Announcement

Collapse
No announcement yet.

[PokerPro Video] Varianca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [PokerPro Video] Varianca

    Mal se o varianci pogovarjamo, pa sem en krajši video posnel, mogoče se kakšna debata razvije
    Čist v enem stavku kaj je bistvo videa :
    "Longrun" ne pomeni, da boš čist točno skupaj EV in real winnings, % odstopanja bo matematično zelo zelo nizek (izjemno blizu nič) ampak za nas je lahko pa to še vseeno shit loads of money razlike po EV.
    [flv]http://kady.nalagaj.me/razno/varianca.mp4[/flv]

  • #2
    a naberemo 400 komentarjev pod to temo

    Comment


    • #3
      OK, tale AI EV je meni "kr nekaj"
      Če zmagaš AI, kjer nasprotnik ni mrtev boš v vsakem primeru runnal nad EV. Na mikro cashu, kjer NON SD winningsi niso tako izrazii plusa sploh ne moreš delat, če nisi nad EV. Al kaj. Nevem, vem samo da že celo poker življenje runnam nad EV, upam da tako ostane :P
      "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

      Comment


      • #4
        http://forumserver.twoplustwo.com/78...l-luck-823386/

        Comment


        • #5
          prlek wrote: a naberemo 400 komentarjev pod to temo
          Jebiweter wrote: OK, tale AI EV je meni "kr nekaj"
          Če zmagaš AI, kjer nasprotnik ni mrtev boš v vsakem primeru runnal nad EV. Na mikro cashu, kjer NON SD winningsi niso tako izrazii plusa sploh ne moreš delat, če nisi nad EV. Al kaj. Nevem, vem samo da že celo poker življenje runnam nad EV, upam da tako ostane :P
          Nah, če si nad EV pol runnaš dobro v all in situacijah, nima limita tukaj nič zraven . Pač jih imaš mogoče več ampak vseeno, če si nad potem si dobil večkrat kot ti "pripada" matematično gledano.

          Comment


          • #6
            Jp all in je samo ena izmed mnogih situacij, ki prikazujejo kako runaš. Pokertracker 4 ima zdaj tudi par zadev dodanih, da lahko pogledaš, če si se v coolerje prevečkrat zaletel in ostale situacije(kolikokrat si set zadel, kolikokrat si dobil AA, KK,...). Ampak kljub temu, da pokaže samo delček tega kako runnaš, je boljši približek, kot če gledaš samo winningse.

            Comment


            • #7
              V bistvu sem mislil bolj povedat, da stil igre močno vpliva na to, koliko imajo AI EV winningsi voliva na končni rezultat. In na mikrotih ponavadi ni dobro preveč eksperimentirat.
              Če se npr. odločim, da igram tako, da pred riverjem nikoli ne grem AI bo moja AI EV črta identična winningsom. Verjetno bo zadeva sicer v minusu ker se tako ne igra, ampak gre za slog kjer EV nima vpliva.
              Če se po drugi strani odločim da sleherni PP open shovam PF bo AI EV izrazito odstopal od winningsow.
              Hočem povedat, da se mi enostavno zdi ta stat precenjen v svetu pokra oz. imam filing da nas ga 99% itak ne razume (oz. razumemo nekaj na pol), kaj sploh pomeni. Je samo del igre, katerega vpliv lahko zelo prilagodimo tudi s slogom igre.
              "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

              Comment


              • #8
                Jebiweter wrote: Če se po drugi strani odločim da sleherni PP open shovam PF bo AI EV izrazito odstopal od winningsow.
                Ne bo, recimo da porivaš AA vsak hand kličejo te pa vedno z 72o. Na dolgi rok boš imel ti 87.42% win rate. Zdaj lahko se tebi zdi, da bi moral vsakič zamagat, ker 72o pa že ne more zmagat in kak donk je, da kliče in da je edino pošteno da gre teb EV in winningsi gor ampak na dolgi rok more tudi 72o zmagat v 12.53%. Tako da vsakič ko ti zmagaš AA vs 72 runnaš mal nad EV, zdaj pa če si super lucky pa te nikol ne pokrekajo pol runnaš nad EV, če te pa kdaj krekne se pa hitr izravna al pa pod EV runaš, če te prevečkrat.
                In s slogom igre ne moreš vplivat, ja lahko vplivaš, da ne prihaja do EV situacij, ampak EV ni odvisen od tega a si ti tight al pa lose.

                Comment


                • #9
                  Jebiweter wrote:
                  Hočem povedat, da se mi enostavno zdi ta stat precenjen v svetu pokra oz. imam filing da nas ga 99% itak ne razume (oz. razumemo nekaj na pol), kaj sploh pomeni. Je samo del igre, katerega vpliv lahko zelo prilagodimo tudi s slogom igre.
                  Ni del igre, gre za ločeno matematično konstanto. In kot je rekel Kady z igro nanj ne vplivamo. Vplivali bi lahko le v primeru da bi se odločili nikoli iti allin in nikoli klicati allina. Kar bi bilo seveda zelo neumno in skrajno nepotrebno Drugače pa ja se strinjam, da samo na podlagi AI EVja ne morem o lastni igri ugotoviti kaj dosti, razen da pač checkiramo kako smo runnali neko določeno obdobje v nekaterih situacijah.
                  Kady kje v PT4 lahko pogledaš to za coolerje recimo?
                  Ya hya chouhada!!!

