Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vprašanje tedna 8.8.2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Zakaj bi te moral slabi hand plačati, saj lahko tudi zapre, mi je prav malo mar.
    Ne bom rekel, da smo pred Rokovim range-om a smo mu dovolj blizu, da z jam-om delamo profit. Ne rabimo 50% equity-ja, že okrog 33% je dovolj, da smo breakeven. Da ne omenjam, če še BB uleti s kakim A7, potem pa lahko gremo na pivo.

    Comment


    • #17
      potem pa mi povej hand, s katerem Rok raisa flop 3way in zapre na shove
      skos te krekajo

      Comment


      • #18
        Smešni so taki nit komentarji. Jaz grem pa allin ker nejma noben nič!

        Comment


        • #19
          Ti bom pa povedal.
          Od Roka ne pričakujem, da v tem spotu sploh kdaj blefira. Njegov range sem ocenil na: AA,JJ,TT,77,55,44, AsKs, AsQs, AsTs, As8s, As5s,KsQs, KsTs, 9s8s. Pokerstove pravi, da imamo proti takemu range-u 40% equity-ja, kar je dovolj da delamo +.

          Comment


          • #20
            Dean wrote: Ti bom pa povedal.
            Od Roka ne pričakujem, da v tem spotu sploh kdaj blefira. Njegov range sem ocenil na: AA,JJ,TT,77,55,44, AsKs, AsQs, AsTs, As8s, As5s,KsQs, KsTs, 9s8s. Pokerstove pravi, da imamo proti takemu range-u 40% equity-ja, kar je dovolj da delamo +.
            Če daš iz tegale tvojega ranga stran TT, pade tvoj equity na 27%. In zakaj bi on flatov AA v tem spotu, ne pa tudi QQ+ (oz. zakaj flata AsKs ne pa QQ+, ne štekam)? Če ga ti vidiš tukaj delat to z TT, ne vem, ok. Imo je to pač overplay.
            Jaz mu dam tak range: QQ+,77,55-44,AsQs,AsTs,As9s,As8s,9s8s - Proti kateremu imamo 19% equityja. Pa tudi če mu damo le AA in ne QQ+ smo na 23%.

            Comment


            • #21
              Dean ti si cashgame igralec? Če si, pol bi iz izkušenj tut lahko vedel da je to tipičen overplay, ki se nikoli ampak res nikoli ne konča dobro in nasprotnik v večini primerov ima dost bolj tight range kot si ga navedel.
              skos te krekajo

              Comment


              • #22
                murichej wrote: Dean ti si cashgame igralec? Če si, pol bi iz izkušenj tut lahko vedel da je to tipičen overplay, ki se nikoli ampak res nikoli ne konča dobro in nasprotnik v večini primerov ima dost bolj tight range kot si ga navedel.
                Sploh na NL100.
                P.S.: Če imamo v temle spotu proti tight regu na nl100 kdaj 40% equityja sm jst papež. Moje mnenje pač.

                Comment


                • #23
                  Glej brezveze si pameten ker ma Drejči itak 36o pa maš samo še runnera da ti zvozi.

                  Comment


                  • #24
                    Ker se mi spet malo da, bom razčistil nekaj zadev. Vsaj upam.
                    Bom raje bolj podrobno opisal moje stališče, kot pa na ocenjeval nekatere, ki sodelujete v tej debati...
                    Glede na to, da smo samo flatali donk od BB, nas BTN lahko postavi na dokaj ozek range in se težko grdo zmoti. Naš range: 66,88,99,TT,JJ, QsJs, QsTs, JsTs, Ts9s, KsTs. (Najverjetneje zelo redko QQ+ in pa Asxs, to bi seveda pomenilo izvrstno balanciranje range-a.)
                    Proti takemu range-u so TT v ospredju, pa četudi ga preberemo v dušo in foldamo 88,99, je to še vedno za njega profitabilen play.
                    A kar smo pajaci in foldamo JJ oz. CELOTEN(to je pomembno: JJ so v našem spotu najverjetneje naš top range) range si BTN mane roke, ker mu je z "bottom" shoving range-om uspel izvrsten value play.
                    Hočem povedati, da če bomo mi na utg-ju s tem range-om odigrali idealno proti njegovim TT bo on delal plus. Če pa bomo pajaci, bo on delal še večji plus.
                    Naslednja stvar:
                    Tight reg. Nekateri tukaj mešate pojme tight/passive reg./povprečen igralec.
                    Moja razlaga tight rega na nl100 je: fant s čedno postavo, ki dela plus in vstopa v igro z ozkim izborom kart. Ker najverjetneje igra 10 miz hkrati ali več, mu strategija tight igralca najbolj olajšuje delo, glede na okoliščine. Kar pa NE pomeni, da tak igralec ne zna izkoristiti imiđa v svoj prid ali dokaj natančno oceniti nasprotnikovega range-a po dveh stavah, ko mu je ta že obrnil eno karto.
                    Frequency:
                    Po slovensko frekvenca. V pokru pa se nanaša kako pogosto odigramo isti hand na isti način.
                    Ne mogoče je reči, da boljši igralec v nekem spotu VEDNO trapira, ko so v igri prav tako igralci, ki vsaj malo razmišljajo.
                    Tu merim predvsem J-kob na tvojo opazko. S tem ko sem mu postavil AA v range se mu dejansko postavil, da slowplay-a s QQ+ 33% časa, ostalo 3beta pre, ker v našem primeru to ne vpliva na rezultat. A zdj štekaš?
                    Še nekaj za zanimivost:
                    Če slučajno naš Rok drži v rokah TT in še mogoče kaj drugega v tem spotu z foldom izgubljamo okrog 15bb-jev.Z nekim solidnim winning rate-om 2bb smo pravkar vrgli vstran 750handov oz. kakšno uro in pol borbe.
                    Ne trdim, da je moje mnenje pravilno. Trdim le, da to ni spot za hiter fold. Gre za težji spot. In v težjih spotih se kujejo cekini.

