Announcement

Collapse
No announcement yet.

PLO grinder ŠPANIJA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Hvala še enkrat za vse info. Aja zs ti nažalost zaradi premalo objav ne morem poslati. Mi lahko na zs napišeš svojega?

    Comment


    • #92
      15.11.-21.11. Pregled
      15.5h igre (4.7k handov)
      7h HH review
      Specifični preflop spoti //

      22.11.-30.11. Cilji
      1. 22h igre[/*]
      2. HH review[/*]


      Iz zadnjih treh postov je razvidno, da mi uspe konstantno okoli 23ur na teden posvetiti pokru, torej cca 90ur na mesec je neka realna cifra za v prihodnje. Odločiti se moram samo kakšen bo procent med študeijem in igro. In kakšen bo ta off tables študij. Trenutno sem po vsakem sešnu iz prejšnjega dneva naredi HH review vseh marked handov, teh se kar nabere. Po navadi mi je vzelo 1h za review nekega 3h sešna recimo. S tem sem sicer zadovoljen, ker grem lahko z mirno glavo v naslednji sešn, ampak mi vzame veliko časa in nič ne ostane za neke poglobljene spote, recimo, da bi rekel ta teden bom pa študiral samo specifično tole, kar me malo moti, ker sem all over the place. Tako da tle bom z novim mesecem sigurno mogel neki pogruntat. Nabralo pa se mi je do zdaj cca 30 handov za katere ne vem kaj točno je pravi play, tako da bom v prihodnje tut tle kej postal, da pokomentirate.
      Drugi problem s katerim se pa soočam je, da po šihtu naredim trening, HH review in šele nato igram v poznih urah in sem že utrujen proti koncu, kar privede do kakšnih nepremišljenih playev, hitrejšega tilta ali manj zbranosti. Naredit nimam kej, razen pač se bolj potrudit.
      Za konec bom pa naredil review še treh sajtov, na katerih sem igral v zadnjem času.
      UNIBET
      1. Igre od plo4 do plo400.[/*]
      2. Deposit bonus 200€, če depozitaš s kartico.[/*]
      3. Rake na micro limitih pl4-pl25 je najmanjši izmed vse konkurence - za vsaj 2bb/100 manjši od drugih... 6-10bb/100. Pri pl50 je podoben drugim sajtom in plo100+ rata ogromen.[/*]
      4. Rakeback-a praktično v smislu flat denarja ni. Dobivaš ticket-e, challenge, ipd. Neuporabno.[/*]
      5. Auto rebuy opcije ni![/*]
      6. HUD in nič s tem povezanega ni dovoljeno.[/*]
      7. Nickname se menja lahko večkrat na dan.[/*]
      8. Dober software. Dober support. [/*]
      9. Igre srednje soft, nič posebnega.Prometa dovolj, sploh ob večerih. [/*]
      10. Izjemno hitri cash-outi - pri meni vedno v 3-4 urah.[/*]


      Skratka, sajt ni za rege po mojem mnenju, res je očitno, da si jih ne želijo. Edino kjer vidim, da je site uporaben, da začetnik naredi 200€ depozit, kar je super za plo4, dobil bo izjemno nizek rake in 25% RB bonusa ter lahko mirno trenira tiste preflop ipd. osnove.
      Intertops - revolution/horizon network
      1. 200% do 1000€ deposit bonus, AMPAK, če narediš cashout preden vsaj toliko narejkaš kolikor si depozital ti vzamejo 10% fee![/*]
      2. Nizek promet. 1 miza plo25 plo50 samo povprečno ob večerih.[/*]
      3. Prisotni so tudi američani, tako da kdaj se najdejo mize tudi zjutraj.[/*]
      4. Igre so večinoma okej, torej soft, ampak je problem promet in občasni ameriški nit regi.[/*]
      5. Rake na micro primerljiv drugim cca 13-13.5bb/100.[/*]
      6. Rakeback je pa nor. Lahko narediš optin 36% flat RB in se odrečeš nekim ticketom, poleg tega pa če se ne motim bazirajo njihovo metodo pobiranja rejka še kot je to delal cake poker, in imaš RB izplačan na podlagi shared rake kalkulacije ne glede na to, da si imel prispevan/contributed rake dosti manjši. Nisem dosti se poglobil, da bi bil čisto prepričan, ampak do sedaj sem dobil tri RB izplačila tako in zgleda kot da dobivam 50-90% RB.[/*]
      7. Site je sicer zanesljiv, support je dober, HUD dovoljen, ampak sam software je pa kar zastarel.
        [/*]


