Announcement

Collapse
No announcement yet.

Is Crypto Paradise, lets all get filthy rich :)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dejstvo je eno, kripto svet je velika loterija, ki še vedno obeta potencialne velike zaslužke. Je pa res, da ko je šlo vse gor gor gor, so bili vsi pametni zakaj in kako in kaj bo šlo še vse gor, žal pa je tako, da zelo malo ljudi dejansko ve kaj se res dogaja, zato se o vsemu skupaj predvsem sklepa na podlagi ugibanj.
    Predlagam, da raje malo več kartate trenutno, se da še vedno lepo delati s pravo selekcijo poker sob/aplikacij in miz Srečno tudi v kripto projektih, nehite se kregat kdo več ali pa manj ve, kripto svet je zelo volatilen in je odvisen od ogromno dejavnikov GL :heart:

    Comment


    • dejansko je trenutno stanje v kripto svetu tko k je blo v pokru pred zacetkom booma. Tisti k so kako knjigo prebral majo ogromen edge nad vecino. To se kaze tut v tem, da velika vecina naroda vrjame da je TA pravljica. Dokler bo tko kar se mene tice super. In ja ce greste gledat tradingview vecina folka zvi v pravlci in dela res cudne analize. Sej sm napisal kako je z altcoini ze prej, ne bom se ponavljal. Srecno
      our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

      Comment


      • No potem pa nas prosim razsvetli knjižni molj, saj smo zaenkrat nepoznavalci TA slišali le o tem da je 4k$-4.5$ je ziher, 2k$ tudi. Baje lahko tudi njegove poste še enkrat preberemo, saj je tudi on že 10x razložil. Aja pa da ne pozabimo da je spet je lepa priložnost z vlkim levergom kaj $ nardit, če boste shortali BTC! Nevem kdo bi želel zamudit tako izjemno EV+ priložnost primerljivo z začetkom poker booma. :O
        Mogoče pa sam ne vrjameš v tovrsten TA Bitcoina in si velik fan Nea, Iote in Eosa kot si sam že napisal in imaš z naložbo v te money grab pravljice/scam coine ogromen edge nad nami?
        Oprosti za malo sarkazma vendar si ne morem kaj, da me ne bi ob kar dobrem poznavanju trenutnega stanja v obeh svetovih res zanimalo kje vidiš EV+ situacijo primerljivo z razcvetom pokra leta nazaj oziroma celo ogromen edge razen v popolnem nerazumevanju ljudi kaj je sploh kaj in veliki podcenjenosti BTCja v primerjavi z ostalimi money grabi/scami/coini narejenimi za zajebancijo in kaj za ene shitknjige si to bral ?
        Komot udarimo tudi kakšno konstruktivno debato vendar z nametavanjem nekih ugibanj in poveličevanjem le teh v gotovo EV+ situacijo primerljivo z poker boomom in samohvaljenjem o gromozanskih edgih, ki jih nekdo ima in se noče ponavljat saj nam je svoje skrivne recepte za obogatet že razkril žal nebo šlo... Poskusi malo argumentirat svoje izjave in prispevat kaj koristnega k temi pa bomo poskusli...

        Comment


        • Prepucavanje na pune a lej, daleč od tega da sem fan eosa in iote, nimam ju v lasti, sem pa ponosen lastnik neota se iz casa antshares k je bil 3-6$ (to so bli moji buyi). Zakaj mi je neo ušeč longterm? ker je bolj versitile kot eth, hitrejši in bolj uporaben za hodlerje(gas),. + trenuten circ supply je manjši kt eth. In tako kot eth je podlaga za icoje. Ne vidim zakaj nebi mogu bit 500-1000$ vreden v potencialnem triljonskem MCju (eth bi v takm primeru mel nekje 2000$-2500$ vrednost). Ni pa 2x za rečt, da ga neo ne bo presegel longterm, bomo vidli, lahko samo spekuliramo - za mene osebno je dober hodl in tudi profitabilen.
          V eos, ioto se pa nism niti poglablu, nism fan coinov z velikim supplyjem. kot tudi ne cardano in stellar in podobne zadeve. O sočnih coinih ne mislim pisat, vsak naj nardi svoj research.
          Kar se TAja tiče: to je tool za bolj optimalne odločitve, ni nič 100% ampak longterm z pravilno uporabo delaš +. Delat neke proekcije longterm na osnovi TAja semizdi dokaj nesmiselno, ker je čist preveč pogojeno vse z bitcoinom in novicami. Short term, scalping, daytrading pa je hudičevo uporaben, vsaj kar se mene tiče, ti poročam kako bo čez kako leto, dve. In ja semizdi na mestu primerjava s pokrom, ker dolgoročno je princip isti.
          Kar se Shr0ma tiče: je dost pesimist in sklepa najslabši možen scenarij. Ni pa rečeno, da se bo to uresničlo. Je pa fajn met oba viewva, bear, bull, da vidiš kaj lahko pričakuješ in se pripraviš na to.
          Srečno
          our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

