Announcement

Collapse
No announcement yet.

pröyékt: (quot)getting out of orient express(quot)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pröyékt: (quot)getting out of orient express(quot)

    Da mi zvečer v Istanbulu (kasneje pa še kje drugje v Turkye) ne bo dolgcajt, sem se odločil, da bom malo pisaril o dogajanju tukaj.
    Takoj na začetku cilji projekta:
    da ne bom takoj zatiltal, ko na delu neakaj ne bo šlo kot po maslu,
    odigrati vsak dan 25 handov rusha in 4 sngje,
    na zajtrku v hotelu pojesti čim več oliv,
    ker hodim na kosilo z domorodci, je eden od ciljev, da ne dobim driske,
    se privoščiti en hamam,
    pokaditi en šiš,
    si kupiti poceni kavbojke in dve majici hugo boss,
    na koncu pa še en cilj, ki ga najlažje doseči, vsaj na papirju, oz v tem primeru na tipkovnici, nabasati eno turkinjo in eno zdolgočaseno angležinjo.
    Zakaj bo zadnji cilj najlažje izpolniti? Ker ne obstaja internetna stran fuckertableratings.com, na kateri bi moje trditve lahko preverili. ..

    Včeraj sem prispel v Istanbul, se namestil v hotelu (ki ga je rezervirala stranka), ko mi je šofer povedal, da ima kar štiri zvezdice, sem se že veselil, da bo hamam brezplačen, ko sem od daleč videl hotel, mi je veselje že nekoliko minilo, saj je hotel videti kot kakšen protiletalski stolp z majhnimi okni, na recepciji mi je razočaranje nekoliko minilo, saj sem videl, da imajo fitnes in savno, dve uri kasneje pa sem ugotovil, da je bil fitnes zaklenjen, ni pa se mi dalo iti na recepcijo po ključ, zato sem se v trenirki vsedel za mizo in lepo športno odigral 103 hande rusha, naredil 1 BB plusa, kar je za moje razmere lep plus, potem pa še odigral 4 sngje, ki sem jih vse končal na zavidljivem 4. mestu.
    Danes pa na delo.
    Da je Carigrad res ogromen, pove že podatek, da se je voznik, ki je prišel pome v hotel dvakrat izgubil in me na koncu vprašal, če imam navigacijo. Ja, res neverjetno, človek se ni več znal vrniti v podjetje, v katerm dela.....
    Navigacija dela super, problem je bil le v tem, da je arkadaš narobe vnesel naslov, ampak na koncu sva le znašla.
    Na delu je potem precej časa vzelo, da sem vsakemu posebej moral razlagati, da Slovenja ni Slovakija. Na koncu sem jim razložil, da sem iz države, ki ima toliko prebivalcev, kot ena četrt v Istambulu (istanbul ima okrog 18 milijonov prebivalcev in je eno največjih evropskih mest), pa smo jih na EP na Poljskem vseeno premagali v košarki, zaradi česar so me potem nekaj časa prav prestrašeno gledali.
    Ampak rešpekt je precej hitro minil in po eni uri sem moral napol zatiltan povedati, da bomo delali tisto, kar rečem in samo tisto, kar rečem, ali pa ne bomo delali ničesar, kar je povzročilo splošni šok, ki so ga pomirili s šalco čaja za vse. Ko smo se s šalco čaja pomirili, je bila ura čas in treba je bilo iti na kosilo, po katerem so spet pozabili moj stavek.....
    Ampak nisem zatiltal.
    Sedaj pa sem spet v hotelu in pišem bedarije, kot jih bom še naslednjih 24 dni......
    don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

  • #2
    končn en pameten projekt!
    nestrpno pričakujem tudi kakšno sliko.
    The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

    Comment


    • #3
      katero sliko? od turkinje ali zdolgocasene anglezinje?

      Comment


      • #4
        prlek wrote: katero sliko? od turkinje ali zdolgocasene anglezinje?

        lahk tud sliko od kazga kosmatga lokalpatriota, karkoli, sam da ni kaj, kar se prlep u handreplay-jer ...
        The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

        Comment


        • #5
          "Zakaj bo zadnji cilj najlažje izpolniti? Ker ne obstaja internetna stran fuckertableratings.com, na kateri bi moje trditve lahko preverili"
          hahahahahahaahahahaa,malo jača...
          Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