      Overall ne priporočam sajta, ker ni prometa pač in je dovolj boljših opcij.
      Ipoker - Bestpoker skin
      Z Bestpokrom sem zelo zadovoljen. Podobno sicer ne morem reči za druge skine - Redstar mi govori, da me nočejo, ker sem slovenec, bet365 me je bannal brez razloga, williamhill mi je pa dejal, da ni problem, ko pa sem naredil depozit nisem mogel igrat.
      Skratka Bestpoker ima dober support, dober RB in signup bonus, dober software, hud dovoljen, veliko prometa, okej rake. Edino, ko imam odprtih +6miz mi začne vse skup malo počasi delati, mogoče zaradi flash-a ali kaj ne vem.
      Za enkrat mi je to primaren sajt, dokler si spet ne uredim pokerbros, ker izmed vseh sajtov do zdaj so ble tam najbolj soft igre.

      Comment


      • #93
        22.11.-30.11. Pregled
        13,5 od zadanih 22h igre [4.7k handov]
        HH review - 3 ure
        SKUPNO NOVEMBER
        • profit iz igre: +213 eur (+10 BI, cca 5bb/100) +20eur netrackanega na unibet-u, kar ne bom štel, recimo, da pokrije razne fee-je.
        • rakeback: +308eur (13.3bb/100 rake plo20 ipoker) - prištetih še 30eur iz oktobra, ki sem jih tam pozabil
        • skupno: 521eur
        • odigrani handi: cca 19700 (320 handov/uro)
        • odigrane ure: 61,5
        • ure študiranja igre: cca 23
        • ure skupno: cca 85

        Situacija za naprej? Gremo na plo50.
        Naveličan sem plo20 in prepričan, da ga premagujem. Ni mi več motivacija grindat ta stake in mislim, da sem pokazal dovolj potrpežljivosti in rezulatov, da grem lahko višje. Na ipokru se počutim dobro in samozavestno, zato se mi zdi primeren trenutek, sploh ker zna bit december juicy.
        Letos, če izvzamem tisti prvi mesec marec, ko je bila moja igra veliko slabša in ko sem se nadmodrival z nekimi regi in poslednično upalil nulo after RB, so sledili meseci +535 eur, +512 eur, +213 eur, -280 eur, +521 eur. Glede na povprečen rake, ki je bil višji od 15bb/100 sem zadovoljen, čeprav prihaja 50% mojega profita iz RB imam torej skupno +1500eur na tem stejku, kar je 75bi pri plo20. Igral sem sicer nekaj malega plo30 in nekaj več plo18, tako da se izravna.
        BR trenutno ni zadosten, ampak bom reloadal, da bom na 3k, kar je 60bi in mislim, da bo ok v kolikor me ne zadane takoj 40bi downswing.
        Cilji za prvi teden v decembru:
        Do petka verjetno ne bom igral nič, razem verjetno tisto plo državno na party-ju. Imam kar nekaj obveznosti, poleg tega pa bi pred začetkom plo50 rad obdelal kar nekaj handov in spotov ter ponovil razne range. Nasplošno si predstavljam december bolj v smislu manj igranja, manj miz in več dela na igri in bolj zbrano, tako da najprej potipam ta limit.

