Announcement

Collapse
No announcement yet.

VIDEO: mihahr - 4man HU SnG

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VIDEO: mihahr - 4man HU SnG

    [vimeo]http://vimeo.com/34283248[/vimeo]
    Objavljam svoj prvenec na pokerpro, kot prvo par stvari - film ni najbolj kvaliteten, ker manjkajo komentarji - sem probal z mikrofonom, pa nikakor nisem še suveren z njim in me dekoncentrira, zato sem posnel film brez komentarja, samo igro. Gre za 7$ 4man HU SnG-je na Starsih.
    Kvaliteta slike je na mojem računalu precej boljša, tukaj se izgubi - očitno pokerpro converter al pa vimeo ne podpira HD prikazovanja v forumu, tako da priporočam, da kliknete desn knof na okno filma in si filmček ogledate v "Watch in HD on Vimeo". Tako je kvaliteta slike vsaj znosna, se mi zdi. Če ima kdo kako drugo rešitev, pa se priporočam.
    Skratka, gre za 4man HU sngje, ker sem praktično prvič snemal se opravičujem za vmesna mašila, ko sem odpiral in zapiral mize izven snemalnega področja, ter mal gledal grafe... to so (upam da) malenkosti, ki jih bom odpravil do naslednjega filma
    Namen filma je predvsem izobraževalni za mene, čeprav bo mogoče kakšen novinec tudi kaj koristnega lahko pobral (lepo bi bilo, no). Skratka, nekaj kiksov sem sam opazil med samo igro, nekaj leakov je pa zagotovo še vidnih, pa jih sam ne vidim, zato se priporočam za vsakršen komentar, kritiko... Zdi se mi sicer, da izgubljam predvsem value, ko checkam/kličem v spotih, kjer bi moral stavit/raisat, lahko pa da me občutek tudi vara. Skratka, priporočam se za vsak nasvet in komentar... če si bo seveda kdo sploh utegnil čas vzet in pogledat mal
    hvala in lep pozdrav,
    Miha

  • #2
    Pogledal sem 21 min.
    1:09 [89o btn, 12 bb] raise/fold ali shove, fold je out of question.
    2:04 [AQo, btn ~65bb] potem ko 4 betaš snapcall. V 21 min si si samo tukaj vzel čas za premislek, k je odločitev čisto jasna.
    3:19 [Q8o, bb 8bb] čisti fold na minraise proti 74 14.
    15:15 [95o] zamudil value ali pa si želel inducirati bluff, vendar si potem vzami kakih 5 sec. za premislek oz. "blef".
    16:15[J2s, btn ] A106 cbet obvezno!, na turnu staviš vsaj na J ali pika.
    17:12[J7s, btn] nasprotnik te je min 3betal zato MORAŠ plačati.
    Videl sem, da si shoval 25bb deep z 44 in AJ as pfr. To je s strateškega vidika weak play. Proti slabšim igralcem boš morda celo iztržil najvišji možen value, vendar proti igralcem, ki bodo na to pozorni boš izgubljal ogromno, ampak ne v samem handu... Boljši te bodo začeli pogosteje 3betati, ko boš samo raisal, saj bodo vedeli, da imaš hand tipa1010+ ali hand tipa K4, Q9...
    Igraš prehitro. Tvoje odločitve so instinktne na podlagi handa. Karte pri HU imajo najmanjši pomen v primerjavi z ostalimi igrami, zato je potrebno več švicati in ne staviti samo takrat, ko imaš hand.
    Včasih valuebetaš river v stotinki sec., kaj pa blefiraš potem tudi tako?, kaj pa ko imaš težjo odločitev?.. Si pa v pa pač v pizdi, ker nasprotnik ve kaj imaš. Torej igraj počasneje oz. ne izdaj handa s timingom.
    Včasih staviš preveč in s tem izgubljaš value. To je takrat, ko te nasprotnik ne more plačati z večino range-a, mu stavi manj, saj je tudi bluff cenejši..
    Vključi double barrel, flop c/r bluf, 3 bet semi bluf A6o, A2o, K2s... Bolj se osredotoči na nasprotnika in ne toliko na svoje karte.

    Comment


    • #3
      Dean hvala za komentar. Kar se konkretnih handov tiče, a 89o pri 12bb je dejansko hand za raisat? Proti igralcu, ki 74% handov kliče? V bistvu sem tu igral push/fold igro, zato sem se odločil za fold...
      AQo sem verjetno razmišljal, ali bi šel v coin ali ne, ker ni bil nek hudo agro igralec, prvič je 3betal in sem ga v najboljšem primeru dal na pocket. Preveč tight range?
      Za ostale komentarje se pa zahvaljujem in se z njimi strinjam. Sploh prehitri shovi z marginalnimi handi mi ne ležijo, po moje prehitro želim zaključit oziroma razmišljam v tej smeri, da si ne želim nasprotnikovega klica na moj 3xbb raise, ker sem potem večinoma zadej (s 44, AJ...), če pa pokliče moj all-in, se pa itak hand odvrti, kot se. Verjetno gre tu za nezaupanje v moj postflop play.
      Tudi o prehitri igri sem že razmišljal. Velikokrat me zanese in z nutsem prehitro stavim preveč, oziroma hitro kličem s slabim handom...
      Kar se tiče malo bolj 'advanced' playov (blefi, double barrel itd...) se pa tudi popolnoma strinjam. Ko sem popolnoma zbran, ti playi delajo čudeže, ko jih pravilno in z razmislekom izpelem. Tudi sicer mi je jasno, da včasih preveč forsiram igro, ko sem utrujen ali pozno zvečer, ko mi res ne bi bilo treba in zbranost opazno vpliva na igro. To, da preveč igram na svoje karte in premalo na nasprotnika je tudi ena izmed komponent zbranosti (seveda, v večji meri vseeno tudi (ne)znanja) in prav to bo moj naslednji korak - preučiti tipe nasprotnikov in kako se prilagodit.
      še enkrat hvala Dean, pa lep pozdrav...

      Comment

      Working...
      X