Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker in Socialna?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    surgeon wrote: defintivno brokeass wanabe proji, da ciganov ne omenjam pičkumater
    kdo mislš, da lažje spi, pokeraš k ni vzel socialne al en model k je pokradu par 100k javnega denarja?
    +1. Golazen ciganska...matr jim res. Da enga slišm, da sem nestrpen...

    Comment


    • #77
      Holy fuck kam ste to zašli lol. Sem prestavil ta del pogovorov v drugo temo, ker to pa res ne spada sem
      EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

      Comment


      • #78
        Zanima me glede Skrilla in podobnih spletnih denarnic namreč v spodnjem citatu FURS-a je jasno da jih ni potrebno prijaviti:
        Ali je potrebno prijaviti naslednje račune kot so: Bet365 britanska stavnica, Skrill predplačniški račun, Paypal, Revolut, Monese...?
        Takih spletnih storitev ni potrebno prijavljati, dokler "imajo vlogo elektronske denarnice". V primeru, da ponudniki te
        spletne storitve nadgradijo tako, da računi prevzamejo funkcijo plačilnega računa s personalizirano številko (npr. IBAN), na katerega se imetniku lahko nakazujejo prejemki (npr. plača), je tak račun potrebno prijaviti.
        (Opomba: Ponudnik Revolut računa je pred kratkim že nadgradil spletno aplikacijo, zato morajo imetniki ta račun prijaviti.)
        Kaj to točno pomeni v praksi, da država nima nikakršnega vpogleda v stanje na teh spletnih denarnicah ne glede na količino zneskov, ki jih državljani Republike Slovenije prejemajo na Skrill? Kajti zdi si mi malo "prelahko" odpreti Skrill račun ter tja prejemati razna nakazila država pa ne more nič?

        Comment


        • #79
          Zaenkrat je tako, ja.
          Kakšna nakazila si pa imel v mislih?
          EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

          Comment


          • #80
            CoreySteel wrote: Zaenkrat je tako, ja.
            Kakšna nakazila si pa imel v mislih?
            Mislil sem predvsem na nakazila od poker agentov kajti takšen način "poslovanja" je trenutno prisoten na večini azijskih aplikacij. Pred časom sem odprl temo okrog tega problematično se mi zdi predvsem dokazovanje kajti čez 2-3 leta mislim, da večina ljudi, ki na takšen način prejema denar okrog pokra ne bo imela prav nikaršnih dokazov, da je šlo za prejemke od igranja pokra pa tudi če "dokaze" shrani vprašanje koliko pravne teže imajo screenshoti poker clientov in pogovori z agentom.
            Pa, da dam še en primer zakaj se mi to zdi malo "prelahko". V tem primeru jaz lahko tebe najamem za delo v skladišču in se ti izjaviš kot brezplačen prostovoljec na Skrill pa prejemaš plačo in država nima nikakršen vpogled? Malo mi je to čudno.

            Comment


            • #81
              Sem mislil da smo tisto takrat rešili
              Kako je pa to delo v skladišču drugače, kot če bi mi dal denar na roko na licu mesta?
              P.S. Nisem ti dal jaz minusa, da ne boš mislil
              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

              Comment


              • #82
                CoreySteel wrote: Sem mislil da smo tisto takrat rešili
                Kako je pa to delo v skladišču drugače, kot če bi mi dal denar na roko na licu mesta?
                P.S. Nisem ti dal jaz minusa, da ne boš mislil
                Naj prvo razčistim, da jaz tukaj nič ne trdim prav zaradi lastnega nepoznavanja stvari poskušam dobiti čimveč mnenj in izkušenj ljudi kajti tudi v prejšnji temi smo na koncu prišli do ugotovitve, da to so trenutno informacije katere imamo in lahko le poskušamo shraniti vse dokaze, ki jih imamo in upamo na najboljše. To je vse lepo in prav in mogoče in najbrž celo verjetno bo na koncu vse ok, mislim pa, da je jasno da glede na to kako "siva" cona je to ni izkjučeno, da pride do kakšnih težav in prav zato sam poskušam čimveč izvedeti o praksi. Predstavljajte si namreč, da morate čez par let naenkrat dokazovati izvor denarja ugotovite pa, da je omenjen način poslovanja prek spletnih denarnic zakonsko opredeljen kot nelegalna dejavnostali pa da morate dokazovati izvor denarja "dokazov" pa nimate, mogoče sem jaz paranoičen ampak mislim, da vseeno bi vsak ki igra poker kolikor tolikor resno raje imel čimveč informacij kot pa le upal na najboljše.
                Kar se tiče tega o denarju na roko imaš prav gre za zelo isto zadevo kot za konkreten primer dela v skladišču,razlika pri kartici je, da ti potem lahko opravljaš marsikatero globalno dejavnost kot je prodaja izdelkov etc. Čudno mi jele to, da imaš ti lahko kartico za katero stoji globalno podjetje Mastercard, ki jo lahko uporabljaš praktično kjerkoli po svetu država pa nima nikakršnega vplogleda.

