati in vem, da zaradi tega trpi predvsem moja igra postflop. Po domače rečeno velikokrat cviknem in se vdam ali pa ne izcimim toliko kolikor bi lahko. Mislim, da bom to popravil čim me bo en dan karta imela malo raje in si dvignem BR na cca 300 €. S tem denarjem mislim, da bi potem hitro popravil svojo postflop igro.
                Kar se moje igre tiče mislim, da bom ponovno malo spremenil taktiko . Igrati moram nujno večjo količino handov, ker according to leakbuster imam absolutno prenizek VPIP. Če se fokusirano zaženem na računalnik, ko imam prost dan imam VPIP nekje med 16 %, kar naj bi bilo premalo. Veliko premalo naj bi tudi squeezal. Na BB očitno nekaj zelo zelo hudo narobe delam Na BB imam cca 200$ minusa ta mesec tako, da očitno moram tole nujno popraviti, čeprav naj bi bil minus na tej poziciji baje normalen :?
                Kakorkoli... Očitno bom nekaj dodatnega cvenka na mesec služil tudi z RBjem. Prej se mi je namreč zdelo, da nikoli ne bom nabil zahtevanega zneska 500$ rake na mesec. Ta mesec mi je to krepko ratalo Pujsem sem namreč plačal kar 640 $ rakea, kar se mi zdi ogromno. Odigral sem cca 40k handov. Še 2 meseca moram zdržat ta tempo, kar po pravici povedano ne bo težko. junij imam na šihtu samo cca 220 delovnih ur, kar pomeni, da bo lahko kak dan več za igro, sploh v sledečem tednu. Ko bom enkrat 3 mesece zapored našponal vsaj 500 $ rakea mi bodo dali določen procent nazaj. Citiram:
                I am sorry but I do not have access to any of this information here, rake back is decided on a case to case basis, so we are asked not to give any details until the player applies for it, so I am sorry I cannot be more help. Normally once you apply, it only takes a few days for the rake deal to be applied to the account.
                Ima kdo kakšne izkušnje mogoče z RB na PKR? Koliko je nek povprečen procent, ki ti ga vrnejo na ostalih mrežah?
                Mal sem na hitro tole skropucalo naredil... Bo jutri malo lepše vse skupaj zgledalo z daljšimi komentarji, z grafi potem pa upam, da se bo še kakšen micro ''grinder'' našel pa mi dal kakšen nasvet kako in kaj
                lp, lenak - kokodak

                Comment


                • #9
                  Jest bi kar zmanjšal število miz na tvojem mestu. Čakat, da bo "karta dala", lahko čakaš še celo leto
                  Manj miz, hitreje boš nabildal BR, hitreje boš na višjem nivoju. Rakeback pa tudi ni vse, sploh na PKR
                  Ti pišem na PM za iPoker.
                  Kopiraj pa statse sem notri, pa bo zihr kdo znal povedat, če si preveč tight ali ne.
                  EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                  Comment


                  • #10
                    Zgubljat denar na Big blindu je normalno. Po defaultu na BB zgubljaš 100bb/100, se pravi da je tvoja naloga da dejansko omejiš oziroma čimbolj zmanjšaš to izgubo

                    Comment


                    • #11
                      Corey ažuren kot vedno
                      Sem tudi že sam razmišljal, da bi zmanjšal število miz in bi potem videl kje stojim. Predvsem s svojo disciplino Seveda ni RB vse, ampak če bi dobil recimo 20 % nazaj bi bil to dober doprinos k mesečni colngi
                      Moram nujno jutri res grafe prilepiti, pa da vidim ali sem v zloglasnem downswingu Včeraj katastrofalen session za mano. 100 $ down (se pravi 10 BI) v manj kot 1 uri. S tem, da nisem imel niti enega ''rega'' za mizo. Jaz in 5 ljudi s 40 VPIP. Enostavno nič mi ni dalo vse so mi skrekali, besen ko ris. Še dobro, da mi spet kšni klini mali niso pijani hodili mem Rožnika pa kant zbijal, ker bi mogu spet z nožem groziti pijanim mulcem (btw... še muhi ne bi storil žalega)... Kakorkoli ponavadi imam session cca 2 uri, ker potem mi malo zbranost pade. Včeraj iz jeze podaljšal na 6urnega in sem se na koncu izvil iz luknje in pristal na 2 BI minusa. Vesel bil toliko, kot da bi mi pošenkali 10BI

                      Comment


                      • #12
                        Hvala Jkob
                        Mah lahko samo pospamam temo pa je toto... Bom res raje do jutri počakal pa napisal lepo en post z vsemi statsi pa bo sigurno lažje komu za komentirati, ker tole nima ne glave ne repa

                        Comment


                        • #13
                          Buhdej!
                          Kot rečeno včeraj bom danes napisal malo več okrog svoje igre in prilimal pač grafe in statistiko
                          Tiste, ki zadevo bolj obvladate, ki redno grindate nl10 bi lepo prosil, če malo pokomentirate vse skupaj, ker sam sem prevelik n00b, da bi iz vseh statsov izvlekel max podatkov
                          Mesec maj (to je tudi začetek, ko sem se ponovno rekreativno vrnil na poker):

                          Končni saldo: 250$
                          Cashout: 350 $
                          Plačan rake: 700 $
                          Odigrani handi : cca 40k (v HM mi kaže manj, ker sem igral na drugem pc-ju)
                          Odigrani čas: 4000 minut
                          Urna postavka: cca 9$/h
                          Statistika:

                          Tiltani izleti na PLO se več kot očitno niso iztekli po željah. Te igre, dokler je vsaj malo ne preučim, ne bom igral več. NL25 so izleti na FR mize, kjer sem imel dosedaj lepe uspehe. Žal samo peščica odigranih iger in takrat so me večji donki kot sem jaz spili

                          Očitno mi peša igra na MP, kjer bi moral malo zategniti pas in ne igrati tako loose. Igra na blindih naj bi bila razumljivo v minusu. To smo včeraj se malo dotaknili tega.


