Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sprejet predlog Zakona o spremembah Zakona o igrah na srečo.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • tica_st wrote: To presega vse meje. Že tako smo državljani Slovenije med najbolj obdavčenimi, a kljub vsemu oblast išče nove načine, kako od nas potegniti še več. Plačujemo za grehe, ki so v veliki meri plod nesposobnosti in nepremišljenih dejanj politikov (patrije, slabo črpanje evropskih sredstev, prekomerno zadolževanje...).
    Zdaj pa so pod krinko skrbi za svoje državljane (in celo preprečevanja financiranja terorizma) sprejeli oz. spremenili Zakon o igrah na srečo. Argumenti za potrebnost sprejetja tega zakona so zelo šibki oziroma so naravnost smešni, poleg tega pa je ta zakon (oz. člen zakona, ki govori o prepovedi igranja prek interneta) izjemno sporen in milo rečeno čuden, na kar opozarjajo tisti, ki se na to dejansko spoznajo.
    Zakon so torej napisali ljudje, ki so s področjem iger na srečo niso seznanjeni, nimajo z igranjem teh iger nobenih izkušenj in med sabo ne znajo ločiti teh iger.
    Malo mojega razmišljanja o njihovih argumentih in ostalem:
    1. Odvisnost: Slišal sem, da je v tem letu v NG iskalo pomoč 55 odvisnikov od iger na srečo. Neverjetna številka. Koliko je odvisnikov od alkohola? Koliko družin trpi zaradi alkohola? Ali to vlade ne zanima? Že ne, ker očitno poberejo ogromno denarja od davkov na alkohol. Ta argument je privlečen za lase.
    In.. zakaj potemtakem ne prepoveste igranje lota? Ga pa ja ni Slovenca, ki ne bi kdaj izpolnil listka, da ne govorim o tistih, ki to redno počnejo.
    2. Pranje denarja in financiranje terorizma. Stavim, da je kar nekaj politikov že pralo denar, ali pa vsaj posredno sodelovalo pri tem dejanju. Poleg tega so nekateri prišli do diplome z goljufanjem pri izpitih, drugi ne plačujejo najemnin itd.. In oni meni o pranju denarja, kršenju zakonov...
    Temu o financiranju terorizma se lahko samo nasmejim. Sem ravno prebiral, koliko so spletne in poker igralnice (to je denar, ki smo ga prek igralnic darovali igralci) zbrale denarja za Haiti. Npr. Pokerstars: http://www.pokerstarsblog.com/2010/p...15-063743.html . Pa ni ta Haiti osamljen primer dobrodelnosti pokerašev.
    Koliko ste gospa Sonja Strnad vi dali letos v dobrodelne namene?
    Če prav vem je Slovenija dala šotore v vrednosti nekaj čez 50000€.
    3. Preprečevanje otrokom dostop do iger na srečo.
    Če so stari nesposobni krotiti svojega malinovca in mu pustijo, da se prijavi z njihovim imenom in plačuje z njihovo kartico, potem pa naj. Mislim, da starši brez težav vidijo na bančnem izpisku, da je šel denar v spletno igralnico in lahko primerno ukrepajo. Problem je mnogo manjši kot pa če se njihov mali fiksa. Tu niti ne morejo zanikati in reči:" Ne, naš pa že ne. Naš pa ni tak."
    4. Športna loterija, Loterija Slovenije.
    Verjetno gremo spletni igralci vodilnim pri tem monopolistu še bolj na jetra kot politikom, saj menijo, da jim odžiramo velik del dohodka, ki ga med drugim razdelijo tudi invalidom, športnikom in humanitarnim organizacijam.
    Ne vidijo pa, da pri njih ne igramo, ker imajo zanič ponutbo. Npr. stave: ponudba dogodkov je slaba. Singli so le na nekatere tekme. Kvote so v primerjavi s tujimi stavnicami katastrofalno nizke. In še bi lahko našteval.. So vsaj 10 let za tujino, kar se tiče igralništva in sploh ne vejo za možnosti, ki jim jih daje internet.
    In politiki.. Namesto da bi podelili koncesijo še komu drugemu kot ŠL, rajši omejujejo konkurenco. Mar ne vidijo, da bi ravno na račun konkurence invalidske, športne in humanitarne organizacije imele še bistveno več prihodkov.
    5. Narobe je, da tisti, ki nimajo pojma, po medijih enačijo npr. stave, poker z igrami na srečo (npr. ruleto - brez Ruleta svetovalca).
    6. Problem je, kot je pred mano rekel biaggo, da je velika večina folka nerazgledanega, naivnega in paranoičnega. Niso sposobni kritičnega razmišljanja in presoje, ampak to, kar jim je servirano prek medijev vzamejo kot tako in ne moreš jih premakniti niti za milimeter! Poglejte Američane. Saj so vsi posrani od stalnega medijskega obstreljevanja s terorizmom in svobodo. Pač lahko je manipulirati z ubogo in nevedno rajo.
    7. Sprašujem se, kaj je slovenskemu folku, da se ni sposoben enkrat končno upreti in složno nastopiti proti oblastnikom. Ne glede na to kdo je na oblasti, vedno slabše nam gre. Ta apatija je obupna. Niti toliko se nam ne ljubi, da bi vsak prispeval nekaj podpisov za "ustavimo cenzuro" in stopil do pošte. Pa to je najmanj, kar človek lahko stori. V Franciji bi se ob takšnem nategovanju ljudem že davno utrgalo in bi gorelo na ulicah. Pri nas pa gremo na shod zato, da pojemo golaž, se napijemo in zapojemo bandiera rossa. naslednji teden pa vse po starem...
    8. Bodi to dovolj. To je nekaj mojih pogledov na to tematiko in tudi nekoliko širše. V kolikor nam onemogočijo igranje pora prek spleta, mi bodo vzeli enega izmed hobijev, ki mi veliko pomeni. Prav tako kot igranje nogometa in še kaj drugega. Kljub vsemu upam, da se bo na koncu vse dobro izteklo.
    im2381
    +1 !!!!

