Announcement

Collapse
No announcement yet.

Študentski lajf pa Omaha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Hvala Anubis! Bom v prihodnje bolj tight in pričakujem, da se bo situacija izboljšala. Ko igram bolj tight ne samo, da imam manj težkih spotov, tudi več miz lahko igram, kar je super, za enkrat mi je všeč. Sem pa definitivno v nekem manj srečnem obdobju, ker tudi ko imam nenormalno dobre hande ima nekdo boljši hand, ampak sem sedaj bolj samozavesten za naprej. Premalo sem igral prejšnji teden zaradi dela na teoriji/coachingi in pa zaradi brata, ko me je vsak dan nekaj motil, tako da bo treba pojačat tempo.
    Kar pa se Kyyberi-ja tiče pa ja vem, da je bolj kot ne vreden tja do plo10, mogoče plo25 in upam, da ga čim prej prerastem, ampak mi je zelo manjkalo to, da imam nekoga na skajpu da se pomenim lahko, pa da je vsaj enkrat na teden nek nujen skype call naredim, in da sem del neke skupine če ne drugega, ker me to motivira bolj, kot če nimam nikogar za govorit o plo, tako da za enkrat mi ni žal, čeprav so v skupini trenutno vsi totalni začetniki in vejo še veliko manj kot jaz si nimam kaj z njimi pomagat ampak jbg.

    Comment


    • #47
      No pa da še jaz naredim update za marec in april, čeprav si sprva nisem želel, ker nista bila ravno moja meseca, ampak mi bo mogoče koristilo.
      V marcu sem odigral 10k handov in imel par coachingov skupinskih s Kyyberijom, kar me je motiviralo, da še malo bolj delam na igri sam, predvsem sem malo študiral implied oddse in razne straighte, pregledoval coachinge itd. Nekaj minimalno sem vsaj naredil. Izven pokra sem v bistvu bil kar uspešen, kar se tiče prehrane in treninga ter drugih navad, tudi našparal sem malo denarja in začel vodit vse kar zapravim, tako da definitivno ni bil slab mesec, ampak tudi ne presežek.
      Aprila sem delal polovico, polovico pa sem še imel faks, ki se bo nadaljeval tudi v maju malo, kar mi je muka, ampak še zdržim ta zadnji mesec. Za poker prve 3 tedne nisem delal nič. Sem bil kar malo depresiven, ker je bilo enostavno tako veliko stvari, ki bi si jih želel delat in za nič časa, da še tisti čas, ko sem imel sem zabluzil, oziroma niti ne tako zelo, prebral sem 4 knjige, večinoma o ciklih in propadih civilizacij, kar me je še dodatno malo zatrlo, bral sem tudi o ekonomskih bublih malo o čemer želim vedeti več, ampak je premalo spet časa za vse. Treniral nekaj sem ampak bolj slabo v prvi polovici, skratka vse se je spremenilo zadnji teden, ko sem spet videl, da se konec meseca približuje in nisem naredil nič in to me je motiviralo, da se spravim v red. Uredil prehrano, trening, ustajati sem začel od 5-6 in že delal za poker že na vse zgodaj, knjige sem dal malo na stran, skratka ta zadnji teden sem igral 3h aka 1000 handov na dan, delal HH reviewje in bil na coachingih, tako da sem se pobral, da gledam v maj bolj z optimizmom.
      Sedaj imam v maju spet šolo in nekaj dela, tako da v kolikor mislim zraven delati za poker in fitnes malo bolj resno, bom moral tudi malo bolj resno se lotit stvari in zgodaj vstajat in kakšne večere žrtvovat, kar si do sedaj nisem želel. Tokrat ne bom nič preveč samozavestno obljubljal, upam samo, da bom lahko napisal majski update z veseljem in ponosom.

      Comment


      • #48
        Danes ob 7ih imam s Kyyberi-jom session review plo10 live na pokerstrategy streamu, če bo kdo želel pogledat.
        LP

