Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vprašanje tedna #12

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Jaz bi tud raise ker bi raisal tud ce bil mel AK, AA, KK, QQ, JJ dost druzga bi pa ze tezko sploh nadaljevali ce mas na takmu flopu donkerja+callerja.
    F.Preseren.: Pij, jej in kavsaj za vecnost se ne ravsaj!

    Comment


    • #17
      jst bi plaču pa upu, da me ne zalije ker loh pol lepo zarineš v turn pa te mojo fantje poklicat...
      You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

      Comment


      • #18
        jaz v slowplay-ih običajno nategnem samega sebe, tako da se poskušam zadnje čase izogibati slowplay-u in tu stavim na $220
        Sit & Go for it!

        Comment


        • #19
          js tut mislm da je to samo call, ker JJ, QQ, KK na UTG+2 bi tuki pomoje raisnu, pa call tut zato ker če pade turn pa river blank bosta še prtiskala, z TPTK al pa 2 paroma...

          Comment


          • #20
            Call in počakam da pride Jh oz. namještalka in gremo vsi notr na turnu.

            Comment


            • #21
              pomojem call. premočan hend, da bi skušal še ostale zrinit ven.

              Comment


              • #22
                Pravilen odgovor: Call
                Flopnili smo nuts z lepim številom outov za nut flush redraw. Ni veliko kart, ki jih nebi želeli videti na turnu. S flat-callom obdržimo dva igralca v igri. Velikost pota na turnu pa bo dovolj velika, da bo kakršnakoli stava nasprtnika commitala v allin.

                Comment


                • #23
                  Tale hend si zasluži nekaj več debate. Ker je dober za analizo in ker je tak, s katerim se srečujemo vsak dan. Predvsem pa bi rad slišal mnenje čimveč projev...
                  Call je velika napaka imo. Pot je krasno nabildan in mi imamo pozicijo za kontroliranje njegove višine. Za razliko od Erzorja oz coacha tule jaz vidim veliko kart, ki jih ne bi želel videti na turnu. Veliko preveč kart za to, da bi izpustil res lepo priložnost, da se pot nabilda do komitanja na turnu. Ker ob takem flopu in taki priložnosti bi morda morali šteti za slabe karte ne samo nam nevarne karte ampak tudi vse karte, ki lahko ustavijo akcijo na turnu. Take karte so v temle primeru vse nad 8 in vsi piki - pomeni 26 kart. Pomeni, da je več kot polovica kart slabih v tem primeru (čeprav nekatere morda zelo dobre ala 9,T ali pik, ampak kaz ne bi stavil na to).
                  Obenem imamo krasno možnost povečati pot do komitanja na turnu. V potu je že 272, še z našimi 80 bi bil pot 352. Premalo za allin komitanje v primeru, če pade slaba karta; vprašanje koliko lahko od njiju izvlečemo. Po drugi strani - če sta junaka mirno iz prve stavila 80, potem bi za trenutni pot čez 500 ali 600€ oba prav gotovo doplačala še recimo 110. Predpostavimo, da višamo na 190 - torej še 110 rejza. Pota je z našim višanjem že 462, stane pa ju samo 110 - to bi morala plačati s praktično vsakim drekom, ki je bil vreden 80 na flopu. Če plača samo eden bi bil pot 572 in je tudi utg+1 s svojimi 375 pred res težko odločitvijo na turnu ne glede na karto (da o mp+2 z njegovimi 225 sploh ne govorim).
                  Če pa plačata oba, kar je tudi najverjetneje, potem je pot na turnu velik 682 in allin še toliko bolj verjeten ne glede na karto na turnu. Pa še šanso damo mp+2 igralcu za allin že na flopu, ker bi se samo z doplačilom 110 praktično (in zadaj samo še 225) že itak komital za allin na turnu.
                  Pomoje je tole lep primer kako s pravo taktiko nabildamo pot preden bo prepozno in da pri igri moramo upoštevati, da so slabe karte ne samo tiste, ki nas povozijo, ampak v takem primeru tudi tiste, ki nas omejijo pri naslednjih stavah in call je tule res slaba rešitev. Čimveč gnarja v kopico, dokler imamo še šanso za to in to na način, da oba vseeno obdržimo v igri. Prosim še kak komentar projev glede tega henda...
                  The guy who invented poker was bright, but the guy who invented the chip was a genius.

                  Comment


                  • #24
                    afnegunc, lepa obrazložitev in se večinoma strinjam. nevem kako to, da nihče ni nič odgovoril...
                    da najprej objasnim, da jest nisem noben kouč ampak ta vprašanja in rešitve iščem po netu/drugih portalih, jih prevedem in pejstem sem. odgovori seveda niso vedno 100% ustrezni in tole je klasična situacija, ko sta za moje pojme oba playa pravilna. call ali raise. če bi imel še kakšen read bi bilo vse skupaj seveda mnogo mnogo lažje. ampak ajde,
                    kaj se pa zgodi če rejzneš? če upoštevamo informacijo, da sta prvotno oba igralca limpala, kakšen je njujin range? QQ in KK odpadeta, mal verjetnosti za JJ, ostanejo torej nižji pocket pari, dvojni pari, straight in flush draw ter flopnen straight
                    men se vseen zdi da smo tuki tolk spredi, da ne smemo ubiti akcije z rejzom - donk beti so kot vsi vemo velikokrat zlo fishy in tale flop je totalno zadel naš perceive range. nasprotnik lahko zapre mnogo kart s katerimi bo na marsikateri turn karti nadaljeval. okej, če se board popari smo ga mogoče zasral mogoče pa tud ne.
                    upam da sem kolikor tolk zadel range v stovu spodaj.
                    Text results appended to pokerstove.txt
                    6,507,018 games 0.197 secs 33,030,548 games/sec
                    Board: Ks Qs Jc
                    Dead:
                    equity win tie pots won pots tied
                    Hand 0: 80.090% 72.05% 08.04% 4688450 522996.33 { AsTs }
                    Hand 1: 09.955% 05.49% 04.46% 357317 290468.83 { JJ-88, AJs+, AcTc, AdTd, AhTh, KcQc, KdQd, KhQh, KJs, QJs, T9s, 9s8s, ATo+, KJo+, QJo, T9o }
                    Hand 2: 09.955% 05.49% 04.46% 357317 290468.83 { JJ-88, AJs+, AcTc, AdTd, AhTh, KcQc, KdQd, KhQh, KJs, QJs, T9s, 9s8s, ATo+, KJo+, QJo, T9o }
                    ---
                    93,060 games 0.003 secs 31,020,000 games/sec
                    Board: Ks Qs Jc
                    Dead:
                    equity win tie pots won pots tied
                    Hand 0: 87.867% 82.34% 05.53% 76626 5143.00 { AsTs }
                    Hand 1: 12.133% 06.61% 05.53% 6148 5143.00 { JJ-88, AJs+, AcTc, AdTd, AhTh, KcQc, KdQd, KhQh, KJs, QJs, T9s, 9s8s, ATo+, KJo+, QJo, T9o }
                    ---

                    Comment

                    Working...
                    X