Announcement

Collapse
No announcement yet.

Traderji - pomoč

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traderji - pomoč

    Poskušam najti platformo, ki omogoča trgovanje z vsemi vrstami delnic, nizkimi provizijami in štartnim kapitalom do 2k€. Kaj pravite na Interactive Brokers, Optionsxpress ? Res ful hvaležen za vsak dober nasvet.

  • #2
    Živjo,
    lahko ti povem eno dobro platformo za day trading z vsemi vrstami delnic, ter delnicami. Za začetek rabiš 2500$, kar je nekje 2000 evrov, lahko uporabljaš 1:20 finančni vzvod. Za več informacij pa mi lahko napišeš na PM. Interactive Brokers je kul, samo rabiš vsaj 10K Optionsxpress pa imajo prevelke provizije, glede na konkurenco.

    Comment


    • #3
      Tako tako, za začetnike je najbol važn da je 1:20 finančni vzvod, bol kot višina provizije

      Comment


      • #4
        Kady wrote: Tako tako, za začetnike je najbol važn da je 1:20 finančni vzvod, bol kot višina provizije
        se da hitreje zaslužit...khm khm spušit :P
        Če misliš daytrading izvajat rabiš na Interactive min 25k $, oz. kolikor vem je pri vseh US brokerjih tako zaradi zakonodaje. Torej kakor hitro padeš v pattern day trader rabiš min 25k, to velja za delnice, ETF-e itd. . Evo tukaj imaš razlago http://en.wikipedia.org/wiki/Pattern_day_trader
        "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

        Comment


        • #5
          Hvala Lerry..

          Comment


          • #6
            kaj pa kaj nemškega?
            tam imajo kar nekaj platform, kjer lahko klikaš po borznem parketu.
            ali pa cortal consors?
            sicer ne vem, če je to, to, kar si želiš.....
            don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

            Comment


            • #7
              Bok Danijel, v bistvu sem trenutno na nemškem, pa je problem, ker ali ne ponujajo vseh delnic (Flatex), ali pa so provizije za us delnice svinjsko drage (20€ za nakup in 20 za prodajo, pa nanese mesečno lepe denarce). Jaz sicer ostajam v poker svetu, brokerja iščem za fotra, ki gre počasi v penzijo

              Comment


              • #8
                stevo, ko boš kaj ponoči heftal, si vklopi sport1, med nagimi babami so včasih reklame za te hiše, nekateri imajo kar nizke provizije, ne spomnim pa se imen.
                Pa nasploh je na nemških tv ponoči precej reklam za njih, ne samo na sport1.
                zgleda da nemci ponoči samo drkajo in trgujejo z delnicami.
                don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                Comment


                • #9
                  Bom si kar to temo sposodil
                  Rabil bi pomoč glede izbire platforme za trgovanje. Ce mi lahko kdo priporoci kaksno dobor platformo za trgovanje z delnicami pac da pokriva vse vecje trge ( ZDA UK Nemcija swedska avstralija kitajska japonska ) Sej nekaj sem ze sam gledal samo sm bol kot ne zacetnik in nevem kaj izbrat.

                  Comment


                  • #10
                    Odvisno kaj razumeš pod trgovanje oz. kaj potrebuješ, sam sem oz. še vedno uporabljam Tradestation in Interactive Brokers in se mi zdi vse vključno s podporo top. Tradestation je zakon v kolikor želiš še avtomatizirano trgovanje je pa lahko draga zadeva v kolikor mesečno ne dosežeš minimalnih zahtev (npr. obrneš 5000 delnic), saj moraš plačati uporabnino za trgovalno postajo cca. 250$, je pa top zadeva za daytrading. V kolikor trguješ manj je boljša zadeva Interactive Brokers vendar ni najbolj primerna za daytrading (vsaj meni ne sede), lahko si pa dodatno nabaviš Ninja Trader ki ti olajša daytrading preko Interactive. Interactive je brez stroškov računa v kolikor opraviš za več kot 30$ poslov/mesečno.
                    Provizije za trgovanje so v primerjavi s evropskimi brokerji smešne (upam da se ni kaj spremenilo ampak vsaj do pred kratkim je bilo tako), pazi le v kolikor misliš trgovat s t.i. penny stocks (kar ti ne priporočam saj v večini niso brez razloga penny stocks), pri penny stocks se zaradi obračuna glede na število delnic provizije krepko dvignejo in so podobne tistim pri evropskih brokerjih.
                    Pa v kolikor boš daytrading izvajal preveri zgoraj o Pattern day trader pravilu in min 25k$.
                    Aja, pa oba opisana brokerja imata minimalno vplačilo 10k$.
                    To je to, če še te kaj zanima vprašaj, za ostale pa ne vem saj nisem z drugimi trgoval tako da verjetno obstajajo tudi takšni z manjšimi zahtevami oz. mogoče celo boljši. Pač svetujem ti da prej preveriš kakšno reputacijo ima hiša preden nakažeš denar, prav zaradi tega sem sam raje pri večjih trgoval...Glede evropskih imaš na voljo še Saxo, E-trade (al kakorkoli se sedaj imenuje) in Brokerjet (na tega se dobro spoznam, tudi ozadje družbe itd., malo jih je sicer čas povozil ampak za začetnike ni slaba zadeva) ampak kot rečeno v provizijah med ameriškimi in evropskimi ni primerjave.
                    Upa mda nisem preveč natvezil, ker se mi malo mudi in pišem kot raztrgan dohtor
                    "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

                    Comment


                    • #11
                      maliprofi wrote: stevo, ko boš kaj ponoči heftal, si vklopi sport1, med nagimi babami so včasih reklame za te hiše, nekateri imajo kar nizke provizije, ne spomnim pa se imen.
                      Pa nasploh je na nemških tv ponoči precej reklam za njih, ne samo na sport1.
                      zgleda da nemci ponoči samo drkajo in trgujejo z delnicami.
                      Zdele sem se pa res nasmeju. trgujejo z delnicami in drkajo
                      je reku hahahaha
                      "Tell me and I forget. Teach me and I remember. Involve me and I learn."

                      Comment


                      • #12
                        Kako je pa s trgovanjem na teh platformah in plačilom davka? To moraš sam vodit evidenco trgovanja, dobička in potem poslati davčni?

                        Comment


                        • #13
                          Ja, vse moraš sam vodit (dobiš izpiske). Prijavit moraš vse nakupe/prodaje preko e-davkov, davek plačaš na dobiček in dividende.
                          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                          Comment


                          • #14
                            CoreySteel wrote: Ja, vse moraš sam vodit (dobiš izpiske). Prijavit moraš vse nakupe/prodaje preko e-davkov, davek plačaš na dobiček in dividende.
                            Pozdrav,
                            Zanima me kako se obračuna davek pri delnicah.
                            V mojem primeru bi kupil recimo etf 100% MSCI world. Potem bi čez 5 let prestruktoriral portfolijo na 50% SP500 in 50% emerging markets. Ali začne ponovno teči doba, ali že imam 5 let, čeprav sem zamenjal delnice. DO 0% davka zdaj potrebujem 15 ali 20 let?

                            Comment


                            • #15
                              Živjo.
                              Čez pet let, ko bi prodal vse delnice MSCI Worlda, bi moral na to plačati davek na dobiček, ja. Tako da ti začne doba teči potem od začetka.
                              Za 0% davka rabiš 20 let. Letos so zdaj nove stopnje in sicer...
                              27,5% do pet let. Po letih letih 20%. Po desetih 15%. Po petnajstih 10%. In po dvajsetih 0%.
                              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                              Comment

                              Working...
                              X