Announcement

Collapse
No announcement yet.

MTT strategija vprašanja.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MTT strategija vprašanja.

    Pred kratkim sem začel vse bolj igrat MTT-je in me zanima par stvari. Pod vprašajna še bom podal svoje odgovore, do katerih sem do zdaj prišel in kjer me še dodatno kaj zanima.
    1.) Push/Fold/Call situacije - ali je ta graf vredu za začetnike? ->
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hHM04qRKysOVj0IoiW6EZpWFSVB2U3Oscg4-B2_0xog/edit?hl=en_US#gid=2
    2.) Kako si naštimat graf v PT4, oz. kaj ti najbol realno pokaže tvojo igranje (če si ev+ -)
    3.) Kako se hand rangi spremenijo, ko si tik pred ITM? Recimo 2-3 mesta pred ITM imaš 6-7bb in si s 6 6 na BU, kaj naredit?
    4.) Rebuy / Add on turnirji, kako jih odigrati, kdaj se splača rebuyat in add onat?
    5.) Kdaj se se sploh splača v turnir pozno registrirat? 50bb?, od začetka sem šel v kaki turnir s 15bb ampak to se mi je po 3-4 turnirjih zelo neumno zdelo narediti.
    6.) Kako in kje ICM študirat? ICMizer dol potegnit pa kupit najbolje sklepam, al so kakšni drugi zastonj programi? V pokertrackerju na replay hands vidim, da ti tudi zračuna push/fold..?
    7.) Kdaj in katere hende limpat na SB ko je do nas foldano, ter imamo mali stack 8.) Začetna faza turnirja? Kako preživeti?
    9.) Če smo card dead, kdaj začnemo krasti blinde? Na katerem levelu?
    10.) Kako iz ne trackanih sitov kopirat zgodovino in rezultate na turnirjih v PT4?
    Odgovori:
    1.) Ta graf se mi zdi malo preveč loose, čeprav je avtor v FAQ napisal, da ''Using an ICM calculator, I entered values into the computer. When shoving less than 10BB, I assumed that all the other stacks were 10BB. When shoving 10+BB, I assumed that all stacks were equal to mine. Each box assumes perfect calling by your opponents. It's meant to be a Nash Equilibrium pushing chart in that sense. ''
    Sepravi glede na to, da je težko vrjetno da imamo vsi enaki stack, se prilagodimo glede na to, kdo je za nami in pred nami, ter njegov stack seveda.
    2.) Je to ok ?
    3.) Razen če imamo res dober hend 99-TT+ ? in AQ/AK iz vredu pozicije, probamo zavlačevat/foldat dokler nismo v ITM? Al to sploh nima veze, če smo pred ITM?
    4.) Če večkrat rebuyamo oz. add onamo na začetku, ter kasneje, imamo večji stack, sepravi tudi posledično bolj deep igramo proti nasprotnikom in imamo večjo kontrolo nad njimi. V low BI turnirjih mislim, da je to zaželjeno, saj imamo skoraj vedno edge nad vsemi igralci, razen če si opica.
    5.) Pojma nimam in se mi ne sanja kaka je teorija za tem.
    6.) Je investicija v ICMizer za low BI rega zaželjena, ali je v pokertrackerju dovol, da razvidimo iz replayov in njihovega ICM-ja kaj je prav ali ne? Drugi free programi? Ne, da mi je problem tistih 10e na mesec dat, samo zakaj bi če ni potrebno.
    7.) Pojma nimam in se mi ne sanja.
    8.) Igrat tight, ter proti fishom pobrat čimveč ko nas jammajo z njihovimi TP, 2ndP, FD itd.. na flopu. Ali pa pre z nekim premium parom. To me toliko ne skrbi, kot pa pol ko je cona 5bb-20bb.
    9.) Mislim, da je tu dost faktorjev spet odvisno, tako da nevem in se mi ne sanja zaenkrat.
    10.) ???

  • #2
    Zivjo
    1. Graf se mi zdi vredu (naceloma je veliko grafov ampak so zelo male razlike med njimi).
    2. PT4 nimam, uporabljam HM2 (pomemben je net won, showdown, non showdown).
    3. Jaz na bubble vedno riskiram, tako da je to za mene izi shove. Ce si short stack pa moras vseeno biti malo bolj konzervativen (tight), ko si na bubble, to pa zaradi ICM-ja. Tisti graf, vsaj tako mislim, ti kaze situacije, ko si se dalec od placanih mest (se pravi, da ICM ne igra vloge). Drugace pa probaj bubble cim bolj izkoristiti v svoj prid (bodi agresiven in kaznuj tiste, ki se bubble-time bojijo).
    4. Add-onajo vsi istocasno (ce je mozen dvojni rebuy na zacetku ga vplacaj; ce si big stack kljub temu vplacaj add-on)
    5. To je odvisno od posameznika. Jaz turnirje igram od zacetka.
    6. Tale je zastonj ( http://www.holdemresources.net/h/web...s/nashicm.html). Drugace pa imamo na HM2 trial en mesec (verjetno je podobno tudi na PT4)
    7. SB limp je odvisen od tega kdo je na BB. Ce bi odprl to debato bi se razpisal na celo stran (pa bi zgolj povedal najosnovnejse stvari). Primer: ce je BB loose aggressive obstaja ogromno razlicnih strategij za SB. Je pa vsem strategijam skupno to, da bos veliko foldal. Ko se odlocis visat iz SB (20bb ali manj) naj bodo to srednje do visoki pari ali visoke karte (to pa zaradi tega, ker omenjene karte igrajo najbolje, ko si short stack; nasprotno mali pari in konektorji niso zazeljeni za visat). Ce si pa ti v BB in SB veliko limpa, najboljsa strategija je, da velikokrat visas na ene 3,5BB.
    8. Ne oziraj se na krajo blindov, igraj vecinoma na poziciji in izogibaj se rizicnim situacijam.
    9. Blinde ponavadi zacnemo krast, ko pridejo ante-ji (ker je pot vec vreden).
    10. ne poznam odgovora.
    Odgovori so zgolj okvirni, za kaj vec bos pa moral prebrati kako knjigo, si pogledati kak video, pogledat na poker forume, itd.