                          Mislim, da je toto... Če bi moral še kaj prilimati me prosim opomnite, da zalepim še ostalo gor
                          Dosedaj sem 2x zakurblal leakbusterja. Prvič mi je javilo, kar nekaj napak. Predvsem igro na blindih seveda, ker sem prevečkrat samo klical. Po najnovejšim reportu mi te napake ni več javljalo. Še vedno igram preveč (agresivno) suitane Ax iz EP in MP. Naj b imel tudi premajhen VPIP in bi ga moral zvišati. V glavnem se na teh limitih še prilagajam konkurenci. V večernih urah imam za mizo 5 ovac z VPIP vsaj 50 in temu se poizkušam prilagajati. Veliko več coldcallam, veliko več donkbetov, veliko več c/r.
                          Največji problem pa je sigurno pri meni psiha in pa to, da grem utrujen igrat. Moram si izbiti iz glave, da bom šel za PC za 1 uro jim pobral 10 BI in šel spat. Tudi to, da če imam samo ovce za mizo, da lahko igram uber aggro in jim bom na hitrco vse pobral
                          Žal imam tako situacijo, da moram v službi nabijati ure, ko kreten. Naredim povprečno vsaj 220 ur na mesec, zadnje mesece tudi do 250 ur ni nobena redkost. Ta mesec imam malo lažje vse skupaj. Nekje 220 ur bom naredil, ampak imam vseeno kar precej prostih dni. Tiste dni, ko bom delal bo pa pač tudi 15 ur na dan akcije (puke)...
                          Kakorkoli... Če si bo kdo vzel kakšno minutko in mi kakšno stvar obrazložil bom zelo hvaležen
                          lp, lenaK - škarpena

                          Comment


                          • #14
                            lenak wrote:
                            Največji problem pa je sigurno pri meni psiha in pa to, da grem utrujen igrat. Moram si izbiti iz glave, da bom šel za PC za 1 uro jim pobral 10 BI in šel spat. Tudi to, da če imam samo ovce za mizo, da lahko igram uber aggro in jim bom na hitrco vse pobral
                            Žal imam tako situacijo, da moram v službi nabijati ure, ko kreten. Naredim povprečno vsaj 220 ur na mesec, zadnje mesece tudi do 250 ur ni nobena redkost. Ta mesec imam malo lažje vse skupaj. Nekje 220 ur bom naredil, ampak imam vseeno kar precej prostih dni. Tiste dni, ko bom delal bo pa pač tudi 15 ur na dan akcije (puke)...
                            Kakorkoli... Če si bo kdo vzel kakšno minutko in mi kakšno stvar obrazložil bom zelo hvaležen
                            lp, lenaK - škarpena
                            Jest bi samo zadnji del pokomentiral zaenkrat, ker nimam časa ostalega brat in pa predvsem zato, ker sem jaz isto dal skozi in me je pošteno udarilo. Jest delam pa v turizmu, kjer je glavna zimska sezona in se mi je letos drugo zimo zapored zgodilo, da sem bustnil cel BR, kolikor sem ga pač imel in nasplošno sem pušnil na vseh akcijah, ki sem se jih lotil. Lani nisem vedel, zakaj, letos pač - vse je bilo zarad tega odnosa - 12 ur šihta, domov mal pojest, pol pa 'za dve urci za mize', pa hitr spat za pet ur in nazaj na šiht. No, ti dve urci sta me koštali kar precej, ne igraš sproščeno, samo na uro gledaš, kdaj boš skoču spat, po pa zgublaš in pol še podalšaš in še bolj na uro gledaš itd, itd... Enostavno se ne izpača, je dost boljš takrat, ko si frej, odigrat tri, štiri ure (sploh zato, ker imam filing, da rabim eno uro, da se ogrejem, pa šele potem začnem svojo A igro igrat..), takrat ko pa delaš, pa počivat. Najboljša ugotovitev pri vsem skupaj je, da je boljš delat 15k handov na mesec s plusom, kot 40k handov z minusom. To velja tudi za mize, sej je bolj zabavno igrat 9 miz, pa akcijo met ipd., ko nimaš časa... ampak košta. Če si seveda pač na tem nivoju...

                            Comment


                            • #15
                              Lep pozdrav,
                              Bi samo na hitro povprašal, če obstaja kakšna free alternativa HM2, ker mi čez 2 dni izteče 1 mesečni free trial?
                              Pa še na hitro koga pocukam, če mi malo pokomentira gornje statse
                              lp, lenak

                              Comment

                              Working...
                              X