Announcement

Collapse
No announcement yet.

SQL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SQL

    moja ženkica je računovodkinja, pa popoldan fuša v mojem podjetju, kjer opravlja računovodske in finančne storitve.
    in vedno znova se najde pred problemom, ko bi stranka želela kakšne manipulacije podatkovnih baz, ki so v SQL.
    in ker so ljudje, ki se spoznajo na programiranje dragi, sem se odločil, da bi se jaz naučil programirati.
    ker nekih ponudnikov šolanj za programiranje ni, edino šolanje, ki ga ponujajo, je za SQL server, me zanima, če je kdo od vas v teh vodah, pa bi mi lahko priporočal kakšno literaturo, s katero bi začel.
    don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

  • #2
    lahko probaš na w3schools.com
    majo vsega boga od obicnega html-a do sql in jave... ni da ni... =)
    step by step ucne ure, tutoriali, in na koncu tudi test da preveris svoje znanje....
    upam da ti bo pomagal...
    Shut up and take my money!!!

    Comment


    • #3
      tenkjuverimač
      če te kdaj v živo dobim, imaš pivičko v dobrem.
      don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

      Comment


      • #4
        Tu se še danes vpiši, ravnokar poteka tečaj programiranja ( sicer že traja, ampak lahko vse za nazaj preglejuješ).. Drugače pa jih vsake toliko prirejajo znova, tako da nimaš kaj izgubit..Je pa super stran, ponujajo ogromno zanimivega, pa kak certifikat tu in tam tudi ni od muh..
        https://www.coursera.org/course/programming1

        Comment


        • #5
          Se mu ne splača Pythona učit za tistih nekaj poizvedb, ki jih bo rabil narediti. Še celega w3schools za SQL ne rabi predelati.

          Comment


          • #6
            ja, kady ima verjetno prav, ker večinoma se gre pri teh manipulacijah, kot sem jih poimenoval, samo zato, da bi stranka rada imela prikaz nečesa, česar v programu v originalu ni, recimo prodajo po dobaviteljih v določenem časovnem obdobju.
            Če za to zaprosijo pri avtorju programa, jim bodo oni zaračunali 5k za to, da bodo napisali tri ukaze, jaz pa veliko manj.
            res pa je, da če bom to naredil jaz, obstaja verjetnost, da ne bodo videli ničesar, niti tega, kje je sedež podjetja....

            pa bodo potem plačali nekomu 25k, da jim bo zadeve spet postavil spet na svoje mesto....
            jaz pa hitro na sodišče pa razglasit bankrot, preden me bodo začeli rubiti.
            don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

            Comment

            Working...
            X