    Comment


    • #3
      Imam RIO account, drugače pa ja, mislim da se na forumih da isto ogromno naučit.
      Če ma kdo study group ali pa bi ga ustvaril, bi prosil če mi piše na ZS za skype .

      Comment


      • #4
        Mi lahko samo razložiš, kaj bi naj ta structure bil v tem kalkulatorju, ko si ga prilimal -> http://www.holdemresources.net/h/web...s/nashicm.html >.>

        Comment


        • #5
          Shr0om wrote: Mi lahko samo razložiš, kaj bi naj ta structure bil v tem kalkulatorju, ko si ga prilimal -> http://www.holdemresources.net/h/web...s/nashicm.html >.>
          ICM kalkulator se najveckrat uporablja na sit and go-jih (short stack), pa tudi na turnirjih (predvsem na finalki, kjer so velike razlike v nagradah).
          Primer: sit and go (9-max); blindi: 50-100; 1. nagrada 50%, 2. nagrada 30%, 3. nagrada 20%; se stirje igralci ostanejo
          Player 1 (CO) ima 1500 zetonov
          Player 2 (BTN) ima 1250 zetonov
          Player 3 (SB) ima 750 zetonov
          Player 4 (BB) ima 2500 zetonov
          ICM Nash Calculator nam pokaze, da bi moral CO zarinit all-in z 18.7% handov. Ce CO zarine all-in ga BTN klice z 1.4% handov. Ce CO zarine in BTN tudi zarine all-in, potem SB klice samo z AA. Ce CO, BTN in SB grejo vsi all-in potem BB klice z KK+.
          Ce CO zarine in BTN folda, potem SB klice s 4.2% handov. Ce CO zarine, BTN folda in SB gre all-in, potem BB klice z 3.9% handov.
          Ce CO zarine, BTN in SB foldata, potem BB klice s 5.4% handov.
          Ce CO folda, potem BTN zarine z 20.7% handov. Ce CO folda, BTN zarine all-in, potem SB zarine s 5.9% handov. Ce CO folda, BTN in SB gresta all-in, potem BB klice s 4.2% handov.
          Ce CO folda, BTN zarine all-in in SB folda, potem BB klice z 8% handov.
          Ce CO in BTN foldata, potem SB zarine s 44.8% handov. In v tem primeru mora BB klicat s 26.2% handov.
          Tile handi so izracunani po sistemu, ce igra vsak optimalno. Ce naprimer (cisto zadnji izracun) CO in BTN foldata in SB zarine z 100% handov, potem tudi BB mora klicati z vecjim stevilom handov (na zalost pa tega s tem kalkulatorjem ne mores izracunat, imas pa na voljo druge placljive kalkulatorje kot je npr. ICMizer).
          Upam, da sem bil v pomoc, lp

          Comment


          • #6
            Si sposojam temo, ker je naslov "vprašanja glede mtt strategije". No, mene zanima ena malenkost. A je vseeno ali se na turnir registriras 2 dni pred zacetkom ali 2min pred zacetkom? Ali poker stran na random razporedi sedeze in mize, ko se turnir zacne?

            Comment


            • #7
              načeloma bi mogl bit vse random, ker naj bi bilo tako najbolj fer...
              Shut up and take my money!!!

              Comment


              • #8
                Naj bi bilo ja, upam, da je res tako Sem pričakoval še kak odgovor. Corey?!

                Comment


                • #9
                  Malo igram MTT, tu pa tam če cuknem kak tiket, tako da me mučita ta dva handa. Turnir 109$ progresive bounty.
                  Hand ena: približno še 30 igralcev v igri od cca 4000. Model je odpru, sam plačam(lahko bi 3bet). Chek call flop in turn. River zabije, če foldam mi ostane cca15-20 blindov. Igralec je TAG, zaklenjen na topshark. V računu je še njegovih 1000$ bountija. Call ali fold river. Prva karta je 3 srčeva. Polariziran do konca pač sem ocenu, da je to value shove in zapru. Lahko je tudi slabši as ali mised FD, čisti bleff. Analiza?
                  http://shrani.si/f/2f/T8/4BvsB99Z/hand1.jpg
                  Hand dva: Blizu finalke(po spominu ene 12-13 igralcev) Igralec je HS reg, open shove na gumbu. Ima še 400$ bountija. Call or Fold, bolj me zanima tukaj calling ranges. Foldal sem, sedaj ko pomislim bi bil tukaj call verjetno boljše kot fold. Analiza?
                  http://shrani.si/f/1s/cW/1YEh25eY/hand2.jpg
                  Veliko “sreče” na mizah (although it’s not about luck).

                  Comment


                  • #10
                    Najprej hvala, da si mi odprl oči in da ne obstaja zgolj sharkscope, zdaj se lahko zaklenem tudi tle
                    Hand 1 je situacija v kateri se dostikrat znajdem, pomoje je R fold in pravilno odigrano, premagujeta te 2 para, seti, QJ. Zares situacija, kjer moras poznat nasprotnika.
                    2.hand najbrz call. On ma 10bb in upa na fold BBja, ki jih ma 30. Pomoje EV+ call, shova marsikej.
                    Moje skromno mnenje.

                    Comment

                    Working...
                    X