Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zakaj cash game in ne turnirji, oziroma obratno?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    1wayman wrote: turnirji in sngji, zato, ker sem prevelik debil, da bi premagoval cashgame.
    this pa autoclose sng when bust pa ni (tok) tilta

    Comment


    • #17
      1wayman wrote: turnirji in sngji, zato, ker sem prevelik debil, da bi premagoval cashgame.
      tudi pri meni je enako.
      pri CG sem imel na onlinedolgo toliko minusa, kolikor sem na MTT in SNG naredil plusa.....
      sedaj pa CG ne igram več.
      don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

      Comment


      • #18
        Izključno turnirji, je dost da ti en na mesec pade, kar pri faktorju sreče more bit in more dat pa je pozitivna bilanca tu.Če ni časa za kaj večjega pa DON-e teram, sej so skor usi u pol ure konc.
        Jz sm pa iberžnik!

        Comment


        • #19
          CG-ja ne priporočam na nizkih limitah, sploh HU in 4-max, ker je rake prehud.
          Sicer je CG igra precej bolj kakovostna (v živo med prijatelji brez rake-a še posebej) in se bistveno več naučiš tu.
          Mimogrede: po mojem uspešni turnirski igralci ne znajo niti približno toliko "pravega" pokra kot cash igralci in so večji gamblerji, zato imajo pa več jajc.

          Comment


          • #20
            jaz ne bi tako zelo posploševal, kateri igralci pokra, CG ali MTT so bolj kompletni igralci in boljši.
            Je pa prav gotovo razlika med obema igrama, čeprav na prvi pogled ni videti, da je tako.
            Od tavelikih je malo takšnih, ki so uspešni v cashgame in na turnirjih.
            Durrrrrrrrrr recimo, je en najboljših CG igralcev, na turnirjih pa še ni dosegel kakšnega vidnega uspeha, pri Negreanu ali Philu Helmuthu pa je ravno obratno.
            Ivey pa seka v obeh zvrsteh igre......
            don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

            Comment


            • #21
              Men osebno neprimerno bolj leži CG kot turnirji, ker so redka obdobja, ko bi bil recimo 5 ur skupaj sposoben igrat svoj A game. Poleg tega se mi CG zdi prijaznejši z vidika variance, ki je pri MTT, zaradi strukture nagrad, še dost bolj izrazita (negativne vplive variance na dolgoročno pričakovano vrednost pa mislim da vsi poznamo ).
              Sicer pa, ko teče debata na to temo, lahko večkrat slišiš folk govorit, da se raje držijo MTT kot CG, ker jim to bolj ustreza in imajo iz MTT nenazadnje tudi boljše rezultate. Včasih je to legitimn argument, dostkrat pa gre za zatiskanje oči (govorim iz lastnih spoznanj), ker tudi če ti statistika kaže plus, bi za neko smiselno mero gotovosti potreboval ogromn sample odigranih turnirjev. Druga zavajajoča zadeva (spet iz lastnih izkušenj) pa je dosledno vodenje statistike vplačil in pobranih nagrad, ker se mi zdi, da ljudje radi seštevajo winningse (sploh tiste večje), pozabljajo pa nešteto buyinov in rebuyov ko niso cashnili.
              Prednost zaradi katere se ti splača igrat MTTje je, če si sposobn držat A game v daljših časovnih razponih in pa seveda, če misliš da maš, ker bolje obvladaš specfične situacije, ki se pojavljajo pri MTT, večji edge nad nasprotniki kot bi ga mel pri CG.
              Druga prednost MTT (malo za šalo, malo za res) pa je, da tudi če nisi ravno neki biser pa ti ena malo večja zadeve fajn pokema, boš lahko lažje dobil stejk, ki bo +EV za tebe (mislim, da je tudi temu že marsikdo bil priča).
              To bi bil moj pogled na CG-MTT primerjavo, bi pa bil zlo vesel, če bi kaki MTT pro dodal kako pomembno točko, ki smo jo mogoče vsi spregledali.

              Comment


              • #22
                pussyfoot wrote: CG-ja ne priporočam na nizkih limitah, sploh HU in 4-max, ker je rake prehud.
                Sicer je CG igra precej bolj kakovostna (v živo med prijatelji brez rake-a še posebej) in se bistveno več naučiš tu.
                Mimogrede: po mojem uspešni turnirski igralci ne znajo niti približno toliko "pravega" pokra kot cash igralci in so večji gamblerji, zato imajo pa več jajc.
                ti pa si ja... lol gemblr je un na ruleti p slotih jao
                from zero to hero in 10 sec

                Comment


                • #23
                  A zanimiva tema. Osebno sem preigral ogromno cash (sploh v živo) in ogromno turnirjev. Morem rečt, da mi je v živo boljše igrati cash na netu pa turnirje (seveda če ne štejemo HU cash, ki se fejst loči od drugih cash iger).
                  Po parih letih postane turnir nek no brainer. 10bb rinem, 20bb 3b rinem, 50bb kradem dominiram in tako dalje. Men osebno je čisto preveč sreče v turnirjih. Sj se na dolgi rok res pozna, če si dober. Samo te turnirji z 1000 pa gor igralci so taka prasica. Lahko si super plejer pa jih odigraš 1000 pa mogoče nobene zmage dobiš. Nvm. Velik novih igralcev misli, da je boga za jajca prjelo, ker je odbil turnir ali dva. Pol so pa super igralci. Pa razlagajo kak oni dnar delajo. Težko me bo kdo prepričal da si turnir z 5000 igralci odbil zaradi znanja. Kemat je moglo pa še kak je moglo kemat. Po drugi strani pa igralec, ki je naredil 50k na cashgejmu ma moje vsestransko občudovanje.
                  Po drugi strani so pa tuki še SNGji in DONi, ki so pa še posebno veliki brain killeri. Občudujem ljudi, ki jih odigrajo nevem koliko tisoč. Meni so postali po 3k za dol padet. Nemorem.
                  ...lahko pametuješ kolko hočeš, ampak je tvoj post še vedno pod mojim...

                  Comment

                  Working...
                  X