Andraž Zaplotnik osvojil ISOP Glavni turnir! 27 Aug

Te dni se je v novogoriški Perli mudil Italian Series of Poker, ki je s prvo etapo odprl novo sezono 2019/2020.

Zmaga na glavnem turnirju pa je ostala doma, saj je na koncu slavil Andraž Zaplotnik! Slovenski uspeh pa je dopolnil Rok Markovič z zmago na Omaha eventu.

Main Event v roke Slovencu

16 igralcev je v ponedeljek začelo finalni dan 330 € ISOP Main Eventa, edini naš predstavnik pa je bil Andraž, ki je bil 10. po žetonih. Igralci so odpadali relativno hitro in trajalo je le nekaj ur, preden smo prišli do finalke.

Na poti do tja je član Vražje hiše izločil kar tri tekmovalce in tako skoraj lastnoročno poskrbel za formiranje TV finalke osmih, sam pa je bil tretji po žetonih. Premočno je vodil Finec Vikke Tapio Tuomaala.

Spodaj si lahko ogledate posnetek finalne mize:

Že takoj pa je zobe pokazal še na finalni mizi, saj je na osmem mestu s QQ izločil Italijana Alda Ceruttija. Skupaj je igra trajala skoraj 10 ur, kot kaže pa je najboljše živce pokazal ravno naš mladi up, saj je bil na trenutke že precej short, a se je vseeno prebil med zadnje tri.

Fincu, ki je imel skozi celoten dan pred seboj večino žetonov v igri, se je na tem mestu le zalomilo. Največ škode za njegov stack je naredil ravno Slovenec, nato pa je že vidno utrujen še 4-betal all-in z A3, Italijan Grillo pa ga je klical z AJ in Tuomaala se je poslovil na tretjem mestu.

Najmlajši z najbolj jeklenimi živci.

Nato smo lahko spremljali razburljivi Heads-Up, ki je trajal več kot 2 uri in pol. Zaplotnik je začel dvoboj z zaostankom 1:2 ter v nekem trenutku padel le na 9bb, kar je pomenilo zaostanek z 1:8 proti Italijanu. Vseeno je s preudarno igro uspel nagrindati nazaj svoj stack in naposled tudi prešel v vodstvo.

Zelo zanimiv je bil tudi zadnji hand na turnirju. Grillo je odprl pot, Andraž pa klical s 75. Odprl se je flop A43, Italijan je c-betnil, Slovenec pa klical.

Na turnu se je pojavila magična šestica za lestvico našega, ki je raisal Grilla all-in. Zafrustrirani Italijan, ki je po velikem vodstvu verjetno pred seboj že videl pokal za zmagovalca, je po dolgem pomisleku le klical z A8 in bil mrtev na turnu.

Zadnji hand.

Andraž se je tako lahko veselil največje zmage v karieri, domov bo odšel težji za 16.500 € in 990 € vstopnico za Main Event na italijanskem prvenstvu v maju. Čestitke!