Announcement

Collapse
No announcement yet.

JJ on the bubble

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • JJ on the bubble

    Pred nekaj dnevi sem prišel do zanimive situacije na 3,3 hyper 6-max turnirju. Ostalo je še 25 igralcev, 24 pa jih je nagrajenih. Sam sem 14 po žetonih z 16 BB. Na BTN dobim JJ. Do mene vsi fold. Naredim min-raise, SB folda, BB pa gre all in za približno 26BB.
    Kako bi odigrali tako situacijo? Je to call, bi moral staviti all in že iz prve, morda odstopiti že v štartu...?
    Upoštevati pa je treba naslednje:
    - Ostale mize so s handom že zaključile, tako da če izgubim all-in sem bubble boy.
    - Zadnjih nekaj igralcev je na manj kot 5BB tako da sem ob foldu 99% v nagradah.
    - Glede na igro se mi je zdelo, da nasprotnik razume pritisk mehurčka

  • #2
    Klasičen bubble exploit. Če že res moraš igrat ta hand, je skoraj bolje, da greš direkt all-in (velja v primeru, da je vsaj eden od blindov soliden reg z večjim stackom; če imaš opravka s kakima pasivnima fishema ali pijancema, je stvar seveda drugačna). Osebno v tej situaciji enostavno foldam pre in se lagano parkiram ITM. JJ so vseeno ranljiv hand, brezveze tvegat. As played foldaj proti 3-betu. Razen, če bi rad mel travme, ko boš letel ven na bubblu proti K3o ali kakšnemu podobnemu biseru.

    Comment


    • #3
      Hvala za potrditev. Tudi sam sem razmišlal podobno. Zato sem foldal. Call bi bila napaka. Vprašanje pa je, kaj je z direktnim all in. Glede na to, da turnir ni bounty, reg nima razloga, da bi klical zelo široko. Pravzaprav me mora postavit na zelo močan hand. In tako bi zelo pogosto pobral blinde. In glede na to, da je turnir hyper, kar pomeni, da je edge nad nasprotniki nižji, bi teh nekaj ekstra chipov zelo pomagalo. Vsake toliko bi bil bubble, kar je za psiho seveda obup, ampak na dolgi rok je mogoče celo profitable.

      Comment


      • #4
        Ja ne vem, a ne igraš na zmago? Osebno bi shoval in upal da me kliče nekdo z nižjim parom ali 30% handom. Hyper je, kaj pa če si card dead sledečih pou ure? No kaj pa jaz vem,odvisno kok velik je ta turnir.

        Comment


        • #5
          Homer, ti resno svetuješ da bi foldal preflop z JJ na buttnu? "Če že moraš igrati..." - Tole je čisto mimo, to ni nikoli fold.
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #6
            Nekje a9s+ a10o+ 77+ je open shove pa ze to je zlo tight... zato k folk nima pojma kaj bi mogu klicat tle in bojo prevec klical...
            Kako lohk sploh o JJ razglablate ... easy all in... kar koli druzga je narobe, zlo lepo receno =)

            Comment


            • #7
              ‘Če že moraš igrat ta hand’
              Ta je dobra ja

              Comment


              • #8
                CoreySteel wrote: Homer, ti resno svetuješ da bi foldal preflop z JJ na buttnu? "Če že moraš igrati..." - Tole je čisto mimo, to ni nikoli fold.
                Ma prevečkrat sem že letel ven na bubblu z boljšim handom, enostavno sovražim ta občutek. No ja, na 3.3$ turnirju itak ni pomembno. Sem pa spregledal, da gre za hyper turnir, to je pa potem all-in all day long. Mea culpa.

                Comment


                • #9
                  Vidim, da me je situacija malo zaslepila. Bubble je že tak spot, ko hitro povsem narobe oceniš situacijo. JJ je vsekakor treba zarinit.
                  Diadem wrote: Nekje a9s+ a10o+ 77+ je open shove pa ze to je zlo tight... zato k folk nima pojma kaj bi mogu klicat tle in bojo prevec klical...
                  Kako lohk sploh o JJ razglablate ... easy all in... kar koli druzga je narobe, zlo lepo receno =)
                  Tu bi prosil za malo pojasnila. Nekako sem domneval, da če nasprotniki kličejo preveč, potem je treba odigrati zelo tight. Z JJ boš večinoma v 70-30 situacijah, kar je super. Z 77 pa boš ponavadi flipnil. In močno dvomim da je to potrebno proti nasprotnikom, nad katerimi imaš načeloma kar velik edge. Ali pa se spet motim....

