Announcement

Collapse
No announcement yet.

Heads up NL - ribica v lovu za dinarčki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Heads up NL - ribica v lovu za dinarčki

    Kot se za vsakega pravega poštenega pokeraša spodobi, naj prvi stavek/poved oziroma, kakor vsak sam hoče (med obravnavanjem te snovi v osnovni ter kot kaže tudi v srednji šoli, sem najbrž ležal na levem in desnem uhlju..ker pa naj bi bilo ležanje na obeh uhljih hkrati fizikalno nemogoče, sem omenjeno predavanje najbrž zgolj preslišal), izkoristim za lep prisrčen pozdrav.
    Sem Rok, ki mu je emšo za enkrat še dokaj naklonjen, in trenutno kaže 22 pomladi oz jeseni. Prihajam iz tote gorenjske. Točnega kraja vam za enkrat na žalost še ne upam zaupati. Vzrok za to tiči predvsem v varnosti do raznih ugrabiteljev, posiljevalcev (posiljevalke za dodatne informacije pišite v privat) ali oboževalcev (oboževalke za tel povprašajte po pm). Imam narejeno malo, osnovno ter srednjo šolo. Na faks sem tud hodu. In to reci in piši na tri različne. Tako, da ja.. sem kar razgledan. No in sedaj, ko sem se želel vpisati na četrti faks, je država rekla ne! Pravijo da sem pokazal dovolj talenta in si naj nadaljevanje študija plačam sam. Pravilno. In ker pač nisem tip človeka, ki bi še en let zabušaval po predavalnicah, sem šel med delovce. Še enkrat pravilno. V prostem času s kolegi brcamo žogo, igramo poker, ter med vikendi za zdravje popijemo enega, dva ali tri. Sem pa tudi velik ljubitelj teka. Z bejbo se namreč že kar nekaj časa pripravljava za osvojitev prve stopničke in sicer 10ke na ljubljanskem maratonu. Ta stopnička bo, po prvih ocenah dohtarja in fizioterapevta, kot kaže počakala do naslednjega leta. Na fuzbalu sem bil štorast in sem obnovil staro poškodbo kolenskih vezi. In tako sem pristal v prisiljenem počitku, hkrati pa postal pripravljen, da namesto prve stopničke v maratonu osvojim prvo stopničko v poker karieri.
    S pokrom sem se srečal v srednji šoli, ko smo s sošolci skoraj vse frej ure izkoristili za igranje le-tega. Nato je sledilo poker ''grindanje'' na facebooku (zynga poker). Iz začetnih 40k sem prilezel na 10m. Kmalu je prišla 18ka, posledično izpit za avto, novi nivo odgovornosti ter najpomembnejše, možnost igranja pokra za pravi denar. Takoj, pumoje da že prvi dan, sem se prijavil kam drugam, kot na starse. Kupil psc za 10€ in si v mislih že začel zidat gradove ter sanjat o raznih hitrih avtomobilih, jahtah ter čunga lunga zabavah. Pumoje ni potrebe omenjat, da sem teh 10€ kaj hitro spravil v obtok ter jih podaril nekomu pri bluff akciji z As high card.. Vse skupaj sem daroval nekje do 50€. Igral sem večinoma cash game ter 2,5$/180 turnirje. Po teh igricah sem poker pustil in se posvetil trgovanju na betfairu. In lahko rečem, da dokaj uspešno. Na mesec sem zaslužil povprečno 100€, kar je predstavljalo nek dodaten zaslužek, za kakšno mrzlo pivce za živce več ob koncu tedna. K pokru sem se vrnil kakšno leto nazaj, in sicer z vso potrebno motivacijo za učenje le-tega in za prebiranje vse žive in mrtve literature o njem, ki nam ga ponuja splet. Naložil sem 100€ ter začel igrat NL2 zoom poker na starsih. Prilezu do nekje 300€, ter nato padu na ene 150€. Ta downswing me je spet odvrnu od igranja pokra. Komplet use sem si izplaču ter spet začel z betfairom. Med tem časom sem začel spremljat projekt našega družinskega človeka in lahko samo rečem kapo dol. Dec ma jajca.
    In evo, da ne bomo samo nakladali ter mlatili prazne slame, ala v zgornjih vrsticah, naj vam predstavim svoj projekt. Kapitala imam točno jurčka, in ta jurček nima nobene veze s kreditom, posojilom, plačilom preživnine, plačilom najemnine ter s plačevanjem runde ob vikendih, prav tako v primeru izgube le-tega ne bo punca prikrajšana za razna razvajanja, izlete v neznano, ter kina in večerje. Teh 1000€ bom razdelu na 100 delov oz. drugače povedano moj bankrol bo sestavljen iz stotih BI. Igral bom HU cash game (očitno najbolj priljubljeno zadnji čas). Začel bom na limitu NL10.
    Zaradi službe (domov pridem okol 4h) ter drugih obveznosti, bo moj dnevni cilj postavljen na 120 min igranja ter 60 min učenja in analize. Moj napredek oz padec bom poizkušal redno objavljati na forumu (vsaj enkrat na teden). Ker pa sem free trial verziji za HM in PT že uporabil in raznih licenc za njiju za enkrat še ne nameravam kupovat, bo moj stanje na računu v besedi in na žalost ne na grafu. Se pa priporočam za kakšno informacijo o kakšnem free programu, ki ti beleži število odigranih iger ter stanje na računu.
    Povzetek:
    Kje bom igral: Betfair
    Vrsta in Limit igre: HU NL10
    Bankroll: 1000€
    Dnevni čas igranja: 120min
    Dnevni čas učenja: 60min
    Česa se bom poizkušal držati v začetni fazi:
    - Selektivno izbiranje začetnih handov glede na vrsto nasprotnika (tag, fish, agress, regs, lag)
    - V primeru tilta zaprem mizo in grem na zrak (za ta dan zaključim s pokrom)
    - Stop loss pri -3BI
    - Med igro izklopim facebook, 24ur, nogomanio, youtube, izklop, 24ur, pokepro, livescore ter ostale stvari, ki niso v zvezi z igro
    - Vedno poizkušam z igranjem A igre, če je ta dan nisem sposoben igrat, zaprem poker mizo in porabim preostali čas za učenje.
    - Po 30ih handih naj bi moral dobiti neko sliko o nasprotniku
    - Če je nasprotnik fish, blefiranje odpade!
    - Blefiram zelo malo oz. v zelo redkih primerih
    - Poizkušam ugotoviti kako igra, ko nekaj ima, ko je na vlečkah, ko continuira, ko ima monster itd.
    - Če je nasprotnik boljši od mene, zaprem mizo ter poiščem slabšega..
    - Več sledi…

