Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vizija POKERPRO v prihodnosti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    če pogledam iz svojega zornega kota:
    jaz sem se na forum prijavil prevsem zato, ker sem pričakoval, da sem bom "družil" s pokeraši in izmenjeval izkušnje, diskutiral o handih, situacijah, skratka, upal sem, da bom tudi tu naučil kaj, kar me bo naredilo boljšega pokeraša.
    Po kakšnem letu sem ugotovil, da imam več od 10 minutnega pogovora z damcem, kot od 100 ur prebiranja tega foruma, ker je bilo vedno manj normalne diskusije, vedno več pametnjakovičev, ki so gledali tri epizode high stakes pokra, pa so mislili, da so največji pokeraši na svetu, pametnjakoviči, ki so bili sposobni skurcati mtvja, pajka, ali koga drugega, ki od pokra živi.
    In kot vsak dober pokeraš sem se tudi jaz prilagodil:
    forum sem uporabljal in ga še vedno uporabljam kot antitilt, antistres.
    Poiščem si kakega butla, se z njim na hitro skregam, pa nazaj v boj...
    Žal.
    Kdo je kriv?
    Če vprašate mene, je krivo to, da se ni od samega začetka brisalo offtopic postov, da se ni brisalo in banalo in kazensko za nekaj dni blokiralo ljudi, ki so bili vulgarni, nesramni, osebni.
    Mogoče ne bi veliko pomagalo, ampak vsaj poskusili bi lahko....
    don't be so quick to judge me.<br />[br]after all, you only see what i choose to show you

    Comment


    • #17
      Evo spet mene. Bom čimbolj kratek. Najprej hvala Vule, da si si vzel čas za tale izčrpen odgovor in super, da je vsak post vseh ostalih res zanimiv za prebrat, in je dejansko mnenje posameznika, ki ga je tudi treba upoštevati!
      Na začetku se bom opravičil, ker sem tudi sam izbral malce napačen čas, da sem začel jamrat o celotni zadevi, kajti imam še nekaj grehov iz preteklosti v obliki izpitov in diplomske naloge, tako da bo v prihodnjih mesecih časa za poker manj, kaj šele da bi se aktivno udejstvoval na tem forumu recimo. Ampak ne glede na to:
      Zdaj glede tega, kaj se da narediti so že ostali veliko pametnih stvari napisali, ki se jih lahko upošteva za izboljšanje situacije. Sedaj jaz se čisto ne strinjam s folkom, ki pravi, da je stanje na forumu odvisno od uporabnikov. Po mojem mnenju je pač največ odvisno od lastnikov foruma. Vi morate poskrbeti, da je forum moderiran v skladu z vizijo strani. Nima veze kdo koga kliče diktator, kdo je nezadovoljen, pravila so pravila, postavljate jih vi in so tu da se spoštujejo. Če bi se ta pravila zastavilo bolj strogo in se jih dosledno, bi se posledično ustvarila boljša klima in tudi nivo kulture bi se zvišal, tako da na koncu sploh ne bi bilo potrebe po nekih strogih ukrepih. Vsaj moje mnenje je takšno.
      Vem, da je šlo pol online poker sveta v kurac, ampak je zadeva enaka za vse, niste vi edini. Poznam veliko strani, kjer so se na situacijo super prilagodili in iz celotne zadeve odšli vsaj enako "močni". Če je volja, je pot. Samo potrudit se je treba in jo poiskat.
      Pa spet se bom oprl na Vuletov argument glede snemanja videov. Ful mi gre na živce, ker je vedno argument, ki se začne "Nekomu, ki igra NL1000, se ne bo dalo še za nas video posnet". Kdo pravi, da mora tip igrati NL1000? Vule, 90% folka, ki ga imate tu gor je pod NL10 (in ekvivalentno pri SNGjih , MTTjih). Se pravi, da zadošča, da se motivira folk, ki premaguje NL50,NL100, da posname kak video, organizira kak live coaching (pa če noče folk zastonj delat, pa se zmeni, da se ga nekako nagradi v prihodnosti, če so njegovi izdelki kakovostni in privabijo nov folk/koristijo obstoječim uporabnikom). Jaz ne morem razumet argumenta, da folk nima časa to snemat, pa da nima nič od tega...pa saj se že s tem ko to delaš marsikaj naučiš, marsikaj povadiš (lahko se naredi video kjer dva, trije komentirajo, miljon je opcij), in verjamem, da je že to motivacija, če so to igralci ki igrajo NL50,NL100...
      Sj težko zdaj vse strnit v en post in konkretno odgovorit oziroma povedat vse, kar bi rad, ampak to je v grobem to...Na forumu je nekaj zelo pametnih ljudi, ki imajo veliko za povedat, in lahko veliko dajo tej skupnosti. Vendar če ni pogojev, pa je logično, da se na koncu vsi hecamo in je vse skupaj ena zajebancija, ki ne pelje nikamor.