                Comment


                • #83
                  To je res bolj tema za tisto drugo nitko, ne za tukaj.
                  Imamo informacije kot jih imamo in s tem operiramo. Vse ostalo pa pač lahko le ugibamo, kot ti počneš.
                  Player13 wrote: Kar se tiče tega o denarju na roko imaš prav gre za zelo isto zadevo kot za konkreten primer dela v skladišču,razlika pri kartici je, da ti potem lahko opravljaš marsikatero globalno dejavnost kot je prodaja izdelkov etc. Čudno mi jele to, da imaš ti lahko kartico za katero stoji globalno podjetje Mastercard, ki jo lahko uporabljaš praktično kjerkoli po svetu država pa nima nikakršnega vplogleda.
                  Nobena resna firma ne dela prodaje izdelkov preko Skrilla. Če pa že, ti pa izstavi račun. Če boš hotel goljufat, prikrivat, karkoli že, boš pa vedno našel pot. Pa če je to potem preko Skrilla, preko kriptovalut, preko denarja na roko, ali pa da ti gostinec ne da računa.
                  EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                  Comment


                  • #84
                    Player13 wrote: mogoče sem jaz paranoičen
                    Sem citiral tvoj problem. Dokler ne kršiš veljavne zakonodaje, se nimaš kaj sekirat. Pa dokler bodo uradni organi poker v praksi obravnavali kot klasično igro na srečo, kjer na dolgi rok vse pobere bajta, bodo nas gemblerčke, ki živimo v iluziji, pustili lepo pri miru. Pa še potem, ko (če) se to enkrat spremeni, boš moral najprej postati velika riba, da se bodo sploh ukvarjali s tabo.

                    Comment


                    • #85
                      S pravnega vidika vsem svetujem, da socialne pomoči ne vzamejo saj jo je potrebno vrniti...
                      Če pristojni organi ugotovijo, da je dejansko ne potrebuješ oziroma, da ne spadaš v kategorijo socialno ogroženih oseb ti pošlejo odlok po katerem je vse potrebno vrnt...v primeru pokra se mi zdi to zelo verjetno saj so vsi prihodki zabeleženi na trr.
                      Ampak OK recimo da nekako zglumiš in da do te zadeve ne pride bo država do vsote, ki si jo prejel kot socialno pomoč prišla ob dedovanju...vsoto ti bodo zaplenili kot dediču(tudi če si socialno ogrožen), če pa nekako uspeš brez da ti karkoli vzamejo za časa tvojega življenja pa se bodo spravili na tvoje potomce...oziroma na tvojo zapuščino saj je bila kupljena,obnovljena,prišparana z državno pomočjo...
                      Moj nasvet je ne se igrat...država je in bo svoje dobila nazaj tako da najbolš je bit tiho in grindat

                      Comment


                      • #86
                        Gilgamesh wrote: S pravnega vidika vsem svetujem, da socialne pomoči ne vzamejo saj jo je potrebno vrniti...
                        Če pristojni organi ugotovijo, da je dejansko ne potrebuješ oziroma, da ne spadaš v kategorijo socialno ogroženih oseb ti pošlejo odlok po katerem je vse potrebno vrnt...v primeru pokra se mi zdi to zelo verjetno saj so vsi prihodki zabeleženi na trr.
                        Govoriš nekaj čisto na pamet. Če bi si nakazoval na trr sploh nebi dobil socialne!

                        Comment


                        • #87
                          A ni to z dediščino bilo ukinjeno več kot 1 leto nazaj in ni treba več nič vračat?

                          Comment


                          • #88
                            Kar se tiče pogojev za prejemanje socialne pomoči res nimam pojma, ker je nisem in je ne bom potreboval ter tudi ne poznam nikogar ki jo...
                            Kar se pa tiče vračila sem malo preletel google in po prebranem sodeč so zadevo samo omilili...sedaj obstajajo neke izjeme kjer si res oproščen vračila oz dedičem ni potrebno vrniti celote...zakon ni ukinjen je le popravljen, če sem prav razumel.
                            Je pa z zakoni tako, da se lahko spremenijo iz danes na jutri in moje mnenje ostaja isto (grindaj in imej čim manj poslov z državo)
                            V glavnem kdor v tej smeri razmišlja naj se res dobro pozanima o vseh detajlih oziroma posvetuje z odvetnikom

                            Comment

                            Working...
                            X