Announcement

Collapse
No announcement yet.

poker začetek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poker začetek

    Živjo,
    moje ime je Gregor star sem 19 let in sem začetnik v svetu pokra. Tu in tam smo s frendi že igrali v živo za six pack piva tako da osnovna pravila poznam, nikoli pa še nisem igral na netu za pravi denar, le za playmoney nekaj malega. Prihaja zima in zdi se mi super čas za začet malo resneje igrat poker na netu :P Na katerih straneh igrate vi in katere igre mi priporočate za začetek? Vesel bom vsake pomoči, hvala

  • #2
    .
    ..........

    Comment


    • #3
      hej, kot 20 letni sorojak ti priporočam, da se najprej naučiš uporabljati google in preden karkoli vprašaš prebereš vse v zvezi s tem na googlu in če zadeva še vedno ni jasna, potem vprašaš. Najprej si pomagaj sam, šele na to ti bodo drugi. Kar si vprašal konkretno imaš vse že miljonkrat razloženo v slo in ang jeziku.

      Comment


      • #4
        Zivjo, glede pokra je tako, da nekaterim lezijo turnirji, drugim SNG-ji, tretjim cash game. Nekaterim bolj lezi hyper turbo igra (se pravi blindi se menjajo zelo hitro in vecino casa si ultra short stack), medtem ko drugim spet lezi bolj pocasna igra (kjer si vecino casa deep stack), spet tretji imajo najraje neko sredino med hyper ali slow (se pravi turbo ali standard).
        Najbolje je, da sam izprobas najrazlicnejse formate igre in se fokusiras na tisto kar ti najbolj lezi. Najprej si pa postavi naslednja vprasanja:
        Ali lahko igram neprestanoma (in sem pri tem 100% fokusiran) vec ur z le kratkimi premori (5 minut) vsako uro? (ce si odgovoril da, potem so mogoce lahko turnirji kot nalasc za tebe)
        Ali imam rajsi kratke sesne in malo daljse pavze? (ce si odgovoril da, potem pridejo v postev SNG-ji in cash game)
        Ali rad igram z vecjim rangom kart? (ce si odgovoril da, potem se lahko preizkusis na short mizah, se pravi od 6-max do heads-up)
        Ali rad igram z manjsim rangom kart in sem tight (potem pride v postev full ring)
        Ali imam rajsi, da so blindi konstantni ali da se spreminjajo? (ce imas rajsi konstantne blindi potem igraj cash game; ce imas rajsi spreminjajoce se blindi, potem igraj SNG-je in turnirje)
        itd.
        itd.
        itd.
        Jaz igram zadnje case najveckrat hyper heads-up, jutri je nedelja, tako da bom najverjetneje odigral serijo (priblizno 20) turnirjev (vecinoma s standard menjavo blindov). Drugace imas pa tukaj nekaj poker strani kjer lahko igras (samo sem zasledil, da se nekatere poker sobe zapirajo za slovenski trg; o tem vprasaj druge, ker sam kaj dosti ne vem o tem): http://si.pokerpro.cc/novice/1241-vo...slovenije.html
        Drugace je pa situacija v poker svetu taka, zlati casi so minili (vendar slabi igralci bodo vedno prisotni), kljub temu pa imas moznost, da dosezes zelo veliko v kolikor si se pripravljen resno lotiti dela in v kolikor si vztrajen. Na tvoji strani so pa definitivno leta, tako da srecno. Ce bos pa karkoli (knjige, videe, nasveti) rabil pa javi. Srecno se enkrat in ce katerega izraza ne razumes lahko pogledas v slovarcek (https://en.wikipedia.org/wiki/Glossary_of_poker_terms)

        Comment


        • #5
          fnt je začetnik, ne zna odgovor niti na en vprašanje od teh, ki si jih naštel. drugače pa ja samo beri kolikor lahko pa probi različne stvari in boš hitr vidu a si za resn pokr al ne

          Comment


          • #6
            Pozdravljen Gregor in dobrodošel med nami Za začetek ti priporočam, da si izbereš en sajt (poker sobo), si nanj naložiš nekaj € in poizkusiš različne formate iger (cash game, turnirji, sit &go, spin&go...) na najnižjih limitih. Tako boš kmalu spoznal kater format igre ti najbolj ustreza.
            Ko si boš izbral format igre pa ti priporočam, da vzporedno z igranjem nameniš tudi nekaj časa za učenje. Sam se svojih začetkov spominjam da sem nekako 50% časa igral in 50% časa študiral samo igro. Če boš potreboval kaj literature, predvsem za sit & go in turnirje me kontaktiraj saj imam na kompu še nekaj knjig, ki bi ti lahko na začetku prišle prav. Odlične coaching ure, predvsem turnirske, pa boš našel na Twitch-u, kjer igralci vsak dan "streamajo" in komentirajo svojo igro, tako da tukaj lahko precej odneseš.
            Spraševal si kje igramo... Jaz trenutno igram na Bwin in PokerLoco, lahko pa si pogledaš še ostalo PokerPro ponudbo saj je na voljo ogromno sajtov za igranje. Priporočam ti, da me kontaktiraš predno si boš odprl kakršenkoli account saj boš z registracijo preko PokerPro-ja upravičen do ugodnosti, katere ti bom z veseljem predstavil.
            Če boš imel še kakršnokoli vprašanje me kontaktiraj na forumu, lahko pa me dodaš tudi na skype (bartl7), kjer ti bom z veseljem odgovoril na vsa tvoja vprašanja in svetoval pri izbiri poker sob.
            Le pogumno naprej, kjer je volja tam je pot

            Comment


            • #7
              Tnx vsem za odgovore Verjetno se bom že kmalu pojavil z novimi vprašanji, ker si bom v teh dneh odprl prvi account in začel z igro

              Comment

              Working...
              X