          Comment


          • Se strinjam, da je v trenutnem marketu čisto vse mogoče in da je zaenkrat še mogoče naredit plus tudi z temi scam/moneygrab/zajebancijami od coinow in trejdanjem le teh vs BTC in fiat. Moje mnenje je da bo te pravljice kmalu konec in bo večina tudi top10 marcetcap coinow/tokenow, ki so lovili in izkoristili run btcja ter ico in post ico uspešnost ethereuma (da se razumemo sem menjenja, da tudi ethereum kar se vrednosti tiče čaka žalostn konec) doživela realno streznitev o njihovem ozadju in neuporabnosti, saj bi se morala splošna ozaveščenost in izobraženost ljudi po vsej logiki s časom večati.
            Ne razumem zakaj bi imel neo večji potencial za dolgoročno rast kot btc in sam se držim pravila da imam longterm denar raje naložen v stvareh z največjim možnim potencialnim profitom če gledamo iz trejderske perspektive. Če gremo še dlje ne razumem zakaj bi imela sploh bilokatera platforma kakšno vrednost, če je uporabna le za bogatenje lastnikow in izdajo novih ico scamcoinow. Če si kdaj gledal kakšno predstavitev oziroma neovo konferenco je tudi vse skupaj zelo žalostno z hvaljenjem kje so na marcetcapu, da ne začnem o problemih nestrinjanja posameznih nodow znotraj njihovega algoritma za potrjevanje transakcij in neuporabnosti grajenja na platformi zaradi gromozanskih cen v gasu za delanje smartcontractov. Kratkoročno to ni nek problem saj pri TA in supply demand trejdanju ne igra uloge, vendar ne moreš vedet do kdaj bo ta pravljica trajala.
            Ljudem svetujem čimveč izobraževanja in čimanj slepega zaupanja obljubam in pravljicam, da bo ta in ta coin rešil svet ali poslušanja bilokoga niti mene.
            GL na projektu bomo vidli kako bo čez 2 leti in pokomentirali Dns je neo cca 840000 satoshijew

            Comment


            • lol, osebno nisem spremljal kaj se sploh dogaja v tej temi, tud kar se kripto marketa tice, sam sem sicer zadel stop loss in cakam na naslednji ev+ move. No, me veseli da se imate vsaj smejati na moj racun, tisti ki bdite v tej temi cel dan in samo cakate da se nekdo zmoti na kratki rok in lahko to izpostavite haha predlagam pa naslednji videjo vsem :

              Sam sem ocenil, da bo slo navzdol, ker ni bilo vec kupne moci na 200MA in vse spominja na 2014 (tako da iz tehnicnega stalisca slabo) . Fundamentalno stvari zgledajo sicer zelo bullish, vedno vec hedgefundov se pridruzuje kriptu marketu in novice spet prehajajo na pozitivo. Vseeno se je po moje prehitro da bi vrjel da bo spet bullish rally, ceprav strmi vse k temu vedno bolj.

              Kaj bo kdo naredil, pa je odvisno od posameznika ce long term vlagatelj in zaupa fundamentalnim stvarem ali trgovec ki skusa optimalno profit naredit glede na dano situacijo in njene pokazatelje.

