Announcement

Collapse
No announcement yet.

Investicije/skladi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Investicije/skladi

    Okay,
    kot prvo. Tema ne spada ravno v ta predel foruma ampak nisem nasel primerega mesta za objavo. Stvar najbrz sploh ne spada na ta forum, ampak se mi zdi da je dovolj brihtnih clanov prijavljenih, ki mi lahko svetujejo.
    Zacel sem studirat, da bi nekaj malega $ vlozil v sklade/whatever pa mi ni NIC jasno kako in kaj.
    Gledal sem malo strani raznih delniskih druzb/bank pa povsod pise v stilu "za svetovanje se javite pri nasem bancnem poslovalcu etc.."
    Jaz bi se pa rad prvo sam izobrazil kako potekajo te stvari in kaksne so mozne izbire. Zato bi prosil, ce se lahko kateri izmed vas malo razpise in mi pove kaj naj si preberem da mi bo stvar jasnejsa.
    Any info is welcome.

  • #2
    -kam bi vložil?
    -koliko bi vložil?
    -kako bi spremljal?
    -zakaj v sklade, borzo, BPH,...?
    -na kolikšen rok?
    -kakšne imaš izkušnje?
    -kolikšno imaš predzanje?
    -kaj pričakuješ?
    -kaj veš o ekonomske stanju najbolj volatilnih(pretok kapitala) trgov (domačih, evropski, svetovnih)?
    The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

    Comment


    • #3
      biaggo wrote: -kam bi vložil?
      TO JE PRAVZAPRAV TO, KAR SPRASUJEM
      -koliko bi vložil?
      ZAENKRAT OD 3-5K POL BI PA SKUSAL VSAK MESEC KOKR BI PAC SLO (RECIMO UCASIH NIC, VCASIH 1-2K)
      -kako bi spremljal?
      CE SE DA PREK NETA BI BLO COOL
      -zakaj v sklade, borzo, BPH,...?
      NI NUJNO, DA V SKLADE, BORZO (ZATO TUT TEMA INVESTICIJA). KER SM LAIK NA TEM PODROCJU ME PAC ZANIMA KASNE SO SPLOH OPCIJE
      -na kolikšen rok?
      5+ LET
      -kakšne imaš izkušnje?
      JIH NIMAM
      -kolikšno imaš predzanje?
      NIMAM - ZATO BI TUT RAJ KAK HINT KAKO SE POUCIT O STVARI - NE RAD DELAM STVARI NA SLEPO
      -kaj pričakuješ?
      THIS http://www.luxuryportfolio.com/photo...3_12581_13.jpg
      AND THIS: http://autoworld.files.wordpress.com...zagato_gtz.jpg
      ^^ S TEM BOM KAR ZADOVOLJEN.
      -kaj veš o ekonomske stanju najbolj volatilnih(pretok kapitala) trgov (domačih, evropski, svetovnih)?
      NIC

      Comment


      • #4
        lej čist iskreno. če imaš res preveč denarja oz. vsoto, ki si jo pripravlen izgubit, se pejt to špilat, drugače so te zadeve profitabilne trenutno samo za insajderje in lastnike skladov oz. piramidnih sistemov.
        če pa bi res rad vložil:
        - nafta (inflacija)
        - hrana (spraznjene rezerve v ZDA in večini Evrope, letošnje katastrofalna kmetijska-predelovalna situacija)
        - zlato (tu ne moreš falit, oz. izgube si minimalne, če gre vse v k..., priporočam fizično obliko)
        - farmacija
        Izogibaj se slovenskega trga in bank, sploh pa skladov.
        The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

        Comment


        • #5
          biaggo wrote:
          lej čist iskreno. če imaš res preveč denarja oz. vsoto, ki si jo pripravlen izgubit, se pejt to špilat, drugače so te zadeve profitabilne trenutno samo za insajderje in lastnike skladov oz. piramidnih sistemov.
          izogibaj se slovenskega trga in bank, sploh pa skladov.
          Ne gre se tolk za nek masiven profit (bentley + hisa je bil joke) ampak nek nacin kako ohranjat vrednost $ na dolgi rok. Glede na to da so bancni eksperti placani. da delajo profit iz vlaganja v sklade se poraja vprasanje, kok mozno pa je, da bo investicija v sklade dolgorocno neprofitabilna?
          Tut pri pokru so krizne situacije (fakin bad run) sam ce vse stima v igri bo slej ko prej prisel profit? Se motim, in analogija ne ustreza na podrocje financ?

