Announcement

Collapse
No announcement yet.

vprašanje tedna 1.1.2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Glede na to, da je soliden igralec, je pomembna naša zgodovina z njim. Njegov range je AJ+, kaki konektorji, pocket pari.
    Jaz bi odigral takole check na flopu, ker bo verjetno probal pobrati na turnu, kličemo njegov turn bet, če ni gore flush drawa. Če je pa flush draw pa reraise na turnu. Če pač ne stavi turna, potem poberemo z value betom. Na riverju pa naredimo še en raise/reraise. Tako predstavljamo AK, AQ, AA. Tu bi moral foldati vse AX razen AK. S takim playem dobimo večji value kot če bi pot poberemo na flopu. Je pa dosti odvisno kaki image ima o nas, in najina zgodovina
    play wit heart not wit ego

    Comment


    • #17
      jurčk wrote: pri vsakem hendu je pomembna zgodovina igralca s katerim igramo, se pravi:kok mi light tri betamo s pozicije , in kok lose on plačuje oop ...govorim za določen primer henda! se pravi če je dober igralec verjetno 4 beta AK,AQ.. tko da smo v večini primeru v tem spotu spredaj se nam ne splača cbetat ampak držimo pot control in probamo inducat njegov blef! ustrelimo turn če nam čekne! če on stavi turn mislm da z lahkoto pokolamo in počakamo njegovo river stavo...mislm da bo težko value betal z AJ al manj...na hitro probu razložit kako bi odigrau jaz, je pa še dosti dejavniku zakaj -zato v vsakem hendu ki jih vsak sam doseže s treningi!! srečno vsem v 2012
      se ne strinjam.. če checkneš, a boš potem dva streeta plaču, če pride? Če ni nek model k ma velk c/r na flopu, tud v 3 betanih je pomoje bolš pridt, ker maš iniciativo. PLUS, kako boš balanciru, na take borde check behind, če boš vse A vedno pršu in tud vsak AIR na A high bord glede na to, da si ga 3 betu. Če checkaš behind pa turn callaš, maš river iber FACE UP karte, in te bojo dobri playerji overbetal river...
      RAZEN, ČE čekneš A behind vsaj v 35%, da tko balanciraš svoj chack back... sam to pomoje ni spet tolk kul glede na tak drybord.
      Če velik floata v 3 betanih potih tale možicl, mu pač turn checkneš pa river callaš. V nasprotnem primeru pa checkaš turn pa foldaš river... Mal je igralcev k ti bojo spustil dva berla v 3 betanem potu, s čistim airom.
      LP, dro
      You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

      Comment


      • #18
        jurčk wrote: mislm da bo težko value betal z AJ al manj.
        tlele ns dobr igralc value beta river s kerim kol A... imo
        V tem spotu mi je bolš A checkat behind kokr KK, laži loviš bluffe z top pairom k maš vsaj easy decision na riverju, pa na flopu ti res zaprejo vse ostalo. K je res dry bord. Proti maniacu pa tud KK checknem behind pa ga lovim
        You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

        Comment


        • #19
          Js bi tut tle betnu ene 28 sicer res da je way ahead way behind situacija pa da nas težko kej slabšga plača. Ampak js bi betnu zato, da si olajšam igro na turu pa riverju, ker če čeknem pa pol un 2* betne moraš kar mal ugibat al si dobr al ne.

          Comment


          • #20
            tko bi odigrala vidva k sta mojstra in če bi igrau proti vama verjeetno ne bi tkole odigrau kot sem napisu, proti "solidnem " igralcu kar jih je na networku ko ga igram večina odigram tkole ...hvala za odgovore drugač-se strinjam z naštetim!! over and out

            Comment


            • #21
              jurčk wrote: tko bi odigrala vidva k sta mojstra in če bi igrau proti vama verjeetno ne bi tkole odigrau kot sem napisu, proti "solidnem " igralcu kar jih je na networku ko ga igram večina odigram tkole ...hvala za odgovore drugač-se strinjam z naštetim!! over and out
              sej mi je blo žal, da sm glih tebe citiru, k je mogoče zgledal k da te napadam... pač tud sam moje mnenje. Sam diskusija, brez zamer. happy new year!!!
              You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

              Comment


              • #22
                hehe ah dej no...u tem j point te debate

                Comment


                • #23
                  Tipičen primer range merginga. Kdor ve kaj je to ve tudi kako odigrati hand. Betnemo standardno slabo polovico pota.

