Announcement

Collapse
No announcement yet.

[PokerPro Video] Varianca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ja ne vem taki feeling mam, parkrat sem dal v importat v holdem, pa v pt4 pa pridejo drugi rezultati je pa res da je hm1 kr fucked up. Samo računanje verjetnosti ti da ogromno decimalk, morajo računati koliko verjetnosti imaš za win, lose, tie in pol dobiti ven oddse koliko ti pripada ev od pota. Dobro v hu nimaš icm, pri drugih sng pa morajo računati še ev po icm.Dost je zaokroževanja in mogoče to odnese kaki 1, 2 %. Vsaj jst si to tak predstavljam.
    Mislim povedat ne to da se zmotijo pri zaokroževanju , ampak da zaokrožujejo, tudi če pri drugi ali tretji decimalki se na koncu le more neki poznati? Mogoče se tudi program kdaj zmoti pri importu handov?
    To bi keri matematik lahko bol več o tem povedal
    play wit heart not wit ego

    Comment


    • #32
      A se ti mogoče da naredit graf recimo 1k hyperjev enkrat z PT4, drugič z HM2? Samo je treba res poskrbet, da bo točno isith 1K .

      Comment


      • #33
        Načeloma isto kažeta, ampak moraš ful pazit, da imaš pravi verziji gor, zato tudi ne devat updateov takoj gor, če vam vse dela, kot mora. PT4 vem, da je kak update že pokvaru EV pa moraš pol popravljat, ko bug rešijo. 4.10.3 verzijo so mel gor pa po ene 2 dneh odstranil itd...

        Comment


        • #34
          Tole sem enkrat že nalimal in najbrž poznate ampak je must read, ko je debata varianci:
          http://www.nsdpoker.com/category/poker-pro/

          Comment


          • #35
            Živ fantje,
            imam par vprašanj glede variance, da si razčistim par stvari in si bom kr tole temo sposodu.
            1. Najprej me zanima kok je res natančen tale pokerdope variance calculator za turnirje(http://pokerdope.com/tournament-variance-calculator/), glede na to da nima možnosti v kok % smo ITM in kakšna je distribucija 1,2,3 mesto. (Igram 9man turbo STTje, tako da konkretno za to sprašujem).
            Primer: Recimo vržem notr, da odigram 2000 5+0.5$ STTjev z 5% ROIjem in mi vn vrže:
            Probability of loss: 6%
            70% confidence interval 2-8%roi=180-900$
            Kok je zdej to res, a lahko prčakujemo ogromno odstopanja al? Glede na to da ne ve moj ITM% in za prva 3 mesta kr sklepa da imam isti % na vseh torej 1,2, 3.
            *Bi prosu link, če pozna kdo še kakšen drug kalkulator za turnirje, ki mogoče ma itm opcijo itd.
            2. Tole sem prebral parkarkart(http://www.nsdpoker.com/2011/03/stt-pro/) in me zanima še ene par stavri, pa tudi da vidm če prav razumem.
            a) Prvo me zanima kako določamo confidence interval za resničen ROI(obstaja kalkulator da daš roi pa sample pa računa?).
            Primer: Jaz mam na 3500 STTjev 8% roi
            Glede na njegove besede:
            For example, a 3% eROI player only has about a 7% chance of winning as much as a 7% eROI player, so if you pull off a 7% eROI over 3k STTs, you can be fairly confident that your real eROI is at least 3% (and basically certain that you’re a winner). The 95% confidence interval still spans almost 11% (e.g. from -3% to 8% eROI), so you’re not going to get much useful information at that level of confidence. But, the 75% confidence interval spans about 6% (e.g. from 0% to to 6% eROI). That ain’t great, but it’s something.
            1. Pol načeloma lahko sklepam, da imam vsaj 3% roi?[/*]
            2. V 95% bom s takim samplom in roijem imel dejanski roi -3-8% and?(dobr un je upoštevu 7% roi da ma)[/*]
            3. S 75% natančnostjo pa lahko rečem da mam 0-6% roi v resnici?[/*]


            Zdej me zanima kako je on te cifre dobil, če ni previsoka matematka in če sem prav razumel.
            b) Če pogledam js moj sample 1000STTjev kjer sem imel 8% ROI EV adjusted(drugih 2500 turnirjev sem runnal ogromno nad ev ampak nimam ev grafa-verjetno bi imel na 3500 turnirjev ev roi adjusted 2-3%)
            to pomeni glede na tabelo v članku:
            eROI 8% 1000 STTs = 80BI plusa = 5% loss in v 20% bom naredu mn kot 1/2 EV(sepravi mn k 40BI)
            Samo zanima me če prav sklepam in, če povzamem stvari, ki me najbolj zanimajo:
            1. Ali ima pokerdope kalkulator toliko odstopanja, ker nima itm opcije da ni preveč uporaben oz. kakšno odstopanje lahko pričakujem in ali obstaja kakšen boljši program za to?[/*]
            2. Kako, s čim se izračuna confidence interval, da dobimo približno resničen ROI?
              -Konkreten primer 1000sngs 8%roi ev adjusted ali 3500 sngs 8% roi..kakšen je moj resničen roi?[/*]


            To je to, zdej ne vem a je to smiselno al ni, kok je težko al lahko, kok je neumno vprašanje al ni, bistvo je da me zanima in bi rad razumel in vedel več in bom hvaležen, če se bo kdo spravu razložit.
            LP,
            Maks

            Comment

            Working...
            X