Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predstavitev in obenem začetek novega projekta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Predstavitev in obenem začetek novega projekta

    Lep pozdrav vsem bralcem foruma POKERPRO.SI
    Sem Ian in sem 24 letni igralec online pokra iz Ptuja. S pokrom se ljubiteljsko ukvarjam že od leta 2006. S prvimi prispevki na DSF se je začela tudi moja poker kariera. Na začetku sem ustvaril račun na Partypokru in začel igrat za playmoney...Kasneje sem prebral nekaj prispevkov takrat še na pvih slovenskih straneh o pokru in nadaljeval kariero na Pokersens in Absolute pokru. Naredil nekaj denarja vmes pa igral tudi live igre. Nekajkrat na Parmovi, drugače pa predvsem domače "kletne" variante. Študentska igra mi nikoli ni bila všeč, tako kot mi ni všeč igra na mikrolimitih saj me to "jajčkanje" nervira. Tu nastopi tudi moj problem. Ker mi za igro pokra primanjkuje časa me vedno po nekaj dobrih sessionih zagrabi "poker mrzlica" in tisti črni dan ne prinese nič kaj dobrega. Tako je moja kariera polna vzponov in padcev. Če potegnemo črto nad vsem, bi se izkazalo, da je moje stanje na online pokru okrog ničle. Medtem ko sem v živo bil malo bolj uspešen. Živo igro sem tudi čisto opustil saj za to potrebuješ še več free time-a. Online trnutno igram na PS (nick: cr4ck1n4c3s), kjer pa ne morem in ne morem priti čez 1500$. Moj bakrol varira nekje vmes....Nekaj sem tudi v zadnjem času izplačal (nekaj tudi izgubil) tako da sem se odločil nov projekt začeti s preostalim BR, ki bo 300$.
    Za blog oz. temo sem se odločil zaradi samokontrole v določenih trenutkih. Iz istega razloga bom tudi prešel iz Cash-game-a na SNG-je. Moj setup je tenutno en 23" monitor, uporabljam pa samo HM s svojim HUDom. Tukaj je tudi nekaj nejasnosti katere bi bilo dobro preverit pri igralcih zato pa zaj jaz vas vprašam JE TO TU RED ? ......hec hec. Imam pa ress par vprašanj. in sicer:
    Koliko miz SNG-jev se lahko igra za dobro kakovostno igro?
    Je en monitor 23" dovolj? (namen imam nabaviti še enga)
    Še priporočate kateri drugi software program za igro?
    So 2 urni sessioni dovolj za kakovostno igro? (večjih session-ov namreč ne morem igrat)
    No pa da povem še kaj o mojem projektu. BR je torej določen : 300$ Igral bom SNG 2 ali 3$/9igr 3$ 18 igr(je tu boljša varianta navadni al turbo?) Rajši igram sicer turbo. Nekako pričakujem da se v enem session-u odigra 15-30 iger. Najverjetneje bom igral 9 hkrati. To je nekako najbolj optimalno za trezno razmišljanje zraven. Je 100 BI preveč za take nizke igre. Bi se lahko že na začetku odločil za 5$ BI?
    Nekako razmišljam da bi v enem mescu prešel na 5$ BI in sicer takoj ko pridem čez 500$ (upam da bo to do konca junija saj bom med počitnicami imel seveda več časa, delam namreč v šoli) Je tu ta nova Fifty varianta na PS dobra zadeva?
    Če pa pogledamo na dolgoročne cilje je moj cilj izboljšati post-flop igro. Boljše uporabljati svoje znanje matematike v igri. Izboljšanje samokontrole (sledenje BR). Prebrati kakšno dobro literaturo. Nekaj sem jih sicer prebral a se mi nobena ni zdela pretirano dobra. Verjetno nisem imel pravih knjig. Kaj priporočate??. In pa priti v enem letu na 10k bankrolla. To je sicer težji cilj a mislim da mi lahko uspe.
    Da smo na jansnem, ne mislim delati withdrawal-ov, ker denarja ne bom potreboval oz. imam nekaj prišparanega. (vsaj tam do 5000$ ne). Po sessionih bom tudi dodal graf in hande, ki so se mi zdeli najpomembnejši da jih lahko skupaj prekomentiramo.
    Toliko torej o moji predstavitvi.
    Z veseljem sprejmem vsakršno kritiko in pohvalo ter sem zelo vesel vašega mnenja in razmišljanja. Vsem želim srečo še naprej, najbolj pa seveda sebi.Se vidimo na mizah
    cr4ck1n4c3s