                  Comment


                  • #24
                    Triple range merging?
                    Villain nas ne pozna tako dobro, da ve, da ne ceknemo tudi A v tej situaciji.
                    Torej zagovarjam check na flopu, call na turnu in reeval river.

                    Comment


                    • #25
                      Torej osnovno vprašanje je: S katerim rangom soliden igralec na CO kliče naš 3bet OOP. Ob tem pa ve, da je naš range za 3bet lahko kar širok. Jaz bi ga dal na TT+, AJs+, AQo. Izločil bi AA, AK (4bet) in KK (zelo majhna možnost). 88 in 44 se mi ne zdi njegov calling range za 3bet.
                      Proti izbranem rangu so naši kralji v rahli prednosti. Torej štandardni 3/4 bet (40 $) bi bila moja prva izbira. Če kliče ga vidim na AJs+ in brez medsebojne zgodovine je fold na njegov turn raise ali All-in na naslednji check.

                      Comment


                      • #26
                        88 in 44 lahk komot calla ker je 200bb deep in se mu splača setminat, čeprav oop ni glih idealno tko igrat. Čist možno da sam calla kak Ax hend, je pa brez readov težko kaj rečt.
                        Jst bi cbetnu pol pota in končal z hendom
                        "You do not know what Anubis is capable of!"<br />[br]"You ended that sentence with a preposition! Bastard."

                        Comment


                        • #27
                          Anubis88 wrote: 88 in 44 lahk komot calla ker je 200bb deep in se mu splača setminat, čeprav oop ni glih idealno tko igrat. Čist možno da sam calla kak Ax hend, je pa brez readov težko kaj rečt.
                          Jst bi cbetnu pol pota in končal z hendom
                          100BB situacija je. Čist odvisno od zgodovine, tako kot je že bilo povedano. Če ve, da smo kdaj pa kdaj sposobni checkirat nazaj Ax hande na tem boardu, potem mogoče pot control, ampak drugače pa bi jst cbetnu.

                          Comment


                          • #28
                            Odgovor:
                            Staviti tukaj ni ok. Nasprotnik bo zaprl vse kar premagate in bo nadaljeval z vsem kar je močnejše od vas. Če čekirate lahko dosežete, da vaš nasprotnik stavi/kliče slabše hende na turnu oz riverju. Če imate boljši hend boste tako ali tako stavili oz plačali le en street. Čekirajte flop in igrajte poker na turnu oz. riverju.

                            Comment


                            • #29
                              pjer wrote: Odgovor:
                              Staviti tukaj ni ok. Nasprotnik bo zaprl vse kar premagate in bo nadaljeval z vsem kar je močnejše od vas. Če čekirate lahko dosežete, da vaš nasprotnik stavi/kliče slabše hende na turnu oz riverju. Če imate boljši hend boste tako ali tako stavili oz plačali le en street. Čekirajte flop in igrajte poker na turnu oz. riverju.
                              Mi je kul ta tematika in vse sam se mi zdi, da pri pokru ni pravilnih in nepravilnih odgovorov, sploh pa ne vem kdo je model k daje te odgovore... Zdi se mi čist preveč posplošeno in na prvo žogo napisan odgovor brez prave obrazložitve.
                              Ne me narobe razumet, čist podipiram to temo, vprašanje tedna, upam da bo bila še naprej, da se razvija diskusija itd...
                              Pr tem hendu bi bila taka obrazložitev optimalna, če bi ns on OOP 3 bet, tle mamo pa mi iniciativo v hendu in s takim playom obrnemo dokaj face up nš hend. Mislm, da mormo bit v teh spotih zelo balancirani.
                              LP, dro
                              You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.<br />[br]- Winston Churchill

                              Comment


                              • #30
                                Zgleda da nismo meli prav s cbetom. Ah, jebiga. Delamo napake pač.

                                Comment

                                Working...
                                X