    Comment


    • Do tega trenutka smo zbrali 1.390 podpisov. Podpise lahko dostavite v našo pisarno v WTC v Ljubljani še jutri do 11 ure. m: 031 815 990, fax: 01 5881 189.
      ajde folk se mamo sanso
      zdej pa se usi k se se niste podpisal upam da se zdej boste
      "Anyone who has never made a mistake has never tried anything new" Albert Einstein (1879-1955)

      Comment


      • To babo(Sonjo Strnad) je bol kropit k fukat!

        Comment


        • Žiga nisem ravno sledil tej temi ... kok podpisov pa rabimo skupno ? 1500 ?
          Victory is reserved for those who are willing to pay its price<br />[br]- Sun Tzu

          Comment


          • "Do tega trenutka smo zbrali 1.534 podpisov. Podpise lahko dostavite v našo pisarno v WTC v Ljubljani še jutri do 11 ure. m: 031 815 990, fax: 01 5881 189."
            2500 jih rabmo
            "Anyone who has never made a mistake has never tried anything new" Albert Einstein (1879-1955)

            Comment


            • škoda k se ne da po mailu poslat teh podpisov.. :/ sm prepričan da je še dost folka k iz takšnih al drugačnih vzrokov nemore faksirat podpisov...

              Comment


              • tisti, ki ne more več poslat po pošti, naj pošlje meni na dejan.krapez@gmail.com, bom faksiral...

                Comment


                • to bi se lahko že na začetku spomnil da se enmu na mail pošlje pa on faxira ^^ bi jih sigurno dovolj zbral.
                  Victory is reserved for those who are willing to pay its price<br />[br]- Sun Tzu

                  Comment


                  • z FB: Dejan Krapež: tisti, ki ne more več poslat po pošti, naj pošlje meni na dejan.krapez@gmail.com, bom faksiral...

                    Comment


                    • mislu sm da se jih bo dovolj zbralo, pa da se bo folku dalo it na pošto.
                      torej še enkrat vsi tisti ki še niste poslali, dejte mi nemudoma poslat podpise, da nas država ne zafuka... sprintajte dejte doma komurkoli in meni pošljite čimveč podpisov... pa bom js faksiral na fax.

                      Comment


                      • evo folk....3 minute dela pa 5 klikov z misko bravo dejan svaka cast
                        "Anyone who has never made a mistake has never tried anything new" Albert Einstein (1879-1955)

                        Comment


                        • do zdaj nisem dobil še nobenega...

                          Comment


                          • Ajde dejte se malo zmigat, jaz sem nekaj poslal pa jutri bom probal še eno furo iz službe sfaksirat. Pa tisti ko maste na FB kake friende v skupini jih malo podžgite, s foruma je večina itak verjetno že poslala.

                            Comment


                            • ma sej niti ne prcakujem da bomo zbral tok podpisov, glede na to da folk ze par dni ve za to pa se zmer skor noben ne posilja.....use skupi je prou tragi komicno...ce ne druzga bi s temi podpisi saj mal cajta pridobil, tko pa ne bo nc..sam pac usen svaka cast da si se spomnu da si ponudu tako pomoc, sam folku se zgleda se enga maila ne da poslat
                              "Anyone who has never made a mistake has never tried anything new" Albert Einstein (1879-1955)

                              Comment


                              • niti to se jim ne da do zdej nisem še nič prejel, pa ne vem kaj je folku.

                                Comment

                                Working...
                                X