        Comment


        • #94
          1.12.-7.12. Tedenski Update
          Igral nisem nič, z izjemo plo državno, kjer sem izpadel okoli 30. Tudi nič nisem delal na igri, ker sem imel ogromno drugih obeznosti in distrakcij. Sem pa danes ponovno dobil dostop do vision-a, kar mi je super in zdej res nimam izgovorov, za na plo50 moram naštudirat kar nekaj spotov, tako da čeprav zgubljam EV z neigranjem decembra mi je prioriteta vsaj 1h na dan vision.
          Tudi v tem tednu dvomim, da bom kaj veliko igral, ker imam spet moj večni problem in sicer, da se lotevam delat miljon stvari hkrati.Pogruntal sem, da en mesec nisem ponavljal španščine in sem nekatere stvari začel pozabljat, tako da sem spet začel po cca 15-30min na dan, kar mi je všeč, ampak gre na račun pokra seveda. Btw punca je prestavila Španijo na sept. 2021. Poleg tega pa imam nov hobi, ki me je ta teden dokaj prevzel in sicer "prepping".
          Vedno se mi je zdelo pametno biti pripravljen na čim več negativnih možnih scenarijev, ampak so me razni fanatiki ala doomsday preppers odbijali, poleg tega pa je bil svet preveč rožnat, da bi se na to osredotočal. Sedaj pa sem na yt videl dosti videjev normalnih ljudi ala vojakov, specialcov, ipd. ki naredijo cel koncept veliko bolj pristen. Poleg tega je pa tudi to leto pokazalo, da so čisto možni požari-avstralija, poplave-SEazija, nemiri, hude gosp. krize, prazne police, ... in sem res padel noter. V smislu, da si sposoben zbirat/filtrirat vodo recimo, da imaš neke dodatne komunikacijske naprave v primeru, da ni elektrike, da imaš pripravljene malenkosti v smislu nekih desk, če se ti razbije okno, seveda nekaj dodatne hrane, sveč, ipd. Skratke neke malenkosti, ki ti v primeru katastrofe pridejo prav, da si sposoben preživet recimo 3 tedne namesto 3 dni, dokler ne pride pomoč. En je zlo dobro reku, da je prepper, če že ne zaradi druzga, da v primeru neke naravne katastrofe ne bo breme države, ki bo že tako mogla poskrbet za 80% nebogljenih.
          Izven tega pa evo, smo na 50 dipsov in 90 sklec. Napredek je brutalen glede na to, da premalo spim in treniram samo 3x na teden. Skrivnost je v nahrbtniku polnem uteži. Za spomin še prilimam iz zbirke par španskih komadov na ktere sem treniral. Če ste naveličani balkanjade je tole dober nadomestek.









          Comment


          • #95
            DEC in JAN nisem igral praktično nič. Februarja pa sem nazaj evo, na plo50 od zdaj naprej. Počutim se dokaj samozavestno, sem pričakoval, da bo težji preskok. Regi vsaj za zdaj niso tako dobri, kot se straši v micro krogih, fishev je za enkrat dovolj.
            1.2.-7.2. Pregled:
            12,5h igre / 3415 handov
            7,5h teorija [ponovitev rfi, oddsov, equitijev, ostalo preflop]
            Cilji za naslednji teden:
            12,5h igre
            MAX 5 miz!
            **overall mi je cilj odigrati cca 50h na mesec in vsak dan predelat malo teorije; premagovat pl50 tja do poletja
            LP

