Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nakup računalnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakup računalnika

    Torej kot ze naslov pove si bom privoščil nov računalnik. Računalnik bo namizni z velikim LCD-jem tko da bom lahko v miru spilal od 10-15 miz. Mal me zanima kake sisteme imate vi in kako se obnesejo oziroma kakšna konfiguracija je dovolj za nemoteno igranje toliko števila miz. Drugače se bo računalnik še uporabljal za normalno delo z office +internet+včasih se kak film pogleda, ne bo se igral nobenih igric. Trenutn igram na laptopu in mi je premajhen ekran. Gledam pa da bi prisel cim bolj poceni skos, tko da tud prdie v postev kak rabljen sistem.
    Hvala za pomoč in odgovore.

  • #2
    Odvisno kje mislis igrat. Za vecino strani je dost za 10 miz igrat ze 3 leta star racunalnik ce mislis pa na kaki bolj "tehnolosko" napredni" strani kot ongame pa bolj sodobni komp
    F.Preseren.: Pij, jej in kavsaj za vecnost se ne ravsaj!

    Comment


    • #3
      V tisti 3Dmarks test ce kdo pozna k dajejo skupek najbolj zahtevnih iger da lahko pol primerjajo preformance PCju bi lahk res dodali se ongame software
      [img=PunBB bbcode test]http://www.know-poker.com/smilies/all-in.gif[/img]

      Comment


      • #4
        Napiši vsaj okvirno ceno koliko si pripravljen dati za računalnik, pa ti lahko kaj pomagam. Jaz sm tud lih v nakupu novega računalnika

        Comment


        • #5
          Zdej takole je. Igral sem na Pacific Pokru in sem opazil da se mi je laptop segrel tam do max 55 stopinj. Zdej sem presedlal na Mybet Ipoker in se mi segreva tam do 68 stopinj kar ni glih najbolj in mam filing da mi bo skurl plato al pa grafično. Kolk denarja sem pripravljen dat ne vem. Je pa itak tako da vsak mi drugač govori. Ne bi pa neki jemal najhujse zverine, ker jo ne rabm. recmo tam max do 400 eur skupaj z monitorjem.

          Comment


          • #6
            400€ .. slaba res. Jaz sm dau 150€ za 21,5" monitor + za racunalnik bi ti ostal recmo 250-300€. Mislm da bo treba mal vec dnarja za nakup.

            Comment


            • #7
              No sej zato pa iscem nasvete. Lahko dam tud več, mi ni problem. Sam mi ni treba kupovat zverine ker je ne rabim. Tako, da me zanima kakšn sistem je dovolj. Al je dovolj Dual core procesor al mora bit core2duo, ali je dovolj 2GB rama al rabm 4GB. Take stvari me zanimajo. Pa če bi vzel rabljeno se mi zdi da bi blo 400 eur dovolj. Za nov sistem pa vem da je to premal.

              Comment


              • #8
                Mushkin Essential Series Kit 996633 - Memory - 4 GB ( 2 x 2 GB ) 1 72.11
                Trdi disk WD 640GB 64MB 7200 SATA2 WD6400AARS 1 62.16
                DVD/RW SAMSUNG SH-S223C/BEBE SATA BULK črn 1 19.58
                Ohišje LC Power PRO - 907B, ATX, črno 1 28.52
                Napajalnik LC Power LC6550 - 550W/12 - BLACK SILENTPOWER 1 37.24
                Gigabyte AM2, M68M-S2P, DDR2, PCIe 2.0, SATA2 1 44.06
                Procesor AMD Athlon II X2 240, 2,80GHz, Dual - Core, S - AM3, Boxed 1 54.32
                Grafična kartica HD 5670 512MB DDR5 PCIE/HDMI/DVI/VGA 1 80.67
                Skupaj: 398.65€
                +150€za monitor pač

                Comment


                • #9
                  Za 400 € bi lahko dobil recimo:
                  Monitor ta: http://www.mimovrste.com/artikel/265...cmaster-2243nw
                  Za nekje 350€ bi dobil tak računalnik:
                  -Ohišje + Napajalnik LC
                  -Procesor Intel Core2 Duo E7500 2,93GHz, 775
                  -Matična plošča Asus P5QPL-AM, 775
                  -Trdi disk WD Caviar Blue 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII (WD3200AAKS)
                  -Pomnilnik (RAM) Patriot DDR2 2GB 800MHz
                  -Grafična kartica Sapphire ATI Radeon HD 4350, 512MB, PCI-E
                  Kar soliden nov računalnik, ki bi mogu zadoščat vsem tvojim potrebam dost časa .
                  Znese skupaj z monitorjem ~ 80€ več, ampak je verjetno zlo dobr nakup, bolje kot rabljen. Priporoču bi edino še 2GB rama več, ki pa ga lahko itak kasneje nabaviš.

                  Comment


                  • #10
                    Gledam mal na sestavi.si pa mi ni neki jasn. A zvočne kartice se ne da izbrat tam, al je integrirana na matični.A kdo ve??

                    Comment


                    • #11
                      Danes majo matične tako dobre zvočne kartice integrirane, da se jih ne kupuje več posebaj, če ne potrebuješ za profesionalno uporabo

                      Comment


                      • #12
                        za igranje pokra nikol ne bi vzel
                        - monitorja z resolucijo pod 1920x1200 (npr1920x1080)
                        - integrirano grafično
                        - plošče ki ne omogoča 4GB RAMa (četudi bi kupil trenutno samo 2 GB)
                        če se ti sistem pregreva, pol ponavad zadostuje da imaš kišto odprto.
                        The guy who invented poker was bright, but the guy who invented the chip was a genius.

                        Comment

                        Working...
                        X