      Comment


      • #18
        Dajmo no fantje, razvija se konstruktivna debata, dajmo se vzdržat otročjih enovsrstičnic.

        Comment


        • #19
          J-kob wrote: Vi morate poskrbeti, da je forum moderiran v skladu z vizijo strani. Nima veze kdo koga kliče diktator, kdo je nezadovoljen, pravila so pravila, postavljate jih vi in so tu da se spoštujejo. Če bi se ta pravila zastavilo bolj strogo in se jih dosledno, bi se posledično ustvarila boljša klima in tudi nivo kulture bi se zvišal, tako da na koncu sploh ne bi bilo potrebe po nekih strogih ukrepih. Vsaj moje mnenje je takšno.
          Do določene mere se strinjam sam dostikrat menil da smo premalo strogi in se nismo primerno oz. dovolj hitro odzvali. Ampak je tudi v določeni meri odvisno od moderatorja , ker na forumu je dosti sivih področji, katera niso jasno definirana. Ampak definitivno je dosti prostora za napredek z vidika moderiranja foruma. Težko je kar naenkrat začeti moderirati forum pod bolj strogimi pravili če se do zdaj ni ravno ogromno delalo na tem... ampak prej ko slej se bodo morala močneje uveljavljati določena pravila z namenom da se izboljša kvaliteta foruma.
          J-kob wrote: Pa spet se bom oprl na Vuletov argument glede snemanja videov. Ful mi gre na živce, ker je vedno argument, ki se začne "Nekomu, ki igra NL1000, se ne bo dalo še za nas video posnet". Kdo pravi, da mora tip igrati NL1000? Vule, 90% folka, ki ga imate tu gor je pod NL10 (in ekvivalentno pri SNGjih , MTTjih).
          To sm navedu kot primer in ne kot glavni razlog. Tudi igralci ki so igrali nižje limite, so raje delali na tem da se dvignejo z NL100 na NL200 kot da snemajo videote NL10. Itak da majo dosti znanja da premagujejo te limite, ampak redki so tisti ki so bili pripravljeni snemat videje, ene je sram, drugim ni, tretjim če majo neg. session bodo drugič posnel itd.
          J-kob wrote: Jaz ne morem razumet argumenta, da folk nima časa to snemat, pa da nima nič od tega...pa saj se že s tem ko to delaš marsikaj naučiš, marsikaj povadiš (lahko se naredi video kjer dva, trije komentirajo, miljon je opcij), in verjamem, da je že to motivacija, če so to igralci ki igrajo NL50,NL100...
          Ne razumeš argumenta ker gledaš iz svojega vzornega kota, ampak vsak posameznik je drugačen. Določeni nimajo cajta oz. raje gledajo videje, analizirajo HM/PT3 statistiko oz. se pogovarjajo s svojim coachom, kot da posanemjo video za celotno skupnost katerega bodo videli vsi. Drugim se neda, ker pač niso takšni tipi da snemajo videje (mogoče niso osnovno tehnično podkovani - čeprav je enostavno posneti video) itd.... skratka razlogov je več.
          J-kob wrote: Se pravi, da zadošča, da se motivira folk, ki premaguje NL50,NL100, da posname kak video, organizira kak live coaching (pa če noče folk zastonj delat, pa se zmeni, da se ga nekako nagradi v prihodnosti, če so njegovi izdelki kakovostni in privabijo nov folk/koristijo obstoječim uporabnikom)
          Če je bil kdo zainteresiran in nas je kontaktiral in se je izkazalo da je video ok, smo se itak zmenili tudi za nagrado. Npr. zmenili smo se že z zorzakom o drugem in tretjem videu ter objavi na coaching strani in ga primerno nagradili, ampak tik pred objavo coaching strani, se je odločil da se bo posvetil faksu in dal poker na stranski tir.
          Pripravljeni smo se z marsikom zmeniti, ki bo pokazal interes in posnel video, napisal kakšen članek itd. Lahko kontaktira katerega koli od pokerpro administratorjev.
          Skratka včeraj smo se vodilni podrobneje pogovorili o celotni zadevi in zakaj je do tega prišlo in smo pripravili par osnutkov, kako dvigniti kvaliteto portala.
          Tko da v zelo kratkem se bo zadeva začela premikati na boljše (upam za vse).