            Comment


            • #96
              FEBRUAR
              • profit iz igre: +380 eur (+7.5 BI, cca 7bb/100 ; std dev 117)
              • rakeback: +127eur (11bb/100 rake plo50 ipoker; 20% RB)
              • skupno: 507 eur
              • odigrani handi: 10615 (270 handov/uro)
              • odigrane ure: 39
              • ure študiranja igre: cca 23
              • ure skupno: cca 62
              Mesec sem začel zelo fokusirano in disciplinirano- igral sem samo 4 mize in se zelo fokusiral na nasprotnike. Teden ali dva mi je šlo super in postal sem malo len, začel odpirat 5 miz, nato 6, včasih že 7. Začel sem igrat ABC in WR je trpel normalno. Regi, ki sem jih imel naštudirane prve dva tedna z manj statsi kot jih imam sedaj so mi kar na enkrat začeli delat probleme[verjetno so se malo prilagodili in z ABC igro nisem opazil]. Imel sem plan odigrat 50 ur ta mesec, ampak si bom ta dva dni še rajši vzel za malo več teorije in pregled handov s parimi regi, ipd. Največji cilj za naslednji mesec je sigurno igrati samo 4 mize- načeloma sem zelo discipliniran človek, ampak tukaj mi pa nekaj odpove in začnem kar odpirat. Razlika fokusa med 4 in 6 mizami pa je gromozanska.
              Kar se teorije tiče sem zadovoljen, ker sem od decembra že neke stvari pozabil, ampak sem bil hitro nazaj. Najprej sem ponovil oddse in equity-je, potem pa v drugem tednu sem se malo osredotočal na igranje proti donkanju. Ugotovil sem, da sem v nekaterih spotih preveč foldal in v drugih preveč klical-neke stvari sem odpravil, pri drugih pa sem overadjust-al in začel preveč klicat, tako da tukaj definitivno še rabim en teden pozornosti. Pregledal sem kar nekaj handov in pokomentiral, ampak opažam, da moram stvar zapisat v zvezek in jo večkrat ponovit, če ne pozabim čez en mesec, ko pride recimo podoben spot. Ena izmed stvari, ki jo imam v planu pa je tudi se malo osredotočat kako igram oop turn proti 2-barrel, ker se mi zdi preveč kličem z nekimi gutter+fd draw-ji, ipd. Tudi preflop moram nadaljevat s ponavljanjem. Skratka, osnove.
              Izven pokra delam full time, kar mi pobere kar nekaj energije. Trening zaradi premalo spanca in obveznosti bolj stagnira - še vedno na cca 24 dvigov, 85 sklec, ipd. Malo več sem tudi hodil v hribe in delal na kondiciji. Dva meseca sem na bolj striktnem low carb prehranjevanju in mi zelo ustreza. Španščino kar ponavljam cca 15min na dan konstantno na spanishdict strani razne glagole in spregatve, kar je dovolj za napredek. Pa pogledam eno epizodo na dan kakšne španske serije ali filma, kar tudi pomaga. Sem pa tudi nadaljeval mojo novorojeno obsesijo s preppanjem in se malo podučil o preživetju v naravi in opravil tečaj varnega ravnanja z orožjem, za športno streljanje.
              Ko takole napišem zgleda, da sem kar produktiven, ampak rezerva je še in predvsem pristopit moram še malo bolj z glavo k pokru in malo manj v prazno porabljat energijo na nekaterih neumnostih.
              Pa naj še omenim Huelvo- definitvno pogrešam nekatere aspekte. Mogoče objavim kakšne fotke še za nazaj, glede na to da je "obletnica", saj sem se lansko leto takle čas ravno dobro vselil v stanovanje tam.

              Comment


              • #97
                Par dni počitka mi je dobro delo. Sploh ker sem se poglobil v igro dveh nasprotnikov na katerih imam +1k handov in sta me malo presenetila v nekaterih showdownih, zato sem si vzel 2h časa za vsakega in pregledal HUD ter nekatere hande. Razbil sem statse na razne podspote in počutim se veliko bolj samozavestnega v marcu, ko bom spet z njima igral. Takole nekako zgledajo zapiski (zelena so money making spoti)


