Announcement

Collapse
No announcement yet.

BitCoin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • biaggo wrote: azo evo + za debato
    dejstvo pa je in če si vsaj malo delal z delnicami (jaz sem nekaj časa nazaj default nakupe in prodaje, nič posebnega, vendar toliko da znam spremljati gibanja), potem veš da manipulacije so. sploh tam kjer je lastniška struktura koncentrirana in kjer ni regulacije z neodvisne strani. zadeva je zame toliko open source,kolikor si hekerja oz. kolikor si tajkuna,vse ostalo so samo drobtinice za ovce.
    z izrazom "ljudska" sem ciljal na mimobeg od klasičnih monetarnih oblik plačevanja, umika od klepotkracijskih bank, poenostavljenost in lahkotnost transakcij in odmik od volatilnosti.
    in če vse ostale zadeve še nekako veljajo, volatilnost sesuje zaupanje in vleče nase špekulante.
    kako naj laiki in preprost folk uporablja brezskrbno to valuto, če tej vrednost niha po 50% dnevno. in ji še bo. prav zaradi te strukutre. tako kot veliki hedge fundi manipulirajo z količino zlata in lastništvom ter prenosi, tako se bo počelo oz. se počne tudi tu.
    Res je. Vendar v teoriji to ni nujno. Problem nastane ko se ljudje zanasajo na vrednost BC v primerjavi z USD oz drugimi valutami. Ce se vecina odloci da bo sprejemala BTC za kruh, in se odloci da bo kruh vedno 0.0000001 BTC, lahko ljudje normalno poslujejo (ob predpostavki da ni premalo bitcoinov za to)
    Tle bi rekel da je treba cimbolj gledat "out of the box" sliko, ne s starim rezimom v glavi.
    jst ne pravim da bi blo treba zdej z vilami pa kosami in baklami it nad to zadevo, al pa da kdo ne sme vlagat...sem samo skeptičen da jim bo ratalo BTC bit kaj več kot špekulacijska finančna muha.
    BTC nima veze s financami. FInancni aspekt BTC-ja so pripisali ljudje, ki so ga asocirali z USD in materialnimi dobrinami in z njim trgujejo. Ce pogledas originalni Satoshijev clanek o BTC vidis da tam predstavi sistem za prenos neke kolicine brez potrebe po centralni entiteti, ki vodi evidenco transakcij. Sama ideja je po mojem mnenju ena izmed najbolj kreativnih tehnoloskih izumov in je v njej ogromen potencial in prihodnost.
    To je zdaj ze malo filozofska debata ampak pridemo zmeraj do istega razloga za problem: ljudje ne jemljejo lastne odgovornosti v igro.
    Npr. Zgodovinsko gledano je imela mocan upliv religija, kar papez pove to je to - samo da mi ni treba meni razmisljat kaj je prav kaj ne. In da moja iniciativa ni pomebna. Podobno tudi politicni sistemi - "komunizem nas bo resil vseh zagat, demokracija je resitev, etc.."
    V resnici pa je vsako tako misljenje zgolj izgovor da ne vzame vsak posameznik odgovornosti v svoje roke.
    Vsak sistem pa je zgolj mnozica druzbenih dogovorov in bo vedno podvrzen okoriscanju iz strani tistih, ki so v hudem krcu straha in pozresnosti.
    Imamo mocno vcepljene vzorce, da nas lahko nek zunanji faktor "resi" - religija, komunizem, demokracija,Obama, papez, bitocini?? Vendar je dejstvo da noben sistem (na bilokaterm podrocju) ne more predstavljati resitve, dokler vsak posameznik ne sprejme odgovornost zase in zacne dvomit v to kar dela in zakaj.
    V tej zgodbi lahko bitcoin pomaga (v najboljsem primeru), da se sjebejo banke, nic pa ne preprecuje da bi stare strukture prevladale nad novim sistemom - kot je to blo res za vsako stvar v zgodovini do zdaj.
    itak sem pa nepoboljšljiv cinik in bo mogoče tale zadeva res gamechanger vsega...kdo ve...sam problem tehnologije je evolucija. vedno se najde next best thing.
    a vidiš ta moj cinizem!? mater sem usekan...
    Seveda! In v resnici se nikoli ne premaknemo dalec. Se po vsaki revoluciji in spremembi je stvar skonvergirala v isto stanje in tudi zmeraj bo, dokler se bodo ljudje nepremisljeno ravnali po druzbeno privzetih vzorcih.
    Konkretno pri BTC vsi gledajo kako naredit cimvecji profit, ker so bli nauceni da je to to. In se niti ne zavedajo da s tem ustvarjajo enormno volatilnost sistema in unicujejo njegovo primarno funkcijo trgovanja.
    biaggio wrote:
    [quote=azo]
    Bistvo bitcoina ni nikoli bilo da poskrbi za posteno distribucijo denarja (v koncni fazi je to vcepljeno v delovanje druzbe) ampak da omogoca prenos denarja brez uporabe bank in kakrsnihkoli restrikcij na transakcije.
    kako že gre tisto: pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni
    Jst bi reku da je pot iz pekla (kje pa smo ce ne v peklu?) tlakovana s potmi, ki se vracajo v pekel