        Comment


        • #49
          MAJ update:
          Delal sem okoli 100h. Faksa sem imel še kar nekaj dni za zaključit, čeprav smo imeli izbirni predmet jadranje in naj bi "užival" po vseh standardih mi je bila muka, saj se mi je zdelo, da zgubljam čas. Vsaj naučil sem se jadrat in dobil veliko sonca. Sem pa na račun tega tudi odigral samo 11k handov, sicer sem delal tudi HH review-je in bil na parih coachingih. V bistvu bi odigral več handov, vendar sem imel še težave s kompom, ki sem jih počasi odpravljal, drugače bi verjetno bil na 15k handov konec meseca. Jedel sem zdravo in treniral, tako da vse super. Update pa pišem šele sedaj, ker sem čakal prelomen trenutek in sicer odigral sem še tistih preostalih 9k handov do skupno cca 70k na plo10 in rezultat je super. BR 760$, kar pomeni, da lahko naredim 10BI shot na plo25!
          Začel sem s 75€ na plo2 in sedaj sem na 670€, od tega 440€ winningov in 155€ rakebacka. Skupno odigranih 95k handov. Če koga zanima plo2 rake je 18-20bb/100, plo10 pa 13.5-15bb/100. Rakeback pa bolj bogi, cca 20% oz. še manj. Največji downswing sem imel -25BI, ki je trajal cca 30k handov, kar je dejansko bolj na srečni strani, saj so 30-40BI swingi kar pogosti v večjih samplih, zame z nizkim WR verjetno tudi -50BI ni nemogoče. Dnevni 5-10BI swingi pa so bili zelo pogosti. Skratka vedenje tega mi je omogočilo ohranit trezno glavo, čeprav ko je šel še ev wr nizko dol sem malo podvomil vase, ampak je bilo setup-ov ogromno, tako da ev črti ne verjamem čisto. Poleg tega se je tudi moja igra od handa 1 pa do zdaj spremenila zelo, tako da verjamem, da sem sigurno 5bb/100 winner na plo10.
          Preden grem na plo25 bom imel še par coaching-ov, ker želim še izpilit očitne leake, plus tega imam še veliko drugega dela, zato si bom vzel čas, potem pa res upam, da shot uspe.
          plo10

          skupaj

          Aja, pa če si še kdo razbija glavo zakaj ima pri dohodnini za 2018 pod drugi prihodki nekaj za plačat, sem ugotovil, da so mi upalili 16% davek na izplačilo iz tistega sportingbull-a, kamor so nam iz bwina prenakazali. To je to, se slišimo, ko bo kaj novega

          Comment


          • #50
            Živjo spet, evo mali updejt. V juniju sem delal še in do sredine julija, tudi v fitnes sem hodil in končeval šolo, potem pa si vzel malo počitnic, tako da do pred kratkim za poker ni bilo veliko časa. Trenutno še pišem diplomo, ampak se mi je v avgustu drugo sprostilo, tako da sem nadaljeval, kjer sem zaključil konec maja, torej na 750$ roli in shotom na plo25.
            Kar se tiče težavnosti sem pričakoval, da bo težje. Ravno tako je veliko fishev, če table selektaš, regi, ki pa so pa imajo očitne leake, če si pozoren med igro. Tako da kar se tega tiče sem zelo vesel in se počutim samozavestnega, malo pa imam problem, ker varianca ni ravno na moji strani, če bo potrebno bom rebuildal na plo10, ampak trenutno imam še 4 buy ine rezerve za pokurit, ker sem na 600$, upam da vseeno rata.

            Imam pa par handov od danes, ki bi jih pokomentiral, ki jih bom objavil jutri, sem danes preveč zaspan že, tako da smo na vezi.

            Comment


            • #51
              Home
              Table Informationc
              Seat: 1 Hero ($41.84)
              Seat: 2 Player 2 ($25)
              Seat: 3 Player 3 ($29.42)
              Seat: 4 Player 4 ($6.55) Dealer
              Seat: 5 Player 5 ($25) Small Blind
              Seat: 6 Player 6 ($27.09) Big Blind
              Dealt to Hero
                  
              Preflop (Pot:0.35)
              Hero    RAISE $0.85
              Player 3    CALL $0.85
              Player 4    FOLD
              Player 5    FOLD
              Player 6    CALL $0.6
              Flop(Pot: $2.65)
                 
              Player 6    CHECK
              Hero    BET $2.23
              Player 3    CALL $2.23
              Player 6    FOLD
              Turn(Pot: $7.11)
                  
              Hero    BET $4.05
              Player 3    CALL $4.05
              River(Pot: $15.21)
                   
