Announcement

Collapse
No announcement yet.

Stave

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stave

    Pozdravljeni!
    V svetu športnih stav me poznajo pod vzdevkom Pale. S stavami se ukvarjam že 6 let, od tega zadnja tri leta profesionalno. V teh treh letih sem tudi sodeloval s paysitom xxxxxx, na katerem sem uspešno skrbel za analize in napovedi teniških dvobojev.
    Menim, da so stave in poker ena boljših finančnih naložb v današnjem času. Tudi sam sem v zadnjem času začel bolj spremljati poker, sicer ne kot igralec, temveč kot staker (naj poudarim, da se za stake odločam sam, na podlagi potencialne ponudbe, zato prosim, da me ne zasujete s PMji z željami po staku). Ker se verjetno marsikdo tudi na tem forumu ukvarja z mislijo in idejami, kako oplemeniti svoj bankroll, ali preprosto razpršiti svoja sredstva, sem se odločil, da na kratko predstavim zadevo s katero se ukvarjam, ker sem opazil, da je stavni podforum tukaj na zelo nizkem nivoju.
    Naj začnem z nekaj osnovnimi koncepti pri stavah. Podobno kot pri pokru, seveda tudi tu ne gre brez stroge discipline pri obravnavi svoje banke, bankrolla. Priporočljivo je glede na svoj začetni kapital določiti enoto, ki predstavlja nek znesek. Načeloma boste pri večini analiz poleg dogodka, kvote in stavnice zasledili tudi vložek, npr. 7/10 (obstajata dva sistema, poleg omenjenega, ki ga uporabljam jaz in ki temelji na vložkih po enotah od 1-10, je tu še takoimenovani flat staking pri katerem se vsako stavo odigra za isto vsoto denarja). No, pri mojem sistemu velja pravilo, da naj najvišji vložek na posamezno stavo (torej 10/10), ne presega 3% celotne banke. Tako denimo v primeru da vaša banka znaša 10000€ je vaš maksimalni znesek, ki ga boste vplačali 300€, medtem, ko ena enota pri vaš banki znaša 30€. Sam sicer uporabljam še veliko bolj konzervativen odstotek svoje banke, ampak je to tudi posledica vplačilnih limitov. Menim da tudi pri 3% je riziko bankrota skoraj minimalen, v kolikor si discipliniran in ne počneš gluposti. V skrajnem primeru pa č če izgubiš več kot pol banke, zmanjšaš enoto.
    Druga pomembna stvar je izbira stavnic. Sam delim stavnice v dve skupini. Prva skupina so takoimenovane azijske stavnice, ki po vsakem večjem vplačilu zbijejo kvoto, vendar ne limitirajo posameznikov, ki dobivajo. Poleg tega je njihova ponudba zelo osnovna, na posamezen dogodek tako ponujajo le par različnih vrst stav, ter so osredotočene, večinoma le na popularne športe.Take so recimo www.pinnaclesports.com (ki je sicer ameriška stavnica, vendar ima iste lastnosti kot azijske – po mojem mnenju top izbira), www.sbobet.com, www.188bet.com,... Druga skupina pa so številne evropske stavnice, ki imajo povečini ogromno ponudbo stav, od obskurnih športov ala bandy, speedway, pikado, do različnih podstav na posamezne dogodke, npr. v kateri minuti bo dosežen gol, kdo bo prvi osvojil prve 3 geme… No, slabost teh stavnic pa je, da prej ali slej, ne glede na to kako se trudiš, limitirajo igralce, ki dobivajo in jim onemogočijo vplačevanje zneskov, ki si jih želijo (v praksi to pomeni, da hočeš vplačati 100€, stavnica pa ti dovoli vplačati 2€). Takšne so recimo www.bwin.com, www.expekt.com, www.bet365.com, www.unibet.com in še mnogo drugih, ki jih verjetno dobro poznate, saj se jih večina zelo agresivno oglašuje. Morda bo kdo mislil, zakaj bi potem sploh imel račune na takšnih stavnicah, vendar so odlične za začetnike, ki še ne vplačujejo velikih zneskov, saj lahko zaradi obširne ponudbe marsikdaj najdejo boljšo stavo in tako hitreje gradijo svojo banko. Nekako bi priporočal na začetku 5,6 stavnic, par iz vsake skupine.
    Tako, sedaj imamo urejeno banko, imamo odprte račune na stavnicah, vprašanje pa kaj staviti? Na spletu mrgoli različnih stavnih forumov, blogov, kjer vsakodnevno najdete nasvete za skoraj vsako tekmo, ki je v ponudbi. Seveda je na začetku neizkušenim težko ločiti zrnje od plev, vsekakor je nesmisel prepisovati, kar vse naokrog. Koristno je že to, da se tudi sam malo spoznaš na posamezen šport, sčasoma pa tudi najdeš in ugotoviš kateri so še drugi ljudje, tako imenovani tipsterji, ki se jim splača slediti. Recimo že na brezplačni slovenski različici portala xxxx se najde par kvalitetnih tipsterjev za posamezne športe.
    Verjetno se marsikdo ne znajde najbolje v tem sestavku, ker nisem jaz baš pedagoški tip, ki bi znal zelo jasno razložiti stvari, ki so meni že samoumevne, tako da lahko v tem topicu postavite vprašanja, na katera se bom potrudil ažurno odgovarjati. Z avgustom sem tudi prenehal z delom na Betcover, ker se mi zdi, da sem preprosto prerasel to sredino. Nekatere moje analize bodo še vedno objavljane na slovenskem betcoverju, sicer pa se bom v prihodnje trudil vzpostaviti lasten stavni servis. Le-ta bo v prvem obdobju delovanja brezplačen, stave (t.i.picke) in analize pa bodo uporabniki prejemali preko elektronske pošte. Ker se pač že celo mojo kariero ukvarjam s picki na tenis, bo stav na tenis nekih 90%, občasno pa tudi kakšna stava iz športov in lig, ki jih spremljam za zabavo, kakšen pick iz rokometa, košarke, morda tudi slovenske nogometne lige. Če kdo v prihodnje želi prejemati moje picke (analize bodo izključno v angleščini, upam da to ni problem), naj se mi javi na e-mail tenismaniac@gmail.com in ga bom vključil na mailing listo.

