Announcement

Collapse
No announcement yet.

JJ on the bubble

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Homer wrote: [quote=CoreySteel]
    Če naletiš na "K3o biser", kjer si 70:30 preflop bi to moglo biti nekaj najlepšega v pokru, ne pa da te je strah izpada na bubblu. Boš kdaj bubble boy? Seveda, v 30% primerih. Mogoče celo 10-krat zapored v isti situaciji. Zato je pa tukaj Bankroll Management.
    Ej Corey, meni lahko kar izbrišeš račun. Mi je že to dovolj, da sem v 90% bubble boy s 70-30, ne rabim tega, da me še ti zafrkavaš, ker živim na temni strani variance.
    Sori Sej bo, sej bo. Poker pač, kaj češ
    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

    Comment


    • #17
      Bravo Corey
      FREE 20€www.winamax.fr/en/i/4afprs (za nove uporabnike)

      Comment


      • #18
        Ja JJ je absolutno call, mean cash ti ne pomeni ravno veliko, igra se za zmage in prva 3-4 mesta, tam je ves denar.
        Glede na to da je bil bubble in da si imel samo 16bb bi ti predlaga edino da open jamaš preflop .
        Mat kurb*!!!

        Comment


        • #19
          To ni nikoli fold! NIKOLI. Se najmanj pa na hyper, 6max...

          Comment


          • #20
            CoreySteel wrote: [quote=Charly]
            - Zadnjih nekaj igralcev je na manj kot 5BB tako da sem ob foldu 99% v nagradah.
            Nepomembno. Turnirje igraš na zmage, ne na min-cashe. Payouti so top-heavy, tam "je denar", s foldanjem v denarne nagrade ne boš profitabilen igralec.
            Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.

            Comment


            • #21
              AbsoluteCoconuts wrote: [quote=CoreySteel][quote=Charly]
              - Zadnjih nekaj igralcev je na manj kot 5BB tako da sem ob foldu 99% v nagradah.
              Nepomembno. Turnirje igraš na zmage, ne na min-cashe. Payouti so top-heavy, tam "je denar", s foldanjem v denarne nagrade ne boš profitabilen igralec.
              Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.
              Se motis ja. Folk ima po 30% ITM ker lovijo vsak turnir ta mincash in igrajo prevec tight, foldajo v takih situacijah ko bi flipali ali celo imeli 5-10% vec in so se zmeraj v minusu na dolgi rok. Itm % ne pomenijo nic na turnirjih ker je vcasih mincash manjsi od buyina. Ta situacija je ev- sigurno.

              Comment


              • #22
                Ne govorim konkretno za tole situacijo, ampak nasplosno, informacija je pa od kolega, ki je predelal precej RYE gradiva (je turnirski igralec).

                Comment


                • #23
                  Pewww situacija kjer je ITM manjši od BI-na je samo na knockout turnirjih, pa še tam je v zadnjem času min keš BI. Vsaj na Winamax-u je tako. Drugače je min keš zmeraj večji.
                  Vglavnem bi se tudi jaz strinjal z tem kar je napisal @AbsoluteCoconuts.
                  Valda da se turnirje igra na zmago. Ampak v koliko % pa odneseš zmago? Oz. v koliko % si med top 3? Pa tle ne mislim turnirjev z manj fielda od 500. Procent je kar majhen. Sploh na večjih turnirjih kot so to serije (WCOOP, SCOOP, W-Series, itd.) Se mi zdi da je bencb enkrat omenu da je dober igralec v top 3 nekje okoli 1% na takih turnirjih. Če izvzamemo finalko je vse ostalo praktično min keš.
                  Kar se tiče JJ handa bom rekel da bi moral biti shove. Roka je kljub vsemu premočna za fold in NIKAKOR ne smeš probat izsiliti 3bet-a od igralca ki te lahko izloči. Generalno gledano bo nasprotnik v konkretni situaciji klical veliko bolj tight kot pa 3-betal (all-in). Poleg tega se nočeš spraviti v situacijo, v kakršni si se znašel. Jaz bi v dani situaciji hande, ki jih mislim igrati raje zarinil. In tukaj ti NI treba biti preveč tight, ker te živ hudič nebo klicu z K9s (razen če je bounty) ti bo pa vsak k te pokriva tak hand odigral agresivno.
                  Lp