              Hero    CHECK
              Player 3    BET $15.21
              Hero    FOLD
              Flop in Turn standard se mi zdi.
              River proti pasivcu easy xF, proti aggrotu pa mi je bolj zapleteno.
              Lahko ima veliko bustanih SD/FD+oesd kombinacij. 3x se mi ne zdi tako pogosto, ker A3 verjetno raisne turn in ostale ne pot betne river verjetno. K3 blokiram. Glede na preflop statse je 23xx možno, J3 tudi. 33% mora blefirat za b/e call.
              Villain je 72/28/3b:14, 57 handov
              cb 100% turn 60 rvr 100
              FCB 30%
              probe turn bet 100%[3/3] in flop float bet 100%[2/2]
              torej aggro pre aggro postflop
              Foldnil sem načeloma, ker "when they pot it they got it", pa tudi zato ker je moj turn bet kar velik in sem nekako prikazal, da imam zelo močan hand. Seveda obstajajo manijaki, ki jim je vseeno in pot bet bluffajo ne glede na to kaj ti delaš.
              Na splošno me zanima v teh spotih kako naj naredim odločitev, tudi če npr. ne bi bil pot bet. Prvič foldamo in smo pozorni naprej kaj tip počne? Prvič kličemo in dobimo info? Njegovi statsi zgledajo aggro, zato proti 3/4 betu bi verjetno poklical.
              Forum
              Table Information
              Seat: 1 Player 1 ($38.13)
              Seat: 2 Player 2 ($51.51)
              Seat: 3 Player 3 ($119.72) Dealer
              Seat: 4 Player 4 ($52.2) Small Blind
              Seat: 5 Player 5 ($12.37) Big Blind
              Seat: 6 Hero ($25)
              Dealt to Hero
                  
              Preflop (Pot:0.35)
              Hero    RAISE $0.85
              Player 1    FOLD
              Player 2    FOLD
              Player 3    RAISE $2.9
              Player 4    FOLD
              Player 5    FOLD
              Hero    RAISE $9.05
              Player 3    CALL $6.15
              Flop(Pot: $19.3)
                 
              Hero    ALL-IN
              Nasprotnik je 82/27/3b: 4%[1/23] 45 handov
              cb 63 fcb 33
              Relevanten note: JT98ss 3b SBprotiCO, 3bp 3way cb pot na Q86cc/ call allin
              Ne glede na to, da je njegov 3b samo 4% sem se odločil za 4b zato, ker je nekaj handov prej 3betnil JT98ss kot omenjeno v zapisku.
              Proti njemu v nobenem primeru to ni fold vs 3b po moje, odločitev je samo call ali 4b in ker sem oop sem se odločil za 4b. Mogoče preveč optimistično in sem sklepal prehitro, da ima wide 3b? Ko pokliče vemo, da nima AA in na flopu v kolikor ni zadel flusha je dosti šans da sem spredaj in večinoma me bo poklical s kakšno Txxx ali foldnil po moje, flush zadane cca 23% po moje, amapk vseeno se mi zdi standard jam. Predvsem me zanima preflop, če je ok 4b.
              LP

              Comment


              • #52
                No kot že omenjeno dva posta nazaj mi plo25 ni šel na roko in je zdaj dokončno, da shot ni uspel. Tako da bom nazaj nagrindal spet par BI na plo10 in gremo še enkrat. Graf:

                Comment


                • #53
                  Ah ja, beautiful game, not such beautiful variance. Jaz sem se vedno smejal krokodilom na grafu.
                  Pomembno, je pa da ne obupas.
                  1) Jaz vedno enkrat (ali 3x, ce sem v tiltu) naredim call, ker sem station, da dobim obcutek, kaj taki igralci potajo. Ce vedno foldas ne mores vedet, ce vedno majo ali ne. Ko pa imam note na njemu, je pa tako potem lazje igrat, ker ves, da mu checkas mocne hende na river, pa naj blefira. Verjetno se marsikdo ne strinja, ampak proti agrotu jaz klicem, pa mi pac naj pokaze J3, K3. Je pa tudi pomembno, ce si ga kdaj prej videl checknit back river z missed drawom, ker potem je lazje foldat.
                  2) No, jaz jih vidim kar nekaj, ki samo poklicejo preflop z AAxx Flop as played proti unknownu je verjetno shove.
                  1/23 3beta so far... Hmmm, daj v odds oracle ali nekam tvoj hand proti njegovemu rangu. Zgleda rad klice preflop vse hand, pri 3betih je pa zelo tight glede na to koliko flopov zeli videt.
                  Aja imas PM
                  u tell me exactly what u need and i will explain you very carefully why it cannot be done

