Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vinmax__-- Backgammon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vinmax__-- Backgammon

    Opis:Backgammon je strateška igra za 2 .
    Najlepše jo opišemo kot igra človeka proti usodi.Po zahtevnosti je primerljiva s šahom ali pokrom, s povsem drugim ,precej bolj življenskim pristopom,kjer sreča vpliva na izhod posameznega dogodka,medtem ko se moramo v celoti znati temu prilagoditi in s svojim znanjem še vedno nadvladati položaj in zmagati.Vpliv znanja je precej večji kot pri pokru,mojstri so zelo cenjeni in praviloma zmagujejo tekmovanja z velikim denarnim skladom.
    Tako je igra po pomenu precej bolj življenska in bistveno bolj pripravi na dejanske situacije,ter s tem krepi karakter.V igri je skrita filozofija našega življenja,kjer več dejavnikov vpliva na nas,pri igri pa na potek igre in zmago.Backgammon je preizkus znanja,nekaj sreče in krepitev značaja.S tem igra učinkovito pripravlja in demonstrira življenske preizkušnje in okoliščine,saj se je treba v dani okoliščini čimbolj modro odločiti in nositi posledice svoje odločitve.Igralec postaja zrelejši človek in v marsikaterih delih sveta velja sposobno igranje backgammona/tavle za dokaz modrosti.
    Sem zmagovalec nekaj večjih turnirjev,profi 13 na svetovni profesionalni rang lestvici WBF in sem pripravljen učiti ,trenirati.Pokličite za preliminarni razgovor,oz. napišite svojo željo za profesionali trening oz. igranje.V uk vzamem samo po osebnem razgovoru in resne učence.
    Profesionalno igranje backgammona lahko primerjate z boksom ali tenisom ali pokrom,saj je ogromno tekmovanj in velikih nagrad.
    :lol:

  • #2
    Gus Hansen je bil baje profesionalni igralec backgammona, preden je postal pokeraš
    a ti se profesionalno s tem ukvarjaš?

    Comment


    • #3
      tudi eric seidel, pa se kateri drug bi se nasel

      Comment


      • #4
        Dan Harrington med drugim

        Comment


        • #5
          tut js sm to mal igrou..sam me neki zanima..res da je veliko odvisno od strategije in znanja..ampak vseeno je to kockanje in je velik faktor sreča, kajne? :|
          Do what you love and fuck the rest.

          Comment


          • #6
            dogec wrote: Gus Hansen je bil baje profesionalni igralec backgammona, preden je postal pokeraš
            a ti se profesionalno s tem ukvarjaš?
            ja veliko igralcev backgammona pristane v pokru.Sam poznam cel kup holandcev ,ki zdaj veselo premikajo karte in nič več kocke.
            Sam ne bi menjal.čeprav občasno odigram kak poker,pa še takrat mam skoraj rajš blackjack,kadar je kriza..
            Če si dober v backgammonu,si lahk nagrajen super.Pred 3 leti v benetkah,zdaj je ta turnir drugje,je prvi japonec pobral 12 jurjev,meni je uspelo 6jurjev.Za profesionalca ok,pa kar primerjajte z pokrom
            Lp
            vinmax

            Comment


            • #7
              CerQeniik wrote: tut js sm to mal igrou..sam me neki zanima..res da je veliko odvisno od strategije in znanja..ampak vseeno je to kockanje in je velik faktor sreča, kajne? :|
              Res je včasih dobiš kakšnega norca ,ki mu leti za po***
              Statistično gledano pa ne igra vloge,to pa pokeraši dobro veste.
              Statistika je car in na dolgi rok se pozna kvaliteta.če jo maš in konc :lol: :lol:
              Sreča je pač v obeh športih,ampak v backgammonu jo je možno imet bolj pod kontrolo.

              Sicer pa če bo kdo želel se kaj naučit sem na razpolago vse dneve,razen tiste ko sem na tournamentih
              vinmax

              Comment


              • #8
                kako to da te ni na nobeni backgammon lestvici ?

                Comment


                • #9
                  dogec wrote: Gus Hansen je bil baje profesionalni igralec backgammona, preden je postal pokeraš
                  a ti se profesionalno s tem ukvarjaš?
                  Ja 20 let je tega ko sem začel resneje z backgammonom ,najprej nekaj let kot upgrade...
                  Danes sem profesionalec,z boardom in checkerji na poti novim doživetjem.
                  Bi blo prav zanimivo videt.če se od vas kdo zainteresira,ker mislim da ima resno priložnost,da zve iz prve roke stvar.
                  Zbiram prijave za backgammon šolo.Pri nas bo prva,v sredozemskih krajih pa je to kar nekaj običajnega.
                  V nekaterih deželah,kjer sem igral tavlo(backgammon) pa bi lahk rekel da sem mel že status božanstva
                  sam pejte npr. v Turčijo....
                  pa lep pozdrav
                  vinmax

                  Comment


                  • #10
                    AtomAnt wrote: kako to da te ni na nobeni backgammon lestvici ?
                    ne vem kam si gledav ,ampak pri WBA in WBF ni ravno lestvica javno objavlena,saj gre za klubski pristop in lahko igraš samo na povabilo in poznanstvo
                    To seveda lahk uredim za bodočega interesenta.Internetne lestvice ali pa Monte carlo pa je tako ali tako samo za izbrance.
                    :P
                    vinmax

                    Comment


                    • #11
                      Maš ZS.
                      ..........

                      Comment


                      • #12
                        ubistvu se nič ne spoznam na backgammon. vem samo to da je poker igralec gustav hansen med top30 zadnjih nekaj let in da velikokrat igra backgammon high stakes za miljone. ko sem bral o hansnu sem zraven videl lestvice, kjer so bili napisani igralci. nikoli nisem zasledil nobenega slovenca, zato sem vprašal kako to da te ni na lestvicah, če si rangiran tako visoko.

                        Comment


                        • #13
                          AtomAnt wrote: ubistvu se nič ne spoznam na backgammon. vem samo to da je poker igralec gustav hansen med top30 zadnjih nekaj let in da velikokrat igra backgammon high stakes za miljone. ko sem bral o hansnu sem zraven videl lestvice, kjer so bili napisani igralci. nikoli nisem zasledil nobenega slovenca, zato sem vprašal kako to da te ni na lestvicah, če si rangiran tako visoko.
                          Če te natančno zanima sva med špico 2 slovenca in 1 igralec s kanadskim potnim listom slovenskega porekla!!
                          Presenečen?
                          lp
                          vinmax

                          Comment


                          • #14
                            Vinmax imaš mogoče mail da bi te kontaktiral zasebno ?
                            Ker bi se rad posvetil tej igri in se učil od mojstra kot si ti.

                            Comment


                            • #15
                              Tudi mene je igra zelo pritegnila, tako da mi prosim napiši tvoj e-mail na ZS.

                              Comment

                              Working...
                              X