Announcement

Collapse
No announcement yet.

Traderji - pomoč

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Hvala za hiter odgovor. Sepravi se etf kupi in drži 20 let, kakršna koli menjava resetira števec za davek. Novi zakon sem tudi videl ja, in čez 15 let bojo spet spremenil zakon ko bom v šesnajstem letu haha

    Comment


    • #17
      kako pa potem lahko potem menjavam sklade (naprimer generali prvi izbor v vitalnost) brez resetiranja števca? Predvidevam da je drugače za vodenje skladov.

      Comment


      • #18
        kemi007 wrote: Hvala za hiter odgovor. Sepravi se etf kupi in drži 20 let, kakršna koli menjava resetira števec za davek. Novi zakon sem tudi videl ja, in čez 15 let bojo spet spremenil zakon ko bom v šesnajstem letu haha
        Ni panike če si v 16. letu, kupljene stvari za nazaj veljajo za takratni zakon
        kemi007 wrote: kako pa potem lahko potem menjavam sklade (naprimer generali prvi izbor v vitalnost) brez resetiranja števca? Predvidevam da je drugače za vodenje skladov.
        To je pa čisto nekaj drugega, to so pa vzajemni skladi. ETF-ji pa so indeksni skladi in kotirajo na borzah kot delnice.
        EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

        Comment


        • #19
          kemi007 wrote: kako pa potem lahko potem menjavam sklade (naprimer generali prvi izbor v vitalnost) brez resetiranja števca? Predvidevam da je drugače za vodenje skladov.
          Ker vodijo kot krovni sklad in imajo v njem podsklade in dokler ne zapustiš krovnega sklada se pravi prehajaš med podskladi ne resetiraš "števca". Če pa bi iz Generalijevega želel v npr. NLB-jevega pa bi zadevo resetiral.
          ETF-i pa kot je Corey dejal kotirajo na borzi in ne prehajaš v okviru krovnega sklada med podskladi ampak kupiš/prodaš kot delnico.
          "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

          Comment


          • #20
            CoreySteel wrote: [quote=kemi007]Hvala za hiter odgovor. Sepravi se etf kupi in drži 20 let, kakršna koli menjava resetira števec za davek. Novi zakon sem tudi videl ja, in čez 15 let bojo spet spremenil zakon ko bom v šesnajstem letu haha
            Ni panike če si v 16. letu, kupljene stvari za nazaj veljajo za takratni zakon
            kemi007 wrote: kako pa potem lahko potem menjavam sklade (naprimer generali prvi izbor v vitalnost) brez resetiranja števca? Predvidevam da je drugače za vodenje skladov.
            To je pa čisto nekaj drugega, to so pa vzajemni skladi. ETF-ji pa so indeksni skladi in kotirajo na borzah kot delnice.
            Razumem, se mi je tako zdelo. Glede na informacije iz strani Generali se za stopnjo davka šteje kdaj se delnica, oziroma sklad odsvoji. Po 01.01.2020 je stopnja za vse enaka, ne glede kdaj si jih prisvojil (kakšna je bila takrat osnova, zakon.)
            https://www.generali-investments.si/....pdf&fundCode=

            Comment


            • #21
              Pa res je na dan odsvojitve. Nimam pojma kako sem to bral novelo zakona, ali pa sem si narobe zapomnil. No potem pa vprašanje če bo čez 30 let še vedno 0% :P
              EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

              Comment

              Working...
              X