                Mislim, da sta me oba dobila na isti način in sicer, da sem bil preveč agro in sta začela trapat.
                Generalno pa sem pogruntal, da recimo 13% btn 3b ni rečeno, da je wide, ker si je ta majster to številko nabil s 3betanjem proti manijakom, proti min open raisu fishov in kakim shortijem, proti meni pa je vedno imel AA. Podobno za majstra Forum z izjemo, da so mu všeč AT98ds type handi(večino ostalo pa AA).
                Skratka, delim z vami, če ma kdo kej za pripomnit slučajno, drugače pa se zavedam, da je boring post, ampak jbg je del procesa. Nekateri to preberejo že med igro iz statsov ali po intuiciji, jaz pa si morem mal napisat ko en tumpek:P

                Comment


                • #98
                  Ok, bom jaz komentiral malo, čeprav ne igram Omahe sploh.
                  Najprej moram vprašat, kolikšen je ta 1k+ sample? Sample za analizo nasprotnika mora biti vsaj 5k ali še bolje 10k, ker z manjšim sampleom je brezveze operirat in boš delal ogromne napake, če se boš po temu ravnal. Imaš veliko tipov statsov, po nekaterih se lahko ravnaš dokaj hitro (VPIP, PFR itd.), za druge rabiš precejšenj sample, tu mislim predvsem state na turnu in riverju. Se bojim, da si tu mogoče šel preveč podrobno v določene situacije, kjer nimaš samplea da to podpre. Najbolje, da preveriš sam s količino posameznih primerov.
                  Statse tudi ne moreš ravno jemati same, določeni stati delujejo v kombinaciji z drugimi, za primer vzami ekstremno nitty nasprotnika. Na videz lahko zgleda, da je tip manijak, ker bo 3bet in 4bet zelo visok, cbet F+T+R bo imel visok, nasplošno aggression factor bo zelo visok (nekaj kar sam ne koristim, ker je lahko precej zavajujoč). Razlog temu pa je le zelo tight range, ki ga igra in ne stil manijaka, tako da upoštevaj tudi to pri analizah.
                  Določene stvari tule se boš moral naučit brat iz statsov med igro. Žal ne bo šlo drugače, to je edini način kako exploitati nasprotnika. To omenjeno intuicijo boš razvil ravno z neskončno ponovitev, fokusiraš se na posamezen spot. Npr. si v cbet situaciji, oceniš svoj hand potem pa takoj pogledaš proti njegovim fold vs cbet, raise flop cbet in float bet flop statom. En predlog od Carrotersa recimo so focused sessioni vsake toliko. Kar to pomeni je, da igraš dosti manj miz kot ponavadi, ampak si fokusiran na vsako potezo, ki jo narediš, vsak stat v določeni situaciji ipd. Tako naj bi potem to prišlo v navado in boš igral s fokusom na prave stvari.
                  Naslednji nivo exploitative pokra je population analysis, tu recimo Hand2Note tracker pride izjemno prav. Lahko pogledaš kako populacija igra vsak posamezen spot in delaš zaključke na podlagi tega. Recimo zgoraj si omenjal delay cbet, pri Holdemu je lahko to easy autoprofit spot (verjetno tudi pri Omahi, ker je nasprotnik capped ), kar lahko potem potrdiš s population analysisom. Folding, calling, raising frekvence za vse možne sizinge, res tko geeky in-depth zadeva, če te zanima.
                  Torej, jaz se ne bi posvečal analizi posameznih nasprotnikov, vsaj dokler ne prideš precej višje. Saj ne, da ni pomembno, ampak po moje lahko svoj čas dosti bolje izkoristiš, recimo analiza celotne populacije. Če si pa zaradi tega bolj samozavesten, potem pa le nadaljuj, vsak ima svoj način
                  Srečno, spremljam blog od začetka in se veselim novim updateom okerpro:

