Announcement

Collapse
No announcement yet.

zdravo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • zdravo

    Pozdravljeni s pokrom se ukvarjam približno tri leta, igram na poker stars, začel sem z 9 miznim NL holdem . Nakazal sem si 20eur in jih kmal tudi spušil, hotel sem napredovati ter si zato prebral knjigo od Lea nelsona igrajmo poker 2x. Nakazal sem si 70 eur in igral na mikro limitih. Vendar sem se večino časa gibal okoli pozitivne nule igral in igral ko sem nekega dne spoznal, da sem veliko boljši v turnirjih. Začel sem z igranjem satalitov sunday storm s( fpp točkami ) namesto igranja na turnirju pa sem priigrano vstopnico spremenil v turnirski denar po mesecu igranja sem si priigral vstopnico za turnir sunday milion. Prilezel sem do 400$ . Začel sem z dodajanjem V ečmiznih sng turnirjev 3,5 +R 180 players, igral sem približno po 6-12 turnirjev na dan med vikendom od 20-40 turnirjev stanje na računu pa je raslo z meseca v mesec začel sem dodajati sitgo z vstopnino 15$ seveda sem imel vmes kar nekaj velikih padcev vendar so nato zmeraj sledili tudi vzponi ugotovil sem tudi da manj tiltam kot pri 9 miznem nl. Konec novembra(4 meseci igranja) je bilo moje stanje na računu že lepih 1800$. Ko pa je sledila suša, ki ji ni videti konca, ko sem prilezel na 800$ sem vedel da moram nekako ukrepati in šel še enkrat brati knjigo. Stanje na današnji dan pa je borih 150$. Skupno sem odigral zagotovo več kot 1000sngjev. Zadnjih 100 turnirjev sem si ročno vpisoval rezultate. Finalke nisem videl že cca 120-170 zaporednih turnirjev nekako sem upal in upal da kriza ne mora kar trajati in trajati na koncu sem morda res začel igrati drugače ker sem izgubil skoraj vsako pomembno igro. upam da se poberem in pridem na varnih 500$. Sprašujem se ali je možna pri teh turnirjih tolikšna varianca. Kateri program priporočate kot pomoč HM,Hm2 ali SNG wizard nekaj sem bral o tem vendar sem tukaj še bolj amater.

  • #2
    Po cca. 5k odigranih SNG-jih boš šele lahko videl kakšen je tvoj približen ROI. So pa swingi na SNG-jih lahko res bolani. Zato tole tudi ni nič posebnega. Just do not tilt and improve your game. GL!
    <a href="http://www.sportscienceslovenia.wordpress.com ">sportscienceslovenia.wordpress.com </a>

    Comment


    • #3
      Varianca se vedno dogaja vprašanje je samo število odigranih iger ter znanje. Če si amater kot praviš sam ti kot prvo ne priporočam nikakršnih programov. Torej imaš 150$ igraš 180mane predvidevam, da imaš to igro rad in meniš, da je to format, ki ti je najbolj poznan in si v njem najbolj profitabilen ena možnost je da presedljaš na 4$ 180man non-turbo kjer ne bi smelo biti toliko "variance", poleg tega si rekel da igraš od 6-12 miz oz med vikendom več zato bi še bolj priporočal da presedljaš na non-turbote in zaženeš naenkrat teh 6-12miz in jih odigraš. Nisi napisal koliko časa ti vzame, da odigraš toliko iger ali koliko miz naenkrat igraš? Sicer ne poznam tvoje igre ampak za 15$ 180man turbo je potrebno biti spodoben igralec stvari kot so push/fold, bvb , icm-finalka ti ne smejo biti tuje. Prej kot v program investiraj v kakšen coaching malo pobrskaj po forumu in našel boš veliko ljudi, ki igra 180 ki ti bodo pomagali.
      p.s.: Lahko poveš svoj nick na PS in se opt-inaš če še nisi (pošlješ 0,03$ na sharkscope) in ti povemo tvoje rezultate in vse ostalo kar sodi zraven

      Comment


      • #4
        Najprej hvala za odgovore sem pa že sam našel svojo statistiko na sharkscope. Drugače pa igram po 5-6 max turnirjev v kosu sem probal tudi 12 v kosu vendar mi ni šlo najbolje... Igram nekje dvakrat po 2-3ure na dan vmes mam pavzo.
        Statistika in graf