  • #2
    gl
    ..........
    Genius may have it's limitations, but stupidity is not thus handicapped... =)

    Comment


    • #3
      Hvala...kaj pa kaki predlog oz odg kdo?
      cr4ck1n4c3s

      Comment


      • #4
        Mislim da je 100 BI popolnoma vredo .... GL

        Comment


        • #5
          a si ti mogoče emeršič ian

          Comment


          • #6
            Ja, Luka Modrič ti pa si?? Se poznama....
            cr4ck1n4c3s

            Comment


            • #7
              ja tvoj trener pri FC PTUJU

              Comment


              • #8
                MITJA JONTEZ .....legenda Futsala pa kje si najjači trener? vem da igraš, samo nisn pa vedo da sodeluješ na forumu....in maš ti kaki dober predlog ?
                pa oglaste se že familija....Mi trije vas pričakujemo Da nebo prej Zoja hodit začela, ker veš da to nesrečo pol prinaša
                cr4ck1n4c3s

                Comment


                • #9
                  tako je ema sigurn se ta mesec oglasimo te pokličem da se dogovorimo za obisk pa velik uspeha pri projektu

                  Comment


                  • #10
                    SESSION 1
                    torek, 17.5.
                    Vceraj sem uspel odigrati prvi session, ki je zajemal 27 SNG turnirjev, BI 3,50$ in sicer 18 igralcev TURBO. Malo sem imel probleme s sledenjem pri nekaterih odlocitvah saj turbo variante gredo zelo hitro. In ko se zakljucujeta dva ali pa trije turnirju hkrati je tezko optimalno odigrat se druge mize. Tako sem ugotovil, da bo 9 miz s turnirji naenkrat prevec. Najverjetneje bom moral presedlati na 6 miz za vecjo koncentracijo saj sem proti koncu sessiona ko so mi ostale samo se stiri mize igral veliko boljso igro in lazje pregledal vse statse.
                    Ceprav sem vceraj izgubil sigurno 70% coin flipov sem session koncal s 23$ plusa...reportov se nisem nalagal saj sem igral se po polnoci tako da jih objavim danes tekom dneva kot tudi mogoce kaki hand, ki mi ni jasen!
                    cr4ck1n4c3s

                    Comment


                    • #11
                      To so grafi od sessiona 1
                      Mi lahko kdo malo razloži ROI črto? ....drugač še pa eno vprašanje:
                      Je možno, da je meni padlo dosti coin flipov mimo pa je ev črta še vedno nad BB črto?
                      Ker meni se je zdel zelo unlucky session, razen proti koncu. Vbistvu pa vidim da sem igral pod EV.
                      END of session 1 :
                      BR on Start: 300$
                      BR on End: 319,26$
                      Profit/ Loss : +19,26$

                      cr4ck1n4c3s

                      Comment


                      • #12
                        Koliko miz SNG-jev se lahko igra za dobro kakovostno igro?
                        Je en monitor 23" dovolj? (namen imam nabaviti še enga)
                        Še priporočate kateri drugi software program za igro?
                        So 2 urni sessioni dovolj za kakovostno igro? (večjih session-ov namreč ne morem igrat)
                        1. Kolko se ti zdi da je dobro za tvoj win-rate
                        2. Če maš namen nabavit še enega, si si na to vprašanje že odgovoril - da ti je eden premalo tak da kr nabavi
                        3. Če nimaš še tableninja je to dobra investicja, auto time bank, pretvori stack v št. bb auto-register in mnogo mnogo več.. pa tud Equilator od pokerstrategy.com je fina zadeva za sng in mttje
                        4. 2 urni sešni so pomoje kr nekje idealka, če pa hočeš več volumna pa kak pol urni al pa eno urni brejk pa potem dalje
                        Želim ti kakovostno igro pa naj ti 5K čimprej sede..
                        Teoretično je možen neskončen downswing, kateri pa dejansko sploh ne obstaja.

