Announcement

Collapse
No announcement yet.

Dan brez pokra!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    "Books are not to be believed, but thought about." -Izmet Fekali

    Comment


    • #17
      maliprofi wrote: Ne vem, kako vi dojemate alkohol, ampak meni se le ta skozi mota po glavi. Da se razumemo,alkohol pijem zgolj zaradi zabave in užitka, pa vseeno skozi razmišljam o tem, kako spiti čim več, kako premagati svoje pivske kolege, kje imam šibke točke, ... itd. Zavedam se, da včasih glede tega prav pretiravam, kaj o tem misli moja boljša polovica, bom pa kar zamolčal.
      Danes pa je bil poseben dan. Dan, ko sem odmislil alkohol in se posvetil drugim stvarem. In veste kaj, prav je tako. Odkar sem se seznanil z alkoholom, zahvala gre mojemu žlahtniku, mu posvečam ure in ure mojega prostega časa. Vendar je prav, da za dan ali dva popolnoma izprežem, ne glede, kako mi gre in se posvetim tudi drugim, bolj pomembim stverem v življenju.
      In prav zaradi tega, se bom jutri še z večjim veseljem usedel za šank in užival naprej.
      Zakaj ta post. Ker je alkohol stvar, ki me navdušuje in zabava, ne bi pa želel postati odvisen od nje. Zato želim poudarit, da je potrebno kdaj pa kdaj pozabit na pitje in čas posvetiti tudi drugim stvarem. Prav zaradi tega, bo sesti za šank spet zabavno.
      Ne vem, kako ostali občutite to, vendar mi tak dan - alko off - spet napolni baterije.
      Če bi napisal tak post, kaj bi porekli??
      je pijanec, ali ni???
      P.S
      zanikanje je druga stopnja zasvojenosti......
      Heheh, point taken ampak sem mnenja, da je primerjava deloma neprimerna oz. je odvisna od pristopa k pokru. Namreč, če gemblaš za mizo brez osnovnega pojma o BRM in samo gemblaš ter, ker normalno, izgubljaš, svoje izgube želiš čim hitreje nadoknaditi, zato gemblaš še več, potem bi se strijal s primerjavo. Ampak to ni več poker, to bi bilo hazardiranje. Ki je pogubno ravno tako kot pretirano popivanje.
      Če si pa si zasvojen z igro v smislu študioznosti, stalne želje po napredku, same globine v osnovi zelo enostavne igre, da v porazih ne trpiš niti približno toliko, kot ti dajejo zmage zadovoljstva, potem je pa taka zasvojenost pomojem lahko koristna. Samo da ne prestopiš meje...k hazarderjem.
      "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

      Comment


      • #18
        Debatirate o problemu za katerega niste postavili temeljne defnicije.
        Ce zasvojenost definiramo kot ne zmoznost prenehanja/razmisljanja o neki dejavnosti,potem je 90% forumasev zasvojenih z pokrom.prav tako je vecina sveta z necim zasvojena (kariera,zunanji videz, sport...)
        V kolikor definiramo zasvojenost kot nezmoznost prenehanja/razmisljanja o neki dejavnosti ki skodi tebi (v smislu zdravja, izgubljanja stika z druzbo) in tvojim bliznjim, potem je pa (upam) redkokdo zasvojen na tem forumu!

        Comment


        • #19
          +1 na azota. Zzasvojenost, kljub negativnemu prizvoku, ni nujno slaba stvar.
          maliprofi wrote: zanikanje je druga stopnja zasvojenosti......
          Kaj je prva? Zasvojenost sama? :>

          Comment


          • #20
            Ko imam jaz polno glavo vsega si zažvižgam eno od CAN-ov za reset mozga:
            Come with me, we will have a good time
            Running through all, no enter sign.
            No time to watch, your life slips away,
            Forget tomorrow and do it today.
            Just let go, don’t say no,
            Just let go, don’t say no,
            Just let go, don’t say no,
            Just let go, don’t say no.
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do,
            Do what you feel, what you need to do.
            Come with me, we will have a good time
            Running through all, no enter sign.
            No time to watch, your life slips away,
            Forget tomorrow and do it today.
            Just let go, don’t say no,
            Just let go, don’t say no,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do,
            Don’t say no, do what you feel, what you need to do.

            Comment


            • #21
              Ma za moje pojme je vsaka zasvojenost slaba,ker te naredi na nek nacin nesvobodnega. Danes je slo ze vse tako dalec da sprejemamo to kotnormalno saj se "tolazimo" z drugimi,ki so prav tako zasvojeni z necim.
              Edino kar sem hotel reci je,da ima zasvojenost z alkoholom implikacije ki so neprimerljive od zasvojenosti iz druge defnicije

              Comment

              Working...
              X