          Comment


          • #6
            Recimo:
            ti nek finančni "ekspert" obljubi 15+% doprinos letno z obvezno vezavo na 5 let z garancijo kritja inflacije.
            97% takšni primerov se je lansko leto končalo v USA z osebnim bankrotom malih investitorjev. Jeba je garantirat tolikšne pluse, če ti najrazvijajoči trgi in gospodarstva rastejo max 10 % letno. kljub razpršenosti naložb. pa še temu sledi pregretost. tudi če boš slutil, da gredo zadeve dol, ne smeš vzeti denarja ven, oz. dobiš glavnico minus penale. trenutno na svetu ni industrije in trga, ki bi garantirala in bila prepričana v uspeh. razen specifične zadeve, kjer pa ne moreš vložit (vojne, droga, kriminal,...). ostalo sem ti napisal zgoraj. dodal bi še carbon tax, ki pride to leto.
            kaj ti garantira da je recesije konec? da se sv. gospodarstvo pobira in se splača vlagat vanj ? da so vsi okostnjaki zunaj?
            samo primer: NLB in podružnice čaka to leto en veliko žretje dreka: - investicije v "razvijajoče" trge bivše Juge, - kritje tajkunskih dolgov, - kritje investicij slovenskih monopolnih firm v tujini (Petrol,...)....in vse te zadeve bojo krili iz investicijskih skladov...in dokapitalizacijo oz. davkoplačevalski denar....
            azo wrote:
            Tut pri pokru so krizne situacije (fakin bad run) sam ce vse stima v igri bo slej ko prej prisel profit? Se motim, in analogija ne ustreza na podrocje financ?
            če se greš ti brokerja in preučiš vse okoliščine nasprotnika (podjetje, kotiranje delnice na borzi, gibanje trga, obnašanje "velikih fantov",...) potem si po svojem prepričanju, denar vložil tja kamor si mislil, da je najbolj pametno. in tu , po moje, nisi naredil nobene napake. četudi zaslužiš ali ne. ne se pa zanašat na sposobnosti menađerjev in strokovnjakov. resno.
            The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

            Comment


            • #7
              aja: glede analogije: je ista kot pri pokru. vendar je tu faktor rigged sajta 1 .
              The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

              Comment


              • #8
                Torej next question: Recimo da se odlocim vlozit v farmacijo? Kako to naredim?

                Comment


                • #9
                  Aja, pa hvala za obsirne odgovore!

                  Comment


                  • #10
                    klasični algoritem:
                    1. poišči z Google-om 5-10 največjih finančnih forumov (izogibaj se doomsday jajcam in specifičnim, ki si jih lastijo kakšne finan. hiše ali ustanove)
                    2. spremljaj govorice in si izpiši 5-10 imen največjih podjetij. če se ime tega podjetje pojavlja konstanto in zraven še govorice o novih proizvodih, jih izloči na prednostno listo.
                    spremljaj svetovne dogodke , ki so posredno in neposredno povezani z tvojo investicijo.
                    kot laik greš k borzno posredniški hiši in zahtevaš naj ti dajo portfelj po tvoji želji s možnostjo vpliva po tvoji želji (zneski, spreminjanja glede na čas in količino). mogoče imajo celo softwer na razpolago za domačo uporabo.
                    Dejstvo je ,da če vložiš tolikšno vsoto, se zanjo vsaj potrudi. Najhujše je, kar lahko nardiš :evo keš; zdej mi ga pa podvojite!
                    In izobražuj kolikor se da. Bistvo je samozadostnost in neodvisnost.
                    The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                    Comment


                    • #11
                      maš PM
                      ..........
                      The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                      Comment