                  Comment


                  • #24
                    fcmura2005 wrote: Pewww situacija kjer je ITM manjši od BI-na je samo na knockout turnirjih, pa še tam je v zadnjem času min keš BI. Vsaj na Winamax-u je tako. Drugače je min keš zmeraj večji.
                    Vglavnem bi se tudi jaz strinjal z tem kar je napisal @AbsoluteCoconuts.
                    Valda da se turnirje igra na zmago. Ampak v koliko % pa odneseš zmago? Oz. v koliko % si med top 3? Pa tle ne mislim turnirjev z manj fielda od 500. Procent je kar majhen. Sploh na večjih turnirjih kot so to serije (WCOOP, SCOOP, W-Series, itd.) Se mi zdi da je bencb enkrat omenu da je dober igralec v top 3 nekje okoli 1% na takih turnirjih. Če izvzamemo finalko je vse ostalo praktično min keš.
                    Kar se tiče JJ handa bom rekel da bi moral biti shove. Roka je kljub vsemu premočna za fold in NIKAKOR ne smeš probat izsiliti 3bet-a od igralca ki te lahko izloči. Generalno gledano bo nasprotnik v konkretni situaciji klical veliko bolj tight kot pa 3-betal (all-in). Poleg tega se nočeš spraviti v situacijo, v kakršni si se znašel. Jaz bi v dani situaciji hande, ki jih mislim igrati raje zarinil. In tukaj ti NI treba biti preveč tight, ker te živ hudič nebo klicu z K9s (razen če je bounty) ti bo pa vsak k te pokriva tak hand odigral agresivno.
                    Lp
                    Ko sem pisal to sem imel v glavi predvsem kaksne ko, turbo turnirje zato ker je pisal o hyper.

                    Comment


                    • #25
                      Pewww wrote: Ko sem pisal to sem imel v glavi predvsem kaksne ko, turbo turnirje zato ker je pisal o hyper.
                      Tudi turbo in hyper turbo turnirji imajo večji ITM od BI-na. Samo KO turnirji imajo lahko manjši ITM od BI-na. Ampak ne na Winamaxu. Tam dobiš BI nazaj ko si v ITM-ju na KO turnirju.

                      Comment


                      • #26
                        AbsoluteCoconuts wrote: [quote=CoreySteel][quote=Charly]
                        - Zadnjih nekaj igralcev je na manj kot 5BB tako da sem ob foldu 99% v nagradah.
                        Nepomembno. Turnirje igraš na zmage, ne na min-cashe. Payouti so top-heavy, tam "je denar", s foldanjem v denarne nagrade ne boš profitabilen igralec.
                        Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.
                        Sigurno so, ampak poglej kako je potekala debata. Pisal sem bolj na splošno, ko nekdo pri 16bb "išče razloge" za fold pri shortijih za min cash. In pri 66 vs AK podobno. Veliko večja napaka in napačno razmišljanje, kot pa če foldaš AA na bubblu s petimi anteji v stacku
                        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                        Comment


                        • #27
                          JJ fold? never ever - razen, ce pac za spass igras in ob vsakem min cashu se pol odpira sampanjec.. pol mi je ok
                          Glede na to, da je to top range nevidim razloga, da bi sal all in iz BTN.. in bi BB vrgel vse slabe hande z katerimi showa iz ranga.. tak, da tu pomojem cista reise/call situacija..
                          pa se nekaj.. zmaga je vedno mogoca dokler mas 1 chip na turnirju

                          Comment


                          • #28
                            AbsoluteCoconuts wrote:
                            Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.
                            tudi to, kar si povedal, nima prav nobenega smisla tako da...ostani lepo pri cash game

                            Comment


                            • #29
                              CoreySteel wrote: [quote=AbsoluteCoconuts][quote=CoreySteel]
                              Nepomembno. Turnirje igraš na zmage, ne na min-cashe. Payouti so top-heavy, tam "je denar", s foldanjem v denarne nagrade ne boš profitabilen igralec.
                              Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.
                              Sigurno so, ampak poglej kako je potekala debata. Pisal sem bolj na splošno, ko nekdo pri 16bb "išče razloge" za fold pri shortijih za min cash. In pri 66 vs AK podobno. Veliko večja napaka in napačno razmišljanje, kot pa če foldaš AA na bubblu s petimi anteji v stacku
                              Za tole situacijo konkretno ni nobene dileme, seveda se strinjam s tabo.
                              Stremetzsky wrote: [quote=AbsoluteCoconuts]
                              Se strinjam z vsem ostalim in sam igram le cash game, ampak tole napisano ne drži. Lahko me kakšen turnirski znalec popravi, ampak v kolikor je meni znano, je strategija odvisna od tvojega stacka in faze turnirja. Včasih pač imaš zelo majhen stack in za zmago bi se potreboval dobiti več zaporednih all inov, takrat je zmaga skoraj nemogoča in se igra na mincash. Več kot to žal ne znam povedat, nisem turnirski igralec.
                              tudi to, kar si povedal, nima prav nobenega smisla tako da...ostani lepo pri cash game
                              potem me prosim popravi, tole kar si sam napisal tudi nima smisla, če ne poveš zakaj se ne strinjaš

                              Comment


                              • #30
                                Mal hecno, da se je debata tako razsirla in je toliko komentarjeu ob cisto izi standardni situaciji, sploh gre pa za micro turnir. Medtem ko vcasih kej kdo zahtevnejsega prasa pa ni nobene reakcije.

                                Comment

                                Working...
                                X