Goran Mandić slepo all-in do zmage na Estrellas High Roller 01 Sep

Estrellas High Roller s prijavnino €2.200 je bil še eden v vrsti izjemno dobro obiskanih turnirjev na EPT Barceloni. Na koncu se je v dveh prvih dneh nabralo 2.214 vpisov, ki so dvignili nagradni sklad na 4.250.880 €.

Na koncu pa je imel »največ sreče« pri osvojitvi pokala za zmago Hrvat Goran Mandić, saj so preostali trije igralci sklenili ICM dogovor ter se odločili, da gredo slepo all-in za zlati kipec. Največjo denarno nagrado pa je pobral Francoz Antoine Labat.

Ko se je zaključil drugi dan turnirja, je bilo v igri za zmago še deset igralcev. V središču pozornosti je bil eden najboljših online igralcev Conor "1_conor_b_1" Beresford, ki je imel s 16 milijoni veliko prednost v žetonih, za njim pa mu je lahko sledil le Labat z 11 milijoni.

Online legenda 1_conor_b_1 vodilni na Estreallas High Roller.

Tretji dan se je pričel še na dveh mizah po pet igralcev, bubble boy za finalko pa je tako na njegovo žalost postal Raffaele Castro, ki je zaključil turnir na 10. mestu.

Finalno mizo je prvi zapustil Edilson Marques po klasičnem all-inu s KQ, vendar je Thomas Saminadin zdržal z A-high. Poskus Barta Lybaerta s cutoffa z J9 je onemogočil Candido Cappiello z AJ, kar je za Lybaerta pomenilo osmo mesto. Njegovo zmagoslavje pa je bilo kratkotrajno, saj je bil ravno on, ki je naslednji zaključil turnir.

Domine so še naprej padale in povsod je šlo za preflop all-in dominacije, tako je šesti končal tudi Rodrigo Noceda. Na tej točki pa je prevlado na finalki pričel Labat, vključno z eliminacijo prej vodilnega po žetonih Beresforda. Saminadin je bil še zadnji, ki je izpadel na tipičen turnirski način, potem ko je klical Madnićev all-in s QJ, vendar je Hrvatov K-high zdržal.

Preostali igralci Labat (33.700.000 žetonov), Mandić (18.500.000) in Yunsheng Sun (14.200.000) so sklenili ICM dogovor, ki je namenil največje nagrado v višini 500.000 € Francozu, medtem ko sta Mandić in Sun pospravila v žep 418.980 € oziroma 385.240 €.

Kot že rečeno, se je trojica odločila za all-ine na srečo in tako je zmaga na Estrellas High Rolleru zapisana Goranu Mandiću.