                  Comment


                  • #10
                    Charly wrote: Vidim, da me je situacija malo zaslepila. Bubble je že tak spot, ko hitro povsem narobe oceniš situacijo. JJ je vsekakor treba zarinit.
                    [quote=Diadem]Nekje a9s+ a10o+ 77+ je open shove pa ze to je zlo tight... zato k folk nima pojma kaj bi mogu klicat tle in bojo prevec klical...
                    Kako lohk sploh o JJ razglablate ... easy all in... kar koli druzga je narobe, zlo lepo receno =)
                    Tu bi prosil za malo pojasnila. Nekako sem domneval, da če nasprotniki kličejo preveč, potem je treba odigrati zelo tight. Z JJ boš večinoma v 70-30 situacijah, kar je super. Z 77 pa boš ponavadi flipnil. In močno dvomim da je to potrebno proti nasprotnikom, nad katerimi imaš načeloma kar velik edge. Ali pa se spet motim....
                    sicer nism nlhja igral že 100 let... Ampak a si siguren da maš velik edge proti nasprotnikom če neveš kako odigrat JJ v tej situaciji? Sej možno da maš, vseeno je tle 4i najmočnejši nlh hend proti 2ema 100% rangoma, tko da bi to moralo bit kr no brainer da se igra.
                    Nevem sicer kako igra 77 v tem spotu, ampak praviš da boš z 77 flipal kar je res, če seveda ne upoštevaš glavne stvari v vsej tej situaciji, in sicer fold equity, kar je tudi razlog za "steal" že v štartu
                    Če ti je cilj nek mincash pač ne igraš tega henda i guess in foldaš vse dokler vsi ne izpadejo, tut AA... Sam cilj ti pa ja more bit čim dlje pridet v denar ne pa mincashnt ko komaj nazaj dobiš BI.
                    "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                    Comment


                    • #11
                      Jaz ti bom pa tole siciral
                      Charly wrote:
                      Upoštevati pa je treba naslednje:
                      - Ostale mize so s handom že zaključile, tako da če izgubim all-in sem bubble boy.
                      Tega te ne sme biti strah, to ne igra čisto nobene vloge in te ne sme odvrnit od tega, da bi hand odigral pravilno. Oziroma igra vlogo le takrat, ko se nasprotnik enako nerazumsko kot ti boji izpasti na bubblu (in na $3,30 hyperjih jih je verjetno kar nekaj takih) in bo zaradi tega igral bolj tight, kar pomeni zate potem ravno obratno, da porivaš bolj loose.
                      Charly wrote:
                      - Zadnjih nekaj igralcev je na manj kot 5BB tako da sem ob foldu 99% v nagradah.
                      Nepomembno. Turnirje igraš na zmage, ne na min-cashe. Payouti so top-heavy, tam "je denar", s foldanjem v denarne nagrade ne boš profitabilen igralec.
                      Charly wrote:
                      - Glede na igro se mi je zdelo, da nasprotnik razume pritisk mehurčka
                      Mogoče ga nasprotnik razume, zagotovo ga pa ti (še) ne
                      Če ga razume in je z all-inom ustvaril pritisk nate, da bi klonil, mu je uspelo, saj si foldal enega najboljših možnih handov.
                      Ko nekdo razume pritisk mehurčka, napada z večjim rangom handov, na drugi strani pa to pomeni, da se tudi ti lahko z večjim rangom braniš.
                      Če naletiš na "K3o biser", kjer si 70:30 preflop bi to moglo biti nekaj najlepšega v pokru, ne pa da te je strah izpada na bubblu. Boš kdaj bubble boy? Seveda, v 30% primerih. Mogoče celo 10-krat zapored v isti situaciji. Zato je pa tukaj Bankroll Management.
                      Upam da je kaj v pomoč tole
                      EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                      Comment