    Comment



    • ..........
      The real measure of your wealth is how much you'd be worth if you lost all your money...

      Comment


      • http://svet24.si/#!/clanek/52b15cb99...ihce-ne-ve-nic
        boli njiju ku.rac
        Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

        Comment


        • To je to. Služita ko žuta ne glede al pada vrednost bitcoinov al raste... kapo dol...
          Genius may have it's limitations, but stupidity is not thus handicapped... =)

          Comment


          • jop, mi je reku da mu gre kr dobr, sam nepa da tok dobr bravo nejc!
            our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

            Comment


            • če pogledamo ta dva fanta, ki fajn služita z borzo.
              a ni to pravzaprav nekaj, kar ni bila prvotna ideja bitcoina??
              a ni bila ideja, da se zjebejo banke, da se omeji špekuliranje itd., sedaj pa se dogaja ravno to. bitcoin postane valuta, s katero se špekulira, s katero se trguje, valuta, ki si jo ljudje kupujejo samo zato, da jo bodo čez nekaj časa dražje prodali, ne pa zato, da bodo z njo nekaj kupili.
              don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

              Comment


              • sem pa tja si kdo kaj preko tor networka kaj kupi

                Comment


                • pa sj kokr js razumem ona dva nista borza, samo nek escrow service k skrbi za postenost transakcij.
                  our father, who art in variance, binkage be thy name<br />[br]thy sunday come, thy sunday done<br />[br]on stars as it is on full tilt, give us this day our daily run<br />[br]and forgive us our misclicks, as we forgive those who 3b against us<br />[br]and lead us not into the rail but deliver us from 3 outers<br />[br]<br />[br]amen.

                  Comment


                  • Tolk nista borza, kot včasih BetFriends ni bil borza, pa je folk vseeno "trgoval" in služil z menjavami EUR/USD
                    Drgač pa ja, namen Bitcoina definitivno ni bil to, kar je sedaj. S(m)o pač uporabniki krivi.
                    EX-PokerStars Team Pro Online | | | | |

                    Comment


                    • Jaz res nevem, če nekdo inteligenten dovolj da realizira idejo bitcoina ne razume, da cena vsakega blaga raste ko se povečuje povpraševanje. Špekuliranje izhaja iz pohlepa, le ta nam pa je prirojen. Ideja ni šla skozi, ker je že v osnovi utopična. Mogoče pa bit coin nikol ni bil razvit za new world order ampak, da se par pubec pošteno obogati...
                      play wit heart not wit ego

                      Comment


                      • https://www.youtube.com/watch?v=5mbHHgLOV2U

                        Comment



                        • ..........
                          Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

                          Comment


                          • Pozdravljeni
                            Bil sem nekaj časa odsoten iz foruma. Frend mi je povedal da imate aktivno debato o bitcoins. 2011 smo že nekaj pisali na to temo. Od takrat se je spremenilo ogromno in še več. Zdej nebi rad napisal 2 strani dolg monolog, če nobenga nič ne zanima, tako da bi najprej začel z vašimi vprašanji, kasneje pa če bo potreba in zanimanje pa lahko zadevo razširimo
                            Ask me anything.. (bitcoin related)

                            Comment


                            • Kupit, ne kupit?
                              "To win at poker, you have to be very good at losing." <br />[br] - Tommy Angelo

                              Comment


                              • AtomAnt komentar?
                                (bodo naslednji dnevi potrdili če se bo trend nadaljeval / končal?, ali to ne bo nič spremenilo zaradi pričakovanega padca okoli božiča, novega leta ?)
                                http://shrani.najdi.si/?2I/V/11YbguSs/333.png

                                in pa komentar glede tega ? - https://blockchain.info/fr/charts/bi...days-destroyed do sedaj je po vseh teh dnevih z najvišjo vrednostjo sledil padec ...

                                Comment

                                Working...
                                X