Announcement

Collapse
No announcement yet.

Josip se uci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Josip se uci

    Pozdravljeni dobri ljudje, odpiram novo temo kjer bom objavljal razlicne situacije iz turnirjev v katerih bom udelezen. Zanima pa me kako bi vi odigrali, ce bi se znasli na mojem mestu. Drugace sem dva dni igral MTT-je micro limite od 2.20$ do 11$ (priblizno 15 turnirjev na dan oziroma 10 ur igranja v povprecju na dan). Pa dva dni sem igral spine in HU od 3$ do 11$. Zaenkrat rezultatov se ni, ampak saj na turnirjih je tako, da moras bit potrpezljiv.
    HAND #1: 3.30$ MTT (9-max)
    Na tej mizi je bilo odigranih le par handov, drugace je pa turnir se v zacetni fazi (blinds: 50-100 + 12 ante).
    Preflop:
    UTG (49bb) fold
    UTG+1 (32bb) fold
    MP-Hero A :diamond: -A :club: (153bb) bet 2.35bb
    MP+1 (110bb) call
    HJ (14bb) fold
    CO (64bb) fold
    BTN (65bb) fold
    SB (30bb) fold
    BB (21bb) fold
    Flop (7.3bb): K :heart: -8 :spade: -6 :heart: ; Hero bets 4bb, MP+1 calls
    Turn (15.3bb): 6 :spade: ; Hero bets 8.4bb, MP+1 calls
    River (32.1bb): 3 :spade: ; Hero??? Kako bi vi odigrali hand (preflop in postflop) in kaj bi naredili v dani situaciji??? Zakljucek handa bom objavil 13.09. Hvala za odgovore in lep pozdrav

  • #2
    Živjo Josip. Jaz bi preflop odprl na 3bb, ker je začetna faza turnirja in so vsi igralci deep, kar pomeni da te tudi bolj wide kličejo. Flop Kh8s6h bi stavil nekako 50% pota, lahko tudi malenkost več saj sta na flopu 2 srca ti pa nimaš v roki tako imenovanega blockerja (v tem primeru asa v srcu). Na turnu bi stavil nekje 75% pota saj pade 6s kar pomeni 2 flush draw-ja, druga šestica na boardu me tu ne skrbi preveč, če pa ima nasprotnik v roki kinga (ki je v njegovem range-u) pa seveda plača bet na turnu. River pade 3s ki sicer sestavi nasprotniku run runner flush, zgreši pa vse straight draw-je. Ta river bi odigral bet/fold, in sicer bi stavil nekje 50-60% pota za value, v primeru da me nasprotnik navije nazaj bi ase najverjetneje zaprl, ker bo v večini primerov imel boljši hand od nas.
    Nekako tako bi sam odigral ta hand.
    Omenil si da igraš spine? Kje jih igraš?
    LP&GL za mizami

    Comment


    • #3
      Sam sem stavil preflop 2.35bb, ker so imeli stirje za mizo stack manjsi od 35bb (okrog 20-25bb je idealen stack za zarint) in posledicno imajo tudi boljsi fold equity. Z ostalim se pa strinjam, bom pa cez dva dni, ko bom objavil resitev izrazil svoje mnenje do konca. Drugace pa igram na pokerstars, sem se tudi preselil zaradi tega na Hrvasko, nimam pa dovolj visokega bankrola, da bi si lahko privoscil turnirje z vecjo vstopnino. Denarja za naslednje tri mesece bivanja na Hrvaskem pa ne mislim riskirat za poker. Drugace bom pa primarno igral turnirje, spini so zgolj za sproti, ko si bom vzel kaksen dan bolj na izi.

      Comment


      • #4
        Actually idealen stack za shovat je nekje 10-18 bbjev, kar je nad tem mas ze plac za 3bet/fold manevr. Dvomim da bi nekdo open shoval 25bb z recimo 77, razn če bi na tvoj open bla še 2-3 callerja. Kar se pa samga handa tiče semizdi pfr open čist ok glede nato, da so antiji že v igri. Sicer tut 3x ni napačen glede nato da je to micro level pa so bl inclined to make bad decisions. Mislm da je njegov hand kle čist faceup in sicer ali Kx ali Srce draw. Runner runner flush se mi ne zdi tok probable, river mogoče tko k je napisal, bet fold glede nato da bi te lahko klical tut s kakšnim A6s, ker sta pač deep oba.
        Srečno
        our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

        Comment


        • #5
          Ko enkrat pades pod 30bb, 3-bet/fold odpade. S 25bb se pa zarine zato, ker imas najvec fold equity-ja (z 10bb te skoraj vsak klice, ce ima seveda soliden hand). Ostalo je pa tako kot si napisal. Edini runner-runner bi bil lahko As-Ks, 9s-7s, Ts-9s, 5s-4s ali pa kak random As-Ts recimo. Poleg tega pa ima nasprotnik redkokdaj full-house+ (ampak to so micro limite kjer je vse mogoce )

          Comment


          • #6
            vir: The Raiserˈs Edge
            20bb stack vec virov imenuje za najidealnejsi 3-bet all-in ali open-raise all-in stack , vkljucno z zgornjim virom. Jon Van Fleet omenja celo 15-30bb za ˈˈoptimal size for re-raising all-inˈˈ. Je pa res, da je 25bb+ stack morda ze prevelik za 3-bet wide shove (je pa to odvisno od situacije). Pa v tem primeru pod wide shove ne mislim na hande kot so Q3s ali pa K6o.
            Zdaj pa k prvemu handu:
            River (32.1bb): 3 default/spade ; Hero bets 22.5bb, MP+1 raises all-in for 95.1bb, Hero folds
            Ceprav sem si danes vzel frej sem bil precej zaseden oz. odsoten (dopoldan lezanje na plazi, popoldan branje in komuniciranje preko skype-a, zvecer pa lagana setnjica ob rivi), tako da se nisem naredil nikakrsnih izracunov glede tega primera. Definitivno bi pa moral na turnu vec stavit. Morda je tudi river stava prevelika (ceprav sem osebno z river stavo zadovoljen). V njegovem rangu je verjetno vec kingov kot draw-jev, plus tega bi verjetno bolj redko blefiral busted draw-je, v kolikor bi jaz checkal. Drugace pa hvala za vse komentarje

            Comment


            • #7
              Aja, pa se to. Drugace ne mislim bit siten glede idealnega stacka za 3-bet all-in. Zelim samo, da pridem (ali bolje receno, da pridemo skupaj) do resnice, da potem ne delam(o) vec istih napak. Je pa seveda mozno, da se tudi motim v zgornjem primeru. Uzivajte

              Comment

              Working...
              X