          Comment


          • #20
            Ja saj vem, v retrospektivi sem takoj ugotovil, da sem gledal preveč iz svojega zornega kota, imaš prav. Vsak je drugačen, vsem odgovarja nekaj drugega in ni res, da je snemanje videov za vse že samo po sebi +EV. Saj zdaj sem se oprl na videe, kot da je samo to važno tu. Sploh ne, ne rabi bit poplave video materiala, ampak da bi se vsaj sem in tja našel kakšen (ne samo Pjer s svojimi rush videi; pa ne rečem, da niso dobri, ampak govorim o raznovrstnosti), da se nekaj ustvarja. Isto je s članki, saj ne moremo tople vode odkrivat, bv, konec koncev se potem rajši moje "prepise iz pokerstrategyja" iz mojega bloga malo uredi in objavi pod članke. Lepo je imet filing, da se nekaj ustvarja, da je celotna zadeva produktivna, to je glavna poanta, ker zadnje par mesecov je bilo popolno zatišje tu glede tega.
            Sicer pa, se mi zdi, da samo ko smo začeli s to debato so se stvari začele premikati na boljše lol. Kot bi v folku premaknili nek switch =)
            Fora je da nas je malo, in je zato toliko bolj pomembno, da imamo neko "močno" in "dobro" stran, kjer se to skupnost poveže. Saj ne rečem, že tako je pokerpro steber te skupnosti, in je dobra stran, hotel sem samo opozoriti, da zadeva malce stagnira in ne gre v korak s časi

            Comment


            • #21
              Vsak naj prispeva svoj delež, tako uporabniki kot admini, pa ni hudič, da ne bi laufal vse skup.
              Give fish a chance.

              Comment


              • #22
                Saj ni potrebe cel čas po nekih videjih. fajn bi že blo, če bi se za vsako zvrst pokra našla kakšna 2 proja oz nekdo ki premaguje limite, od katerih bi vsaj dobil neko pametno strokovno mnenje. naprimer za mtt matej, za hu hyperje naprimer kady al nekdo. Zdaj ko ponavadi kaj vprašaš, ti komentira hand večina takih ki še majo manj pojma kot ti. In če bi neki pro pokomentiral kakih 10 handov na dan mu tudi nebi vzelo tlko časa, da bi se moral sekirati.

                Comment


                • #23
                  patrik6633 wrote: Saj ni potrebe cel čas po nekih videjih. fajn bi že blo, če bi se za vsako zvrst pokra našla kakšna 2 proja oz nekdo ki premaguje limite, od katerih bi vsaj dobil neko pametno strokovno mnenje. naprimer za mtt matej, za hu hyperje naprimer kady al nekdo. Zdaj ko ponavadi kaj vprašaš, ti komentira hand večina takih ki še majo manj pojma kot ti. In če bi neki pro pokomentiral kakih 10 handov na dan mu tudi nebi vzelo tlko časa, da bi se moral sekirati.
                  brez zamere,ampak..
                  ja ,vse bi meli na pladnju.saj to je to v čem je glih problem. eni se bomo drkali par let prek svojih izkušenj cele dneve pa razvijali optimalno igro ko fukjeni ,eni bi pa kr meli to potem servirano na pladnju. na koncu pa še ni nobenga spoštovanja in zahvale oz. je zahvala v obliki ,da se napizdi pol foruma recimo. iz izkušenj govorim pa to in ja,sami bote mogli kaj naret za to,tak ko pri vsaki stvari. sicer pa tud če vam je vse razloženo se potem zatakne pri filingu za igro..pri disciplini,vztrajnosti,tiltu pa itak
                  pa da ne bo kdo zaj to vzel kot da sn jaz najbolj pametn al pa kako žalitev/napad,samo povem iz izkušenj
                  Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

