Announcement

Collapse
No announcement yet.

BitCoin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • BitCoin

    Je ze kdo zasledil sceno bitcoinov? Gre za virtualno anonimno valuto katera prednost je da je decentralizirana in deluje brez posredovanja bank. BitCoin je neke vrste virutalna analogija zlata, zato je omejena.. Trenutno se na polno kupuje in cena ful rase.. Zjutraj je bil BitCoin vreden 20$ zvecer se prodaja ze po 30$... V enem mescu je slo pa iz 5$ na 30$......

    Tukaj je se tema iz 2p2 http://forumserver.twoplustwo.com/30/business-finance-investing/bitcoins-digital-currency-1011408/

  • #2
    sem hotu že mesec nazaj dat tole temo gor, pa se mi je zdel starost populacije tu gor prenizka za konstruktivno debato...,ampak ker je pa že azo začeu :
    eden od komentarjev:
    "in my opinion this is only for kids who can't spend money from their credit cards in on-line transactions , they convert their electricity their family is paying for into money so that they can spend it anonymously."
    " How much energy does it require to mine the average BitCoin? — With my “older computer,” the hash rate averages around 2000 khps on a microprocessor going full-bore consuming about 65W. The current difficulty shows that a new BitCoin can be mined by a computer at this speed on average every 113 days. So, 113 days × 24 hours = 2712 hours. 2712 hours × 65W = 176280 Wh or 176.28 KWh. The average cost of a KWh in the United States is 10.45 cents. So we’re looking at spending $18.42 to create 50 BTC (at the moment). So the electrical cost is about $0.36/BTC. BitCoins are trading now already at values below this, so I can only assume that they’re being sold at a loss or others may be externalizing the costs of electricity and not taking this into account. If you were to pay your electric bill in BTC, you would have a positive feedback loop (always a bad thing) that consumes more energy to earn money to pay back the power company. It doesn’t matter how efficient your processors are—you’re spending more money to make money."
    še vedno temelji na zaupanju-isto k dolar in etc..., s tem da to ni fiat money.
    plusi:
    - težje ustvarit oz. vložit je treba določeno energijo za nastanek ne pa samo pritisnit gumb na "printing press"
    - zato tudi nima neskončne možnosti poustvarjanja
    - alternativa aktualnim vendar propadajočim menjalnim valutam
    - ni transakcijskih stroškov in bančnih "procentov"
    - bojkot bančnih lobijev
    - zaupanje vanj raste eksponentno
    -*
    minusi:
    - ni fizične oblike -hard-to-barter-usage
    - še vedno temelji na zaupanju
    - eksistencialno odvisen od energijskih virov, kar pomeni da zaupaš sistemu , ki ti bo vedno omogočal trajno dobavo elektrike in dobrin, ki jih boš kupoval z bitcoin-i tudi če gre dolar v kurac....in €.... in yuan... ampak če bodo šle te ali vse valute u 3pm (hiperinflacija) bo najmanjši problem, če imaš zadosti bitcoinov za novega ipoda (when shit hit the fan si lahko u rit vtakneš bitcoin wallet na netu)
    - še vedno je sestavljena koda in podvržen manipulaciji (krekanje )
    -*
    (*) - dopiši
    The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

    Comment


    • #3
      Tisti komentar na zacetku tvoje teme je smesen, tako kot 2. post v 2p2 temi:
      They are trading at a ridiculous 70 cents USD which is hilarious for a currency that no one uses.
      Danes se tradajo po 30$ za BitCoin. Tisto pri plusih kjer si napisal "zato tudi nima neskoncne moznosti poustvarjanja" V teoriji jo ima, ampak je software tako napisan da stevilo bitcoinov eksponentno pada na vsake 4 leta. Trenutno se za vsak hash ki ga najdes sprosti 50 BitCoinov, cez 4 leta 25 etc....
      Bolj kot alternativa v smislu zascite pred inflacijo/propadom (ne gre pozabiti, da se BitCoin-a ne da inlfirat na umeten nacin) je prednost BitCoins anonimnost transakcij in posledicno fuck off bankam.
      Glavna slabost je da se bodo kmalu spravle "visje sile" na ta sistem (ker se uporablja za financiranje teroristov) in bodo kaznovali vse, ki bodo coine sprejemali kot menjalno blago.
      Trenutno pisem projetkno pri kriptografiji na temo BitCoinov. Ce bo koga zanimala tehnicna plat bom pripopal gor.
      Kar se tice BitCoinov kot nalozbe .- sam sem par dni nazaj vlozil 4 cifre not da vidim kako bo.. Podpiram diktaturo bank!