          Comment


          • #6
            včeraj nič novega, razen tega, da se turki počasi navajajo na to, da ne delajo vsega po svoje, ampak včasih celo poslušajo tistega čudnega slovaka.
            Najbolj zanimiv del dneva pa je vožnja na delo in nazaj v hotel.
            Vozniško imam sedaj že skoraj 20 let, pa mislim, da v vsej svoji vozniški karieri nisem tolikrat peljal v rdečo, ali v napačno smer po enosmerni ulici, kot je moj voznik to naredil v teh dveh dneh.
            Pa tudi izgubil se nisem tolikokrat, kot se je klinac v dveh dneh. Pa sem mu ponudil navigacijo, narihtal sem jo na turški jezik, pa je noče imeti. Navigacion is bad. Not ok. aj faster, den navigacion.
            seveda je noče uporabljati, ker se ne bi mogel peljati kontra po enosmerni, pa še ženski glas govori. Baba pa mu res ne bo ukazovala, kam naj se pelje.
            Na poti v hotel je spet našel neko ultimativno bližnjico, mislim, da sem hotel videl štirikrat, pa mu je vsakokrat uspelo zaviti narobe. Ko sem ga zagledal petič, sem mu rekel "stop hir". Najprej mi ni hotel zaustaviti, pa sem rekel, da bi šel še v Mcdonalds, pa potem v hotel. Pa si je dal dopovedati in me odložil na cesti. Hotel je bil v vidnem polju, vendar je bila med mano in njim velika ovira.
            Dve tripasovnici, v sredini dva pasa za avtobuse, pa še dve tripasovnice.
            Prvo tripasovnico sem z lahkoto prečkal, potem pa kakšnih 5 minut zbiral pogum za to, da stečem prek druge, po kateri so neprestano švigali avtomobili. Največji problem je bil v tem, da sem stal za ograjo in bi moral preskočiti ograjo in šele potem bi lahko zašprintal prek ceste. Preskok ograje je kakšna sekunda. Ena preveč. IN sem se odločil, da nočem umreti na turkih tleh in sem spet prečkal prvo tirpasovnico, potem pa peške do prvega prehoda.
            V istanbulu je vse veliko. Tudi razdalje do prehodov prek tripasovnic.......
            Pa saj bi bilo fahn, če ne bi pihal veter in malo rosilo, pa plus 3 stopinje.....
            Zvečer pa nisem izpolnil cilja v pokru, ker je veri bed konekšn, jaz pa sem si moral dolpotegnit en dokument.
            Mi je uspelo v šestem poskusu.....
            pa bom danes malo več heftal.
            mogoče.
            Kar pa se tiče fotk, že imam dve dobri....
            jih nalepim, ko bo konekšn dovoljeval kakšne večje transakcije podatkov.....
            don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

            Comment


            • #7
              eagerly waiting for more
              The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

              Comment


              • #8
                Lepi so spomini na ta kraj

                ...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...

                Comment


                • #9
                  Navigacion is bad. Not ok. aj faster, den navigacion.
                  seveda je noče uporabljati, ker se ne bi mogel peljati kontra po enosmerni, pa še ženski glas govori. Baba pa mu res ne bo ukazovala, kam naj se pelje.
                  Zakon. :lol: :lol:

                  Comment


                  • #10
                    Reno wrote: Lepi so spomini na ta kraj
                    the best "never walk alone" ever.......


                    sicer pa sem, mislim, da na ESPN gledal reportažo o tekmi, kjer so igralci obeh moštev govorili o svojih občutkih na tekmi.
                    in en iz Milana je rekel, da je nesrečo nad milan prinesel Gatusso, ki se je ob prihodu na igrišče dotaknil pokala......
                    don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                    Comment