                      • #12
                        biaggo wrote: lej čist iskreno. če imaš res preveč denarja oz. vsoto, ki si jo pripravlen izgubit, se pejt to špilat, drugače so te zadeve profitabilne trenutno samo za insajderje in lastnike skladov oz. piramidnih sistemov.
                        če pa bi res rad vložil:
                        - nafta (inflacija)
                        - hrana (spraznjene rezerve v ZDA in večini Evrope, letošnje katastrofalna kmetijska-predelovalna situacija)
                        - zlato (tu ne moreš falit, oz. izgube si minimalne, če gre vse v k..., priporočam fizično obliko)
                        - farmacija
                        Izogibaj se slovenskega trga in bank, sploh pa skladov.
                        Jaz osebno sem ta mesc fuknu ene par jurjev v slovenske delnce... zdej bom dal še neki v sklade. Dejstvo je da vse delnce na dnu zdej, vprašanje je sicer kdaj se bodo pobrale samo to je samo vprašanje časa... letos bo še idealno leto za vlaganje. Jst sm dal v krko, petrol, luko koper, merkator itd... te slovenske zlate, ki ne bodo zaprle vrat čez noč. Na dolgi rok je po mojem to dobra investicija. Poglej si mal grafe delnic na www.finance.si pa boš vidu da se trgi umirjajo. Jst prčakujem da bo v roku 10 let blo krat 3.
                        You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

                        Comment


                        • #13
                          dro18 wrote: [quote=biaggo]lej čist iskreno. če imaš res preveč denarja oz. vsoto, ki si jo pripravlen izgubit, se pejt to špilat, drugače so te zadeve profitabilne trenutno samo za insajderje in lastnike skladov oz. piramidnih sistemov.
                          če pa bi res rad vložil:
                          - nafta (inflacija)
                          - hrana (spraznjene rezerve v ZDA in večini Evrope, letošnje katastrofalna kmetijska-predelovalna situacija)
                          - zlato (tu ne moreš falit, oz. izgube si minimalne, če gre vse v k..., priporočam fizično obliko)
                          - farmacija
                          Izogibaj se slovenskega trga in bank, sploh pa skladov.
                          Jaz osebno sem ta mesc fuknu ene par jurjev v slovenske delnce... zdej bom dal še neki v sklade. Dejstvo je da vse delnce na dnu zdej, vprašanje je sicer kdaj se bodo pobrale samo to je samo vprašanje časa... letos bo še idealno leto za vlaganje. Jst sm dal v krko, petrol, luko koper, merkator itd... te slovenske zlate, ki ne bodo zaprle vrat čez noč. Na dolgi rok je po mojem to dobra investicija. Poglej si mal grafe delnic na www.finance.si pa boš vidu da se trgi umirjajo. Jst prčakujem da bo v roku 10 let blo krat 3.
                          ti kr...
                          zakaj se "umirjajo"
                          "Thus far there has been little recovery even with an official $23.7 trillion committed by the Treasury and the Fed. This number alone shows you how serious this situation is. The banking sector is still broke and is using TARP funds to buy out failing smaller banks"
                          V Evropi je ta številka bliz 7 biljonov € (ECB, IMF, BoSC, ostale državne banke).
                          Si že slišu za Topčider?
                          The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                          Comment


                          • #14
                            a ti pol napoveduješ, da bodo delnice še kr padle?
                            You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

                            Comment


                            • #15
                              nč ne napovedujem. trdim pa da so še balončki. poleg tega pa je treba trenutno rast delnic primerjat z zlatom. glede na ves denar ki je bil vložen, bi morala biti vrednost dow-a 30k, nikkei-a 50k, pa dax-a 10k. ne pa da so še vsi +30% pod lanskoletnim top-om.
                              ni važno da zraste, važno je koliko hitro bo rast dohitevala inflacijo.

                              V katero slovensko podjetje se ti zdi pametno vložit in zakaj? vlagat, ker se ti zdi, da je čas da zraste, je isto, kot pri pokru rečt: grem allin...je čas da mi da.....
                              The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                              Comment

                              Working...
                              X