        Comment


        • #5
          Kaj ti pa dela težave pri več mizah? Sej načeloma pri turbinah ne rabiš neki gledat kaj folk dela, dobre igralce predvidevam, da imaš označene za ostale pa uporabiš "statistiko" ki jo imaš na voljo npr. koliko miz igra, hand replayer na hitro kako je prišel do stacka in seveda najpomembnejše lokacija . Fora je samo, da pri tako malo volumna lahko pričakuješ tudi da bo kakšen mesec breakeven, čeprav boš vse "delal pravilno" . Kolega je igral 3r,8,15 in se spomnim da ni imel prevelikega volumna in nekaj mesecev je bilo super lepi dnarji in vse potem je vse skupaj malo zaswingalo v negativo in ker je imel majhen volume in sta minila mesec dva kjer ni bil profitabilen je to začelo vplivati na njegovo igro (s katero poprej ni bilo nič narobe) skratka vse skupaj se je kvavrno končalo saj je prenehal z igranjem pokra, kar je glede na to kaj je sposoben narest škoda, ampak ja.... drugače pa srečno edino kakšno drugo igro ti svetujem kjer boš lahko delal večji volume ali kot sem rekel non-turbote. GL

          Comment


          • #6
            Dobre in slabe igralce imam označene, samo verjetno premalo, ker sem še bolj svež v te programski opremi (pripomočkih) pa vidim, da bi mi bili kar dobro v pomoč pri oceni igralcev, kot sem videl na sharkscope lahko pogledaš statistiko za samo 3 igralce torej se splača zakupit 150 iskanj na dan za 12$ na mesec. Tudi program kot je HM,HM2(verjetno je HM2) boljši mi je tuj, če prav razumem je HM program kjer beležiš svojo statistiko svoje odigrane hande ali lahko beležiš tudi statistiko drugih igralcev. Torej, če lahko na hitro kdo napiše kaj vse se da delat z HM HM2 sem brskal po forum samo pri tolikih postih ne najdem tistih osnov programa... Drugače glede Lokacij pa res drži razni Rus, Nemci,Angleži... večinoma slabi med tem ko so mehikanci romuni mažari ... zelo dobri igralci saj jaz imam tako zabeleženo.

            Comment


            • #7
              Mislm da te sam mal varianca jebe pa bankroll management. Morš vedt da folk dela tut po 1-2k mtsng stretche. ABI za 3,5$ je 11$. Priporočljivo je imeti vsaj 200 buyinov torej 2,2k pa še to če si reg. Če ti je push/fold tuj pa so napake v tvoji igri potem bi ti svetoval še višji buyin limit. Glede nato da je trenutno stanje 150$ in če te je strah bustnit br bi ti močno svetoval da se izogibaš 180kam dokler ne rebuildaš bankrolla. Razen če želiš igrat 0,5/180. Lahko pa igraš 45 mane tja do 3,5$, spet povdark naj bo na nižjih. Manjša varianca, isti koncept, več finalk. Moja 2 centa.
              our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

              Comment


              • #8
                pokermiha wrote: Drugače glede Lokacij pa res drži razni Rus, Nemci,Angleži... večinoma slabi med tem ko so mehikanci romuni mažari ... zelo dobri igralci saj jaz imam tako zabeleženo.
                Huh tnx za info si bo treba zapisat

                Comment


                • #9
                  http://www.holdemmanager.com/
                  Na njihovi strani piše čisto vse, ampak na tvojem mestu jaz tudi ne bi razmišljal o nakupu. Ni še potrebe.
                  Sicer pa, kot je bilo že rečeno, prestavi se na igre, kjer boš z BRjem kos varianci. Pri 180 Turbo manih rabiš najmanj, ampak res najmanj, 100 Buy inov.
                  Jaz bi ti predlagal, če se vseeno odločiš za 180 turbo mane, da greš korak dlje in teh 150$ "prišparaš" in poiščeš nekoga, ki te bo pripravljen stejkat in učit za % od profita.
                  In kot tudi že napisano - volumen, volumen, volumen. Ne ravno na vrat na nos začet 20-tejblat, ampak se boš pa kmalu moral tudi to naučit, če boš hotel varianco zmanjšat in obenem povečat "sveti gral grindanja" - hourly oz. urno postavko.
                  Pa da te ne bo strah in da ne boš končal kot primer, ki ga je dal feels, igre so še vedno premagljive (predvsem $2,5), regularni igralci pa so povprečni oz. zelo exploitable. Prav je, da ti povemo vse strani, ampak če bi bil feels povsem pošten, bi ti prilepil svoj graf in opisal svojo izkušnjo. :P Če govorimo o številkah, 12%-15% ROI na 2,5$ 180kah (seveda ob multi-tejblanju) je z lahkoto dosegljiv.

                  Comment

                  Working...
                  X