              Comment


              • Jaz dolgo nism nic napisal ker sem bil(verjetno se vedno sem) prevelik noob. Sem raje se poskusal informirat in ne zgubit prevec z napakami. Nekaj sem se naucil mislim(ali sem se res bo cas pokazal).
                Sam sem ze sredi aprila prodal polovico kovancev(napaka ja sem prepozno dojel ), ampak ostala polovica k je nisem ni slabo delala tako da ok learning experience. Pred dnevi sem prodal se ene 20% in trenutno razmislam da bi blo treba vse prodat. Laicno menim da se cripto nic dobrega ne pise naslednjih par mesecev. Bomo vidl, raje se motim in naredim manj profita kt da ponovim experience.
                Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                Comment


                • Sem vesel da sem se ostalo prodal pred dnevi. Zdej planiram shortat 9% rolce(vecina profita k mi ga je nekak celo ratal narest ceprav sem su notr v bubblu lol) x10 leverage tam med 8350-8500$ za BTC ostalo pa ostane v fiat(nekaj sem celo v dolarje dal, ker kaze da zna evro se kar nekaj zgubit proti dolarju- bi vec pa imam se od pokra kar nekaj dolarjev anyway).
                  Kar sem se naucil v zadnje pol leta je da market sentiment je dost bolj pomemben k any TA sploh na tako malem(globalno gledano) marketu kt je crypto. Po daljsem iskanju sem nasel 4 decent traderje(k trajdajo tudi BTC ampak je za 3 to le mali del tradanja) k postajo njihova mnenja in 3je so bearish en je bullish mid term a vecina predstavi oba vidika anyway.
                  Zanimivo da vsi se strinjajo da kljucna cona short term za BTC je 7600-7800$. Vsi od teh 4 so mnenja da ce BTC pade pod 7,6k$ se pisejo zelo slabi casi in BTC ne bo vec videl letos 10k$. So drgac nekako od 20% do 90%(mid term bull) da BTC ne pade v naslednjih dneh pod 7,6k$.
                  Kot vedno bomo vidli kaj se bo zgodil. Zadnje pol leta je bil cel rollercoaster in vesel sem da me tokrat ta sola dejansko ni stala kesa. Naredil sem ogromno napak in se ogromno jih bom, ampak malo vec pa znam.

                  Tukaj je se 2014 bubble in lets face it 2018 smo tud v bubble in do depresije se nismo prisli. Ja lahko imate argumente kot so recimo, da je zdej BTC dost bolj popularen, minning cost je 8k$, vec adaptacije(kle bi se dalo debatirat), etc. ampak dejte malo pogledat 2014 graf in od zadnje 7 mesecev in najdite kaksne vecje razlike? In pol ce to ni dost pogleje se grafe od tisoc drugih bubblov in primerjajte(99,99% zgleda kot BTC 2014). Lahko se motim in ker sem se novinec bom shortal samo profit in opazoval ter se dodatno ucil a kar zgleda kot racka se premika kot racka in kvaka kot racka je bik ane
                  Nocem kle FUDa zganjat in lahko bo BTC en izmed 0,01% k ne bo balon cist pocil, ampak really zakaj ze? Vse kar se rabi je recimo tokrat da je USDT(tether) scam in pade na 0(kar je celo dokaj verjetno da se bo na zalost) ali kaj podobnega. Meni osebno se zdi dost bolj verjetno da BTC pade se dost nizje letos kt nazaj na 20k$ recimo.
                  Mejte se lep preostanek vikenda in dejansko ne bom imel nic proti ce se motim btw.
                  P.S.: Ste se norca delal s Shr0oma in vem da se boste zdej z mene, ampak ok navadn. Lahko se motiva, ampak za nekaj od vas k imate kar nekaj sto BTCjev se vprasajte ce je res neumno pogledat zgodovino bubblov in dat vsaj 1/3 v fiat? Ce se motiva boste zgubil od tega par 10%(lahko nazaj drazje kupite ane). Ce se ne bo ta 1/3 lahko cez pol leta vredna tolk kt 2/3 k ste pustil v BTC!
                  Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                  Comment