                  Comment


                  • #99
                    Živjo Coconuts, sem bil malo izven pokra zadnji teden zaradi veliko dela, sedaj pa sem nazaj evo.. hvala za feedback, drugače pa ja notecaddy ali nek pop. analysis tool si bom enkrat umislil, ampak se mi še ni zdelo tako potrebno.
                    Takole na roke delat sem se navadil takrat še v BPC, ko sem igral HU. Načeloma mi kr da na samozavesti, tako da se mi zdi +ev, vem pa da je na sample treba pazit, tako da sem gledal da imam pogoste spote [rfi na temu majstru sem imel +150 situacij, cb in fcb tudi ogromno, dcb okoli 60, isto xr/donk, probe bet in Fvprobe malo manj okoli 40, najmanjši sample pa na float in fold vs float okol 15 priložnosti], sem pa tudi podrobno pregledal showdowne, ne samo statse, tako da se mi je zdelo nekako dovolj relevantno. Focused sešni pa so sigurno the way to go ja in tudi čimbolj poskušam igrat max 4 mize.
                    Trenutno kar malo zaostajam za planom, ampak bomo nadoknadli. Napišem rezultate konec meseca.

                    Comment


                    • Ja pač ni nek ogromen value v tem kako boš te specifične igralce exploital. Je pa velik value v takem delu ker moreš razmišljat o tem kaj kaki statsi pomenijo in kako jih exploitat in s tem pol sam zelo napreduješ.
                      Naslednjič ko vidiš podobne statse maš pol že nek gameplan prot takim nasprotnikom recimo
                      "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                      Comment


                      • MAREC
                        • profit iz igre: -462 eur (cca -9bi)
                        • rakeback: +136eur (še pozabil vštet 30eur v februarju)
                        • skupno: -326 eur
                        • odigrani handi: 6750 (280 handov/uro)
                        • odigrane ure: 24
                        • ure študiranja igre: cca 16
                        • ure skupno: 40
                        Ta mesec je na račun vsega ostalega poker malo trpel. -9bi ni nič posebnega, sem dejansko malo slabše runnal, poleg tega je bila pa verjetno samo polovica časa odigrana zbrano, ostalo pa preveč miz na enkrat ali utrujenost in posledično napake.
                        Poleg tega sem zgubil skoraj cel buyin okoli 40eur verjetno z igranjem na nekih sicer loose mizah, ki pa so imele neke čudne splash pote 4x/uro, za katere sem kasneje šele ugotovil, da so praktično samo rake in stran vržen dnar.
                        Zaradi premalo igre bom imel tudi naslednji mesec 10% manjši RB verjetno in s tem kakšnih 50eur manj, ampak ni kej.
                        Kar se tiče teorije so bli večino HH review-ji, malo študiranja regov, preflop in drugo ponavljanje ter malo discord. Kupil sem si mental game of poker 2 ebook tudi, da bom bral malo za ogrevanje.
                        Za april imam plan veliko več na pokru delat. Za začetek si bom ponovno delal tedenske in ne mesečne cilje, ker drugače zajadram. Tudi kar se teorije tiče se mi zdi sem premalo fokusiran, tako da si
                        bom naredil nek 3 mesečni plan katere spote želim do poletja naštudirat in to razbil na tedensko bazo. Predvsem pa nazaj fokus na 4 mize in warmup pred igranjem.
                        Overall z marcom sem pa zadovoljen, ker sem ogromno delal in se naučil na tej fronti, se veliko več družil s frendi kot ponavadi, veliko treniral, ponavljal španščino, veliko bral in pa uredil malo računalnik - zrihtal sem si brave in vpn, zamenjal search engine, ctemplar email in malo privacy settinge, ipd. Sem gledal neke yt posnetke in se mi je google in podobni totalno zagabil kako prodajajo naše podatke, bom še na dtube mogu preklopit alneki lol.
                        Ugl, smo na vezi sredi aprila verjetno

                        Comment


                        • Pozdrav, v aprilu sem odigral samo 17h oz. 4950 handov, skupno +135eur in 45eur RB, torej cca 180eur profita. Več ni šlo, ker smo se s familijo odločli, da se preselimo in je blo veliko dela okoli tega. Nadejam se, da bo maja bolje, ampak ne bom več updejtal dokler ne bo nekih konkretnih ur odigranih... skratka, smo na vezi ko bo kaj za povedat.

                          Comment

                          Working...
                          X