                      • #12
                        Charly wrote: Vidim, da me je situacija malo zaslepila. Bubble je že tak spot, ko hitro povsem narobe oceniš situacijo. JJ je vsekakor treba zarinit.
                        [quote=Diadem]Nekje a9s+ a10o+ 77+ je open shove pa ze to je zlo tight... zato k folk nima pojma kaj bi mogu klicat tle in bojo prevec klical...
                        Kako lohk sploh o JJ razglablate ... easy all in... kar koli druzga je narobe, zlo lepo receno =)
                        Tu bi prosil za malo pojasnila. Nekako sem domneval, da če nasprotniki kličejo preveč, potem je treba odigrati zelo tight. Z JJ boš večinoma v 70-30 situacijah, kar je super. Z 77 pa boš ponavadi flipnil. In močno dvomim da je to potrebno proti nasprotnikom, nad katerimi imaš načeloma kar velik edge. Ali pa se spet motim....
                        Sej sm reku da range k sm ga napisu je ze tight in da mas edge je ze notr drugac lohk vec zarins.
                        Je pa odvisn jz domnevam da so ante 25% k je hyper... tud odvisn je kok bb ma sb... ce ga krijes bi mogu se bl wide zarint

                        Comment


                        • #13
                          Hvala vsem za super odziv. Ste pomagali pri razjasnjevanju marsikatere situacije.
                          Ne bi pa se čisto strinjal, da se poker igra za turnirske zmage. Cilj je narediti čim več denarja. In ker je nagradni fond top heavy to narekuje agresivno igro na prvo mesto. Tako poteza "prefoldanja" v nagrade, kjer puščaš equity NI EV+. Sem pa prepričan, da obstaja neka meja, kjer se splača popustiti, si zagotoviti min cash, potem pa na gas. Recimo da si na bubble drugi po žetonih, chip leader oznani all in, pri tem pa pokaže, da v rokah drži AKo. Jaz bi tu foldal roko 66 čeprav sem tehnično gledano 54:46 favorit. Poraz bi me namreč vrgel s turnirja, zmaga pa niti približno ne zagotavlja prvega mesta. Na dolgi rok je tako fold boljša odločitev.
                          Vsekakor pa moj JJ NE spada v fold kategorijo. Naredil sem neumno napako Live and learn.

                          Comment


                          • #14
                            CoreySteel wrote:
                            Če naletiš na "K3o biser", kjer si 70:30 preflop bi to moglo biti nekaj najlepšega v pokru, ne pa da te je strah izpada na bubblu. Boš kdaj bubble boy? Seveda, v 30% primerih. Mogoče celo 10-krat zapored v isti situaciji. Zato je pa tukaj Bankroll Management.
                            Ej Corey, meni lahko kar izbrišeš račun. Mi je že to dovolj, da sem v 90% bubble boy s 70-30, ne rabim tega, da me še ti zafrkavaš, ker živim na temni strani variance.

                            Comment


                            • #15
                              Charly wrote:
                              Ne bi pa se čisto strinjal, da se poker igra za turnirske zmage. Cilj je narediti čim več denarja. In ker je nagradni fond top heavy to narekuje agresivno igro na prvo mesto. Tako poteza "prefoldanja" v nagrade, kjer puščaš equity NI EV+. Sem pa prepričan, da obstaja neka meja, kjer se splača popustiti, si zagotoviti min cash, potem pa na gas. Recimo da si na bubble drugi po žetonih, chip leader oznani all in, pri tem pa pokaže, da v rokah drži AKo. Jaz bi tu foldal roko 66 čeprav sem tehnično gledano 54:46 favorit. Poraz bi me namreč vrgel s turnirja, zmaga pa niti približno ne zagotavlja prvega mesta. Na dolgi rok je tako fold boljša odločitev.
                              Mogoče ja. To bi držalo v primeru, ko bubble boyu na licu mesta pošljejo šus v glavo. Tako da če igraš v takem life-or-death turnirju, je ta fold verjetno upravičen
                              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                              Comment

                              Working...
                              X