                  Comment


                  • #24
                    Ja itak da maš vse prav Saj jaz nisem mel v mislih couchinga zastonj al pa kaj podobnega. Če se že nekaj misli spreminjati na forumu še je najlažje da kdo pokomentira kaki hand, ni potrebe po nekih videjih v kerih boš ti nam rekreativnim fishom vse pokazal. Ne rabiš servirati na pladnju

                    Comment


                    • #25
                      mah stari pod vplivom 6ih napizdancij in nehvaležnega folka je to napisano .
                      drugače itak jasno,da se pokomentira tu pa tam z vseh strani,samo v komunizmu pa res več nismo,da bo en delal ,štirje ležali pa vsi isto meli
                      Success is like being pregnant, everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked before you got there.

                      Comment


                      • #26
                        nejc1805 wrote: [quote=patrik6633]Saj ni potrebe cel čas po nekih videjih. fajn bi že blo, če bi se za vsako zvrst pokra našla kakšna 2 proja oz nekdo ki premaguje limite, od katerih bi vsaj dobil neko pametno strokovno mnenje. naprimer za mtt matej, za hu hyperje naprimer kady al nekdo. Zdaj ko ponavadi kaj vprašaš, ti komentira hand večina takih ki še majo manj pojma kot ti. In če bi neki pro pokomentiral kakih 10 handov na dan mu tudi nebi vzelo tlko časa, da bi se moral sekirati.
                        brez zamere,ampak..
                        ja ,vse bi meli na pladnju.saj to je to v čem je glih problem. eni se bomo drkali par let prek svojih izkušenj cele dneve pa razvijali optimalno igro ko fukjeni ,eni bi pa kr meli to potem servirano na pladnju. na koncu pa še ni nobenga spoštovanja in zahvale oz. je zahvala v obliki ,da se napizdi pol foruma recimo. iz izkušenj govorim pa to in ja,sami bote mogli kaj naret za to,tak ko pri vsaki stvari. sicer pa tud če vam je vse razloženo se potem zatakne pri filingu za igro..pri disciplini,vztrajnosti,tiltu pa itak
                        pa da ne bo kdo zaj to vzel kot da sn jaz najbolj pametn al pa kako žalitev/napad,samo povem iz izkušenj
                        Tukaj se strinjam z Nejcem problem je da eni konstantno delajo na svoji igri, plačujejo coachinge itd. in potem se pa pričakuje da bodo zastonj delili svoje znanje. Konkurenca je iz leta v leto hujša in potrebno je razumet da ne boš nikomur dajal nasvetov zastonj, plus da boš raje delal na svoji igri kot pa poskušal dokazati svoj prav enmu k nima druga za delat kot da visi na forumu. Ja lahko se poda neke smernice (že to bi izboljšalo kvaliteto foruma) ampak ne pa zdaj spet pričakovat da vam bo nekdo ki premaguje igro serviral vse na pladnju in tako je povsod. Samo če pogledaš na DC-jev forum večina boljših coachev, sploh ti ki se ukvarjajo z GTO approachem, podaja le smernice, za kaj več se pa plača coaching. Ravno včeraj mi je eden od teh coachev rekel, zakaj bi nekomu ki ti je potencialna konkurenca, na forumu zastonj razkril kako premagovati igro, lahko podaš neke smernice ampak glavno stvar pa naj odkrijejo sami (v kolikor želijo informacij ozastonj seveda).
                        Se pa gotovo da naredit nekaj za izboljšanje kvalitete foruma, saj sem ga tudi sam v zadnjih 2 letih pregledoval zgolj za zabavo med službo...žal je res bilo preveč trolanja in skoraj nič konstruktivnega, včasih skušaš podat dobronameren nasvet iz svojih izkušenj (tukaj mislim na splošno, ne sam poker tematiko) pa potem vidiš da nima smisla ker je vsak ki ima pet minut časa je bolj brihtn...
                        Je pa tudi res, kot je nekdo že omenil da se večina konstruktivnih debat v sedanjem času odvija na skypu v zaprtih grupah in zaprtih forumih (npr. coach nardi zaprt forum in v njem sodelujejo le tisti s katerimi deli znanje). Tako da je razumljivo da igralci ki delajo na svoji igri, sodelujejo v zaprtih forumih/grupah nimajo ne interesa in ne časa sodelovati na takšnih odprtih forumih, sploh če ne najdeš drugega kot prošnje za stejk.
                        my 2 cent, upam da se vseeno premakne na boljše...pa daleč od tega da bi bil pameten, takšen je pač moj pogled na zadevo...
                        "THE WILL TO WIN MEANS NOTHING WITHOUT THE WILL TO PREPARE."<br />[br]<br />[br]- JUMA IKANGAA

