Baker preko Iveyja/Hellmutha do druge zapestnice 20 Jun

David Baker je nekoč rekel, da si želi postati najboljši igralec pokra na svetu. V ponedeljek je 25-letni Američan z zmago na 32. dogodku v sklopu Svetovnega prvenstva v pokru pokazal, da njegove sanje niso povsem neuresničljive.

Davidu Bakerju se je do svoje druge zlate zapestnice in prve nagrade v višini 451.779 dolarjev uspelo prebiti na turnirju H.O.R.S.E s prijavnino 10.000 dolarjev.

Na omenjeni turnir se je sicer prijavilo malo igralcev, zgolj 178, vendar pa so bili med njimi nekateri najboljši predstavniki pokra. Če zgolj pogledamo zadnjo mizo; kar šest od prvih osmih igralcev tega turnirja že ima WSOP-zapestnico. Za odločilno mizo so se zbrali Phil Ivey, Phil Hellmuth, John Monnette, David "Bakes" Baker, Abe Mosseri, Matt Waxman, Dan Kelly in nekoliko manj znani Paul Sokoloff.

Ivey, eden najboljših igralcev v zgodovini prvenstva WSOP, je bil izločen med igro Razz in tako končal na petem mestu. Za trud je prejel nagrado v višini 99.739 dolarjev, hkrati pa na seznam svojih dosežkov dodal še eno uvrstitev na zadnjo mizo, pri kateri mu ni uspelo dobiti zlate zapestnice.

Ivey se je zgolj v zadnjih desetih dneh za zadnjo mizo uvrstil kar štirikrat, vendar pa mu nikoli ni uspelo zmagati - zasedel je sedmo, drugo, tretje in peto mesto.

Kmalu za Iveyjem je bil izločen tudi Phil Hellmuth in sicer med igro Omaha-8. Ta je za zadnjo mizo po številu žetonov ves čas nihal. Z vodilnih mest je večkrat padel med šibkejše igralce, nato pa se znova dvignil, dokler ga ni na koncu vendarle izločil Monette. Hellmuth je tako končal na četrtem mestu, turnir pa je zapustil 134.056 dolarjev bogatejši.

Kot Iveyju gre zadnje čase tudi Hellmuthu zelo dobro, saj je do denarne nagrade na letošnjem Svetovnem prvenstvu v pokru prišel že petkrat, na enem od teh petih turnirjev pa je celo zmagal.

Tridnevni turnir je vrhunec dosegel s "spopadom" med Bakerjem in Johnom Monnettom. Slednji je pred dvema tednoma že odnesel eno od letošnjih WSOP-zapestnic. Po dobrih 90-ih minutah je Baker uspel Monnettu zadati "zaključni udarec".

Monnette je za drugo mesto prejel 279.206 dolarjev in se lahko odslej pohvali z enim prvim, enim drugim in enim tretjim mestom v okviru letošnjega svetovnega prvenstva.