                        Comment


                        • #13
                          ROI = return on investment ; ta črta se bo skozi čas približevala tvojemu realnemu zaslužku na vložek (ROI 20% pomeni da na vsak dolar ki ga vložiš v turnir zaslužiš 0.2$) ampak ne gledat tega na 10-100 turnirjev, rabiš res veliko turnirjev da lahko rečeš da je zadeva realna.
                          Kar se EV črte tiče se ne obremenjuj preveč z njo, pač če zgubiš z AA proti KK kjer sta oba pravilno odigrala ti bo šla EV črta gor, zaslužka pa ne bo, torej če zaključiš session pod EV črto si imel "nesrečo".
                          Ne se preveč koncentrirat na post flop igro , sploh če igraš turbote, ker si zelo hitro na push/fold, tako da se skoncentriraj na to (ok, seveda ti mora tudi postflop biti do neke mere jasen, ampak ni TAKO pomemben ker nimaš dovolj žetonov da bi lahko recimo klical flop, check raisal turn in potem izvajal playe na riverju )
                          EDIT: aja:
                          - literatura - filmčki na raznoraznih straneh, glede knjig? Collin Moshman?
                          - za programe pa še SNG wizard za session reviewe

                          Comment


                          • #14
                            goldinvest wrote: Koliko miz SNG-jev se lahko igra za dobro kakovostno igro?
                            Je en monitor 23" dovolj? (namen imam nabaviti še enga)
                            Še priporočate kateri drugi software program za igro?
                            So 2 urni sessioni dovolj za kakovostno igro? (večjih session-ov namreč ne morem igrat)
                            1. Kolko se ti zdi da je dobro za tvoj win-rate ( SEM UGOTOVIL DA BO 6 Miz KAR OK/ 9 BO NAJVERJETNEJE PREVEČ, KER PRI ZAKLJUČKU NISEM DOVOLJ SKONCENTRIRAN)
                            2. Če maš namen nabavit še enega, si si na to vprašanje že odgovoril - da ti je eden premalo tak da kr nabavi ()
                            3. Če nimaš še tableninja je to dobra investicja, auto time bank, pretvori stack v št. bb auto-register in mnogo mnogo več.. pa tud Equilator od pokerstrategy.com je fina zadeva za sng in mttje (HVALA, NAJBOLJ UGODEN TABLENINJA JE TU NA PPRO? )
                            4. 2 urni sešni so pomoje kr nekje idealka, če pa hočeš več volumna pa kak pol urni al pa eno urni brejk pa potem dalje ( ZA KAJ VEČ NITI NA ŽALOST NE BO ČASA, RAZEN MED POČITNICAMI)
                            Želim ti kakovostno igro pa naj ti 5K čimprej sede..
                            HVALA ZA POMOČ GOLDINVEST IN SREČNO TUDI TEBI
                            cr4ck1n4c3s

                            Comment


                            • #15
                              Lim00n wrote: ROI = return on investment ; ta črta se bo skozi čas približevala tvojemu realnemu zaslužku na vložek (ROI 20% pomeni da na vsak dolar ki ga vložiš v turnir zaslužiš 0.2$) ampak ne gledat tega na 10-100 turnirjev, rabiš res veliko turnirjev da lahko rečeš da je zadeva realna.
                              Kar se EV črte tiče se ne obremenjuj preveč z njo, pač če zgubiš z AA proti KK kjer sta oba pravilno odigrala ti bo šla EV črta gor, zaslužka pa ne bo, torej če zaključiš session pod EV črto si imel "nesrečo".
                              Ne se preveč koncentrirat na post flop igro , sploh če igraš turbote, ker si zelo hitro na push/fold, tako da se skoncentriraj na to (ok, seveda ti mora tudi postflop biti do neke mere jasen, ampak ni TAKO pomemben ker nimaš dovolj žetonov da bi lahko recimo klical flop, check raisal turn in potem izvajal playe na riverju )
                              EDIT: aja:
                              - literatura - filmčki na raznoraznih straneh, glede knjig? Collin Moshman? JE V PDF OBLIKI?? FILMČKE PA GLEDAM TU PA TAM...RAD BI MALO VEČ MATEMATIČNIH IZRAČUNOV npr. S KATERO KARTO SE SPLAČA PORINIT PROCENTUALNO PROTI IGRALCU Z VISOKIM fold to stealom IN PODOBNI IZRAČUNI. ZANIMA ME TUDI KJE SE DA DOBIT BAZO HANDOV RAZEN NA POKERTABLERATINGS??
                              - za programe pa še SNG wizard za session reviewe ZA WIZZARD JE TUDI KJE KAKA AKCIJA OZ. KJE JE NAJUGEDNEJŠA VARIANTA?
                              Hvala tudi tebi lim00n za že podane odgovore in pa za vnaprej! gl
                              cr4ck1n4c3s

                              Comment

                              Working...
                              X