      Comment


      • #4
        azo wrote: Tisti komentar na zacetku tvoje teme je smesen
        zato sem ga pa prlimu...
        azo wrote: je prednost BitCoins anonimnost transakcij in posledicno fuck off bankam.
        i agree !!!
        azo wrote:
        Kar se tice BitCoinov kot nalozbe .- sam sem par dni nazaj vlozil 4 cifre not da vidim kako bo..
        tole me pa zanima...upam da boš ažuriral napredek in razvoj investicije.
        azo wrote:
        Trenutno pisem projektno pri kriptografiji na temo BitCoinov
        FERI?
        azo wrote:
        Podpiram diktaturo bank!
        prosim obrazloži!
        The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

        Comment


        • #5
          tole me pa zanima...upam da boš ažuriral napredek in razvoj investicije.
          Kupil sem po 20$ na coin trenutna vrednost je vidna na bitcoincharts.org
          FERI?
          IŠRM
          Prosim razlozi
          Rad bi zivel v sistemu kjer bo dovolj trgovin ponujalo bitcoine, da ne bo treba banki vedet kaj kupujem, da nebom placeval fee-ja banki, da ce se odlocim prjatelju poslat X enot denarja, da to ve samo on in se noben ne vtikava v moj denar. Zakaj npr mora delavec dobiti placo na banko? Koji kurac, daj na roke dnar cloveku...
          Kar se tice plusov je to se za omenit:
          BitCoin je decentraliziran, nihce nima direktne kontrole nad valuto/transackijami.

          Comment


          • #6
            azo wrote:
            IŠRM
            bravo!
            azo wrote:
            Rad bi zivel v sistemu kjer bo dovolj trgovin ponujalo bitcoine, da ne bo treba banki vedet kaj kupujem, da nebom placeval fee-ja banki, da ce se odlocim prjatelju poslat X enot denarja, da to ve samo on in se noben ne vtikava v moj denar. Zakaj npr mora delavec dobiti placo na banko? Koji kurac, daj na roke dnar cloveku...
            absolutno strinjam in podpiram, ampak diktatura bank je prav nasprotna temu...
            The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

            Comment


            • #7
              azo wrote: Podpiram diktaturo bank!
              sm mislu da si proti :lol: :lol: :lol:
              Sex, droga in gajba Zlatoroga

              Comment


              • #8
                Okay, mislu sem tisto ki je proti bankam,lol, nisem vedel da ni pravi izraz! :P

                Comment


                • #9
                  Celo rake-free poker klient obstaja, kjer lahko špilaš z bitcoini.
                  Mislm, da je celo odprtokodni in lahko vsak postavi svoj poker site.
                  EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                  Comment


                  • #10
                    Obcutek imam,da bo cena kmalu padla na precej nizko vrednost in bo postalo smesno,po kaki ceni sem jih kupoval.bitcoini imajo majhbo moznost porabe to pa direktno upliva na kolicino povprasevnja,ki je zato precej hitro navzgor omejeno.
                    Osebno ciljam na to, da se bodo bitcoini zakoreninili in cakam ta 4 leta ko se bo za isto racunsko delo sprostilo pol manj bitcoinov. Dober znak,da je to potencialna investicija je tudi dejstvo,da se ti vecina ljudi zacne smejati ko poves da si kupil virtualni denar ki ga imas na USB kljucu - podoben fenomen bi se zgodil 10 let nazaj ce bi ljudem rekel,da si kupil delnice za podjetje ki bo omogocalp objavo slik in komentarjev na internetu (facebook)
                    Pod slabosti BitCoina lahko das se dejstvo da bo slo vse v vodo v primeru izuma kvantnega racunalnika (kar mogoce ni dalec). Je pa tudi res, da bi kvantno racunanje pokopalo tudi vse banke...

                    Comment


                    • #11
                      azo wrote:
                      v primeru izuma kvantnega racunalnika
                      http://www.kurzweilai.net/lockheed-m...mputing-system
                      The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                      Comment


                      • #12
                        Mislim, da je to se precej dalec od pravega racunalnika

                        Comment


                        • #13
                          A lahko nekdo razloži kaj je to? Preferenčno na način 3 letnega froca, ker moja omejena inteligenca tega ne razume :/
                          <a href="http://www.partygamesplanet.com/">Party igre za vse priložnosti in vse starosti</a> <--- Prosim lajkajte

                          Comment


                          • #14
                            Virtualna valuta in sistem izmenjevanja omenjenega denarja.ce imas kako specificno vprasanje,shoot.

                            Comment


                            • #15
                              azo wrote: Virtualna valuta in sistem izmenjevanja omenjenega denarja.ce imas kako specificno vprasanje,shoot.
                              Kako se ga dobi, kaj je fora s to električno energijo oz. močjo računalnika?
                              Kaj majo od tega te k so to naredl? A majo za menjavo kake spreade z različnimi valutami al kej druzga?
                              <a href="http://www.partygamesplanet.com/">Party igre za vse priložnosti in vse starosti</a> <--- Prosim lajkajte

                              Comment

                              Working...
                              X