                    Comment


                    • #25
                      Zakaj ti misliš da bo šou Rok delat take advanced playe ko fiš donkne v 3 igralce? Tle on ne sme raisat TT nikoli, ker bo zmer crushan ko bo akcija, in ko fiš donkne v 3 je v 99% akcija
                      "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                      Comment


                      • #26
                        Dean:
                        1. Fora je v tem, da se niti ne vem, kakšen igralec smo mi (Aggro/Tight reg, spewing monkey, nit), s čimer mislim, da bi še lažje BTN-a postavili na določen range. Sam sem izhajal samo iz predpostavke, da smo UTG in BTN naš range vidi kot "močan" (fora je itak v tem, da sam ne bi flatal BBjevega donka niti s polovico ranga, ki si nam ga ti postavil glede na vidik BTN-a, zato je celotna stvar tako subjektivna).
                        2. Glede AA, QQ+ in slowplayanje 33%: štekam, moja napaka, da nisem pomislil na to, imaš prav.
                        Kar sem jaz hotel povedat je, da TT predstavlja 9 kombinacij od 53 (1 gor ali dol), ki si jih ti naštel v njegovem rangu, in te kombinacije noro povečajo tvoj equity, sam pa menim, da v tem spotu s TT ne odigra tako. Če imava tu drugačno mnenje, je pač logično, da bova delala drugačne zaključke, ne moreva nič narest pri tem

                        Comment


                        • #27
                          [4:44:57 PM] Jkob: yo
                          [4:45:11 PM] Jkob: just one quick question
                          [4:45:48 PM] Jkob: 6max NL100: we are UTG w JsJc and we open
                          [4:46:07 PM] Jkob: Tight regular calls on the BTN, also SB (unknown) calls and also a bad player on BB
                          [4:46:16 PM] Jkob: flop is 4s7s5c
                          [4:47:06 PM] Jkob: we opened 4BB so pot is 16BB
                          [4:47:23 PM] Jkob: SB checks, BB (bad player) donks 14BB, we decide to call
                          [4:47:30 PM] Jkob: and then BTN raises to 45BB
                          [4:47:35 PM] Jkob: and the BB calls
                          [4:47:42 PM] Jkob: what do we do? and what range do u put BTN on?
                          [5:01:47 PM] omgitsdarkz: well we obv fold, and the BTN range I think is FD's and sets
                          [5:02:02 PM] Jkob: QQ+ also?
                          [5:02:04 PM] Jkob: or not
                          [5:02:11 PM] omgitsdarkz: hmm
                          [5:02:16 PM] omgitsdarkz: this could be
                          [5:02:21 PM] Jkob: if he knows BB is crap
                          [5:02:21 PM] omgitsdarkz: but would be weird to raise
                          [5:02:37 PM] omgitsdarkz: AA and KK is possible yeah
                          [5:02:48 PM] omgitsdarkz: especially with the bad bb
                          [5:02:53 PM] Jkob: k
                          [5:02:58 PM] Jkob: he never has TT there right?
                          [5:03:11 PM] omgitsdarkz: ur not good here ever imo
                          [5:03:47 PM] Jkob: ok thanks
                          [5:03:48 PM] omgitsdarkz: and even if u would be good it would never be enough of the time
                          [5:05:48 PM] omgitsdarkz: +bb could have you beat
                          [5:05:57 PM] omgitsdarkz: 45s
                          [5:06:06 PM] omgitsdarkz: 57s
                          [5:06:12 PM] omgitsdarkz: 68
                          Evo še eno mnenje kolega, ki je proven winner na NL200.

                          Comment


                          • #28
                            Tale teden je pa kar pester
                            EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                            Comment


                            • #29
                              pri najbolj bednem handu največ komentarjev
                              Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

                              Comment


                              • #30
                                hand se sam od sebe odigra. če bi bli hu (2way) lahko razmišljamo o all-in, zdaj pa je easy f.
                                skos te krekajo

                                Comment

                                Working...
                                X