                        Comment


                        • #27
                          Že dolgo časa se nisem oglasil, ker enostavno gre zadeva samo še proti dnu (mislim na pokerpro stran).
                          Poker je down - prvič od leta 1970 se je zgodilo, da so se prihodki od pokra začeli zmanjševati.
                          Tudi slovenski poker forum je bil ustanovljen prepozno in so zlata leta odšla mimo.
                          Seveda morajo vedeti, da so se podobno če ne celo bolj spremenile tudi razmere v gospodarstvu in naokoli.
                          Prej poslov za vsakogar, ki je bil priden. Sedaj samo še za res najboljše, pa še to po polovičnih cenah (govorim o informatiki, ki jo pzonam)
                          In ko je prišlo neizogibno zmanjševanje dotoka denarja, je temu posledično sledil tudi padec kvalitete.
                          BI se pa meni osebno zdelo nekako "častno" (hecna beseda za posel, kjer je glavna lastnost blefiranje),
                          da tisti, ki so naredili nekaj v poker karieri, to tudi vrnejo z objavljanjem svojih videov / komentiranjem.
                          Pač vsak naj presodi pri sebi, kaj bo naredil .
                          Verjamem pa, da brez pobude s strani vodstva do tega ne bo prišlo. A je morda kdo razmišljal, da bi
                          naše najboljše online igralce motivirali s tem, da se podelijo lastniški deleži foruma. Sicer malce bolj
                          revolucionarna zadeva, a če na tak način dvignete promet za faktor 3 bi se Vam morda to obrestovalo
                          in bi vsi skupaj do tega več imeli (win-win situacija ?).
                          When you fold I will show you the bluff, when you call I will show you the nuts.

                          Comment


                          • #28
                            Jz bi se tud kaksnega videa vec zelo veselil. Recimo velik nas potrebuje kak video oz strokovno mnenje kako premagat micro limite, sploh NL5- NL10, ker tam je play res katastrofalen. Ali ce se najde kaksna oseba, da bi lahko gledal njegov session preko teamviewerja kako igra (brez razlage magari).. Videji se zelo poucni, vsaj zame..

                            Comment


                            • #29
                              Kady wrote: Dajmo no fantje, razvija se konstruktivna debata, dajmo se vzdržat otročjih enovsrstičnic.
                              Se mi zdi, da vsi mal pogrešajo une videje od reno-ta.

                              Comment


                              • #30
                                veter wrote: [quote=Kady]Dajmo no fantje, razvija se konstruktivna debata, dajmo se vzdržat otročj ih enovsrstičnic.
                                Se mi zdi, da vsi mal pogrešajo une videje od reno-ta.
                                To so bli casi ja Se posebi na starem forumu ahhhhhhhhhh

                                Comment

                                Working...
                                X