                  • Ne bom reku kontra temu kar si napisal, sam lahko ti napišem, da 95% vseh trejderjev je prčakval/prčakuje pull do 7800 levela. Takrat ko vsi pričakujejo nekaj se ponavad zgodi glih kontra. Itak maš vedno bear/bull scenarija za use in še vedno lahko gremo na 7800-7200 level. Lahko pa, da je to sedaj začetek bullruna. Nucat leverage pa shortat/longat btcja ti odsvetujem dokler ne osvojiš taja na vsaj nek nivo kjer ga razumeš in ne slediš drugim.
                    Velik sreče in lp!
                    our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

                    Comment


                    • Mislim da tokrat 7600 ne bo zdrzal! Vmes sem 1/3 shortov zapru ravnokar sem su max. kar mam na bitmex x10 leverage. 2 of 4 k sledim imata manj kt 500 followerjev na tradingview in njuni mnenje najbolj cenim. Se pocutim k da zastonj dobivam really great info
                      Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                      Comment


                      • Se zadnjic pisem moje trajde ker sem noob. Zapru 2/3 pozicije ker je retrace do 8k$ cist mozn. Imam nekaj short pozicij odprtih okol 7950. Lahko noc
                        Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                        Comment


                        • Ta mining cost po moje ni ravno dober razlog za bottom BTC-ja, bol se mi zdi kot slabo utemeljeno opravicilo za ceno spekulativnega sredstva. Kdor vrjame da bo BTC spet imel bull run in presegel 20k$ ter parabolicno presegel ceno razuma, bo na long term +. Ce ma kdo idejo kaj se bo zdaj z minerji zgodilo mi naj pove, ampak niso se prej ljudje minali in bili v izgubi, ker so vrjeli da bo long term sel BTC navzgor? Zakaj se nebi sedaj zgodilo isto? Nekateri bi prenehali minat, drugi se bodo vedno.
                          Osebno se veselim dna, mislim da bo zacetek novega cikla ko se bo 90% ljudi razbezalo in obupalo, s tem pa na dolgi rok tudi neoredstavljivi povratki spet.
                          Ne razumem samo ljudi, ki ne vidijo kaj se bo zgodilo in kaj sem trobil ze nevem kak dolgo, ceprav je vedno bolj kristalno jasno da se vse ponavlja. Tudi interesa ni vec za kripto kot je bilo med decembrom/januarjem in komaj cakam da mediji oznacijo kripto za mrtvo stvar in BTC tudi . Se vedno se mnenja da je 2k-4k podn. Zanimivo bo alt coine izbirat, ker ce bo sel BTC na 2k-4k in bo vse na podnu, kaj dejansko kupit od altcoinov, ki bo melo najvecji mozen povratek. Izbire je veliko vec kot od 2014-2017. Mogoce spet v kak legit ICO denar vrzt in cez leto, dve, mogoce vec velicastno slavit ?

                          Comment


                          • Ja sam long term se bo splacal v cripto investirat sele nasledn let kakor kaze. Sam bom verjetno kar vecino dal v "dividendne" coine-> predvsem VEN in NEO mi trenutno padeta na pamet v tej kategoriji. Nekaj pa malega bom pa gemblal z ostalimi.
                            Drgac pa trenutno imam vse pozicije zaprte. Ce bi moral ugibat bi reku da bo BTC retracal cez vikend do nekje 79xx$ in ce se to zgodi bom spet shortal.
                            Aja kar se tice mining cost ja sej zlato recimo je imelo tudi obdobja ko so doloceni rudniki z izgubo delali(k je tolk padla cena) in so jih moral pot tud nekaj zapret. Nekaj takega se lahk za kripto pricakuje.
                            Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                            Comment


                            • Sicer sem reku da ne bom vec pisal trajde ampak ok pricakuje se se en massive swing down zelo hmal -tam jurcka verjetn in sem odpru shorte. Tokrat sam x5 leverage ni treba da sem to greedy :P
                              Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                              Comment


                              • Kratek update. Se vedno imam odprte shorte.
                                ETH je dost bolj bearish k BTC tako da ce BTC pade bo ETH zelo verjetno se dost bolj. Na drugi strani zgleda da ce BTC zraste(kar dajem se vedno male moznosti) da bo XRP zrastel vec.
                                Lp
                                Nism financni svetovalec samo malo pisem traparije :P Srecno

                                Comment

                                Working...
                                X