  • #2
    good luck. čeprav je rake ubijalski za headsup pod nl50.

    Comment


    • #3
      Nice intro, GL!
      Edino dnevni stoploss limit se mi zdi malo majhen (menda je HU precej swingy).

      Comment


      • #4
        Odličen prvi post, super si zastavil zadevo.
        Vseeno pa se strinjam s predhodnikoma. Rake na NL10 zna bit kar zajeban. Upam, da imaš na Betfairu dober VIP deal.
        Tudi 3BI stop loss je malo nizko postavljen, razen če pač po treh izgubljenih buy-ini ne igraš več svojega A gamea. Samo na take swinge se bo treba prej ali slej navadit
        Ostalo pa super. Srečno!
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment


        • #5
          Gotta love the screen name.
          GL

          Comment


          • #6
            Najprej naj se zahvalim vsem za lepe želje.
            Evo prvih 14 dni HU pokra je za mano. Kaj sem ugotovil v teh nekaj dneh:
            - stop loss pri -3BI je premajhen
            - moja A-igra se preneha, ko igubim polovico drugega BI
            - ne zapustim mize, ko mi nasproti stoji boljši igralec (nekako mi tak igralec predstavlja izziv. NAPAKA!)
            - prevečkrat blefiram
            - z nasprotnikom preveč klepetam po chatu in posledično nisem osredotočen na igro..
            - oute oz % še vedno računam pou ure..
            - dobim set na flopu, lepo bildam pot do turna, ko nasprotnik dobi tist tretji srček.. Kljub temu, da vem da bom premagan, plačam (in to v velikih primerih orng plačam)!
            - rake je ubijalski! Prideva za mizo, vsak z 10€, po eni uri igre imava skupaj le še cirka 13€. KATASTROFA!
            - nimam nobenega omembe vrednega rake deala. Tisti osnovni rakeback, ki ga ponuja betfair (baje da je cirka 10%, se pa zvišuje glede na vip status..podobno kot pri starsih)
            - betfair poker software je v k.. V Zadnjih dneh mi prekinja povezavo, kot po tekočem traku.. Ponavadi ravno takrat, ko v roke dubim neki lepga.
            - razmišljam o menjavi poker sita
            - moja banka je dosegla vrh pri 1080€ in se je po 14ih dneh ustavila v dolini pri 930€.
            - Več sledi..
            PS. Če ima kdo kakšen dober rake deal za bilo kateri koli site, se res toplo priporočam, za kakšne dodatne informacije.
            14dni (-71€)

            Comment


            • #7
              betfair je ipoker network? Tam so ja eni izmed najboljših rakeback dealov. Upam, da te kontaktira kdo iz tega foruma in ti ponudi vsaj 50% flat rakebacka na ipoker networku. Da se z lahkoto dobit tudi več, če igraš mal višje.
              u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

              Comment


              • #8
                byc3ps wrote:
                PS. Če ima kdo kakšen dober rake deal za bilo kateri koli site, se res toplo priporočam, za kakšne dodatne informacije.
                Nujno piši na support@pokepro.cc, pa ti vse zrihtamo
                EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                Comment

                Working...
                X