                  Comment


                  • #10
                    Za cash game je, da ne bo kdo iskal, ki igra turnirje Pod LeakTracker->levo Report izbereš Overall Luck Bell Curve (pa žal še ni za coolerje, vidim da je za sete, flushe pa str8te).

                    Comment


                    • #11
                      Inv1ctus wrote: In kot je rekel Kady z igro nanj ne vplivamo.
                      In
                      Vplivali bi lahko le v primeru da bi se odločili nikoli iti allin in nikoli klicati allina.
                      Sta kontardiktorni izjavi :P Ne moreš vplivat na razplet All ina, lahko vplivaš pa na število all-in-ov. To pa je lahko zelo odvisno od sloga igre. Če se ti odločiš da nikoli ne greš AI (pred riverjem) je to tudi slog igre, trapast, se strinjam, ampak je :P
                      Še en primer izpostavim, na poti proti 400 postom:
                      6 max CG AK PF Shovanje BB v BTN re steal:
                      Micrtosti: V najboljšem primeru nam pokaže villain slabšega asa, AQ, AJs, kjer smo spredaj. V nasprotnem primeru smo split proti AK in flip proti qq-22, za katerega vsi vemo da sploh ne gre za flip. Seveda se znajdemo navkljub blockerjem proti AA in KK in smo dominirani. Smisel zarivanja AK v opisani situaciji je delanje profita v. 4-b bluffom, ki jih nekaj vendarle je, torej iz NON SD dela.
                      Višji limiti: Nimam sicer praktičnih izkušenj, ampak sem siguren da je sam SD value AK handa veliko večji, range nasportnikovega klica je večji (posledica nadigravanja).
                      Po moji logiki (dopuščam da je napačna, zato imamo konec koncev debato) je treba biti na microtih precej bolj oprezen pri zarivanju AK PF, pod pogejem da igramo nek normalen, regish stil prtoi podobno sposbnim regularcem
                      Je pa znova odvisno od stila igre, kako se bo naš Ak poznal na EVju. Osebno zadnje čase precej krčim situacije, kjer se stackam z AK, denimo, ker enostavno ni več EV+ :P
                      "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

                      Comment


                      • #12
                        Hehe mislil sem da ne vplivamo pač z normalno igro. Ampak večje vprašanje je, zakaj bi sploh hoteli vplivati na AI EV?
                        Zakaj bi morali biti oprezni pri zarivanju AK? Pazit moramo zgolj na to, da ne zarivamo lih proti napačnim igralcem. Pa tudi na microtih ljudje dandanes light 4betajo (česar pred leti praktično ni bilo za videt) tako da se mi zdi čist ok shovat z AK v določenih situacijah. Na microtih se še vedno najde folk ki bo tudi z JJ 4betnil ker pač ima dober hand in potem foldnil na allin, zato ker v njegovi glavi pač moramo imeti KK+ in v takih situacijah s shoveom pridobimo ogromno.
                        Ya hya chouhada!!!

                        Comment


                        • #13
                          vi ste že bolj zašli v vode, če je boljše hande zarinit preflop allin al pa klicat do riverja in dovolit nasprotniku, da nas blefira . Ko se pa to naučiš do potankosti, pa si že dovolj dober da premagaš solidne limite
                          u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

                          Comment


                          • #14
                            Zakaj vplivat na AI EV? Hehe, ker AI EV niti slučajno ni fer zadeva, niti še na tako dolgi rok, kot si videl po kadyjevi simulaciji. Zakaj torej ne, je bolj vprašanje na mestu :P
                            Za Ak imaš seveda prav, vedno več je ljudi, ki light 4 betajo tudi na microtih. Ampak je pomembno, da jih identificiramo, ker je to edini profit, ki ga z AK naredimo. Ker ostalo smo pač zadaj. Bolj hočem izpostavit, da je hudo napačno smatrati AK kot nek nuts, s tem sem imel sam nekaj časa velike probleme.
                            "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

                            Comment


                            • #15
                              Jebiweter wrote: Zakaj vplivat na AI EV? Hehe, ker AI EV niti slučajno ni fer zadeva, niti še na tako dolgi rok, kot si videl po kadyjevi simulaciji. Zakaj torej ne, je bolj vprašanje na mestu :P
                              tukaj pa "vplivanje na EV" kot ste ga poimenovali verjetno mogoče celo ni najbolj +EV move. Vedno se gre za najbolj +EV move, jebeš varianco, ta je vedno prisotna. A bi raje na 200k handov mel winrate 10bb pa pač večje swinge, in večje možno odstopanje od allin EV črte, al pa 5bb pa manjše swinge?
                              EDIT: Moraš vedet recimo da nasprotnik, če zgreši draw ne betne riverja vedno, bi pa klical -EV shove zanga na turnu. Z navadnim betom pa mu mogoče celo daš direktne odse za call npr.
                              u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

                              Comment

                              Working...
                              X