                  Comment


                  • #54
                    Evo, je čas, da še jaz naredim hiter 2019 recap in plane za 2020.
                    Večina ciljev, ki sem si jih začetek 2019 postavil sem tudi izpolnil, nekatere presegel, na žalost pa sem bil bolj kratek pri pokru, saj sem imel druge stvari na tapeti. Zaključil sem diplomo na pomorski fakulteti in opravil diferencialne izpite na ekonomski za primer, da bom v prihodnosti želel tam delati magisterij. Eno leto sem tudi delal za polovični čas, varčeval in se veliko naučil. Fitnes in druge navade so bile on point.
                    Kar se tiče pokra sem igral on in off. Sem zelo samozavesten na plo10, naredil sem cca 3 neuspele shote na plo25, kar se playing field-a tiče se mi ne zdi veliko drugačen od plo10, in ko bom spet nazaj v zoni mislim, da mi bo uspelo z malo dela na igri v žep spravit tudi ta limit. Problem so edino 30bi downswingi, ki pri 50bi rolci definitivno niso super, zato upam, da se mi varianca malo nasmehne.
                    S tem pa naj vam povem plane za 2020. Ker punca februarja odhaja v Španijo na izmenjavo za 5 mescov in ker sem veliko zadev tukaj ravno lepo zaključil (šola, šiht) sem se odločil it z njo. Kupila sva karto in za en teden rezervirala hotel, medtem pa bo treba najti stanovanje. Špansko nekaj znam, malo bom pa še povadil. Ona bo študirala, jaz pa igral. Tako bo tole torej moj drugi preizkus s pokrom, kjer bom imel čas samo za to, brez drugih obveznosti, razen začetnega navajanja na življenje tam. Preden grem moram zaključiti še nekaj stvari, potem pa bom odprl nov blog in povedal kaj več ter sproti evidentiral tole špansko odisejado.
                    Sem pa že naletel na problem, saj naj bi bil trg pokra v španiji zaprt, torej prepovedane .com strani, za igranje na .es pa potrebuješ potrdilo o nastanitvi in davčno, kar bom sicer verjtno lahko dobil, ampak bo pain in the ass. Ne vem, če to vela tudi za tujce, niti ne vem, če je slučajno možno še naprej igrati na kakšnih bolj "neuradnih" straneh. Sem pisal že na španski "pokerpro" in čakam odgovore, prav tako bom verjetno kontaktiral same sajte in jih povprašal. Če ima kdo kakšne izkušnje s tem in je bil tam bi bil zelo vesel nasveta. LP

                    Comment


                    • #55
                      Shaytan wrote: Evo, je čas, da še jaz naredim hiter 2019 recap in plane za 2020.
                      Večina ciljev, ki sem si jih začetek 2019 postavil sem tudi izpolnil, nekatere presegel, na žalost pa sem bil bolj kratek pri pokru, saj sem imel druge stvari na tapeti. Zaključil sem diplomo na pomorski fakulteti in opravil diferencialne izpite na ekonomski za primer, da bom v prihodnosti želel tam delati magisterij. Eno leto sem tudi delal za polovični čas, varčeval in se veliko naučil. Fitnes in druge navade so bile on point.
                      Kar se tiče pokra sem igral on in off. Sem zelo samozavesten na plo10, naredil sem cca 3 neuspele shote na plo25, kar se playing field-a tiče se mi ne zdi veliko drugačen od plo10, in ko bom spet nazaj v zoni mislim, da mi bo uspelo z malo dela na igri v žep spravit tudi ta limit. Problem so edino 30bi downswingi, ki pri 50bi rolci definitivno niso super, zato upam, da se mi varianca malo nasmehne.
                      S tem pa naj vam povem plane za 2020. Ker punca februarja odhaja v Španijo na izmenjavo za 5 mescov in ker sem veliko zadev tukaj ravno lepo zaključil (šola, šiht) sem se odločil it z njo. Kupila sva karto in za en teden rezervirala hotel, medtem pa bo treba najti stanovanje. Špansko nekaj znam, malo bom pa še povadil. Ona bo študirala, jaz pa igral. Tako bo tole torej moj drugi preizkus s pokrom, kjer bom imel čas samo za to, brez drugih obveznosti, razen začetnega navajanja na življenje tam. Preden grem moram zaključiti še nekaj stvari, potem pa bom odprl nov blog in povedal kaj več ter sproti evidentiral tole špansko odisejado.
                      Sem pa že naletel na problem, saj naj bi bil trg pokra v španiji zaprt, torej prepovedane .com strani, za igranje na .es pa potrebuješ potrdilo o nastanitvi in davčno, kar bom sicer verjtno lahko dobil, ampak bo pain in the ass. Ne vem, če to vela tudi za tujce, niti ne vem, če je slučajno možno še naprej igrati na kakšnih bolj "neuradnih" straneh. Sem pisal že na španski "pokerpro" in čakam odgovore, prav tako bom verjetno kontaktiral same sajte in jih povprašal. Če ima kdo kakšne izkušnje s tem in je bil tam bi bil zelo vesel nasveta. LP

                      dobri privat vpnji delajo čudeže, pa gl :P

                      Comment


                      • #56
                        Legalno lahko igraš samo na teh .es straneh, kot si rekel. Pa še davek moraš plačevat.
                        Ostalo je pa stvar kreativnosti.
                        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                        Comment


                        • #57
                          Haha dobro, potem pa bomo mogli bit kreativni.

                          Comment

                          Working...
                          X