  • #2
    OK, že kar nekaj se vas je odzvalo, sem pa malo razmišljal in prav svojega paysite ne bom ustvarjal, tako da tudi ne bom nekaj več reklamiral svojih pickov po tujih forumih. Dejstvo je, da se hitro priklopi par velikih igralcev, ki odigravajo po jurja na par in takoj uničijo kvote. Analize bodo tako v slovenščini, večina njih bo tudi objavljena na xxxxx bo pa tudi mailing lista, ker pač dosti ljudi preferira raje dobivati picke na mail, kakor pa stalno osveževati stran. Predvsem pa je tole spodbuda, da bi se še kdo začel ukvarjati s stavami, da bi tudi sam začel spremljati točno določen šport, ligo in bi tako še drugi imeli korist od njegovega znanja.
    Tole je pa recimo primer od danes:
    ATP Kitzbuhel
    15:00 Gimeno Traver - Thiem under 19 1,877 Pinnacle 5/10
    Thiem je še mladinec, sicer zelo perspektiven (finalist mladinskega Roland Garrosa), vendar je razkorak med profesionalnim in mladinskim tenisom ogromen. Recimo prejšnji teden sta v Umagu igrala dva hrvaška mladinca, ki tudi sodita med boljše na svetu pa sta oba gladko izgubila v prvem kolu, eden celo s kvalifikantom. Gimeno je povsem soliden peskaš, sicer letos nima preveč dobre sezone, ampak to je mogoče celo pozitivno, saj takšne lepe priložnosti ob tako ugodnem žrebu sigurno ne želi izpustiti iz rok. Nekako dvomim, da se lahko Thiem privleče do tiebreaka, kaj šele do seta, tako da mislim, da je najbolj realen rezultat tule 2:0 za Gimena z obema setoma na 6.

    Comment


    • #3
      zanimivo zanimivo če bos kdaj naredo svoj lasten stavni servis nas kar obvesti , drugače pa mas kar lepi zaslužek od tega

      Comment


      • #4
        Danes kaka lepa tekma?

        Comment


        • #5
          Austria : Olimpija, vse jasno, kdo bo šel naprej

          Comment


          • #6
            Jebela cesta, so mi na BWInu skenslal Petkovićevo, ker je una butasta Francozinja pri 3:0 v drugem setu predala :lol:

            Comment


            • #7
              Ko jebe Alan Forda in Mad Maxa, Ivan Dodig in Pale sta moja nova superjunaka!

              Comment


              • #8
                Včeraj je pa dalo...
                Fish M. (Usa) : Gasquet R. (Fra) 1 1,45
                Peer S. (Isr) : Peng S. (Chn) 2 1,65
                Bhupathi M./Paes L. : Lopez M./Nadal R. 1 1,6
                Kvota: 3,8
                Vložek: 21€
                Dobitek: 80€
                Vse gladko v 2 nizih
                <a href="http://www.tekmovalen.si"></a>

                Comment


                • #9
                  Pale vsaka čast....basket učeri Švica- Ciper under 135,5))))
                  sm skor podvojil bankrol na BWIN-u))
                  Jz sm pa iberžnik!

                  Comment


                  • #10
                    a ne me *** de tut na cipri basket špilajo :lol: kuk je blu 60 : 40 :lol:
                    drugač pa lepa Mutzy ni kej!

                    Comment

                    Working...
                    X