                    • #11
                      V teh dneh sem ugotovil, da turški jezik sploh ni težak.
                      Poznam že kar precej besed:
                      čekič - kladivo
                      čaj - čaj
                      kahve - kava
                      hajde - gremo
                      sigaret - cigareta
                      samovar - samovar (he, he, stara beseda, ki se je ne uporablja več, je pa v SSKJ)
                      čas - uuuuuu niso mi povedali kaj to pomeni, a baje ni dobro uporabljati te besede, ker jih lahko dobiš na gobec, ali pa pipec v hrbet.
                      Vsak dan po šihtu se odločim, da malo raziščem okolico, takole eno uro peš kar nekam, pa ni konca in ne kraja. Sicer je okolica mojega hotela dokaj nezaniva, ker je v evropskem delu, kjer so večinoma samo trgovine, industrija in ceste in bloki in kafiči in frizerski saloni in neko staro obzidje, ki ga je že precej načel zob časa.
                      Tudi to obzidje je ogromno. Vsakih približno sto metrov je na obzidju stolp, ki je velik za ljubljanski grad.
                      Sicer pa je od ljudi, s katerimi delam zelo malo pravih domačinov. Vsi so se od nekod priselili. Super ideja, ki so jo dobili kapitalisti. Vse dobre službe, vso industrijo, trgovine in skratka vse, kar se splača, skoncentriraš v en center, s tem prisiliš kmete iz daljnih krajev, da se preselijo v mesto, saj drugače bodo pocrkali od lakote, jim daš slabo plačano službo, mu ponudiš precenjeno, slabo zgrajeno stanovanje in ga lepo počasi izkoriščaš. Če mu kaj ne paše, pa mu daš drugo opcijo. Vrnitev nazaj na planino, v selo, kjer živijo samo še starci, ki se niso preselili.....
                      In potem ugotoviš, da komunisti, ki so v naši bivši domovini postavljali tovarne v Haloze, v zadnje kote Dolenjske, v Prekmurje in še kam, niti niso bili v vseh pogledih tako zlobni in pokvarjeni.
                      Vsaka podobnost s Slovenijo in centralizacijo, ki smo ji priča zadnjih nekaj let, je naključna in zlonamerna....
                      In če smo že pri Sloveniji, v Sloveniji so si kredite jemali tajkuni, v Turčiji pa si jih očitno japiji, če sodimo po imenu te banke.....

                      za vse, ki še vedno ne veste, kaj je to samovar, pa se vam ne ljubi pogooglati, ali pa pogledati v SSKJ, naj povem, da je to tista starinska zadeva, ki na fotki stoji na high-tech pečici. Samovar je zelo uporaben kot antitilt, saj se v njem v nahaja čaj, ki pomirja. In verjemite mi, da sem ga zadnje dni popil precej, še posebej takrat, ko nekomu ne moreš dopovedati, da kabel z oznako +MA9 X4 ne spada v vtičnico z oznako +MA51 X17, čeprav se ga da elegantno vtakniti noter. In če smo že pri notervtikanju, tiste ene točke projekta še nisem izpoolnil. Na turkinje se nekako ne upam spravljati, predvsem zaradi tega, ker se lahko hitro zgodi, da čutiš posledice enake, kot če uporabiš besedo čas v neprimernem trenutku, kakšnih zdolgočasenih angležinj pa tudi ni v bližini. V hotelu so večinoma moški, ter ena skupina azijcev, med njimi kar nekaj luštnih bejbik, a so praktično neuporabne, saj bi ves čas samo fotografirale. Poleg tega je tudi pri njih nevarnost, da so poparjene in bo med osvajanjem priletel kak oi-zuki ali mae-geri od njenega prijateljčka s fotoaparatom. Američanka, ki sem jo spoznal za šankom, pa tudi ni bogvekaj, saj se po moje že nagiba k petdesetim, lahko pa tudi, da je mlajša, pa je samo videti starejša, zaradi precejšnjih količin Yeni-raki, ki jih stoči vsak večer pred spanjem....
                      aja, da ne pozabim high-tech kuhalnika za čaj, tudi samovar imenovanega....

                      don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                      Comment


                      • #12
                        Zelo zabavno in tudi poucno
                        F.Preseren.: Pij, jej in kavsaj za vecnost se ne ravsaj!

                        Comment


                        • #13
                          vse to že v prvem tednu, kaj boš te ostala dva delo
                          A krek per day keeps the money away

                          Comment


                          • #14
                            nice report!
                            The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

                            Comment


                            • #15
                              V sredo je sodelavci umrl 16-letni sin, tako, da mi včeraj ni bilo do tega, da bi pisal bedarije, verjetno zato, ker mi niso šle po glavi in je bil zaradi tega bolj ali manj čisto navaden dan.
                              Včeraj končno našel prodajlno s kozmetiko, kjer sem si nabavil labelo, da mi od suhega zraka tukaj ne bodo razpadle ustnice.
                              Zvečer šel en krog po firtlu, ob vrnitvi za šankom popil z američanko šnopček, po dveh šnopčkih ugotovil, da drži rek, da ni neatraktivnih žensk, je samo premalo alkohola, zato sem hitro pobegnil v sobo, preden bi mi stara postala všeč.....
                              zdaj pa grem spet malo na delo. V Turčiji je namreč čisto normalno, da delajo tudi v soboto in če se jaz ne prikažem na delo, potem domočini nimajo tam kaj početi in jim bo šef pisal dopust, kar jim ne bi ustrezalo. Pa malo sem pogledal v mojo pogodbo in je sobota v tujini fajn plačana, tako, da bom šel za kakšne 4 ure tja, potem pa pobegnil s kraja dogodka.
                              don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

                              Comment

                              Working...
                              X